Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 03:21   #661
a dobro te su slike tu samo da priblizno pokazu strukturu lokne koju hocu ,jer sam citala na dosta foruma da se kosa moze samo prelomiti,da prirodno izgleda,da ne mora biti bas striktno kovrdzava,pa sad ne znam,jos sam u fazi informisanja,a zanima me kako izgleda minival kad se kosa navije na krupne viklere
p.s citala sam i da imaju te neke nove kiseline koje manje ostecuju kosu
p.p.s hvala na odgovoru
nejra55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 09:45   #662
Quote:
nejra55 kaže: Pogledaj post
a dobro te su slike tu samo da priblizno pokazu strukturu lokne koju hocu ,jer sam citala na dosta foruma da se kosa moze samo prelomiti,da prirodno izgleda,da ne mora biti bas striktno kovrdzava,pa sad ne znam,jos sam u fazi informisanja,a zanima me kako izgleda minival kad se kosa navije na krupne viklere
p.s citala sam i da imaju te neke nove kiseline koje manje ostecuju kosu
p.p.s hvala na odgovoru
Evo, informiraj se na welinij stranici:
Imas minival za volumen:
http://www.wella.com/education/train...aura/index.jsp

i kovrcavi minival:
http://www.wella.com/education/train...bara/index.jsp

No, zivo sumnjam da ti to moze napraviti prosjecna frizerka... I vodi racuna da sve ovo na krupne viklere drzi samo nakon pranja kose. Cim legnes, gotovo je...
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:00   #663
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, oćem ovooooooooooooo!!!

Profi, smijem li na blajhanu kosu...pliz reci da smijem, pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:22   #664
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, oćem ovooooooooooooo!!!

Profi, smijem li na blajhanu kosu...pliz reci da smijem, pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz!
Smijes, nema frke...

Doduse, rezultat ce ispasti malo drugacije:

http://www.hji.co.uk/hjimages/images...ite-volume.jpg

ili

http://justjared.buzznet.com/images/...banks-bald.jpg

Zadnje uređivanje profesionalac : 24.06.2009. at 16:44.
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 19:21   #665
jorgovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 12:12   #666
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
hahaha...volim te!!
trgam se kad čitam tvoje postove...
negdi sam čitala da se može staviti boja 2 tjedna nakon trajne,a da ne bude posljedica...dakle,informiraj me.
__________________
SILICA GEL
''DO NOT EAT''
THROW AWAY DESICCANT
slanutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 13:13   #667
Caoos! =) Evo ja sam se registrovala jer hocu minival I ne zelim da mi kosa bude skroz frckava... Kontam da kazem da hocu najvece viklere, i da mi uzme malo vece pramenove.. Takodje sam mislila spiralni. Al opet ne bih htjela da izgledam kao da nisam nista ni radila... :S Haha... Imam dugu kosu, nisam je nikad farbala, brzo se masti, ali je opet suva pri vrhovima (uzas kombinacija...). A htjela bih mozda ovakvu: http://www.sfmag.net/IMG/jpg/Tru-Calling3.jpg ... Samo bih od tjemena skroz. I sta bih trebala da kazem? Jesu li to ti najveci vikleri? Inace, sutra zovem svog frizera da se narucim.. Ahhh, samo da se ne budem morala sisati!!!
PixieTheMeliora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 21:25   #668
Eh, npr. ovakva kosa bi bila divna! http://image.dnevnik.hr/media/images...//60175685.jpg Moze li to nekako? Iako vidim da je njoj zdrava, a znam da ce minival unistiti moju kosu... Jos vise...
PixieTheMeliora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 08:48   #669
Quote:
slanutkica kaže: Pogledaj post
hahaha...volim te!!
trgam se kad čitam tvoje postove...
negdi sam čitala da se može staviti boja 2 tjedna nakon trajne,a da ne bude posljedica...dakle,informiraj me.
zbilja? bas mi je drago...

minival i boja? minival se moze stavljati na kosu koja je farbana s maksimalno 6% hidroksidom... Ako tvoja boja trazi visi postotak hidroksida, zaboravi minival. I tocno si citala. Izmedju trajne i ponovnog farbanja treba proci barem 2 tjedna, tak da vlasiste se normalizira.... I pod farbanje podrazumijevam samo izrast, ne kompletnu promjenu boje...

