Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2006., 21:35   #1
Tapecirani namještaj

Bok ljudovi! Ispricavam se ak je slicno pitanje vec bilo, ali me zanima kakva su vam iskustva sa tapeciranjem namjestaja. Koliko je to isplativo i da li je vrijedno potrosenog novca? Ja imam dva dvosjeda na razvlacenje koja jako dobro izgledaju ali bi ih volio pretapecirat u bez ili bijelu boju, materijal hmm koza... Jel netko radio nesto slicno i koliko je takvo nesto kostalo?
mank is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 11:02   #2
Ja sam tapecirao 6 stolica od blagavaonice. I to samo zato jer nisu bile oštećene i rasklimane, stari su skoro 20 godina a čvrsti ko kamen. Jedino je tapecirung "otišao" Neki majstor mi je rekao 200 kn po stolici pa sam pao u nesvjest. A materijal mu "cote" Raturio sam stolice, prelakirao ih bezbojnim lakom, kupio neku skuplju/deblju tkaninu i novu spužvu, cirka 10 sati posla tijekom tjedan dana, jedna po jedna, sve skupa ispalo oko 500 kn. Sve je super jedino tkaninu nikako nisam mogao napeti tako kako je bilo, ali je ok, usput sam stavio malo deblju spužvu pod guzicu.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 16:14   #3
Ja sam dala pretapecirat kauc , koji je star, ma vec je spadao u antikvitete prakticki , al je pravo drvo i majstor je promijenio spuzvu, federe i materijal je bio njegov (imao je dosta na izbor), njegova dostava, jos je i sarafe neke promijenio i skare isto jer su otisle (dakle sve je manje vise otislo ) i sad imam fenomenalan kauc = 1200 kuna za sve to. Majstor je inace iz Podsuseda, al dolazi svugdje u Zagreb. Neki majstori iz Zagreba su trazili prevec para i to bez tkanine i bez dostave

Meni se isplatilo, a kauc je totalno super i drzat ce bar iducih 15 godina.
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 23:12   #4
Ok, hvala.. Po tonu vasih postova zakljucujem da se isplati, pa cu malo jos istrazivat..Slobodno ljudi jos pisite iskustva! Ak moje prodje dobro-javim!
mank is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 20:34   #5
Oscar13, imas li jos neki kontakt od tog majstora iz Podsuseda?

Unaprijed zahvalan
VladoK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 22:33   #6
i ja bi tapecirala jedan dvosjed...
ali neznam di da nađem nekog ko to radi...
plizzzzzzz help
__________________
najljepši dio tebe je onaj koj sam ja izmislila
Glupača is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:09   #7
ja vam preporučam formosus u ZG, imaju kvalitetne štofove iz Sirije, a po cijeni su super
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:42   #8
Možda malo kasnim s reakcijom na ovu temu, ali evo zapeo mi post oscara13.
Veli čovjek kako mu neki tapetar radio komplet kauč za 1200 kn.
Pitanje za Oscara13: Kako kauč nakon godinu dana?
Iz prve ruke znam kako samo materijal košta otprilike toliko, a gdje je još posao i dostava?!
Ne želim nikoga podcjenjivati, ili je riječ o teškom fušeru ili je materijal "nabavio" za badava. Jer ovo je ljudi nemoguće da netko tako malo računa tapiciranje i popravak jednog kauča.
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 17:15   #9
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
ja vam preporučam formosus u ZG, imaju kvalitetne štofove iz Sirije, a po cijeni su super
di je to i kakve su cijene ? ja imam dvije stare fotelje koje trebam pretapecirati
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 10:43   #10
Talking tapeciranje namještaja

