Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Imate li strije?
Odrasla sam žena, imam strije. 202 84.17%
Odrastao sam muškarac, imam strije. 12 5.00%
Odrasla sam žena, nemam strije. 21 8.75%
Odrastao sam muškarac, nemam strije. 2 0.83%
Imao/imala sam strije, i uspješno uklonio/la. 3 1.25%
Glasovatelji: 240. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2006., 14:41   #41
frendicina sestra je u trudnoci koristila kremu FISAN (naravno,navodno je vise nema za kupit) i frendica ju je koristila jer je dugo bila u bolnici i dobila one ljubicaste strije (vidla sam slike) za koje su joj doktori rekli da ce joj zauvijek ostat.trackala se tom kremom i kune se da joj se izbrisalo.sad ih opet dobila jer joj je nesto varirala kilaza al jedva vidljive i sva je jadna jer ne moze nac tu kremu vise.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 16:34   #42
Quote:
club delicious kaže:
Ja sam isto čula da je maslinovo ulje super, ali ono vergine, ravno iz uljare

Na papiriću u Melemu isto su neka iskustva trudnica koje ga hvale protiv strija.

Jednom sam mazala neki ožiljak Contratubex masti i isto je pisalo da je za uklanjanje strija. To nisam isprobala...


Mislite li da ako se preventivno mažete u trudnoći svejedno možete popucati?
možeš popucati mislim da to ovisi i o hormonima.ALi sigurno pomaže ako se ne zdebljaš.Ja sam se u obe trudnoće mazala ko mutava i nisam ih dobila.Imam ih par još od puberteta, ali ja mislim da se ne vide.
Ja sam se u svakoj trudnoći mazala od prvog dana,a ne tek kad sam počela rasti i kad bi se mazala bi štipkala kožu.A mazala sam se svim i svačim, colistarovom kremom protiv strija koja mi je super, maslinovim uljem dok je bilo ljeto na plaži poslje sa mješavinom bademovog, kantarionovog i ulja pčeničnih klica, radila sam i redovno piling od morske soli i maslinovog ulja, ustvari kad bolje razmislim pa ja sam pola trudnoće provela u trackanju Bolje se malo pojačano gnjaviti tih 9 mj nego poslje žaliti.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 16:45   #43
:diže dva prsta: Jel vama zbilja trebaju kreme ZA strije ili da moderatori promijene naslov u PROTIV?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 18:30   #44
istina je da se postojece strije ne mogu ukloniti, ali se definitivno mogu smanjiti... postoji mustelina intenzivna gel-krema i lieracove phytolastil ampule protiv strija, koje su od pomoci kad je kasno za prevenciju... a postoje i aparati u kozmetickim salonima, tipa CACI, koji mogu znatno umanjiti strije (dubinu, duljinu i boju)
tepsija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 18:12   #45
Unhappy Strije

Dakle, uz moj posao dolazi i potreba za redovnom teretanom što dosada nije predstavljalo problem ali prije nekoliko dana sam primjetio da mi se pojavilo užasno puno strija na području bicepsa i prema ramenu. Može li se to kako regulirati ili nešto?
marko_sm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 18:27   #46
naglo si se razvio...strije će tu biti, navikni se na njih... sad bar razumiješ žene: ni krive, ni dužne, a imaju strije

postoje kremice, al one samo ublažavaju strije, ne postoji kremica da ih se riješiš... jedino laserom (u to nisam sigurna, to sam načula... )
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 18:27   #47
puno hidratacije na krizna podrucja, znaci neka premasna krema. almond oil navodno jako dobro to prevenira, plus imas mase ovih krema za prevenciju strija u ljekarnama (ciljano trziste su trudnice).
ak nabijas masu (bilo spek ili misic) naglo i odjednom, normalno da ce ti popucat koza. a jednom kad ih dobijes, nemres ih se rijesit. uostalom pitaj svaku curu koja je ili naglo narasla ili alternirala tezinom.
sum zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 18:59   #48
Quote:
sum zero kaže:
naglo narasla
da...

