Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2012., 09:46   #1401
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Hartz ampule, proguglajte malo prije nego ih stavite vasim ljubimcima

http://www.hartzvictims.org/

http://www.petitiononline.com/hartz/petition.html

ja sam isto bila jedan klik od toga da ih kupim, ali spriječilo me što nemam novaca na računu

pa sam odlučila proguglati i onda odustala

http://answers.yahoo.com/question/in...7192106AADRnoR

iako, i advantix je otrov, na kraju krajeva to su sve kemijski otrovi koji se apsorbiraju kroz kožu naših ljubimaca
može se izguglati i advantix killed my dog ili frontline killed my cat..

insekticid je otrov..a ja nažalost nisam našla neki 100% bezopasni učinkoviti način da zaštitim pse
__________________
Dugonjuska osoba

Zadnje uređivanje holly-trooper : 01.06.2012. at 09:52.
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:42   #1402
čitam i ne vjerujem ... sigurno bi odustala od kupnje da sam to vidjela ranije.. Moji su svi čitavi, zdravi, veseli, bez krpelja i buha.... nadam se da bu tak i ostalo, a za ubuduće ću pokušati sa homeopatijom definitivno.. možda i upali
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 12:12   #1403
da... pise 3 years ago stari postevi. Mozda su se u međuvremenu popravili.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 18:43   #1404
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
da... pise 3 years ago stari postevi. Mozda su se u međuvremenu popravili.
Ne znam koliko je relevantno, ali Hartz ima 98.000 lajkova na Fejsu pa valjda i to nešto znači. 80 godina se bave proizvodima za životinje.

Evo link na kojem je sve objašnjeno : http://www.peteducation.com/article....2+2094&aid=598
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 20:43   #1405
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je relevantno, ali Hartz ima 98.000 lajkova na Fejsu pa valjda i to nešto znači. 80 godina se bave proizvodima za životinje.

Evo link na kojem je sve objašnjeno : http://www.peteducation.com/article....2+2094&aid=598
mislim da to uopće nije relevantno jer lajkovi na fejsbuku su većinom produkt marketinških agencija koje se time bave - prodajom lajkova i fejs profila

kao što sam i prije rekla, da guglamo svaki od tih proizvoda za svakog bi se našlo - it killed my dog/cat, beware, don't ever use it

istina je da ne možemo svi bez tih proizvoda i potencijalna korist opravdava rizik
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:13   #1406
Hartz koristi aktivni sastojak iz iste skupine kao advantix ali prve generacije dok advantix koristi drugu generaciju.. Politika firme zbog koje je uginulo puno macaka mi se ne sviđa.. Daleko od toga da ostale ampule ne sadrzavaju otrove.. Ukratko..
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Phenothrin
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 12:21   #1407
ja imam kujicu od 4 mjeseca, stavila sam joj advantix, kada smo dosli doma nakon setnje nasipom i kad sam ju krenula pregledavati nasla sam oko 50 sitnih krpelja, na njoj malenoj i bijeloj ih je bilo tesko uociti, skidala sam ih nekih 4 sata..s obzirom na to da nije bas bila mirna cijelo vrijeme..al predvecer sam skuzila da su poceli sami otpadat...
fuj gamad odvratna
rambleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 14:58   #1408
Quote:
rambleon kaže: Pogledaj post
50 sitnih krpelja, na njoj malenoj
50??? ja sam u 2 mjeseca naso 2 kako se presetavaju..
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 15:33   #1409
Ampule, kao i ogrlice, ne djeluju odmah čim ih se stavi, tako da ako si stavila ampulu i otišla u šetnju nasipom, zaštite još nije bilo. npr, u uputama ogrlice koju ima moj pas piše da se zaštita razvije tek nakon 7-10 dana. čini mi se da ampulama isto treba koji dan...
dustmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 08:07   #1410
Quote:
dustmoon kaže: Pogledaj post
Ampule, kao i ogrlice, ne djeluju odmah čim ih se stavi, tako da ako si stavila ampulu i otišla u šetnju nasipom, zaštite još nije bilo. npr, u uputama ogrlice koju ima moj pas piše da se zaštita razvije tek nakon 7-10 dana. čini mi se da ampulama isto treba koji dan...
ampulu sam stavila prije 15-ak dana....
rambleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 08:32   #1411
Quote:
rambleon kaže: Pogledaj post
ja imam kujicu od 4 mjeseca, stavila sam joj advantix, kada smo dosli doma nakon setnje nasipom i kad sam ju krenula pregledavati nasla sam oko 50 sitnih krpelja, na njoj malenoj i bijeloj ih je bilo tesko uociti, skidala sam ih nekih 4 sata..s obzirom na to da nije bas bila mirna cijelo vrijeme..al predvecer sam skuzila da su poceli sami otpadat...
fuj gamad odvratna
Pa jesi li dobro aplicirala ampulu?
Na kozu, ne na krzno?
Jesi li upotrijebila adekvatnu kolicinu ampule za tezinu tvog peseka?
Jesi li ju kupala u medjuvremenu?