I Pixie, ovo sto ti hoces nije minival.... To je prirodno valovita kosa...
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 13:07   #670
Pa dobro, sta cu onda dobiti ako budem trazila te krupne viklere, i krupnije pramenove kose?
PixieTheMeliora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 16:22   #671
Quote:
PixieTheMeliora kaže: Pogledaj post
Pa dobro, sta cu onda dobiti ako budem trazila te krupne viklere, i krupnije pramenove kose?
Ovisi koje krupne viklere ima tvoj frizer. Obicno se za onaj babski minival koriste vikleri br. 3. Ja sam radio minival na br. 6 (najveci koje sam nasao, cca 2 cm u promjeru) sa pramenovima srednje debljine, kosa je bila stepenasto sisana, duzine do ramena i rezultat su bili vrlo blagi valovi koji se izgube nakon sto prvi put legnes u krevet... No, bila je to odlicna baza za fen frizuru.
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 18:25   #672
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
zbilja? bas mi je drago...

minival i boja? minival se moze stavljati na kosu koja je farbana s maksimalno 6% hidroksidom... Ako tvoja boja trazi visi postotak hidroksida, zaboravi minival. I tocno si citala. Izmedju trajne i ponovnog farbanja treba proci barem 2 tjedna, tak da vlasiste se normalizira.... I pod farbanje podrazumijevam samo izrast, ne kompletnu promjenu boje...

I Pixie, ovo sto ti hoces nije minival.... To je prirodno valovita kosa...
na treba meni minival (Bogu fala), ali je friza rekla mojoj frendici da nemože nikako stavljat minival ako je bojala kosu ili imala pramenove...kako se zove kemikalija kojom se tad macka kosa?
__________________
SILICA GEL
''DO NOT EAT''
THROW AWAY DESICCANT
slanutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 15:08   #673
Hey curke,evo ja malo čačkala po forumu i naišla na Vas koje silno želite biti kovrčaveJa prirodno imam jako gustu i kovrčavu kosu i redovito zapinjem s njom,nedavno sam se u kaficu smijala a iza mene je bila neka ogromna biljka i naravno zapetljala se,u jednom klubu neki lik je motao duhan i kuzim ja nes me čupka,kad ono tanki pramen viri iz rizle(i jos je sva neka naelektrizirana),sad se malo spljoštila
al prije mi je u vis rasla tako da sam stalno slušala komentare u tramvaju,na faxu od ekipe koja sjedi iza mene da k...ne vide od moje
buhare,o o čvorovima i potrganim zubcima češljeva necu niti pričat kao niti o genijalnom potezu frizerke kad mi je na taku kosu stavila
kapu za pramenove pa mi ju je dva sata poslije skidala s glave,to su samo neki od primjera,zapravo kada se isfeniram ili ispeglam
kad da mi je glava 5kg lakša.Namjera mog posta da one djevojke koje nikako da ostanu kovrčave malo utješim,mi žene smo bas frikovi uvijek zelimo ono kaj nemamo,i gotovo je uvijek tako,ja imam frendicu tankom i ravnom kosom,nikako se nije mogla nakovrčati
a da zurka preživi noc,onda sam joj s komadicima folije radila one crvice (dugo traje,ali zamolite frendicu,sestru) i fakat je jebeno ispalo,do pranja je super izgledalo
Pozz
maya_21_36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 20:01   #674
Pozdrav svim kovrcavicama i onima koje to zele postati:P
Dakle, 2 godine nakon prvog minivala, ponovno me spopala zarka zelja za kovrcavom kosom, no ujedno sam se nasla i pred velikom dvojbom o tome gdje da to napravim. Naime, kao sto sam vec rekla, prije 2 godine napravila sam minival i iako sam naglasila kako zelim spiralni minival, dobila sam onaj obicni( nije ispalo lose, ali to jednostavno nisu bile kovrce kakve sam ja zamisljala i htjela:// Ne znam zasto se frizerka oglusila na moj zahtjev, ali pretpostavljam da mi je napravila jedini koji je znala Dns sam malo surfala netom da vidim kako izgledaju vikleri za spiralni minival i vidjela sam da su potpuno drukciji od onih koje je moja frizerka meni stavljala (moji su bili ravni, dok ovi na svojoj povrsini imaju "izbocinu" u obliku spirale). Sada me zanima, ima li medu vama netko kome je minival napravljen s ovakvima kakve sam nasla na netu:O Takoder, voljela bih da mi netko od vas, ako zna, preporuči neki dobar salon u Zg-u gdje rade bas spiralni minival i gdje cu biti sigurna da mi nece skuriti i unistiti kosu:P Trenutacno mi je kosa do malo ispod ramena i zeljela bih kovrce tipa Peyton iz One Tree Hilla, moze i sitnije, samo da su SPIRALNE) Unaprijed veliko HVALA !!
lutkica** is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:10   #675
Smile

