Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 20:48   #1
Rješenje za bolju probavu...

Stiglo na mail prije nekih mjesec dana. Otkada to primjenjujem, ne sjećam se kad sam imao u poslijednjih mjesec dana žgaravicu.Dakle,

PIJTE VODU NA PRAZAN ŽELUDAC



U Japanu je navika piti vodu odmah nakon buđenja. I znanstveni testovi su također uvidjeli prednosti te tehnike. Liječenje vodom daje rezultate za "stare" i ozbiljne bolesti kao i za "nova " moderna oboljenja - priznato je kao 100%-tno efikasno za liječenje slijedećih bolesti:

glavobolja, bolovi u tijelu, srčani sustav, artritis, brzi otkucaju srca, epilepsija, masnoća u krvi, bronhitis, astma, TB, meningitis, bolesti bubrega i mokraćnih organa, povraćanje, gastritis, dijareja, hemoroidi, dijabetes, zatvor, sve bolesti očiju, bolesti maternice, rak i menstrualani poremećaji, bolesti uha, grla i nosa.



METODA LIJEČENJA



1. čim se probudite ujutro, prije nego operete zube, popijte 4 x 160 ml (640ml) čaša vode

2. operite zube i usnu šupljinu i nemojte jesti ni piti ništa narednih 45 minuta

3. nakon 45 min. možete mormalno jesti i piti

4. nakon 15 min. (koliko je trajao vaš doručak/ručak/večera) nemojte jesti ili piti ništa narednih 2 sata.

5. oni koji su stari ili bolesni i ne mogu popiti 4 čaše vode odmah na početku (dok se ne priviknu) mogu početi tako da popiju odjednom koliko mogu a onda svakim danom povećavati količinu vode dok ne dosegnu te 4 čaše vode.

6. ova metoda izliječit će bolesne i a zdravi će uživati još veće zdravlje



KOLIKO JE DANA POTREBNO DA SE IZLIJEČE SLIJEDEĆE BOLESTI:



1. visoki krvni tlak - 30 dana

2. gastritis - 10 dana

3. dijabetes - 30 dana

4. zatvor - 10 dana

5. rak - 180 dana

6. TB - 90 dana

7. oni koji imaju artritis, ovu metodu liječenja mogu provoditi samo 3 dana u prvom tjednu, a od drugog tjedna nadalje, dnevno.



Ovo liječenje nema popratnih efekata, osim što ćete češće ići mokriti.

Dobro bi bilo da ovo uzmemo za dnevnu praksu tokom cijelog života, a ne samo dok liječimo bolest. Pijete vodu i ostanite aktivni.

Ima smisla. Kinezi i Japanci piju vruć čaj tijekom jela ... ne hladnu vodu. Možda je vrijeme da usvojimo njihove navike pijenja (u malim gutljajima) tijekom jela.

Ovaj članak je koristan za one koji piju hladnu vodu.

Lijepo je popiti neko hladno piće nakon obroka, ali hladna voda će zbiti masnoće koje ste upravo konzumirali - usporit će probavu. Kada takve tvorevine reagiraju s kiselinom, slome se i crijeva ih apsorbiraju brže nego krutu hranu. To će izbrazdati crijeva (oštetiti crijevne resice) i uskoro će uzrokovati debljinu i voditi do raka. Zato je bolje piti toplu juhu ili toplu vodu nakon jela.



Važna napomena o srčanom udaru: morate znati da nisu uvijek isti simptomi prije srčanog udara bol u lijevoj ruci. Budite svjesni intenzivne boli u čeljusti (vilici). Mučnina i intenzivno znojenje također su uobičajeni simptomi. 60% ljudi koji su imali srčani udar tijekom sna, nisu se više probudili. Bol u čeljusti može vas probuditi iz čvrstog sna. Budite pažljivi i svjesni toga. Što više znamo, imamo više šansi za preživljavanje...

SRETNO
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:54   #2
Moram probati..
Bas mi neki dan kaze rodjak kako je na taj nacin izlijecio gastritis i povisen tlak, znaci ima nesto u tome.
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 14:20   #3
Ja čašu vode popijem obavezno prije jela (tako mogu manje pojesti)!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 14:58   #4
Quote:
rose1985 kaže: Pogledaj post
Moram probati..
Bas mi neki dan kaze rodjak kako je na taj nacin izlijecio gastritis i povisen tlak, znaci ima nesto u tome.
nemam pojma za gastritis al sam se riješio kiseline u želucu. Odgodio sam piće (čitaj vodu) dva sata iza jela a u jutro obavezno 0,6 l vode....
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 15:19   #5
ovo sa vodom je živa istina!

dobila sam ovaj članak još prije i fakat sam počela piti vodu natašte ujutro, a inače imam strašne migrene, a sad su mi bolovi skroz manje izraženi!
a ak imate problema sa probavom savjetujem vam da pola sata prije jela pojedete jabuku i nakon nekog vremena problem riješen! naravno kod onih kod kojih situacija nije kritična

voće voće i još jednom voće
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:40   #6
Quote:
iva2110 kaže: Pogledaj post
ovo sa vodom je živa istina!

dobila sam ovaj članak još prije i fakat sam počela piti vodu natašte ujutro, a inače imam strašne migrene, a sad su mi bolovi skroz manje izraženi!
a ak imate problema sa probavom savjetujem vam da pola sata prije jela pojedete jabuku i nakon nekog vremena problem riješen! naravno kod onih kod kojih situacija nije kritična

voće voće i još jednom voće
mene je prije mučilo da bih još prespavao sat vremena od trenutka buđenja. Nebi dolazio k sebi. Nakon ovog tretmana, zapet sam ko metak ujutro, kakvo razbuđivanje.............
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 01:45   #7
Ona lajna o dvije litre vode/dan je izraubana do ibera, ali je činjenica da velika kol. vode izađe svakodnevno iz nas, a o ljetnim mjesecima da se ne priča. Nadoknada je nužna a pravi štreberi za nagradu imaju lijep ten, zdrave bubrege i bolju probavu. Ja ju pijem dosta i isključivo hladnu. Skoro mrzlu.

Za ovo sa migrenom sam i ja čula... no ja sam svoje glavobolje (doduše ne migrene) nakon prometne prije puno godina liječila zaranjanjem lica u lavabo pun ledene vode i kockica leda. Brzo, žestoko i efektivno. Inače bi mi želudac otišao od Brufena
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.