Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 02:44   #21
Quote:
DEA 8 kaže: Pogledaj post
imam problem s kortizolom i prolaktinom......pocelo je s aknama na licu....odnosno kod brade,otisla kod ginica sve ok,nista policisticni jajanici,zatim obavila magnetsku hipofize i nadbubrezne i ok sve,i sad dr nema pojma sto bi mi moglo bit.....sve je isljuceno na sto je mislila.......imate kakav savjet......doduse stres kojeg kod mene poprilicni ima,jedino to....
kortizol je hormon stresa znaći da kad se on povisi ti si pod stresom. da imaš manje kortizola odjednom većina stvari koje su prije bile "stresne" više nisu. meni pomaže nolvadex koji deaktivira estradiol, hormon koji pojaćava negativne emocije. nažalost estradiol je bitan za ženski menstrualni ciklus stoga ovo riješenje nije preporučljivo za žene. nolvadex pojaćam kad poćmu ispiti za fax, jednostavno si smiren, ne živciraš se i radiš.
Paganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 23:18   #22
Quote:
..Enja.. kaže: Pogledaj post
Evo ponovo dižem temu, jer mi nitko ne odgovara....

Dakle, dijagnosticirana mi je hiperplazija nadbubrežne žlijezde koja je praćena povišenim kortizolom..
I sad sam ostavljena na čekanje 3 mjeseca do ponovnih kontrola, jer endokrinolog kaže da mi ne bi nikakve ljekove davao

Da li je netko imao sličnu situaciju ko ja? Kako se inače rješava povišen kortizol?
enja, prošlo je dosta vremena od kada si postavila pitanje i, nažalost, ja ne znam odgovor, ali bih ti preporučila da odradiš možda neke imunološke nalaze (doduše, možda do sada već i jesi) jer tko zna, možda u pitanju može biti i neka autoimuna bolest.
u svakom slučaju, sretno!
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 23:05   #23
prolaktin i kortizol

kakav je deksametazonski test? ima koji dobar endokrinolog u u zg za preporuciti,na pravila sve mag nadbubezne,hipofize,nema policisticnih jajnika,a oni poviseni....sto jos od pretraga se moze napravit? dala 24 satni urin,vadila krv 21 dana ciklusa......ima jos sto?
DEA 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 00:17   #24
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
enja, prošlo je dosta vremena od kada si postavila pitanje i, nažalost, ja ne znam odgovor, ali bih ti preporučila da odradiš možda neke imunološke nalaze (doduše, možda do sada već i jesi) jer tko zna, možda u pitanju može biti i neka autoimuna bolest.
u svakom slučaju, sretno!
Hej nela!
Na kakve imunološke pretrage misliš? Radila sam kompletnu krvnu sliku, i sve je ok osim željeza i hemoglobina
Samo još nisam napravila magnetsku hipofize. Endokrinolog to nije spominjao, ali mene kopka dal bi i to još trebala uradit

DEA, ja sam imala sličnu situaciju. Meni je kortizol bio nenormalno povišen skoro pa 7 mjeseci. I ništa ga nije uspilo spustit. Napravila sam ja mislim jedno 10tak pretraga. Da bi zaključili da je 'moje stanje neobjašnjivo' i da treba pratit situaciju svakih 3 mjeseca.
Napravi još taj deksametazon test. Pomoću njega doktor može zaključit dal nadbubrežna reagira na lijek. Ako bude reagirala, kortizol će se spustit i bit će jako nizak. To znači da problem nije u nadbubrežnoj žlijezdi. Jesi vadila spolne hormone na 3-5 dan ciklusa?
Ja bi ti vrlo rado preporučila gdje da odeš, ali nisam iz Zg-a.
Sretno i nemoj se nervirat!
Taj kortizol je čudan hormon, često je njegovo povećanje neobjašnjivo
..Enja.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:47   #25
Povisen kortizol,hipofiza,nadbbureg

