Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2014., 21:28   #561
otvaranje palačinkarnice i waffles shop

ljudi... dakle zanima me, kao mogu s obzirom da nisam kuhar, ni slastičar niti išta takvog, otvoriti posao koji će dakle imati kavu/čaj i sl. ali i palačinke, vafle, krafnice ( fritule) i sl.

eto.. za početak to


hvala svimaa koji bilošto korisnoga napišu jer ludim vać sa ovim info :S
sssaraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 12:54   #562
Pokretna trgovina-iskustva,savjeti

Pozdrav vec sam skoro 5 godina na birou i kako nemam nekih veza za posao uvidio sam ako se sam nezaposlim izgleda da nikako ni necu, pa mi je pala ideja za otvaranje pokretne trgovine.Vidio sam da se na birou djele neki poticaji za samozaposljavanje i za prvo zaposljavanje pa me zanima koliko to iznosi i da li je ostvarivo ? Dalje trgovina bi djelovala na podrucju uglavnom Like i Sj Dalmacije znaci jako slabo naseljeno,losi putevi a ima i konkurencija samo nisam siguran da li pokriva sve krajeve.Kakava su vasa misljenje o pokretnim trgovinama da li je neko imao, koliko je to danas isplativo,sta sve treba ishoditi za otvoriti itd itd svaki savjet je dobro dosao
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 01:54   #563
OTVARANJE ZALOGAJNICE ILI NEŠTO SLIČNO???

Pozdrva svima,
zaista bih Vam bila zahvalna kada bi mi pomogli... naime... moji je plan otvoriti ugostiteljski objekt u kojem bih služila palačinkice, wafle, doručak ( sir jaja i sl), muffine i tako neke slične proizvode... e sad, koliko god se trudila shvatiti pod što bi se to registriralo, nejde mi.. mislim da je najbliže čemu bih ja išla ( a da se usporedi) nešto kao "Kava i tava" na Britancu, ili pak onaj vafel ducan u Masarikovoj... PLIZZ, ako bilotko ima nekih info, di da se informiram i slicno? inace, nebi obrt jer sam po struci ekonomist, pa bi išla preko d.o.o-a a zato me i zanima da li mogu neku shemu to pod fast food ili zalogajnicu pa da imam zaposlene koji isto tako nisu nužno te struke? ( npr. sebe).. jer čini mi se da su ovi u kavi i tavi ono.. studenti i sl.
hvala svima!!!
sssaraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 17:02   #564
Quote:
Drow Ranger kaže: Pogledaj post
Ukratko moj plan:

- Od 8:00 do 11:00 babytime( 0-3 godine) uz pratnju odrsle osobe

- Od 11:00 do 17:00 igraonica (3-6 godina) uz pratnju odrasle osobe

- Od 11:00 do 17:00 dnevni boravak (3-6 godina) 2 sata bez pratnje odrasle osobe

- Od 18:00 do 19:00 radionice ( likovne, dramske, muzičke, plesne, informatika, robotika...) sa i bez pratnje odrasle osobe

- Od 19:00 do 20:00 seminari za roditelje ( jednom tjednom)

- Vikendom rođendani po dva sata sa pratnjom barem jedne odrasle osobe



Želim poticati otvoreno i zabavno okruzenje za svako dijete, gdje će mališani uživati sa igranjem s drugom djecom dok roditelji mogu u miru ispijati besplatni čaj ili prelistat dobru knjigu.


javila sam se Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta gdje su mi poslali dokumente da moram skoro pa otvorit vrtić...nisu mi bas jasni sa zahtjevima...
djecu od 0-3 ionako cuvaju roditelji kakve to veze ima sa vrtićem?? itd itd.

molima bi pomoć , dali je netko otvorio takvo nesto i da mi bar na pm ili ovdje pomogne


Unaprije hvala!
Pozdrav,
imam i ja sličnu ideju!
Jesi li uspjela što riješiti do sada i imaš li savjete - otkuda početi?
Nina0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 08:34   #565
nasljeđivanje obrta

Molim za pomoć ako tko zna!

Mama je vlasnica obrta već 20godina, ona bi sada u mirovinu, zanima me mogu li ja naslijediti obrt a da nisam nužno te struke ( imam VSS) i ono najvažnije da li je potrebno zapošljavati osobe te struke. Što je sa d.o.o., da li je i u tom slučaju potrebno zaposliti osobu baš te struke...
hvala
Alpinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 11:04   #566
Imam jedno pitanje pa ako mi mozete pomoc...ukoliko sam zaposlena u jednoj firmi te udem kao ortak u obrt koji radi samo sezonski koja su moja davanja i obveze, mirovinsko-zdravstveno? Moram li svog poslodavca obavijestit o obrtu? Hvala

Sent from my LG-D955 using Tapatalk 2
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:02   #567
Otvaranje obrta ili doo za prodaju preko interneta graficki dizajn.

