Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2007., 16:21   #41
to i ide na leda..kod malih psica i manjih pasmina samo na vrat...utrljava se...
pod mocenjem se prodrazumjeva bilo kakav dodir s vodom(kisa i sl.)

da li ti je stenac mozda mrsaviji?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:27   #42
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
to i ide na leda..kod malih psica i manjih pasmina samo na vrat...utrljava se...
pod mocenjem se prodrazumjeva bilo kakav dodir s vodom(kisa i sl.)
Nije, to je bilo usred ljeta - ni kapi kiše, a niti blizu mora. On je maltezer!

Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
da li ti je stenac mozda mrsaviji?
Nije baš
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:31   #43
ajme sad sam skuzila da si gore pisala vec o tome...nakon 3 dana jos se nije frontline stigao rasporediti po organizmu kako spada..posebice nije stigao doci do usiju i tog podrucja jer je tu malo masnog tkiva(raspostranjuje se pomocu njega organizmom)
nakon nekih cca 5 dana treba popceti puna djelotvornost..

iako postoje peseki na koma ne djeluje frontline ili advantix i obrnuto...probaj s advantixom..mozda ce bolje reagirati...
klasicne ogrlice nisu dobre za krpelje!buhe da,ali krpelje
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:43   #44
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
iako postoje peseki na koma ne djeluje frontline ili advantix i obrnuto...probaj s advantixom..mozda ce bolje reagirati...
klasicne ogrlice nisu dobre za krpelje!buhe da,ali krpelje
Hvala ti! Sutra idem kod veterinara, pa ću inzistirati na advantixu. Reci, nakon koliko je dobro ponoviti tu ampulu, svakih koliko mjeseci?

Ogrlica otpada
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:50   #45
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Hvala ti! Sutra idem kod veterinara, pa ću inzistirati na advantixu. Reci, nakon koliko je dobro ponoviti tu ampulu, svakih koliko mjeseci?

Ogrlica otpada
svakih mjesec dana..iako to moze biti pomaknuto tjedan prije(sto je rijetko)ili koji tjedan poslije-ovisi o samom psu i njegovom organizmu kojom brzinom ce razgraditi unesenu djelatnu tvar iz ampule...
ali najsigurnije je svakih mjesec dana ponoviti kuru...

jesi probala mozda frontline combo?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 17:23   #46
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
svakih mjesec dana..iako to moze biti pomaknuto tjedan prije(sto je rijetko)ili koji tjedan poslije-ovisi o samom psu i njegovom organizmu kojom brzinom ce razgraditi unesenu djelatnu tvar iz ampule...
ali najsigurnije je svakih mjesec dana ponoviti kuru...

jesi probala mozda frontline combo?
Nisam - štoviše, on mu je dao tu ampulu samo jedan put, znači prije dva i pol mjeseca, a svakih mjesec dana sam kod njega.
Sutra ću inzistirati na advantixu!

Ili taj frontline combo? U čemu je razlika i koji je bolji, po tvom mišljenju?

Hvala
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 18:50   #47
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Nisam - štoviše, on mu je dao tu ampulu samo jedan put, znači prije dva i pol mjeseca, a svakih mjesec dana sam kod njega.
Sutra ću inzistirati na advantixu!

Ili taj frontline combo? U čemu je razlika i koji je bolji, po tvom mišljenju?

Hvala
vjerovatno si mu trebala napomenuti..vecina vlasnika aplicira ampulice sama,pa je valjda zaboravio...
zaista ga ne zelim braniti iako mi je kolega,ali upoznata sam s problemima s obe strane pa se stavim kao neutralan promatrac u ovakvim situacijama
moras mu napomenuti...

combo je nova stvar na trzistu i ektoparaziti jos nisu imuni na njega..
kod obicnog frontlinea se moguce desilo cak i to da ne djeluje jer su se svi ti vrazicki navikli na njega,pa je doslo do rezistencije...