Poz svim forumasima , ponajprije curkama kolko sma skontala na temi stitnjace najvise je nas zena
Izvinjavam se unaprijed na dugom postu al plzzz procitajte napisite bilo sta..
Tako mi je drago sto sam pronasla ovaj forum , sinoc sam blejala po netu do kasno u noc iscitala ovde sve i svasta, malo rec da mi se toga sabralo tona svaki slucaj a sebe ,citala sam temu stitnjace samo sam se napunila svim i svacim i totalno pogubila u svemu od muke nisam mogla ni spavat iako totalno lose i spavam...
postavila sam novu temu jer se nisam nasla nigdje u temi stitnjace..
ne znam odakle da pocnem evo nekako cu da skratim moj slucaj ako ista iko zna o ovom neka napise bilo sta..
uvijek sma imala neuredne menstruacije znaic od srednje osnovne faxa itd,nikad nije bilo kako treba kasni 5 dana 15 20 , 30 nema pravila..kad je kasnilo vise o 3 , 4 mjeseca odem na prvi pregled 2007 na faxu sam tad bila, i pocnem piti yasmin odma dobijem mentr to sam pila godnu mozda dok nije pocela ona frka s yasminom ..onda opet pregled itad mi preporuci ginekolog neke tablete na biljnoj bazi agnus kaktus medjutim one mi nisu pomogle ni prvi put da mi se urdi menstruacija pa sam uzela tad yasmin i odma dobila..
onda mi predlozi da uradim hormone hipofize..tad sam radila sve moguce hormone vise im ni ja ne znam imene uglavnom FSH i LH su mi jako nisko , i korzitol povisen poslje me slao endokrinologu, onda sam radila magnet hipofize tad nije bilo nista u maju.
Uz to sam radila hrpu hormona jos tumor markere,sve je bilo ok, onda sam davala i mokrauc ono 3 dana nesto se nosi na kliniku ne sjecam se i jedan dan oni daju neku bocu s nekom kiselinom ma znate o cemu pricam
svi su ti nalazi bili ok tako da mi nista nisu nasli konkretno.
promjene na meni su bile da sam izgubila na kilazi nisam obracala paznju jer sam se bavila fizickom aktivnosit zadnju jedno 3,4 god intenzivno al zadnju godinu rrijetko jer sam se i zaposlila u posljednje vrijeme skoro nikako
znali izgubila na kilazi, kortizol i dalje visok nemam menstr evo kako ne pijem yasmin godinu dana to se ostavilo po stranu sve do juce kad su me starci sjterali u kut da idem do kraja da zavrsim al sve ponoov
Ponovo vadila nalaze,hormoni stitnjace ok, ginekoloski pregled ok ginekolog kaze sto se tice sto nemam menstruaciju to je sekundardna stvar njega brine povisen kortizol,o idakle to potice i dalje sam mrsava na sebi nemam neki promjena da kazem da mi je lose ili sl,da nisam vadila te hormone tj da mi nije menst kasnila i da nije bila ta frka s yasminom ne znam da bi uopce znala za ove hormone i vadila to
ginelolog predlaze ponovni magnet i da uradim ultrazvuk nadbubrezne zlijezde misli da je od tog nesto ne znam sta,pa da dalje idem endokrinologu jer nikad nisam imala neku terapiju tablete lijekove jer su nalazi bili uredni i rekli kao hranom vremenom to ce nesto bit ok prepisali nalaz s magneta kao sve ok itd..

jel imao neko neki slucaj ovakav ako nesto treba dodatno da napisem slobodno pitajte neki hormon ili sl ..uopce sva sam konfuzna ne znam sta mi je sta se desava ..help
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:07   #26
Nije mi sasvim jasno, hormone štitnjače i tsh si pregledala?
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:17   #27
da ovi zadnji hormoni stitnjace su ok , mogu napisat rezultate ako treba a ovo tsh sta j eto ?
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:50   #28
TSH je hormon kojeg izlučuje hipofiza i u povezanosti je sa količinom hormona štitnjače v krvi.
Ako je vrijednost tsh prevelika, znači da štitnjača proizvodi premalo svojih hormona i obrnuto.
Pošto su ti pregledali hormone štitnjače znači da su kontrolirali i tsh. Na tvom mjestu bi ja svejedno još jednom napravila test tih hormona i ulztrazvuk štitnjače.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:51   #29
evo rezultati
TSH 1,6
T3 2,7
T4 15,5
ginekolog je napisao da napravim kontrolu MRI, ultrazvuka nadbubrega jer sve sto se tice ginekoloskog pregleda je ok , ovo je dalje za endokrinologa ..
s tim sto sam smrala zadnju godinu i stalno imala ovaj fsh i lh nisko
fsh 1,5
lh 0,2
kortizol 906
ovo je od juce a prije su bili unazad godinu jos nize ..
LH je bio u tragu a kortizol je stalo isao gore dole...


