Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 04.03.2021., 18:46   #1
Vizualna migrenska aura

Prvi put mi se pojavila za vrijeme studija, nisam ni znala sto se dogdadja. Radi se o migrenakoj vizualnoj auri koja zapocinje kao siva mrljica ispred ociju, a zatim se pretvara u zig zag munjice pred ocima, koji traju do najvise sat vremena. Nakon toga moze ali i ne mora sljedovati migrena.
Munjice sam imala vise puta u zivotu, nekad su bile pracene i pravom migrenom koja je onda podrazumijevala glavobolju, probleme s izgovorom i slicno, ali uglavnom je to migrenska aura bez glavobolje.
Nakon sto sam zbog anxionznosti pocela koristiti Zoloft, migrenska aura i migrena su nestale. Ne znam ima li veze ali je interesantno za primijetiti.
Zadnjih god dana sam na skidanju sa Zolofta, i munjice su se ponovno pojavile. Inace se pojave jednom u par mjeseci i to je to. No zadnja dva dana, javljaju se svako jutro. Danas se nakon toga javila i lagana glavobolja u korijenu nosa, glava mi nije “svoja”, tesko se koncentriram, jednostavno nisam svoja. U jednom trenutku sam osjetila i vrtoglavicu. Popila sam ketonal i xanax ali nije mi nesto puno pomoglo.

Naravno da me uhvatio strah, anxioznost krenula u nebo. Voljela bih cuti ako ima netko kakav savjet ili komentar. Inace u zadnje vrijeme imam problema s neredovitim ciklusom (vjerojatno je krenula perimenopauza), a ova migrena je nastala 3.dan nako obilne menstruacine zbog koje sam dva dana provela u krevetu. Ima li mozda veze sa ciklusom? Ili stresnom situacijom koju sam prozivjela prije dva tjedna?

Hvala unaprijed na svim odgovorima i pomoci
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.