Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2005., 11:13   #21
Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
djidjimidji kaže:
http://www.novilist.hr/Default.asp?W...3286328592863V

Izgleda da je pošast Gotovina uzela maha. Svi moraju imati neko mišljenje. Priznajem, i mene je napala ta bolest

Ipak, sve je ok dok se radi o privatnim raspravama i razmjeni mišljenja. No kad dođe do toga da se jedan svećenik osjeti pozvanim da javno poziva čovjeka na kršenje zakona, to je ipak malo previše. Kako jedan svećenik može sebi dopustiti takve radikalne izjave? Pa te izjave pozivaju ljude da lažu kako bi sakrili generala. A nije li jedna od božjih zapovijedi - "ne reci lažno svjedočanstvo..."? Ne shvaćam kako jedan svećenik može javno istupati na ovaj način? Zapravo shvaćam, shvaćam u stvari to da je crkva jedna velika lakrdija koja prečesto pokazuje licemjerstvo prema onome što propagira, a ponajviše prema samom svom osnivaču Isusu. Tužno
mos mislit. duznost Crkve je da se brine o javnom moralu - a ne da ponavlja sto vlada govori.
zvjezdano nebo nada mnom i moralni zakon u meni!
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 11:15   #22
Quote:
QUESTION kaže:
Da, posao ili funkcija na kojoj sam bio od 1998. do 2001. godine me je primoravala na sveprisutnost, bez obzira jesam li ja to zelio ili ne !
nisi valjda i ti kao ch'i "slobodan novinar".. vidiš kako se on snašao pa napravio konferenciju na trešnjevačkom placu ili dvije
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 11:16   #23
Quote:
supervox kaže:
Uz dužno poštovanje, ali velečasni Sudac se ne bi smio baviti politikom !!!
I to nas ponovno dovodi do dileme: je li to pravno ili političko pitanje. Radi li se tu o (ne)poštivanju prava (zakona) ili ove ili one politike. I na kraju, je li Haag pravna ili politička institucija.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 11:18   #24
apsolutno svaki čovjek ima pravo na svoje mišljenje. To što ga je on rekao javno nije nikakvo petljanje u politiku.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 11:19   #25
Quote:
djidjimidji kaže:
Da, dok je na verbalnoj razini sve je ok. Ali sloboda podrazumijeva poštivanje zakona pa je i poziv na njegovo kršenje na neki način opasan čin. Zašto se nitko ne zalaže da se promijeni zakon o suradnji s haškim sudom. Svi bi samo kršili taj zakon? Zašto Sudac nije rekao da bi Sabor trebao promijeniti ili ukinuti taj zakon?
A što se čudiš, u državi u kojoj čak i Predsjednik (verbalno) krši Ustav. Link
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 11:22   #26
Quote:
djidjimidji kaže:
Zašto se nitko ne zalaže da se promijeni zakon o suradnji s haškim sudom.
Zalaže se HSP.
Old 11.03.2005., 11:43   #27
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Zalaže se HSP.
Pa nisam baš čuo da je na Saboru iznesen taj prijedlog... griješim li?
Old 11.03.2005., 11:45   #28
Quote:
djidjimidji kaže:
Pa nisam baš čuo da je na Saboru iznesen taj prijedlog... griješim li?
Griješiš.

Iznesen je više puta.
Old 11.03.2005., 11:45   #29
Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
BootBoy kaže:
mos mislit. duznost Crkve je da se brine o javnom moralu - a ne da ponavlja sto vlada govori.
zvjezdano nebo nada mnom i moralni zakon u meni!
dužnost crkve je da se brine za svoju religiju, u ovom slučaju - za kršćansku religiju. a moral je nešto što je daleko šire od jedne crkve i ne tiče se samo crkve niti crkva može biti jedina ta koja je pozvana moralizirati.
Old 11.03.2005., 11:47   #30
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Griješiš.

Iznesen je više puta.
Da?! U kojem obliku? Jerbo sam ja iz zadnjih HSP-ovih izjava dao naslutiti da oni u stvari ne zastupaju tako čvrst stav ukidanja zakona o suradnji s haškim sudom....
Ma uostalom, svejedno. Nije tema ovog topika.
Old 11.03.2005., 11:49   #31
Quote:
Simba-OS kaže:
A što se čudiš, u državi u kojoj čak i Predsjednik (verbalno) krši Ustav. Link
nisam primjetio da je Mesić u svom govoru ičime prekršio ustav. možeš li biti konkretniji pa citirati točno to čime je on prekršio ustav.
Old 11.03.2005., 11:55   #32
Quote:
djidjimidji kaže:
Da?! U kojem obliku? Jerbo sam ja iz zadnjih HSP-ovih izjava dao naslutiti da oni u stvari ne zastupaju tako čvrst stav ukidanja zakona o suradnji s haškim sudom....
Rekoh - griješiš.
Old 11.03.2005., 11:59   #33
Quote:
Captain Nemo kaže:
Tvrdnja da je svatko u ovoj državi dužan surađivati s Haškim sudom je točna samo u legalnom smislu. Dakle zakonski je svatko dužan surađivati, i to u okviru predviđenim zakonom o suradnji. Međutim, ona nije točna u moralnom smislu, jer pojedinac građanin nikada nema direktne moralne dužnosti prema zakonu, samo i isključivo zakonske.

Što to zapravo točno znači?
To znači da ga zakon drži odgovornim za nešto - to je sve, a ne da građanin mora obavezno i direktno osjećati moralnu dužnost poštivati neki zakon.

