Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2006., 18:32   #1
Akne u trudnoći

trudna sam 6 tjedana. i sve je bilo OK do prije 3 dana. tada sam preko noci opristavila.

malo sam guglala i saznala da je to normalna pojava u trudnoci. no ja bas nikada nisam imala problema s tenom, ni kao tinejdjerka. stvarno si izgledam smjesno.

zanima me smijem li ja to necim mazati ili se i to ne smije? i do kada ta pristavost traje?

zahvaljujem
*Zoe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 21:50   #2
Imala sam upravo taj problem na samom početku trudnoće. Katastrofa, nikada u životu nisam imala takav ten. Obrazi prepuni potkožnih prištića, velikih i bolnih koji se čak nisu dali istisnuti koliko su duboki bili. Ja sam koristila potpuno iste preparate koje bih koristila i da nisam bila trudna. Ne znam jel to preporučljivo, ali mini se čini da ne može imati loš utjecaj. Akne su prošle nakon otprilike mjesec dana, valjda kad se tijelo priviknulo na nove hormone (jer sve se to događa zbog hormonalnih promjena u tijelu). Sada mi je ten opet kao u djevojčice. Prema tome ne brini se, neće vječno trajati, oboružaj se korektorom i izdrži
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 01:58   #3
Identična stvar se desila i meni. Oduvek sam imala dobar ten, pa sam prvu pravu groznu i bolnu aknu na sebi videla tek pre neki dan. E, da sam bar videla samo jednu... No, pomogli su mi stalno umivanje i Oriflemova maska za lice od meda i mleka, tako da mi je ten opet čist. A možda su se i hormoni primirili sami od sebe, jer sam primetila da su istovremeno nestala dnevna povraćanja i bubuljice.
Dragana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 03:26   #4
i kod mene ista stvar. Neke zene se proljepsaju u trudnoci a ja u zivotu nisam bila ruznija. Katastrofa
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:08   #5
nasi stari kazu da curice "poruzne" mamu ... aj javite se kad rodite da vidimo jel vrijedi teorija

ne brinite curke, vecini ljudi su trudnice pre-pre-pre-prekrasne bez obzira na ten. jednostavno zrace

svima velika , bezbrizan ostatak iscekivanja, i kratak, brz i bezbolan porod
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 20:51   #6
Da, izgleda da ja nosim curicu ten je bio koma. Inače moji na poslu kažu da prštim zdravljem. Naki dan mi je čak jedna kolegica došla i rekla da ju boli glava, pa da će me samo malo gledati da ju prođe
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 17:35   #7
prva trudnoća - lice čisto - dečko
druga trudnoća - lice katastrofa do zadnjeg dana - curica
Kod mene su se babe dokazale na djelu!
__________________
This used to be my playground

Zadnje uređivanje big mama : 09.06.2006. at 18:37.
big mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 18:22   #8
meni je pred dva dana izbio jedan opaki, veliki i jos k tome bijeli na sljepoocnici
jel onda i ja nosim curicu
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 12:29   #9
Magic blue, ako je na sljepočnici onda nije sigurno kaj je
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 00:44   #10
Evo ja nikada nisam imala problema s tenom, a otkad sam trudna (pogotovo prvi trimestar) otkrivam sve "ljepote" zakašnjelog puberteta

Je, cura je!

Ali, čini mi se da se situacija polako smiruje, a i nekak mi je bedasto moju malu žensku "okriviti" za sve to. Curice, dečki.... ma sve su to isti hormoni trudnoće, ne?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 15:07   #11
Quote:
Dora K kaže:
Ali, čini mi se da se situacija polako smiruje, a i nekak mi je bedasto moju malu žensku "okriviti" za sve to. Curice, dečki.... ma sve su to isti hormoni trudnoće, ne?
Navodno bas i nisu... bebica "zna" otpocetka jel decko il curica pa salje preko krvi upute hipofizi, koje hormone trebaju da bi se piso i mozak razvili musko/zenski, i u kojim omjerima.
Trudnica je samo jedan veliki inkubator programiran na "jedi i spavaj", svi drugi sustavi su u outu...

To je samo jedna od teorija koju sam negdje procitala i lose prenijela (meni sve jednostavnim rijecima treba objasnjavat zadnjih tjedana ), pa me nemojte razapet
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:56   #12
Quote:
Zmijica kaže:
Trudnica je samo jedan veliki inkubator programiran na "jedi i spavaj", svi drugi sustavi su u outu...
Oh, kako istinito! Jedine dvije funkcije koji kod mene uistinu funkcioniraju bez greške
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 14:08   #13
Quote:
Zmijica kaže:
....meni sve jednostavnim rijecima treba objasnjavat zadnjih tjedana ), pa me nemojte razapet
ma necemo jer smo na ovom podfrumu sve takve
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 13:14   #14
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Navodno bas i nisu... bebica "zna" otpocetka jel decko il curica pa salje preko krvi upute hipofizi, koje hormone trebaju da bi se piso i mozak razvili musko/zenski, i u kojim omjerima.
Trudnica je samo jedan veliki inkubator programiran na "jedi i spavaj", svi drugi sustavi su u outu...

To je samo jedna od teorija koju sam negdje procitala i lose prenijela (meni sve jednostavnim rijecima treba objasnjavat zadnjih tjedana ), pa me nemojte razapet
Ovo mi se baš čini istinito...valjda mi je Luka pokupio višak testosterona koji su mi izazivali odvratne akne i sad ih stvarno nemam...ni jednu!! Ali šta će bit poslije poroda?! To mene zanima, hoće li se opet vratit ili će se ti hormoni unormalit i regulirat!!??
Ima li koja mama ex- čiravica ?!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 18:40   #15
Quote:
koalica kaže:
Magic blue, ako je na sljepočnici onda nije sigurno kaj je
ok onda cekam na sred nosa pa da budem ziher
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:09   #16
Čuj, ja sam sigurna da je onaj posred čela bio odlučujući
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 08:53   #17
ok, onda cekam na sred cela, ali nisam ziher za onu poslovicu: jedna lasta cini proljece, jel tako i s pristom
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:04   #18
Ah, na žalost, neće bit samo jedna lasta
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 14:32   #19
pa nekako si mislim da bi si ja bas curu a svi me uvjeravaju da nosim decka, pa ak moram imat akne, nek imam i akne samo da se beba rodi bez problema
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 14:38   #20
ja uopce ne moram docekat trudnocu ne bi li iskusila cari zakasnjele adolescencije :-) meni izlete prije menge... strasno nesto...svu srecu ne po faci jer bi izgledala grozno...najcesce na ledjima izleti i onda to tretiram gelom na bazi cajevca (tea tree) i ful pomaze....bokte kakva cu onda ja biti kad zatrudnim jednog dana? jedna ogromna hodajuca akna??
__________________
...And her enchanted hair was the first gold... And still she sits, young while the earth is old, And, subtly of herself contemplative, Draws men to watch the bright web she can weave, Till heart and body and life are in its hold...
Hyacinth Lilith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.