Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2003., 08:23   #21
kaj se tiče količine, svježi đumbir 2 čajne žličine naribanog đumbira, dok ga u prahu treba 2-5, do 3.

đumbir se može nabaviti u svim većim trgovačkim centrima, Mercatone, King Cross itd.
 
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 01:30   #22
Quote:
magic kaže:

Brshljan je i odlichno sredstvo za povratak dojki u staro stanje nakon dojenja ili kure mrshavljenja.
Ajde magic, napisi i recept za to, please. Trebat ce...
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 09:54   #23
Ma nevjerovatno kako pomazhe!

Meni je rekla moja nona, a ona je rodila i dojila osmoro djece.

(Vidjela sam joj grudi!!!)

Dvije shake brshljana (samo list!) ubaciti u 2 litre vrijuce vode, maknuti s vatre, poklopiti, za 15 minuta procijediti.

Ako nemash svjezheg brshljana, mozhesh kupiti i onaj susheni, stavi 2 velike zhlice i procijedi nakon pola sata.

Jednom dnevno drzhati oblog na grudima cca pola sata, a ujutro i navecher ispljuskati grudi tom vodom.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 16:47   #24
E magic, puno hvala. Imam brsljan u vrtu tako da to nece biti problem.

Prema raznim kremama koje obecavaju istu stvar sam nekako skepticna, ali za brsljan znam da pomaze kod celulita, sjecam se da je moja mama davno koristila sapun i kremu protiv celulita na bazi brsljana i da joj je jako dobra bila.

javim ti rezltate za jedno godinu - godinu i pol, nadam se ne prije
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 16:51   #25
Najmanja shteta grudima bit ce uchinjena ako dojish Jer se na taj nachin postepeno smanjuju i kozha vraca u prijashnje stanje.

Drzhim fige da bude puuuuno mljekeca

Pusa bebi!

p.s. obloge mozhesh staviti i oko struka, ako je kozha malo opushtena nakon poroda.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 13:45   #26
Magic, koliko često nanosiš ulje + bršljanovu vodu, iliti koliko bi to često trebalo stavljati?
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 08:20   #27
Unhappy

__________________
Ploviti se mora!
morski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 01:57   #28
A koliku dugo drzati te rucnike, dok se ne ohlade ili 10-15 min
Meni je jedna zena rekla da ona pokisa suhe sljive 2-3 u mlaku vodu i to popije nakon 24 sata, kad popije stavi sljedecu turu. Da to super cisti iznuta. Ja to pijem ujutro i onda nakon 5 min pravac WC.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 05:14   #29
dok se ne ohlade, a onda slijedeća runda
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 09:48   #30
Vidim da ovdje samo ja ne dobivam odgovore na pitanja.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 22:02   #31
Pa gdje ste nestale?
Imam i jedan caj protiv celulita, znam da je kompliciran (dugo se priprema), ali koga zanima neka proba...ovog ljeta/jeseni.
Tresnja protiv celulita
Caj od tresnjinih peteljki
Peteljke se koriste kad se dobro osuse u hladovini, no susenje traje nekoliko mjeseci. Dan prije upotrebe morate ih staviti da se moce.Pripremajte tako da stavite otprilike pola sake na litru vode. Pijte 3-4 salice na dan.

magic magic magic
pa sto je s onim receptom s etericnim uljima, pliz ajde napisi...
I jos me zanima ono u vezi brsljanove vode; kako se to stavlja na kozu; kao oblozi s gazom?i napisala si : voda se koristi nakon masazhe a lishce baci – nakon masaze?!.... dakle prvo se izmasiras grubom rukavicom, pa onda to stavljas? A koliko se dugo masiras? Isto tako Anastasia je pitala koliko cesto to stavljas?Thanks na odgovorima........
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 15:04   #32
Prirodno

Jako jeftino, prirodno, najpovoljnije, ali ipak sa dosta truda, ali...
Moj recept za celulit su : LIJEPE, POZITIVNE MISLI.
Pokusajte malo pratiti kada imate puno celulita, a kada se cini kao da nestaje?
Ja sam se osobno uvjerila da kada sam bila nezadovoljna , ljuta, prepuna misli mrznje moj celulit je naocigled bujao, kada sam dobila ovaj savjet i pocela ga primjenjivati, primjetila sam da ga imam sve manje i manje...
Zvuci kao dudu-mudu, ali nije.
Pokusajte.
Sve bolesti su ionako izasle iz nasih glavi.
Puno smo si sami krivi, znam da je i do gena kamenih, ali ipak puno manje nego li do nas samih .
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 20:48   #33
E sad...sto sve zapravo uzrokuje taj vrazji celulit i zasto on nastaje????

Evo jednog super linka, kopirala sam samo mali dio:
http://www.zzjzpgz.hr/nzl/4/celulitis.htm


Što je celulitis ?


