Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 10:01   #201
Quote:
šišmiš_99 kaže: Pogledaj post
jel znaš kolko otprilike košta da nije nešto pretjerano
triple sec ti je oko 70 kn (0,7L u getro-u recimo), a blue curacao isto tako negdje i njega imaš od litre za kupit od Badela.
Svi likeri ti uglavnom koštaju cca 70, 80 kn. oni poznati brandovi nešto više.
__________________
You talk to God, you're religious. God talks to you, you're psychotic.
Dr. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:30   #202
grenadine

ok,ja sam totalna neznalica,ali može li mi tko reći gdje dakupim grenadine sirup?
mikili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 15:55   #203
Volim koktele ali iskreno malo su preskupi. prije par godina imala sam djevojacku i cura kja se kuzi u to mi je rekla koja sastojka i gdje da kupim. sve samkupila u Metrou jer mi je tamo bilo najjeftinije i stvarno je izbor ogroman!! Prijatelj mi se je pohvalio da je miksao sve i svasta ali mu je najbolje slijedece:

0.03 vodke
0.03 gin
0.03 baccardi x 2
Cijeli red bull
Brdo leda i casa od 0,5l, sve promijesati i ludiloo
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 22:06   #204
Quote:
barmen.hr kaže: Pogledaj post
grenadina je bezalkoholna - sirup od šipka.
ovo na što ti misliš je curacao- liker (=alkoholni) od naranče i ima ga raznih boja: blue, red itd, a triple sec (prozirno) je tri puta pečena naranča.
bolja kvaliteta od triple sec je naravno quantro..
ps: nisam dama iz Amerike.. ha ha .. izgleda da sam malo popila previse koktela dok sam tu nekog vrijedala, pa se stoga izvinjavam, nisam u prirodi bas tako losa, ali jebga desilo se! Ispriku molim!
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 22:15   #205
Quote:
mi_ama kaže: Pogledaj post
Volim koktele ali iskreno malo su preskupi. prije par godina imala sam djevojacku i cura kja se kuzi u to mi je rekla koja sastojka i gdje da kupim. sve samkupila u Metrou jer mi je tamo bilo najjeftinije i stvarno je izbor ogroman!! Prijatelj mi se je pohvalio da je miksao sve i svasta ali mu je najbolje slijedece:

0.03 vodke
0.03 gin
0.03 baccardi x 2
Cijeli red bull
Brdo leda i casa od 0,5l, sve promijesati i ludiloo
nek proba

pjenušac;vodka;red bull - bomba(naravno promješat ne trest)
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 22:17   #206
Quote:
mikili kaže: Pogledaj post
ok,ja sam totalna neznalica,ali može li mi tko reći gdje dakupim grenadine sirup?
metro
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 23:15   #207
http://shop.gloria.com.hr/index.php?..._detail&p=1991
http://www.poklonline.com/product_in...roducts_id=532

ciao svima zeljela bi decku za rodendan pokloniti set za koktele ono sam pronasla na webu moze netko pogledati i reci da li je koji od ovih u redu ili preporuciti nesto drugo. hvala
h0552150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:07   #208
iman pitanje jedno, pošto vozin morala san uzet bezalkoholni koktel i samo san rekla tipu da da bilo koji, uspila san snimit da je stavlja 2 vrste juicy-a, vjerojatno naranča i još nešto i kokos, pa ako neko zna kako se zove taj koktel i sastojke bila bi zahvalna, jer je predobrog okusa. fala
jelena g.com is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 17:35   #209
Ja sam prošlo ljeto pila jedan ali ne mogu mu se nikako sitit imena...
Uglavnom, sprite, votka, vjerovatno još nešto i hrpa leda...brijem da je u nazivu istog bila riječ Blue budući da je koktel jarko plave boje...
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 17:51   #210
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Ja sam prošlo ljeto pila jedan ali ne mogu mu se nikako sitit imena...
Uglavnom, sprite, votka, vjerovatno još nešto i hrpa leda...brijem da je u nazivu istog bila riječ Blue budući da je koktel jarko plave boje...
ili blue lagoon ili hawaian... zapravo prije blue lagoon, u hawaianu ima kokosa
__________________
People get what they get. It has nothing to do with what they deserve.
peggy bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 23:39   #211
lagoon, koliko ja znam u hawaian ide gin a ne votka
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 17:24   #212
Nisam vidio da je itko napisao a i probo sam guglat....zna netko kaj sve ide u koktel deep diver ???
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 20:10   #213
Pozdrav svima. Pila sam u Sibeniku koktel koji se zvao Talking parrot. Ne mogu uopce naci recept za njega. Znam da je recept ukljucivao jagermeister, blue curracao, bitter lemon i mislim votku. Jel zna netko sta jos ide u njega? Odlican je !
timi178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 21:10   #214
Da ne otvaram novi topik...zna li itko od vas gdje u Zagrebu mogu popiti dobar koktel, gdje je široka i dobra ponuda? Meni na pamet samo pada FLY bar i šminka na Jarunu. Ima li još tko kakve ideje?
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 21:31   #215
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Nisam vidio da je itko napisao a i probo sam guglat....zna netko kaj sve ide u koktel deep diver ???
http://www.1001cocktails.com/recipes...sea-diver.html

Quote:
timi178 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Pila sam u Sibeniku koktel koji se zvao Talking parrot. Ne mogu uopce naci recept za njega. Znam da je recept ukljucivao jagermeister, blue curracao, bitter lemon i mislim votku. Jel zna netko sta jos ide u njega? Odlican je !
Ja znam za nekoliko Parrot koktela i u njih ide uglavnom ananasov i kokosov rum. Ne znam ovu verziju s Jagerom.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 02:27   #216
Ti nije taj deep diver kojeg dobivaš kod nas po klubovima i koktel barovima

I pa skoro 10 vrsti alkohola i stroh za kraj to sam jedino zapamtio i malo soka...tak da koktel ispada crvenkast i jak je u tri lepe pizde materine....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 12:58   #217
Quote:
jelena g.com kaže: Pogledaj post
iman pitanje jedno, pošto vozin morala san uzet bezalkoholni koktel i samo san rekla tipu da da bilo koji, uspila san snimit da je stavlja 2 vrste juicy-a, vjerojatno naranča i još nešto i kokos, pa ako neko zna kako se zove taj koktel i sastojke bila bi zahvalna, jer je predobrog okusa. fala
simply red se zove,ide ti sok od naranče,sok od ananasa,kap grenadine i sirupa od limete,0,2dl sirupa od kokosa
addicted to m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:00   #218
ne radi se o koktelu ali da ne otvaram novu temu
Kupinovo vino?
Imao sam raspravu nekoliko puta i ljudi mi tvrde da je to vino... ja pak tvrdim da nije iako ima vino u imenu
po meni se vino pravi samo od grozdja ( govorim naravno o pravom vinu a ne od prasaka ili kemiji)
jel neko moze odgovoriti ?
hvala
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:08   #219
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Ti nije taj deep diver kojeg dobivaš kod nas po klubovima i koktel barovima

I pa skoro 10 vrsti alkohola i stroh za kraj to sam jedino zapamtio i malo soka...tak da koktel ispada crvenkast i jak je u tri lepe pizde materine....
Eh, onda ne znam. U raznim kafićima i barovima uvijek ima raznih verzija s raznim imenima.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 21:46   #220
kokteli (recepti)

ako netko ima dobre recepte za koktele (one fine alkoholne ) neka ih tu objavi..
najviše me zanima za mojito...
benjii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.