Pozdrav,
ukoliko sam na krivom mjestu molim vas usmjerite me na pravi put

Radi se o ovome, trenutno sam nezaposlena, ali radim povremeno graficki dizajn za privatne osobe van Hrvatske.

Posto stvar polako postaje ozbiljna dobivam dosta ponuda i tehnicki gledano zeljela bih da sve bude fer prema drzavi i prema meni naravno.

Objasnit cu ukratko o cemu se radi pa postavit pitanja.

Radim uglavnom sa ljudima van Hrvatske to jest moj posao se ne bi odnosio na domace trziste samo na vanjsko, posto se radi o grafickom dizajnu namjeravam raditi od doma na svom racunalu, nema potrebe za nikakvim skladistenjem jer se slanje proizvoda obavlja putem emaila (dropbox, google drive etc..)
Posto se placanje vrsi iskljucivo PayPalom ( moguce su i druge opcije ali PayPal me najvise interesira) pitanje je:

Sto je bolje regestrirati koju vrstu trgovine i koliko bi bila mjesecna davanja bez obzira na primanja?

Sve bi se prodavalo preko web shopa znaci ja ponudim svoj proizvod u $ ( ne u kunama) kupac plati preko paypala u dolarima, meni sjedne novac na paypal a web shop (woocommerce) posalje racun na email sa podacima kako preuzeti proizvod ili direktno download link.

Da li ce biti problema oko uskladjivanja PayPala i poslovnog racuna posto pretpostavljam da ce mi trebati ziro racun da sva primanja preko PayPala, ali posto radim sa ljudima van drzave kako to ide sa PDV-om, kako izdati racun, kako obracunati PDV i pitanje je kako bi sve stimalo posto tecajna razlika kad bi se prebacivao novac sa PayPal na racun uvijek bila drugacija.

Recimo ako mi je placeno 100 $ kad bi se to prebacilo sa PayPala oni uzimaju proviziju od 5 $ tecaj se razlikuje iz dana u dan.

Znaci recimo ako sam izdala racun 100 $ ali nakon povlacenja novca sa PayPala dobije recimo 94$ kako se to pravda.


Unaprijed se ispricavam ako su moja pitanja malo tupava i mozda nemaju smisla ali nova sam u ovome i ne znam bas nista o otvaranju neceg svog...


Ukoliko netko ima iskustva molim Vas podijelite ih sa mnom jer jako je malo informacija iz prve ruke na google-u


Hvala unaprijed
nanydado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:11   #568
Pozdrav svima, trebam jednu informaciju.

Gdje mogu izvaditi e-rješenje o upisu u obrtni registar ali službenu kopiju, s QR kodom?

Mijenjam banku pa me traže, a putem e-građana nalazim samo neslužbenu kopiju.

Ili moram u Ured za gospodarstvo?

Hvalaaa

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:59   #569
Kako si dobila nesluzbenu kopiju? Obrt sam otvorio putem e-Obrta i obrtnica i rjesenje o upisu mi je stiglo u e-Pretinac

https://pretinac.gov.hr/KorisnickiPr.../eGradani.html

i oba dokumenta uredno sadrze QR kod na dnu druge strane.




Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Gdje mogu izvaditi e-rješenje o upisu u obrtni registar ali službenu kopiju, s QR kodom?

Mijenjam banku pa me traže, a putem e-građana nalazim samo neslužbenu kopiju.

Ili moram u Ured za gospodarstvo?

Hvalaaa

From Huawei MHA-L29
benedikt999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:16   #570
Ja nisam otvarala obrt putem e-obrta nego klasičnim putem i to prije 2 godine.

Neslužbena kopija mi se skida kad uđem u e-obrt putem e-građana i od tamo skidam.

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:29   #571
Pa onda valjda imaš i originalno rješenje koje si dobila prilikom otvaranja. Pa zašto to ne predaš banci?
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 15:18   #572
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Pa onda valjda imaš i originalno rješenje koje si dobila prilikom otvaranja. Pa zašto to ne predaš banci?
Traže izvadak ne stariji od 3 mjeseca

A niš, išla bum u Ured za gospodarstvo kaj sad. Mada mi je to takav idiotizam, pa imaju sve podatke i vidi se da je obrt u radu.
Svašta.

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 14:08   #573
Pozdrav
Da li netko zna da li se moze otvoriti obrt dok sam na mirovanju radnog odnosa do trece godine djeteta znaci kod poslodavca sve miruje i doprinosi i staz
Ne znam da li moram prekinut mirovanje i dat otkaz da bi mogla otvorit obrt ili nemoram nego mogu i ovako. Poticaje od HZZ necu trazit tako da to ne iigra ulogu
Hvala

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.