evo kad sam prvi put vadia hormone
25.9. 2008.
FSh u tragu
LH u tragu ,
kortizol 1180 , znaci uzas, za 2 sedmice ponovim nalaze radi ovog FSH i LH i kortizola jer su ostali bili ok i tad
9.10.2008. opet
FSH u tragu
LH u tragu
kortizol 933
Ove godine ponovo prije MRI
21.4. 2009.
FSH 0,5
LH u tragu
kortizol 456

25.5.2009.
FSH 1,0
LH 0,1
kortizol 596

17.6.2009 sam samo vadila kortizol
u 8h 543
u 16h 459
u 23h 402

18.5.2009. sam radila MRI hipofize i ovako pise na rezultatu prepisacu sve jer pola n erazumijem

"MRI hipofize 1,5 Tesla
koronalno T1 SE , PD , T2 TSE
sagitalno T1 SE,
Uradjen je i MRI kraniuma aksijalno T2 vrijeme relaksacije .Na aksijalnim skenovima vidljiva vrlo sitna zona naznacenog hipersignala lijevo parijetalno paraventrikularno srpijeda promjera do 3mm.U ostalom dijelu intenzitet uredan .
III i lateralne komore t eIV urednog polozaja forme i sirine, a sulkusi na konveksitetu primjereno duboki.Na ciljanim skenovima podrucja selarne regije vidljivo je da je hipofiza odgovarajuceg smjestaja primjerene velicine.Diferencira se neurohipofiza koja je urednog intenziteta.Infundibulum medioponiran.Hijazma nervi optici odgovarajuceg polozaja primjerene velicine.Para i supraselarne cisterne slobodne.
Nakon aplikacije k.s. vidljivo dizanje intenziteta signala u medialnoj liniji i vise straga vrlo uske zone adenohipofize dok se ostali dio prakticki ne opacificira.

Zakljucak :
MRI hipofize pokazuje da je ista uredne velicine , urednog intenziteta signala neurohipofiza,dok se adenohipofiza postkontrastno prakticno ne opacificira kontrastom sto upucuje na insuficijentnu adenohipofizu.Indicirana endokrinoloska obrada te kontrolni MRI za koji se pacijentica narucuje 24.7.2009 . " KRAJ

TO SVE PISE U MISLJENJU
S tim da nisam radila ovo u 7om mjesecu , tj nisam isla na MRI, nego od juce sve ponovo nalazi pa sad dalje,

Jel treba jos nesto , ja imam milio neki papira ispred sebe jedva sam sve poslozila ovo , ako treba recite..

thxx
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:55   #30
@ nan

ja sam kucala dok si ti vec ubacila odgovor..
nasla sam u papirima i napisala gore po ovom meni su hormoni stitnjace valda ok ..sta jos treba da napisem ..
danas radim valjda ultrazvuk nadbubrega to sma jce prvi put i cula ovo hipofizu stitnjaca o tom sam citala o nadbubreznoj zlijezdi bas i ne..
ako treba nalaz jos nekog hormona samo napisite pronaci cu ..
thhhxx
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:58   #31
Žao mi je da ti ne mogu bolje pomoći, a dam ti savjet, da u topiku štitnjače daš ovaj isti nalaz, čini mi se da su tamo osobe koje se dosta razumiju u probleme vezane za hormone, općenito.
Pa sretno u rješavanju.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 15:18   #32
Vidjela sam da si dala nalaz na "hipofizu". Daj ju kako sam ti savjetovala još i na štitnjaču (Štitnjača, na koje nas sve načine muči).
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 16:27   #33
Quote:
leyla26 kaže: Pogledaj post
@ nan

