Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2008., 14:23   #61
Kako stvar stoji s Francuskom?
Marbriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 15:26   #62
Quote:
Marbriela kaže: Pogledaj post
Kako stvar stoji s Francuskom?
Isto su se zakoni poostrili, na svim nivoima, ne znam u detalje.
A dobro, imali su i neke nevolje sa strancima.

Recimo da su nadodali na sve godinu-dvije vise koliko je potrebno da bi nesto zatrazio.
Posebno se pazi na ove koji sklapaju brakove s Francuzima, da nije iz neke pomoci ili interesa.
S tim nema igre.

Ali sto je bolje u odnosu na CH jest to da se ne mora prolaziti kroz sto biroa u raznim gradovima, pa ti je dovoljno da te u jednom odbiju, da ti cijela procedura stane.

U Fr toga nema.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 16:25   #63
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Probaj kod onog plemena u Brazilu. Mislim da ce procedura biti brza i bez tih trzavica...

http://ap.google.com/article/ALeqM5i...OgH_wD9105MUG0

Zao mi je zbog tebe, ali mi se oci kolutaju od tone gluposti iz tog objasnjenja.
Možda bi ovo pleme moglo biti rješenje.
Nadam se da kod njih nije direktna demokracija kao ovdje u CH..Možda se kod njih samo trebaš skinuti gol, malo namazati farbama i eto ga...
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 16:37   #64
U UK je prica za malu djecu u odnosu na CH (po ovome sto je Fancy napisao)

I ovdje su malo poostrili i sad je obavezno "znanje" engleskog (polaze se neki ispit, pitanja u stilu a,b,c,d... pa odaberi tocan odgovor, (znaci nema pisanja eseja) malo o povijesti, malo kraljici i parlamentu itd. )
Ljudi koji su polagali taj ispit (i polozili) kazu da uopce nisu neka zajebana pitanja.
Dokumentacija koju trebas predat je dokaz od zadnjih 5 god da si ovdje legalno zivio i radio, popunit njihov formular, potpis i broj pasosa od dva Britanca, sve poslati skupa sa svojom putovnicom i cekas.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:10   #65
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
cuj, duso draga, ako imas rak, nece te spasiti niti 5 najboljih osiguranja. drugo, ovu pricu s amerikankom ne pusim. dokazi.
Nemam ti kaj dokazivati, odi si pitati bilo koga tko zivi u USA dali te tamo liječe od raka ako nemaš njihovo osiguranje (sa onim baznim NE)... na forumu ih imas 1000 koji tamo žive, već će ti netko potvrditi
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:13   #66
FANCY - nemrem vjerovati, znaš kaj- zadnje ti je vrijeme da promijeniš drzavu
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:15   #67
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
U UK je prica za malu djecu u odnosu na CH (po ovome sto je Fancy napisao)

I ovdje su malo poostrili i sad je obavezno "znanje" engleskog (polaze se neki ispit, pitanja u stilu a,b,c,d... pa odaberi tocan odgovor, (znaci nema pisanja eseja) malo o povijesti, malo kraljici i parlamentu itd. )
Ljudi koji su polagali taj ispit (i polozili) kazu da uopce nisu neka zajebana pitanja.
Dokumentacija koju trebas predat je dokaz od zadnjih 5 god da si ovdje legalno zivio i radio, popunit njihov formular, potpis i broj pasosa od dva Britanca, sve poslati skupa sa svojom putovnicom i cekas.
Dali znaš kakva je situacija sa dobivanjem njihovog ako si već EU putovnica??
Nešto sam načula da se radi o 6 mjeseci, jel to istina??
THX
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:34   #68
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Irska je jednom davno imala 3 godine, ali stvarno nebi bila 100% sigurna vise kakvi su im zakoni. Nikad mi nitko nije radio frku ovdje jer nisam uzela drzavljanstvo (tad) pa se nisam ni previse raspitivala.
Za dobiti drzavljanstvo treba 5 godina resident. Studentske vize i ostali parazitski oblici egzistencije se ne broje. Nakon 5g mozes se prijaviti i prilicno je jednostavno posaljes formular, poreznu dokumentaciju i preslike radnih viza i jos par sitnica i nakon 2 godine dobijes rjesenje. Odes pred suca polozit zakletvu vjernosti irskoj drzavi i naciji i nakon toga certifikat sa kojim potom izvadis putovnicu i to je to.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:38   #69
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post
Nemoj me... Svaka ti cast. Ja bi odustala.
Prestrasno.
U Francuskoj je procedura, naspram ove super.

