Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2003., 06:34   #1
Čokolada

Nakon dugo vremena, kupila sam si Godiva cokoladu. Samo je spominjem da bih istakla kako su Svicarske i Belgijske cokolade za tri koplja bolje! Zalosna cinjenica - americke cokolade su uzasne.

Cadbury (mislim da je to Engleska cokolada) je jako dobra.
Lindt
Nestle
...

Zadnje uređivanje el_mariachi : 10.02.2003. at 00:36.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 12:45   #2
stima...meni frendica salje iz Australije i druga iz SAD-a slatkise ali meni je to sve :

- preslatko
-preumjetno

Na sto se gustam po zadnje vrijeme su cokoladne praline koje ovdje odredjene radnje same proizvode...oke skupe su...ali to je cisti luksuz za nepce.....

da cijena nema granica cipele ili cokolada ?

jedne od omiljenih ...Baileys-Truffes

za stefitzu
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 12:47   #3
inace mala slatka tradicija kod nas....na dan kad smo se vjencali dobila sam ( tad prvi put probala bas tu ) kutiju pralina od Lindta, veliko crveno srce, unutra puno pralina u formi srca...inace ne volim bas bombonjere ali ova je bila ....isto je nema u vecini ducana pa ju dobijem samo za posebne prilike...


Hvala Bogu Valentinovo se blizi ....vec se oblizujem
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 12:56   #4
Da, Cadbury je engleska chokolada, sta je odlicna. Rjetko da kupujem cokoladu sta nije kvalitetna. Pogotovo volim chokolade iz chokolaterie, di sam biras koje chokoladice zelis da kupis. Osobni favorit je chokolada sa oko 70% kakao.
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 13:18   #5
Da vas nekaj pitam. Jednom davno sam jela čokoladu od banane (na žalost ne znam čija), al ta banana nije bila onak u krutom, neg u tekućem stanju. Valjda me kužite. Ko ona naša čokolada "Volim te" od jagode kaj ti jagoda curi iz kockice. Ma skužili ste me, sigurno.
I sad, mene zanima, dal postoje danas takve čokolade od banane? I koji je proizvođač? Makar kakav je omot? Di nabavit???

Fala
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 13:57   #6
Ne mrem vjerovat kol'ko ljubitelja Cadburyja. Meni su njihove cokolade bljak i odvratnoca i fuj.
I inace bas ne volim cokoladu, al njihove su uvjerljivo najgore.
Ako bas moram jest...onda volim Lindt i Leonidas i volim jos neke francuske cudnovate cokolade s raznoraznim cudnovatim dodacima. Njih volim jer ne smrde i ne tasteiraju ko cokolada.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 14:41   #7
Quote:
Kiki kaže:
Ne mrem vjerovat kol'ko ljubitelja Cadburyja. Meni su njihove cokolade bljak i odvratnoca i fuj.
I meni. Ne znam kako to neko moze jesti. Po meni ni k do kvaliteta.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 15:53   #8
Thumbs up

Quote:
Pogotovo volim chokolade iz chokolaterie, di sam biras koje chokoladice zelis da kupis
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 15:55   #9
samo je jedna najbolja

MIKADO
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 17:05   #10
Ja sam mislio da znam sto je dobra cokolada dok me 1 Svicarac nije ponudio sa 5 razlicitih za koje nikad nisam cuo. Tog dana sam skuzio da more moze biti jos plavlje a suncani dan jos svjetliji.
Inace Svicarci jednu najvise cokolade u svijetu. 11kg po stanovniku godisjnje.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 19:13   #11
čokolada je moja strast...i svi proizvodi od nje...na prvom mjestu naravno LINDT ...i to mlijecna s komadicima kakaa...najfinija stvar na svijetu,pa onda njihove keks-cokoladice...milina,leonidas mi je totalno precijenjen,nekako su mi ti bomboncici pretvrdi ...
i da...one bombonijere od lindta..kugla punjena crnim mousseom od cokolade...oh boze...
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 19:35   #12
A moja najdraza je jos uvijek Toblerone.
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 00:13   #13
upravo držim omot od jedne švicarske čokolade i dojde mi da plačem jer je omot prazan.... piše da je firma: swiss frey..... a zvala se: cioccolato bianco con ripieno mandonato....... kanalizacija joj vječna.... uživala u miru.
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 13:47   #14
Dobro zar mi nitko neće reći di nabavit i tko proizvodi onu čokoladu s curećom bananom??

__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 13:51   #15
Cekaj to ti je stvarno fino?
Ja te s jagodama i bananama ne jedem negdje od pete godine...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 13:59   #16
Quote:
Ava Adore kaže:
Cekaj to ti je stvarno fino?
Ja te s jagodama i bananama ne jedem negdje od pete godine...

Da, obožavam to. Al ne one krute, neg samo kad se preljeva. OK, jagodu i krutu .
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 14:15   #17
Godiva no.1
Leonidas ...yummmie
Lindt - ona sa 80% kakaa...
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 18:08   #18
Ja obožavam one tamne sa 70% i više kakaa...

Pitanje - gdje kod nas ima za kupiti tih finih tamnih čokolada ali da su uvozne? Ona Kraš Bitter mi nije nešto...

Kad me uhvati manija za čokoladom znam obilaziti dućane u okolici tražeći neku finu crnu čoksu (recimo s 90% kakaa) ali nema nigdje!!! Samo Kraševe i dosadne Milke (koje meni btw uopće nisu nešto fine)...

Zar smo tako zaostali??? Uvozimo tuđe smokve i masline a crne čokolade nigdje...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 18:09   #19
E da, a Mozart kugle??? MMMMMMMMMMM!!
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 18:10   #20
sve ... ali da nisu kombinirane s vocem .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.