ja sam kucala dok si ti vec ubacila odgovor..
nasla sam u papirima i napisala gore po ovom meni su hormoni stitnjace valda ok ..sta jos treba da napisem ..
danas radim valjda ultrazvuk nadbubrega to sma jce prvi put i cula ovo hipofizu stitnjaca o tom sam citala o nadbubreznoj zlijezdi bas i ne..
ako treba nalaz jos nekog hormona samo napisite pronaci cu ..
thhhxx
Teško je znati točno što je uzrok a što posljedica ali stanje sigurno treba držati pod kontrolom.
Hiperkortizolizam - hiper funkcija kore nadbubrega može nastati iz više razloga.
Primarne promjene mogu biti na hipofizi ili hipotalamusu , sa nastajanjem hipersekrecije ACTH i anatomskom ili pak funkcionalnom hiperplazijom nadbubrega.
Hipersekrecija ACTH iz hipofize može biti posljedica adenoma koji luuči ACTH ili povečane sekrecije kortikotropina-oslobađajučeg faktora od strane hipotalamusa, zatim kao posljedica tumora nadbubrega itd.
Nemoj puno čitati i iščitavati jednostavnop odi na kontrolu i valjda saznaš dijagnozu.
poremečaj u hipofizi kao glavnoj žljijezdi koja kontrolira rad svih drugi žljezda može imati niz sekundarnih pojava u drugim žljezdama kao što je kod tebe slućaj sa spolnim hormonima- te izostanak menzesa.
S obzirom da se na prošloj MR nisu vidjele njene promjene a niti bilo kakve lezije očito je problem u adenohipofizi, a moguće da se sada na kontrolnom nalazu možda vidi nešto što bi moglo upučivati na dijagnozu a time i samo liječenje.Želim ti svako dobro i sigurno da moraš shvatiti ozbiljnost promjena u hormonima nadbubrežne zljezde odnosno kortizola i ići na redovite kontrole kako se ne bi nešto potkralo a moglo bi biti i dosta ozbiljno.
Hormoni štitnjaće zajedno sa TSH su graničnim vrijednostima a što je pokazatelj da je štitnjaća zdrava i da ima super funkciju.
Javi kada obaviš kontrole i sretno
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 16:43   #34
@ ninice

odma me presjeklo u stomaku kad sam vidjela tvoj odgovor..
izvinjavam se moderatorima sto sam postavila problem u drugoj temi te ih molim da isti obrisu..

Veceras trebam ici na ultrazvuk stomaka i nadbubrega, dokrot mi je rekao da trebam ispitati da li je sve ok s organima okolo kako on kaze, te ponovo ici na magnet pa endokrinologu..
Cim pomislim ponovo na taj magnet odma sam u grcu ne radi pregleda nego ishoda nemam problem s tim zatvorenim prostorom nego sama pomisao od svega me fata panika na rezultat.moji najvise brinu sto sam smrsala kroz godinu nekako postepeno da ni sama nisam primjetila..
poslje magneta cu ici endokrinologu valjda konacno kaze nesto konkretno nisam do sad nikakvu terapiju uzimala jer nisu znali sta je..
ocito je ovde kako citam svaki slucaj sam za sebe i sve se vrti oko stitnjace a kod mene je to kolko vidim po nalazima ok ..sta je sa mnom
ja sam iz bosne , zna li neko dobrog endokrinologa zagreb beograd da je pouzdan , kazu d aje ta prva dijagnoza jako bitna ..
totalno sam confused..

ninice hvala puno na odgovoru...jesi ti doktor vidim koristis termine koje tesko mogu da razumijem
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 17:01   #35
Quote:
leyla26 kaže: Pogledaj post
@ ninice

odma me presjeklo u stomaku kad sam vidjela tvoj odgovor..
izvinjavam se moderatorima sto sam postavila problem u drugoj temi te ih molim da isti obrisu..

Veceras trebam ici na ultrazvuk stomaka i nadbubrega, dokrot mi je rekao da trebam ispitati da li je sve ok s organima okolo kako on kaze, te ponovo ici na magnet pa endokrinologu..
Cim pomislim ponovo na taj magnet odma sam u grcu ne radi pregleda nego ishoda nemam problem s tim zatvorenim prostorom nego sama pomisao od svega me fata panika na rezultat.moji najvise brinu sto sam smrsala kroz godinu nekako postepeno da ni sama nisam primjetila..
poslje magneta cu ici endokrinologu valjda konacno kaze nesto konkretno nisam do sad nikakvu terapiju uzimala jer nisu znali sta je..
ocito je ovde kako citam svaki slucaj sam za sebe i sve se vrti oko stitnjace a kod mene je to kolko vidim po nalazima ok ..sta je sa mnom
ja sam iz bosne , zna li neko dobrog endokrinologa zagreb beograd da je pouzdan , kazu d aje ta prva dijagnoza jako bitna ..
totalno sam confused..