Pri "celulitisu" (panikulozi) radi se o promjenama staničnog tkiva kože, prvenstveno masnog i vezivnog tkiva potkožja. U masnim stanicama povećava se količina vode (edem) i nakupljaju se u masnom tkivu pripadajući lipidi, zato masne stanice povećavaju svoj volumen, bujaju. Tako povećane masne stanice pritišću susjedne krvne žilice i limfne žile, pa se stoga nakupljaju toksini, otrovne tvari koje otežani krvotok ne može eliminirati. Susjedno vezivno tkivo stradava od pritiska nabujalih masnih stanica, od zaostalih toksina, pa vezivne kolagene niti očvrsnu, debljaju, kao ploče i čvorići u kasnijem stadiju "celulitisa". U nekih žena, pod djelovanjem hormona ; pubertet, trudnoća, menopauza,ali kod mršavih žena rjeđe, može doći i do povećanja broja masnih stanica, ne samo do njihova tipičnog uvećanja, bujanja.

U žena su vezivne kolagene niti u koži više okomita rasporeda, od površine kože prema dubini, a u muškaraca je raspored mrežolik. Ta mrežolikost priječi širenje masti u samoj koži. Mast iz njihove kože, kad je u suvišku, usmjerava se spram dubine tijela, u trbuh, na primjer. U žena se nabubrele masne stanice skupljaju u grude, čvoriće, koji se usmjeravaju prema površini kože. Pojedini tako nastali režnjići masti izbočuju se i stvaraju kvrgastu neravnost kože, koža dobije izgled "narančine kore" ili "madraca". Takvi masni režnjići mogu se ukliještiti između oknastih tračaka vezivnog tkiva poput hernije, kile i to uklještenje je bolno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 20:50   #34
Inace, ja sam ucila da ga je moguce tretirati limfnom drenazom (ali ucinkovito samo u pocetnim fazama), ultrazvukom i raznim procedurama koje poboljsavaju cirkulaciju.

No, to su samo dodatne metode - mislim da su kretanje i zdrava prehrana najucinkovitiji.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 21:16   #35
Ja se obozavam istrljati kukuruznim brasnom, tj. zgancima.
To je kao piling i ja vjerujem da pomaze prokrvljenost koze i koza mi je nakon toga super.
Postupak:
stavim si na mali tanjuric (onaj od kave ili caja) 2-3 zlice kukuruznog brasna i onda se sva smocim to na ruku i laganim kruznim pokretima se izmasiram i dobro splahnem.
Super stvar, koza je nakon toga sva svilenkasta.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 09:38   #36
Re: Prirodno

Quote:
ankada kazˇe:
Jako jeftino, prirodno, najpovoljnije, ali ipak sa dosta truda, ali...
Moj recept za celulit su : LIJEPE, POZITIVNE MISLI.
Pokusajte malo pratiti kada imate puno celulita, a kada se cini kao da nestaje?
ankada, ne bih se bas slozila u potpunosti, ako pijes kontracepcijske tablete, svakim danom ga dobijas sve vise i vise i nikakve pozitivne misli ne mogu sprijeciti njegovo bujanje ... to ti je kao da uzimas tablete za rast celulita, dakle trebalo bi se pobrinuti da on nestane ili masazom ili ovakvim receptima ili bilo cime sto ga moze smanjiti.... nazalost tako je...ali i pozitivne misli imaju ucinak, da ali ne dovoljan. I sto ti hoces reci da je tebi potpuno nestao celulit, onako svakim danom naocigled sve manje i manje i puf sad ga nema vise, ma bas ti zavidim!
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 10:25   #37
Quote:
slavkec kaže:
Da li se Lush kozmetika smatra prirodnim receptom? Kazu da je sve prirodno. Anyway, tamo postoji sapun od cimeta koji potice cirkulaciju i reklamiraju ga da ima anticelulitno djelovanje. Ne znam da su mnogi alergicni na cimet, tj. da im koza reagira na cimet (mozda ga u ovom Lushovom sapunu ima malo), no moja zena ga ima, redovno ga koristi i sve je cool.
Cool idea, danas cu skociti tamo.
btw, moja frendica doma radi sapun od maslinovog ulja i veli da Lushev imam dodataka.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 11:05   #38
I ti vjerujesh da ona sama kuci radi sapun? Vidjela si?

Jer ja sam probala jednom i do daljnjega ne budem...bar dok si ne mogu omoguciti sobu za experimente

Kad ona soda kaustika zasmrdi...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 14:11   #39
Jel neko probao Ulola sapune? Kazu 100% prirodni vjerojatno jeftiniji od Lusha a i stranica im je super (posebno ona muzika skroz na pocetku kad male kade lete ). Ulola
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 14:21   #40
Lush inace uopce nije 100% prirodan. Dodaju se tvari koje pospjesuju stvaranje pjene (ne znam napamet kak se zove, ali to je ono sto imate u svakoj samponu, sapunu, detergentu). Ti preparati rade se rucno i u malim kolicinama, ali imaju dodane razne tvari koje i nisu prirodne. Iako, vjerojatno je mnogo zdravija kozmetika nego ostale.
Meni su njihovi sapuni super, ali su mi preskupi. Nisu uopce isusivali kozu i prefino mirise.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.