Kako je to islo? Dugo je trajalo, u medjuvremenu se je i zakon promjenio.

Odes u biro za naturalizaciju i trazis papir na kojem pisu uvjeti.
Zavisi o slucaja do slucaja. Nema jednog pravila za sve.
(Necu navoditi osobni slucaj.)
Duzina boravka, rodbinske veze (zenidba, udaja, konkubinstvo, djeca), poznavanje jezika i kulture (zavrseni studij u Fr je +), rad i placanje poreza (ako si radio/la za drzavu i drzavne organe je +), posjedovanje nekretnina, izvanredni doprinosi za Fr (kultura, znanost, sport, itd.) sve se to gleda.
Zatim, ako imas zadovoljene uvjete, posaljes dossier.
Sve papire kojima dokazujes ono sto se od tebe trazi.
A potrebno ih je poredati po redu kojm ih traze. Ako nisu dobro poredani, prijete da ti ga posalju natrag.
Nakon sto dobijes potvrdu o primitku, cekas.

I cekas.
Cekas.
Ne znas nista, pokusavas se raspitati, nitko ne zna nista.
Ne fermaju te ni pol posto.
Godine prolaze, ti cekas.
Moguce je da ti posalju da im jos fali neki papir
Nakon sto ga posaljes, cekas.
Nitko ne zna nista...

Kad na kraju i zaboravis na to, stigne neko "pismo".
I kad vec pomislis "Ma sta jos dovraga hoce", otvoris i vidis da pise da si vec postao/la Francus/kinja, da to vec pise u "narodnim novinama".
Onda ti daju rendez-vous gdje da ides po "le" papir.
Tamo drze neki govor, pjevas himnu (ako hoces), stegnu ti ruku i pozdrave tvoj ulazak u "obitelj".
To je otprilike to.

P.S. Platis neke sitne takse, al ne sjecam se vise u kojoj fazi.

Sacuvati zivce je kljuc svega.
Na projektu koji vodim jedan contractor je francuska (drzavna!!) firma. Ovo me podsjeca na korespondenciju s njima
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 23:15   #70
A kakav je proces dobivanja državljanstva u Hr??
Moj dragi bi htjeo i Hr.- već kad se može imati dvojno
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 23:59   #71
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
Dali znaš kakva je situacija sa dobivanjem njihovog ako si već EU putovnica??
Nešto sam načula da se radi o 6 mjeseci, jel to istina??
THX
Ne znam nista o tome.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 00:03   #72
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Možda bi ovo pleme moglo biti rješenje.
Nadam se da kod njih nije direktna demokracija kao ovdje u CH..Možda se kod njih samo trebaš skinuti gol, malo namazati farbama i eto ga...
Traze jos ispit iz gadjanja lukom i strijelom, ali su im ispitivaci potkupljivi. 3 zele bombone i prolazis.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 00:07   #73
Fancy, jebiga Svicarci ti prate intenzivno balkanske forume i sigurno su pazljivo procitali sve sta si pisao o Svici, kako nema bureka, kako pada snijeg, kako su sviarci inbredsi i kako je otudjenje i sad jebiga doslo payback time.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 00:07   #74
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
A kakav je proces dobivanja državljanstva u Hr??
Moj dragi bi htjeo i Hr.- već kad se može imati dvojno
Mora znati HRVATSKI JEZIK i kulturu, imati krsni list i potvrdu od Moglijevica, ili kako se vec zove onaj ruski tajkun, da je radio za njega.
Ostalo je stvar dogovora sa onime koji prima zahtjev - ako je Srbin, nemoj predavati, a ako je Hrvat ili Hrvatica, plava kuverta cuda cini.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 00:10   #75
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
A kakav je proces dobivanja državljanstva u Hr??
Moj dragi bi htjeo i Hr.- već kad se može imati dvojno
Jedna nasa cura udana za Engleza trazila, on htio drzavljansvo raspitali su se ali su brzo odustali kad su culi sta to sve ukljucuje - pusta lova, pusti formulari, nitko ne zna tocno rec sta im je trebalo, dva advokata - dva suprotna savjeta... itd (mada to ne znaci da ce vama biti tako, znas i sama kako je kod nas sa nasom administracijom..... ako ti na slucaju radi Cvita onda je super, ali ako radi Nevenka, jebali ste jeza )
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 00:11   #76
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Fancy, jebiga Svicarci ti prate intenzivno balkanske forume i sigurno su pazljivo procitali sve sta si pisao o Svici, kako nema bureka, kako pada snijeg, kako su sviarci inbredsi i kako je otudjenje i sad jebiga doslo payback time.
Kad su ga pitali da pokaze kavu cakiju ima, on pokazao bosansu. I to ga sjebalo. Trebao je pokazati Swiss Army Knife i sve bi bilo u redu. Al, jebi ga, lako je biti general poslije bitke.