ninice hvala puno na odgovoru...jesi ti doktor vidim koristis termine koje tesko mogu da razumijem
Sasvim te razumijem i prirodno i normalno je da osječaš strah od rezultata nalaza, ali isto tako do sada si mogla biti mirna magnet nije pokazao bilo kakve lezije na hipofizi i sve u svemu neloš nalaz.
Povišene vrijednosti kortizola mogu da budu kako sam ti rekla zbog nekog adenoma na hipofizi ( kod tebe ga nema- jer bi MR to pokazala, kao i zbog tumora na nadbubrežnim zlijezdama i da opet ne ponavljam. Uglavnom dr. nisu pronašli do sada uzrok povišenog kortizola tee time nisu uključili terapiju.
A sada te molim da se smiriš, čitajuči po netu možeš naći svega što će te dodatno opteretiti a to ne mora biti to a niti slićno tome što proćitaš.Nemoj tražiti novog endokrinologa i novo mišljenje dok sve nalaze ne odradiš i konačno vidiš što će ti reči tvoj endokrinolog.
Ja mislim da nije ništa ozbiljno a i u većini slučajeva to je sve dobro liječivo i nema mjesta panici.
Izgubljeni kilogrami ipak govore u prilog da bolest negdje tinja i vjerujem da će pretrage donijeti traženi rezultat.
Sutra na ultrazvuku se može vidjeti stanje organa i njihovih promjena ako postojiali ja iskreno mislim da ne i da je problem u hipofizi ali ipak treba sačekat da se odrade pretrage.
Pitaj ako te što zanima.
A zašto te presjeklo moje javljanje?
Rado ču biti uz tebe i sa tobom , piši mi i na PP i ako bude trebalo tražimo doktora ovdje ne brini ništa.
Lijep pozdrav a najradije bi ti poslal jednu pusu ali ......
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 09:43   #36
Quote:
leyla26 kaže: Pogledaj post
...
Ninica ti je sve sjajno dijagnostički odgovorila, nema se što za dodati.
Čini mi se da se kod tebe više radi o pretjeranoj zabrinutosti za zdravlje (hipohondiji?) nego o stvarnim problemima. I da najzdraviji čovjek ode na opsežni dijagnostički pregled našli bi mu nešto.
Ili se sama počni baviti nekom "psihoterapijom" (mislim na npr. yogu, meditativne tehnike i sl.) ili odi jedanput kod nekog psihića. Ako nastaviš s ovakvom brigom, mogla bi se javiti na forumu za jedno vrijeme s uistinu ozbiljnim problemima.
vana25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 11:05   #37
Wink

@ninice

kad sam procitala tvoj post tako mi nekako bilo lakse da mi je neki kamen pao , al ovo stvarno iskreno lijepo je cuti ove umirujuce rijeci i recenice,tj procitati..
znam necu vise citati jer ovo je tako duboka i siroka nauka ako se tako moze nazvat da je svaki slucaj zaseban al opet kad sjednem na ovaj net tako me nesto kopka i opet krenem traziti i traziti al necu vise

Evo jutros sam isla na ultrazvuk nadbubreznih zlijezda, usput doktorica mi je pregledala i cijeli stomak uzduz i poprijeko ako se tako moe nazvat , u tu je sve ok nadbbrezne zlijezde bubrezi jetra itd itd sve je ok i nema nikakvi problema.tako da je i taj korak rijesen.ono sto me pitala imam li povisen secer,nemam reko valjda bi se to pokazalo prije, da li imam problema s mokrenjem ni to nemam,da li sam smrsala , reko da posljednju godinu i pol postepeno nekako a da nisam ni skontala ...i kad me na sve ovo neko upita "sta ti je " ja nemam pojma sta da kazem odkud znam " nije mi nista" nemam promjne nesto kriticno nista me ne boli osim sto imam los san nekad sam nervozna u momentu i nista sad slicno,.
Sljedeci korak je MR kad na to pomislim odma me grc neiki hvata ko i prisli put pred taj pregled sva sam u gcu bila bukvalno od glave do pete grozan osjecaj al isto tako se sjecam kad je proslo i kad sam pocela da hodam kao da sam lebdila iznad zemlje , taj grc kao da je nestao u sekund..
Znam da je najbitnije je ustanoviti pravu terapiju kad prodje ovaj pregled ne znam kad ce bit onda cu valjda endokrinilogu a malo ih je pravih ovde tako da mi je i to briga ...

