Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2015., 10:01   #381
stavi joj radije ogrlicu. ja baš i ne bi ampulu jer ampula je baš onako... žestoka. i ide na vrat gdje oni mogu polizati.
ogrlicu neće baš tako lizati.

a ja sam svoju prostoriju gdje su mi bili štenci, špricala otopinom koju sam sama napravila. najbolje ti je staviti eterično ulje cedra i lavande, jabučni ocat i to sve u mlaku vodu. Ja sam to sve ulila u špricu i pošpricala sve.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:05   #382
za tako male jedino Frontline/Fypryst sprej
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 07:07   #383
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
stavi joj radije ogrlicu. ja baš i ne bi ampulu jer ampula je baš onako... žestoka. i ide na vrat gdje oni mogu polizati.
ogrlicu neće baš tako lizati.

a ja sam svoju prostoriju gdje su mi bili štenci, špricala otopinom koju sam sama napravila. najbolje ti je staviti eterično ulje cedra i lavande, jabučni ocat i to sve u mlaku vodu. Ja sam to sve ulila u špricu i pošpricala sve.
jučer sam sve štence pregledao, niti jedan nema buhe.

Nisam ni na njoj jučer našao, ali našao sam na par mjesta nešto slično jajašcima, pa reko za svaki slučaj...

Nego, jel tebi to pomoglo što si špricala?
Znam da i orahov list uništava buhe....I ulje.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 07:48   #384
moji psi nemaju buhe, ja to sve preventivno, pogotovo prostoriju

ali mi je pomoglo na psu od staraca
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 09:51   #385
postoji i biljni sprej za štence. to sam stavljala svojoj dok je bila mala. jedina mu je mana to što se treba češće sprejati. da se krpelji ne bi ulovili treba ga špricnuti prije svakog izlaska. buhe u toj dobi nije imala, prve je dobila sa par godina.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 09:31   #386
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
moji psi nemaju buhe, ja to sve preventivno, pogotovo prostoriju

ali mi je pomoglo na psu od staraca
E molim te reci mi jel to pomaže protiv krpelja? Lud sam, jučer na repu jednog štenca nađem malog krpelja.

Em su stalno u kučici, em majka stalno na dvoru.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 09:32   #387
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
moji psi nemaju buhe, ja to sve preventivno, pogotovo prostoriju

ali mi je pomoglo na psu od staraca
E molim te reci mi jel to pomaže protiv krpelja? Lud sam, jučer na repu jednog štenca nađem malog krpelja.

Em su stalno u kučici, em majka stalno na dvoru.

U subotu sam ih stavio van malo i gledao ih, ili je u tih pol sata pokupio krpelja ili preko majke.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 09:33   #388
ne bih znala zbilja

štenci mi nikada nisu pokupili krpelja jer u dvorištu nemam krpelje a odrasli psi mi imaju ogrlice
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:30   #389
Valjda je tako jer mi je blizu kuće šuma i nepokošene livade, tako da se zaleti koji i u dvor.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:36   #390
mi smo zadnja kuća kraj livade i rijeke zato mi i odrasli nose ogrlice, da ne unose krpelje u dvorište. a onaj krpelj koji se uhvati uglavnom krepa
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:15   #391
Angry Šugarci/buhe

Mačka mi je stara oko godinu dana. U Zagrebu smo u stanu cijelo vrijeme te par puta godišnje odemo na selo na par dana no tamo je većinom u kući ako ode van nije baš sigurna ići dalje tako da se muva oko kuće, u pravilu u dvorištu samo. Nema kontakt s drugim mačkama.

Primijetio sam da je imala buhe (jer sam ih doslovno vidio da hodaju po njoj i ubio nekoliko) no nije se pretjerano svrbila po tijelu, a još prije se stalno svrbila oko brade, nosa i ušiju pa sam pretpostavio da ima i šugarce. U petshopu su mi rekli da postoji ampula za oboje (advocate za mačke manje od 4kg) i to sam joj stavio i prošlo je oko tjedan dana.

Sad vidim da se opet svrbi oko brade i vrata.
Je li ta ampula djelovala ili još djeluje pa se nije postigao maksimalni učinak? Ako ne, što bi joj bilo najbolje sljedeće dati?
__________________
"There is a crack in everything. That's how the light gets in." - L.C.