Građanin ima moralnu dužnost samo i isključivo prema moralu, zato se to i zove "moralna" dužnost. Prema zakonu može imati moralnu dužnost samo posredno, preko moralne dimenzije nekog zakona (ukoliko takve ima).

Podrška koju građanin duguje državi kao pukom stroju ustrojstva, nije bezuvjetna, naprotiv.

Ovo sam obrazložio u Topicu "Dali je građanin uvijek dužan poštivati zakon?" čiji link možete pronaći na mojem Blogu (vidi signaturu).
ovo je potpuno točno. građanin uvijek ima pravo na građanski neposluh. ali i pravna država ima pravo kazniti takvo ponašanje. no u slučaju kada je građanski neposluh prevelikih razmjera - država bi trebala biti primorana mijenjati zakon. to bi se recimo moglo desiti da svi u HR odjednom odlučimo ne plaćati TV pretplatu. više od milijun pretplatnika koji su građanskim neposluhom digli svoj glas sigurno bi doveli to neke promjene. samo ako se na građanski neposluh odluči 10, 100 ili 500 ljudi - to bi ostalo samo na razini kršenja zakona i svi takvi prekršitelji bi bili kažnjeni tj. proglašeni krivima pred zakonom.
Old 11.03.2005., 12:02   #34
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Rekoh - griješiš.
dobro. griješim. vjerovat ću ti iako nisi napisao niti jedan argument.
vratimo se ipak na temu....
Old 11.03.2005., 12:10   #35
Re: Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
djidjimidji kaže:
dužnost crkve je da se brine za svoju religiju, u ovom slučaju - za kršćansku religiju. a moral je nešto što je daleko šire od jedne crkve i ne tiče se samo crkve niti crkva može biti jedina ta koja je pozvana moralizirati.
Pa čovjek nije ni ustvrdio da je crkva jedina pozvana moralizirati. Ali da je moral jedna od obveza crkve - jest.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 12:11   #36
Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
djidjimidji kaže:

A nije li jedna od božjih zapovijedi - "ne reci lažno svjedočanstvo..."? Ne shvaćam kako jedan svećenik može javno istupati na ovaj način? Zapravo shvaćam, shvaćam u stvari to da je crkva jedna velika lakrdija koja prečesto pokazuje licemjerstvo prema onome što propagira, a ponajviše prema samom svom osnivaču Isusu. Tužno
Upravo zbog te zapovijedi Gotovina ne smije u Haag jer se tamo montiraju lazna svjedocanstva i njega vec ceka osuda (i prije sudjenja)!!!!
Haag je politicki sud a ne sud pravde.
Dokazi?
Srbi imaju republiku srpsku (drzavu sa zapadne granice Drine nikad u povijesti nisu imali), stvara se vlada RSK u izgnanstvu, pravni temelj na osnovu kojeg ce jednog dana traziti autonomiju krajine u RH (vidjet ces za koju godinu).
Gotovina je izjednacen sa Karadzicem i Mladicem. Gotovina je branio svoj narod i svoju zemlju u svojoj drzavi, a druga dvojica su "branili" srbe u tudjoj zemlji nadajuci se ostvarenju plana velike srbije.
Norac je 1991. bio klinac koji je obranio Gospic i pritom (mozda) ubio nekoliko srba i dobije 12 godina. Biljana Plavsic je potpirivala ratne sukobe pocetkom 90ih, poticala na genocid, sutala odsjecene muslimanske glave po bosni (postoji vidozapis) i srbima govorila "braco srbi, prodajte kravu i kupite pusku" (videozapis) pa je dobila 10 godina hotela u svedskoj.
Gledao si film Komsije????
Crkva je duh naroda i dobro je da je Sudac to rekao. Svatko je nevin dok mu se ne dokaze krivnja. Osim Ante Gotovine. Po tome bih ja tebe mogao optuzit da si prije 5 mjeseci bio na cugi sa Gotovinom, pa ti dokazi da nisi!!!
Ne pricaj gluposti molim te. Najveca lakrdija je da u Hrvatskoj postoje Hrvati koji razmisljaju kao ti.
Malo vise domoljubnosti ti nebi skodilo!!!
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 12:12   #37
Quote:
djidjimidji kaže:
nisam primjetio da je Mesić u svom govoru ičime prekršio ustav. možeš li biti konkretniji pa citirati točno to čime je on prekršio ustav.
Jedna od temeljnih sloboda zagarantiranih Ustavom jest pravo na mišljenje i pravo na izražavanje istog.
A što Mesić kaže o onima koji nisu oduševljeni ulaskom RH u EU?
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 12:15   #38
Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
MisterNo kaže:
Norac je 1991. bio klinac koji je obranio Gospic i pritom (mozda) ubio nekoliko srba i dobije 12 godina.
govoriš kao da je ubio dva-tri komarca... mogu li ja sad malo prošetati po firmi i poubijati nekoliko ljudi pa dobiti 12 godina?
Old 11.03.2005., 12:15   #39
Quote:
djidjimidji kaže:
građanin uvijek ima pravo na građanski neposluh.
ovdje tvrdiš da građanin ima pravo na građanski neposluh...
Quote:
djidjimidji kaže:
ali i pravna država ima pravo kazniti takvo ponašanje.
...a ovdje ustvrđuješ da nema.

Daj si organiziraj misli.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 12:16   #40
Quote:
Simba-OS kaže:
Jedna od temeljnih sloboda zagarantiranih Ustavom jest pravo na mišljenje i pravo na izražavanje istog.
A što Mesić kaže o onima koji nisu oduševljeni ulaskom RH u EU?
ne znam, što kaže? jel kaže neko svoje mišljenje ili...
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.