osobno combo mi se pokazao najboljim,ali zaista sve ti je to individualno,pa moras probati sve opcije da vidis sta ce na tvom peseku najbolje djelovati
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 19:01   #48
da, frontline ti nema djelovanje da krpelje odbija ali ima ti advantix,zato sam se i odlucila ja za advn.ampulu ali pas mi je imao alergiju bar tjedan dana,toliko se svrbila,nije nocima spavala,koma...tak da je to individualno.a sto se tice ogrlica veterinarka mi preporucila kilitix da je protiv komaraca,buha i krpelja.mi zadovoljni!
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 02:22   #49
buhe na maci

malo sam zbunjena: imam doma dva mačora koja su totalno kućni, nikamo ne izlaze i čišćeni su od nametnika. a sad imaju buhe. kako su mogli dobiti? i koliko znam, mačje buhe ne idu na čovjeka - jel to točno? trebam nešto posebno dezinficirati stan ili?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 10:05   #50

buha je životinja koja skače i kreće se
što znači da ste je mogli na sto načina unijet u kuću, na hlačama, kaputu, cipelama, nekoj staroj stazi, tepihu, krpi iz garaže ...
imaš raznih načina kako se riješit mačjih buha, a moraš ih se što prije riješit dok se nisu prerazmnožile, onda ste svi nagrabusili, i vi i mačke
imaš razne praškove, šampone, tečnosti, ogrlice...striktno se pridržavaj uputstava sa sredstava, mace su jako osjetljive životinje na hemikalije, nemoj stavljat jače no što piše da se ne otruju.
buhe su bezopasne za čovjeka na način da ti se neće uselit u kosu, razmnožavat na tebi i te stvari ali će te grickat do besvijesti često puta ćeš ih nać po svojim nogama, rukama...dok mace čistiš od buha, što češće usisavaj kuću, barem 1 svaki dan, moraš dezinficirat sva mjesta gdje mace duže borave-tamo gdje spavaju recimo, ili ako imaju neko posebno mjesto gdje se odmaraju i leže tokom dana, tipa fotelje i sl. pogledaj kakvi se preparati nude, da li ćeš se odlučit za prašak ili tečnost ili neke šampone, ne znam, pogledaj...
uglavnom reagiraj čim prije, humano je zbog maca, buhe su za njih jako iscrpljujuće, a i zbog vas, ukućana, najebali ste ako se razmnože (a razmnožavaju se brže od svjetlosti ) do te mjere da vam na kraju samo ona bomba protiv insekata može pomoć.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 10:14   #51
Buhe mogu vrlo dugo preživjeti bez prisutstva ljudiju ili većih životinja. MOžda se hrani na miševima, ali zna njih biti u straim napuštenim kućama gdje nitko ne živi godinama.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 18:30   #52
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
malo sam zbunjena: imam doma dva mačora koja su totalno kućni, nikamo ne izlaze i čišćeni su od nametnika. a sad imaju buhe. kako su mogli dobiti? i koliko znam, mačje buhe ne idu na čovjeka - jel to točno? trebam nešto posebno dezinficirati stan ili?
lijepo ti napravi genaralku u stanu, operi sve podove i lijepo pospremaj, onda se obuci i odi u dm. Tamo imaš za kupit Biokill ( to ti je protiv svakakvih kukaca i buha i svega ) dođeš kuči i sve našpricaš. Posebno dobro našpricaj tepihe i odječu ak imaš neku od krzna. Meni je trebao jedan Biokill za cijeli stan ali ja imam samo 2 tepiha u 49m2. Možeš špricat apsolutno po svemu neće oštetit odjeću,zidove...jedino mislim da tamo na uputstvima piše nešt da nije dobro špricat ukoliko imaš ribice hm...nisam sigurna. Uglavnom mislim da u dm-u košta oko 40-tak kuna a u ljekarnama preko 50kn. Poubijat će ti sve grinje u stanu,buhe,paukove...mislim da ti je stan onda zaštičen nekih 3 tjedna ali ne smiješ prat podove
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:36   #53
Pozdrav! Mačak mi je imao ranice i krastice na tijelu za koje smo mislili da su od tuče sa drugim mačcima pošto izlazi van, međutim sam primjetila da se učestalo češe i otresa glavom, i svaki puta ponovo raskopa ranicu od češanja. Odvela ga veterinaru koji je rekao da ima alergijski dermatitis,dao mu antibiotik da rane zarastu i da nabavim ampule za čišćenje od nametnika. Kupila Advantage od Bayera, ali mi se čini da baš i ne djeluju jer je prošlo 4 dana,a mačak se i dalje jednako češe. prodavač u Pet centru rekao da djeluju u roku od 24 sata i da zaštita traje mjesec dana. Zna li netko nešto bolje?
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:49   #54
Ali ako ima problema sa kožom (dermatitis ... nešto), čemu onda stavljanje ampule, ako nije utvrdio da ima problema i sa nametnicima.

