Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2009., 02:37   #1
Molim pomoć - pri osvježavanju pamćenja

Pozdrav svim prisutnima
Po prvi puta sam ovdje, a samo sam i zbog jednog došao, inače me uglavnom ima na specijaliziranim "geeky" forumima.... .
Trebalo bi mi malo osvježiti pamćenje....

Radi se o knjigama, ilustriranim knjižicama bolje rečeno, koje sam imao kao klinac, dobio sam ih otprilike 95./96.
Komplet od 4 knjižice o životinjama, format otprilike, 22*20 cm, broj stranica mislim nije prelazio 20, bile su prilično "mršave".
Mislim da su kupljene negdje na Braču ako već ne u Splitu, ali uvjeren sma da sam ih dobio na odmoru.
Svaka je bila posvećena jednom staništu recimo, sjećam se da je bilo nešto sa morem i šumskim svijetom, a mislim da je bila još i savana, zadnje se ne sjećam.

Mislim da su nasred naslovne stranice imale kvadrat usred kojeg je bila slika određene životinje u skladu sa staništem, omeđena bijelim rubom. I tekst na naslovnici je mislim bio bijele boje. A korice su bile, definitivno se sjećam zagasito roze boje - nešto između roze i ljubičaste, i zatim još tamno plava, oker i mislim zagasito zelena.
Iznutra, ilustracije, sa tekstom mislim na donjoj trećini stranice uglavnom.
Ne mogu ništa više reći, osim da je to sve imalo specifićan miris, kojeg ne mogu opisati . Neznam niti jeli naš ili strani izdavač...

Te stvari nisam vidio jedno 12 godina, a ostale su ako su još u komadu među stvarima koje još nisu dopremljene iz Splita ovamo, uhvatila me jaka nostalgija u zadnje vrijeme i volio bih se sjetiti o čemu se točno radilo, možda onda i pokušati nekako i nabaviti to. Mislim da vam ne moram objašnjavati povezanost sa stvarima iz djetinjstva .

Molim pomoć, svaka je dobrodošla ....
Zabac_1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 03:15   #2
google mi je izbacio jedino ovo - to o kontinentima, okrugli svijet, prema opisu odgovara neka te ne buni godina izdanja jer se možda radi o reizdanju..

al nigdi slike pa ne možemo točno odredit jel to to tražila pod tl biblioteku, ništa
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:22   #3
imamja nešto vrlo slično, al nisu roze boje, možda je neko drugo izdanje
zovu se šaroliko carstvo životinja, od školske knjige. ne piše autor
evo naslovi koje ja imam: Životinje u moru i kraj mora, Životinje iz planine i doline, Životinje u šumi i šikari.
kako sam ja to obožavala ko klinka, sve sam ih napamet znala
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.