Ili si mozda jednostavni imala taj peh.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 08:59   #1412
Quote:
rambleon kaže: Pogledaj post
ampulu sam stavila prije 15-ak dana....
Učinkovistost se isto smanjuje ako si ju kupala...
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:01   #1413
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Pa jesi li dobro aplicirala ampulu?
Na kozu, ne na krzno?
Jesi li upotrijebila adekvatnu kolicinu ampule za tezinu tvog peseka?
Jesi li ju kupala u medjuvremenu?

Ili si mozda jednostavni imala taj peh.
na kozu naravno,ampulicu do 4 kilograma ...ona ima 3 kile....kupala ju jednom, i to nakon nekih 7 dana od stavljanja ampulice..one koje nisam skinula nakon nekoliko sati (jer je trajalo to skidanje malih gadova ) su poceli sami otpadat.. stoga , vjerojatno advantix djeluje tako da nakon nekog vremena, sto se napiju krvi, otruju i otpadnu...a ne da se uopce na zakace.. moja pretpostavka
i bili su zaista sitni...
rambleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:26   #1414
Quote:
rambleon kaže: Pogledaj post
na kozu naravno,ampulicu do 4 kilograma ...ona ima 3 kile....kupala ju jednom, i to nakon nekih 7 dana od stavljanja ampulice..one koje nisam skinula nakon nekoliko sati (jer je trajalo to skidanje malih gadova ) su poceli sami otpadat.. stoga , vjerojatno advantix djeluje tako da nakon nekog vremena, sto se napiju krvi, otruju i otpadnu...a ne da se uopce na zakace.. moja pretpostavka
i bili su zaista sitni...
Strašno... moja je zadnjeg krpelja isto pobrala na nasipu. Sad već nisam bila neko vrijeme, ali, iako znam da krpelja ima posvuda, nekako izbjegavam taj nasip osobito dio koji nije pokošen. Ja sam neko vrijeme imala praksu još ju našpircati sprejem od buhača ili biokillom prije nego idem na nasip.
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:30   #1415
Quote:
Vivy kaže: Pogledaj post
Strašno... moja je zadnjeg krpelja isto pobrala na nasipu. Sad već nisam bila neko vrijeme, ali, iako znam da krpelja ima posvuda, nekako izbjegavam taj nasip osobito dio koji nije pokošen. Ja sam neko vrijeme imala praksu još ju našpircati sprejem od buhača ili biokillom prije nego idem na nasip.
mi cemo ga definitivno sad izbjegavati...
rambleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 11:15   #1416
da li postoji neko sredstvo za tretiranje dvorišta protiv krpelja ?
dragoness is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 09:56   #1417
kako najsigurnije izvaditi krpelja na maloj zvrkastoj maci? da probam s pincetom (još to do sad nikad nisam radila pa me strah) ili ko što je doodlez par stranica ranije napisao da probam sa tekućim sapunom? čitam po netu da ih je ipak bolje ne trackati s ničim

EDTI: btw. guglam sad tu tehniku s tekućim sapunom i naiđem na ovo. izgleda da je neka prijevara i bolje ipak ne pokušavat s tim koliko god dobro i jednostavno zvučalo. izgleda da mi pinceta ne gine
__________________
Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea.

Zadnje uređivanje NeoNoir : 07.06.2012. at 10:20.
NeoNoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 11:06   #1418
Koliko ja znam, najpametnijie ih je uopće s ničim ne trackati (ulja, benzini, aceton, alkohol, ma svašta se prije pričalo i još se priča). Zato što onda dok se guši, još je veća šansa da će ispustiti u psa to, taj sadržaj, i zaraziti ga. Ja ga obično samo primim lagano prstima i izvučem van. Na psima naravno, za macu ne znam što bih ti rekla pošto vjerujem da je ''življa''
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 14:53   #1419
31.5. sam psu stavila advantix.
Od onda mi je dva puta pokisnuo i jucer sam ga morala okupati jer se usvinjio u psecem parku.

Ocito je da je drasticno smanjena zastita stavljenog advantixa.
Kad mu najranije mogu opet staviti ampulicu?
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 19:58   #1420
tjedan dana od stavljanja, dakle već danas možeš
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.