Dakle ti si macicu tretirala sa nečim protiv nametnika, a tvojoj maci je dijagnosticiram problem kože, a ne nametnika. Dal je samo meni ovdje nešto čudno, ili sam ja sve krivo povezala.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 17:41   #55
Pa navodno je taj alregijski dermatitis uzrokovan nametnicima, tj. mačak je alergičan na buhe, čini mi se. Ali evo danas izgleda da ide na bolje, ranice zarastaju, a on se manje češka.
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:03   #56
da li su nasli uzrok alergijskom dermatitisu?
bez uzroka vrtimo se u krug...
nikako na ostecenu kozu ici sa sredstiva protiv nametnika!!!
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:16   #57
veterinarka je dala frontline u spreju. dio buha je ubijen, ali još ih nalazim. i da, pretumbala sam stan, nasprejala svaki kut biokillom, al nekak brijem da bu to dugotrajni projekt.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 09:56   #58
Buhe, krpelji i ostali vanjski nametnici

Predlažem modovima da ovdje spojimo sve teme vezane za ovaj problem kod kućnih ljubimaca....lijepo molim Uključujući i moju od nekidan.


Dakle, ne znam više što učiniti. Nakon što smo mačora tretirali šamponom, Frontline sprejem i gotovo ga ubili Biokillom koji smo trpali po stanu buhe su nakon par dana opet tu. Siroče se češe kao lud.

Idem kod veta po neku ampulu. Trebam li pričekati neko vrijeme da mu se "ispere" sprej s dlake?

Moje iskustvo s Frontline sprejem, skupim i preskupim, nije dobro jer se mačak otima kad ga špricam, vrlo ga je teško nanijeti na čitavo tijelo kako piše u uputama a onda mu buhe jednostavno presele na glavu koju se ne smije špricati.
Problem broj dva je i to što se mačak smjeta krene lizati nakon toga, onda slini, bježi sam od sebe, itd......

Može li se negdje nabaviti ona ogrlica-zvono da se ne liže dok se to potpuno ne osuši?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:12   #59
Stvarno,istina je da neki psi i mačke jednostavno teško reagiraju na te preparate,ali isto tako moraš obratiti pažnju da te buhe ne ležu jaja negdje oko mačke.Mislim na njen krevetić,jastuk,ili drveni pod ili negdje gdje ima vlage.Možda ti potamaniš sve na mački a ono izlegu se novi iz jaja i opet sve ispočetka.Ima ona ampula zove se Advocate (dvije veličine za mačke) i čula sam od drugih koji su imali isto tako problem da im je super to riješilo.Probaj.
pasbig is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 18:55   #60
Ovaj put dobili smo Frontline Combo. Nadam se da će početi djelovati jer vidim da je i mačak već nervozan zbog buha.

Iz stana smo izbacili tepihe koji su sad na insekticidnom tretmanu, a natrpavali smo po podovima donedavno i Biokill, usisavamo redovito, itd.....ne znam više što napraviti.
Koliko izluđuju njega, izluđuju i nas.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.