Quote:
lutkica** kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim kovrcavicama i onima koje to zele postati:P
Dakle, 2 godine nakon prvog minivala, ponovno me spopala zarka zelja za kovrcavom kosom, no ujedno sam se nasla i pred velikom dvojbom o tome gdje da to napravim. Naime, kao sto sam vec rekla, prije 2 godine napravila sam minival i iako sam naglasila kako zelim spiralni minival, dobila sam onaj obicni( nije ispalo lose, ali to jednostavno nisu bile kovrce kakve sam ja zamisljala i htjela:// Ne znam zasto se frizerka oglusila na moj zahtjev, ali pretpostavljam da mi je napravila jedini koji je znala Dns sam malo surfala netom da vidim kako izgledaju vikleri za spiralni minival i vidjela sam da su potpuno drukciji od onih koje je moja frizerka meni stavljala (moji su bili ravni, dok ovi na svojoj povrsini imaju "izbocinu" u obliku spirale). Sada me zanima, ima li medu vama netko kome je minival napravljen s ovakvima kakve sam nasla na netu:O Takoder, voljela bih da mi netko od vas, ako zna, preporuči neki dobar salon u Zg-u gdje rade bas spiralni minival i gdje cu biti sigurna da mi nece skuriti i unistiti kosu:P Trenutacno mi je kosa do malo ispod ramena i zeljela bih kovrce tipa Peyton iz One Tree Hilla, moze i sitnije, samo da su SPIRALNE) Unaprijed veliko HVALA !!

hello
profi pomagaj....imam isto molbu/zelju ko i lutkica
samo je moja kosa duga i frisko ofarbana u crvenu boju
sto nam je ciniti? kako dobiti i gdje kvalitetni minival? jer ja bih ga taaaaako radooooo
btw. cula sam da u frizerskom salonu nicole-nicole imaju Wella preparate i rade neki minival za volumen al nisam nikad vidjela jel netko odande otišao skuren ili preporođen?

kako to super cool sexy lokna frizure? ka-ko?

crvenokosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 16:18   #676
Unhappy minival

ja sam stavila minival spiralni,odvratno samo mi je izgedalo jako neuredno čupavo..kovrčama ni traga...
asadja24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 21:17   #677
drage moje...
ja imam kosu prirodnu do pola ledja , poluvalovitu...e sada...ja bi htjala da je trajno nakovrčam i zanima me kako bi to kod frizerke islo....dali bi mi se ostetila kosa jako ili bi izdrzala taj atak... htjela bi onako malo vece kovrča a ne valove
__________________
kad mi mladost znala, kad bi starost mogla...
4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 15:13   #678
Quote:
4me kaže: Pogledaj post
drage moje...
ja imam kosu prirodnu do pola ledja , poluvalovitu...e sada...ja bi htjala da je trajno nakovrčam i zanima me kako bi to kod frizerke islo....dali bi mi se ostetila kosa jako ili bi izdrzala taj atak... htjela bi onako malo vece kovrča a ne valove
Radije nemoj, jer ti minival nece dati ono sto zelis. Velike kovrce mozes dobii jedino figarom, a ako ti friza i nafrka minival na velike viklere, rezultat ce bit skroz bezveze, jer ce se kosa istegnuti od tezine (duga je, pa zati i teska). Osim ako ne zelis biti ovca, izbegavaj minival....
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:01   #679
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Radije nemoj, jer ti minival nece dati ono sto zelis. Velike kovrce mozes dobii jedino figarom, a ako ti friza i nafrka minival na velike viklere, rezultat ce bit skroz bezveze, jer ce se kosa istegnuti od tezine (duga je, pa zati i teska). Osim ako ne zelis biti ovca, izbegavaj minival....
ja ne kužim, kak to nije minival (pa ja sam misla da je minival bez obzira jel ti stavlja male ili velike viklere), a i puno cura je reklo da je stavljalo minival sa tim velikim viklerima i da im je ok ispalo..

figaro je (barem meni) bezveze jer nikad ne drži dulje od sat vremena, ak i tolko, a vidim da to i drugi kažu, to možda drži onima kaj imaju prirodno valovitu kosu (ni ravnu, ni frčkavu) al nama ravnima ko daska() uglavnom ne drži dobro..

šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 20:36   #680
Može li se minivalom dobiti ovakav rezultat?

Tipa ovog:





ili nešto ovakvo:





 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.