Quote:
sum zero kaže:
a jednom kad ih dobijes, nemres ih se rijesit
daa...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 19:11   #49
ja se tješim time što volim uzorak zebre
a inače čim gubim kile,a to ide najčešće brzo,onda ozebri novi dio boka...užas
__________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain.
Time to die.
andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 19:16   #50
Iskreno koliko znam da pomažu kreme za tjelo barem kod žena ali one nemogu pomoći kod starih već nastalih strija ali ti mogu pomoći da se ne stvaraju nove ...
__________________
bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 23:25   #51
Quote:
Crimson Petal kaže:
da...
pa mi se srecemo po topicima sam tak

inace, ista stvar ko i kod tebe. rastegla se u dvije godine skoro 15 cm, sad imam crtasto - srebrnkasti uzorak po bokovima.
nakon pocetnih frustracija, koje su trajale brat bratu 5 godina, zavolila sam svoj uzorak

istina, nema low waist jeansa za mene, al bum prezivjela
sum zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 23:39   #52
istina nema lijeka protiv strija
a sta ces
__________________
Bodybuilding is a way of life!!!
pljugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 23:44   #53
Ja sam shvatila da je ono mojih par strijica u biti ukras za kožu mojih bedara.Oči mi je otvorila spoznaja da moje popucale kapilare na neravninama celulitnih udubina i izbočina ipak puno gore izgledaju.
Ak oćeš prikrit kapilare-potamni(nakvarcaj se).Ak oćeš prikrit strije-uzgoji aristokratsko bljedilo,manje se vide neg na tamnoj koži.

Ne znam da li bi se to nekom dermoabrazijom moglo izšmirglat bar djelomično s kože(onak kak to kozmetičari rade s rupama od akni)?
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 23:53   #54
Quote:
sretnodijete kaže:
Ne znam da li bi se to nekom dermoabrazijom moglo izšmirglat bar djelomično s kože(onak kak to kozmetičari rade s rupama od akni)?
navodno moze. jelte, dermoabrazijom. no, ako su ti vec strije problijedile, d.abrazija ce ti ih mozda napravit manje vidljivima za 30 posto (tak nes' sam citala). jedini nacin da ih sklonis je kirurski, pa si onda napravis matematiku: ocu li radje oziljcinu od 15cm ili strije iste duzine. makar, najjeftinije je rjesenje - if you can't beat them, join them .
sum zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 01:11   #55
maži jojobom poslije svakog tuširanja da se ne stvaraju nove. il suncokretovim uljem. il nečim masnim.

na mokru kožu, pa malo pustiš, pa pobrišeš ručnikom - da ne budeš sklizak.

ove koje imaš - navikni se.
izblijedit će za par godina.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 03:22   #56
Da, nažalost, strije kad jednom dođu, teško ih je posve ukloniti.

Nastaju napinjanjem kože. Može biti da su ti od puno vježbe i rasta mišića došle. Ako ti koža uvijek bude vlažna, manja će biti vjerojatnost da će se strije napraviti (efekt elastičnosti).
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 10:03   #57
i čini li mi se, ili strije nisu zdravstveni problem?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 14:05   #58
Strije i preparati prtiv njih?

Od malo previse vjezbanja sam dobio strije na bicepsima i koje mi bas i ne izgledaju previse privlacno
Pretpostavljam da vi cure znate najbolje sa cime ih se moze rijesiti,pa vas molim
da preporucite neku kremu/tretman ili sto vec.
Cochran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 14:43   #59
ne možeš ih riješiti, možeš samo pokušati spriječiti da ne nastaju nove. Maži se kremom da koža bude elastičnija a možeš probati i neke posebne kreme baš za strije ( dobra je Afrodita ). S vremenom će ti malo izbljediti ali nestati neće nikad. što će ti mišići biti veći, strije će biti veće i dublje jel očito ti je takav tip kože da se ne rasteže dovoljno pa puca.
Svaki tjedan netko otvori temu o strijama, pregledaj malo ove teme :

strije
krema za strije
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:20   #60
Quote:
dobardan kaže:
ne možeš ih riješiti, možeš samo pokušati spriječiti da ne nastaju nove. Maži se kremom da koža bude elastičnija a možeš probati i neke posebne kreme baš za strije ( dobra je Afrodita ). S vremenom će ti malo izbljediti ali nestati neće nikad. što će ti mišići biti veći, strije će biti veće i dublje jel očito ti je takav tip kože da se ne rasteže dovoljno pa puca.
Svaki tjedan netko otvori temu o strijama, pregledaj malo ove teme :

strije
krema za strije

hvala idem to malo pogledati.
Cochran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.