upomoć!
imam 2 stare fotelje...tkanina je vec stara i ocufana, a da i ne govorim odvratno prljava s obzirom da se fotelje ne koriste vec godinama. buduci da renoviram stan i tesko da ce mi ostati novaca za novi namjestaj dosla sam na ideju tapeciranja tih fotelja
s obzirom na cijene fotelja po ducanima cini mi se isplativo
e i tu sad nastaje problem... i zato trazim pomoc
znate li nekog tko to radi, a tko usput ima i veliku ponudu materijala (uzela bi neku traninu, ne kozu) ?? pomozite ljudi
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 11:04   #11
..ja znam u rijeci...
__________________
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 11:14   #12
ja sam to sama radila.
nekoliko puta cak....nabavi si onu "heftericu" sa vecim "klamama" (cisto hrvatske rijeci! ) i pocni.
materijal mozes nabaviti u prikladnim prodavaonicama tekstila, a moze ti biti identican i zavjesama i ostalom unutarnjem uredjenju....malom stolnjaku, nadstolnjaku, poigraj se malo.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 11:41   #13
mimimimi - ja sam u zagrebu

oona - eh vidis inace smo mi (mislim na moje starce + ja) to radili sami na stolicama jer je bilo jednostavno ..cak imamo i klamericu (iliti heftericu) za to ali u slucaju mojih fotelja je to neizvedivo jer bas treba sasiti nesto kao jastucnicu i obuci naslon da to nakraju lici na nesto.. donji dio odnosno sjediste bi se mozda dalo i "zaklamat"
tako da sam ipak odlucila to prepustiti strucnjaku..jos samo da ga nadjem i da cijene budu pristupacne
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 11:44   #14
meni su nekoć pričali nešto o tom tapeciranju, pa su mi rekli da je kvalitetno pretapeciranje fotelja tek nešto malo jeftinije od novih fotelja i da se jednostavno ne isplati. a ako je jeftino, ne bu dugo izdržalo, pa će ti opet biti samo trošak.

kažem, nije iz prve ruke, ali nekak mi se čini logično...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:16   #15
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
meni su nekoć pričali nešto o tom tapeciranju, pa su mi rekli da je kvalitetno pretapeciranje fotelja tek nešto malo jeftinije od novih fotelja i da se jednostavno ne isplati. a ako je jeftino, ne bu dugo izdržalo, pa će ti opet biti samo trošak.

kažem, nije iz prve ruke, ali nekak mi se čini logično...
mislim i to je naravno moguce - zato sam se i htjela malo raspitati kod forumasa i kod ljudi koji rade tapeciranje ...
jer ako mi dodje skoro na isto naravno da kupujem nove fotelje
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:30   #16
meni je davno jedan tip tapecirao sofu, nalazi se na kraju ilice.
ima ducan tekstila, cini mi se da se majstor zove pjer, a ducan pamigo.
probaj, nije bio skup.
topla preporuka, jos je sada sve ok.

eto ti link:
http://www.poslovni-imenik.com/index...ikazi&i=pamigo
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 13:49   #17
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
meni je davno jedan tip tapecirao sofu, nalazi se na kraju ilice.
ima ducan tekstila, cini mi se da se majstor zove pjer, a ducan pamigo.
probaj, nije bio skup.
topla preporuka, jos je sada sve ok.

eto ti link:
http://www.poslovni-imenik.com/index...ikazi&i=pamigo
hvala - to mi je bas blizu posla pa cu svratit do njih jedan dan da se raspitam
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 13:26   #18
UPOMOĆ! uništena navlaka od eko kože

nov kauč, jučer stigo, danas na sebi ima rupu od čika

uglavnom, trosjed je od eko kože kupljen u lesnini (magalić je inače proizvođač) i sad molim pomoć ak netko ima ideju kak to spasiti bez da se ide kod tapetara ili kupuje novi kauč
__________________
.
miš_koji_vrišti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 13:33   #19
ako i inače pušite, (pogotovo tako nepažljivo! ), spalit ćete novu rupu za par dana - tako da ovo vam je odlična prilika da prestanete pušiti ...

ili su vam to spalili prijatelji koji su došli pogledat novu garnituru?
__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 13:47   #20
prijatelji. ma...
ne znam kolko bi otprilike koštalo tapeciranje jer sve koje zovem majstore vele da moram prvo dovest kauč da oni to vide da nemogu ovak procijenit, grrr. a pošto je kauč bio dost jeftin (oko 1 400kn) brijem da bi bilo jeftinije kupit novi neg tapecirat
__________________
.
miš_koji_vrišti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.