Zadnje uređivanje horrortatoo : 05.10.2015. at 22:32.
horrortatoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 10:14   #392
Šugarac se pokupi u izrazito nehigijenskim uvjetima, u direktnom kontaktu sa zaraženim ili kod veterinara koji nije dezinficirao ordinaciju nakon što ga je posjetio prenosnik. Po tvojoj priči, niti jedno od ovog nije slučaj.
Advocate/Stronghold jesu ampule protiv šugarca i treba neko vrijeme da se vide efekti djelovanja iste. Točnije, preporuča se minimalno dvije aplikacije ampule da bi bili sigurni da je šugarac iskorijenjen. Međutim, u tjedan dana od prve ampule, svrbež je trebao nestati.
Kako je šugarac nešto na što ti sumnjaš, a to nije potvrđeno, svakako preporučam da odeš do veta koji će sastrugati dio zahvaćenog tkiva (ako tako nešto na mici postoji) i staviti pod mikroskop. Ako već nije šugarac, onda će ti reći na što drugo on(a) sumnja.
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 20:50   #393
Otonazol ili Otomax kapi

Dobili smo danas uputnicu za Otonazol kapi za macu, no u Pet-centru ih nemaju, nemaju ni Otomax kapi koje su kao zamjena, dal znate gdje bi mogli naci te kapi? Trebale bi nam cim prije.
Steffie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 10:34   #394
Veterinarske ljekarne?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:00   #395
Quote:
horrortatoo kaže: Pogledaj post
Mačka mi je stara oko godinu dana. U Zagrebu smo u stanu cijelo vrijeme te par puta godišnje odemo na selo na par dana no tamo je većinom u kući ako ode van nije baš sigurna ići dalje tako da se muva oko kuće, u pravilu u dvorištu samo. Nema kontakt s drugim mačkama.

Primijetio sam da je imala buhe (jer sam ih doslovno vidio da hodaju po njoj i ubio nekoliko) no nije se pretjerano svrbila po tijelu, a još prije se stalno svrbila oko brade, nosa i ušiju pa sam pretpostavio da ima i šugarce. U petshopu su mi rekli da postoji ampula za oboje (advocate za mačke manje od 4kg) i to sam joj stavio i prošlo je oko tjedan dana.

Sad vidim da se opet svrbi oko brade i vrata.
Je li ta ampula djelovala ili još djeluje pa se nije postigao maksimalni učinak? Ako ne, što bi joj bilo najbolje sljedeće dati?
A kakve su joj uši?
Zaviri u uške i pogledaj jel ima onako unutra ko talog od kave, ako da ima ti šugarce. Moguće je i da joj ampula nije poubijala sve buhe, evo moji su baš nedavno imali invaziju, stavila sam im svima i dalje se češu. Ne koliko su prije, al se češu i sad čekam da prođe mjesec dana i stavit ću neku drugu vrstu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 15:56   #396
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Veterinarske ljekarne?
Jucer navecer smo dobili recept i zvali smo par vet. ljekarni i nemaju, a danas nista ne radi, mislila sam mozda neki ducan tipa Pet-Centar koji bi danas radio da pocnemo s terapijom cim prije. Sutra moram zvati ljekarne redom, valjda cemo naci.
Steffie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 22:26   #397
Veterinarske ambulante obično imaju ove kapi, tako da možeš zvrcnuti neku od njih ako su ti bliže od veterinarske ljekarne. Otomax sam dobila odmah uz dijagnozu u Bubi. Znam da je i Fabela dobro opskrbljena lijekovima. Po tome zaključujem da bi ih i drugi trebali imati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 22:31   #398
dobio sam micu staru cca mjesec dana i primjetio sam da se ceska i otisao kupit ogrlicu i kad sam dosao doma vidio da na ogrlici pise da se stavlaj mackama starijima od 3 mjeseca, ne znam sto sad? jel to toliko opasno za mladu micu?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 23:03   #399
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
dobio sam micu staru cca mjesec dana i primjetio sam da se ceska i otisao kupit ogrlicu i kad sam dosao doma vidio da na ogrlici pise da se stavlaj mackama starijima od 3 mjeseca, ne znam sto sad? jel to toliko opasno za mladu micu?
ogrlice opcenito izbjegavaj iz raznoraznih razloga kod mačaka, radje ampula ili neki sprej protiv buha...raspitaj se u vet ljekarni šta od preparata smije na tako malo mače, nešto je moglo, ne sjećam se točno sad točno šta, netko drugi će uskočiti.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 10:02   #400
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
ogrlice opcenito izbjegavaj iz raznoraznih razloga kod mačaka, radje ampula ili neki sprej protiv buha...raspitaj se u vet ljekarni šta od preparata smije na tako malo mače, nešto je moglo, ne sjećam se točno sad točno šta, netko drugi će uskočiti.
a jel ga trebam nosit kod veterinara da ga pregleda zbog parazita ili neceg? jer sam vidio u oglasima da je vecina naglasavala da je ociscen od parazita bla bla bla? ovaj moj nije ciscen od niceg, to znam
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.