Nista sad opet ima 12 godina delay, pa ispocetka.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 10:31   #77
To je kod nas namjerno nedefinirano upravo zato da ti lopine iz administracije mogu reci "moze po zakonu i nitko ne zna koliko ce trajat i oce li se rijesit, a moze i drugacije WINK WINK".
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 10:31   #78
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Fancy, jebiga Svicarci ti prate intenzivno balkanske forume i sigurno su pazljivo procitali sve sta si pisao o Svici, kako nema bureka, kako pada snijeg, kako su sviarci inbredsi i kako je otudjenje i sad jebiga doslo payback time.
Unatoč svemu što se događa sa i oko mene, treba ostati realan. Švicarci kao ljudi nisu loši i posjeduju neke vrline koje su za pohvalit. Recimo vole životinje, ne tuku ih i nemuče, čuvaju prirodu, vole prirodu, dio švicaraca je dosta tolerantan (ali samo dio) a sa druge strane, hladni su, izolirani,turaju nos gdje mu jest i nije mjesto, sve vole znati, misle da se samo u Švicarskoj dobro jede i nigdje više, nekad su im životnje važanije od rođene djece, jednostavno dopuštaju si primitivnosti sa kojima je i balkan raskrstio nakon drugo svjetskog rata itdd. Da ne pojašnjavam dalje jer ću otići preduboko u filozofiju a to je prije svega moje osobno zapažanje.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 21:41   #79
a jesu im sve tri inicijative odbijene. SVP pusi sa svojom rasistickom politikom. Fancy, odgovorno tvrdim da sviceri imaju najkvalitetniju hranu. u CH se zaista dobro jede. nikada nisam u zivotu bolje meso jela od mesa koje sam kupila u svojemu selu gdje zivim. nigdje ne budem tako kvalitetno jela kao ovdje. i sto je vazno, oni zaista veliku vaznost pridaju hrani, i njenoj kvaliteti. ali jebi ga, neke stvari su lose, kao recimo da stranci placaju vise premije za autoosiguranje od domacih. je, sada ce netko reci statistika, bla-bla. to je rasizam, a ne statistika. ili ovakve stvari s drzavljanstvom. dok ne padne kakva tuzba koja ce sve to promijeniti...
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 21:49   #80
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post

Nista sad opet ima 12 godina delay, pa ispocetka.
moze se zaliti, ili mozda tuziti. kladim da bi dobio parnicu. evo jedan drugi primjer, ispricao mi je mm. njegov kolega na poslu (svicer) se ozenio s kolumbijankom. i sada, nakon 5 godina zatrazi on drzavljanstvo za nju. rece njemu neki sluzbenik da ne moze. "a pa zakaj ne, ima sve uvjete", pita on. "pa zato kaj ste kupili zenu". i tak' se oni natezali nekoliko godina dok ovaj nije zaprijetio da ce unajmiti advokata. mozda je cak i unajmio, ne sjecam se vise. i odjenom je sve bilo rijeseno. preokleti rasist. i takve budale koje su se uguzile na takvim birokratskim mjestima i parazitiraju na racun drugih-odlucuju...
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.