@vana
znam da je zabrinutost ja sam nista kolko su me starci pritiskli jer sma ovo sve radila al nisam dovela do kraja u maju pa sad ponovo svi su se ukljucili i sama prica od tog i svega me cini nervoznom i sve mi na kraju ide na zivce i sto treba i sto ne treba onda mi bude zao , ma ne znam ni sama
Kad citam postove ovde stvarno mnogi svasta prolaze al lijepo je cuti rijec utjehe covjeku bude lakse malo kad iznese svoje tegobe i podijeli to s nekim ko nije u tvojoj okolini a prolazi kroz slican ili isto problem malo se izjadamo i idemo dalje
@ninice
tvoje me javljanje presjeklo jer me strah bilo sta cu da procitam u odgovoru u isto vrijeme mi bilo drago sto vidim da mi se neko javio a ovamo s druge strane tinja boze sta li pise.posto vidim da su tvoji postovi ovde cijenjeni to mi je dodatno stvaralo tremu pri otvaranju teme.
hvala puno na javljanju jos jednom pusu si mi vec poslala cim si pozelila pa saljem i ja tebi
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:32   #38
Quote:
leyla26 kaže: Pogledaj post
@ninice

kad sam procitala tvoj post tako mi nekako bilo lakse da mi je neki kamen pao , al ovo stvarno iskreno lijepo je cuti ove umirujuce rijeci i recenice,tj procitati..
znam necu vise citati jer ovo je tako duboka i siroka nauka ako se tako moze nazvat da je svaki slucaj zaseban al opet kad sjednem na ovaj net tako me nesto kopka i opet krenem traziti i traziti al necu vise

Evo jutros sam isla na ultrazvuk nadbubreznih zlijezda, usput doktorica mi je pregledala i cijeli stomak uzduz i poprijeko ako se tako moe nazvat , u tu je sve ok nadbbrezne zlijezde bubrezi jetra itd itd sve je ok i nema nikakvi problema.tako da je i taj korak rijesen.ono sto me pitala imam li povisen secer,nemam reko valjda bi se to pokazalo prije, da li imam problema s mokrenjem ni to nemam,da li sam smrsala , reko da posljednju godinu i pol postepeno nekako a da nisam ni skontala ...i kad me na sve ovo neko upita "sta ti je " ja nemam pojma sta da kazem odkud znam " nije mi nista" nemam promjne nesto kriticno nista me ne boli osim sto imam los san nekad sam nervozna u momentu i nista sad slicno,.
Sljedeci korak je MR kad na to pomislim odma me grc neiki hvata ko i prisli put pred taj pregled sva sam u gcu bila bukvalno od glave do pete grozan osjecaj al isto tako se sjecam kad je proslo i kad sam pocela da hodam kao da sam lebdila iznad zemlje , taj grc kao da je nestao u sekund..
Znam da je najbitnije je ustanoviti pravu terapiju kad prodje ovaj pregled ne znam kad ce bit onda cu valjda endokrinilogu a malo ih je pravih ovde tako da mi je i to briga ...

@vana
znam da je zabrinutost ja sam nista kolko su me starci pritiskli jer sma ovo sve radila al nisam dovela do kraja u maju pa sad ponovo svi su se ukljucili i sama prica od tog i svega me cini nervoznom i sve mi na kraju ide na zivce i sto treba i sto ne treba onda mi bude zao , ma ne znam ni sama
Kad citam postove ovde stvarno mnogi svasta prolaze al lijepo je cuti rijec utjehe covjeku bude lakse malo kad iznese svoje tegobe i podijeli to s nekim ko nije u tvojoj okolini a prolazi kroz slican ili isto problem malo se izjadamo i idemo dalje
@ninice
tvoje me javljanje presjeklo jer me strah bilo sta cu da procitam u odgovoru u isto vrijeme mi bilo drago sto vidim da mi se neko javio a ovamo s druge strane tinja boze sta li pise.posto vidim da su tvoji postovi ovde cijenjeni to mi je dodatno stvaralo tremu pri otvaranju teme.
hvala puno na javljanju jos jednom pusu si mi vec poslala cim si pozelila pa saljem i ja tebi

Drago mi je da je ultazvučni pregled abdomena uredan i nisam očekivala da ćeš javiti nešto posebno.
Nemoj se iznenaditi da te doktorica pitala za vrijednosti glukoze jer jedan id sindroma ove bolesti može da bude diabetes.
Vidim da se ćak opterečuješ i tumorom koji kod tebe nije ničim dokazan i sigurno neće niti biti što će MR dokazati a da imaš problema sa funkcijom hipofize mislim da da.
Ovarijski ciklus povezan je s lučenjem spolnih hormona iz jajnika (estrogena i progesterona), čije je lučenje regulirano hormonima iz hipofize -FSH (folikul stimulirajući hormon i LH (luteinizirajući hormon) i jedan hormon iz hipotalamusa - Gn-RH, koji različito utječe na lučenje FSH i LH.Tu su problemi izostanka menzesa.
Zato su moje pretpostavke da je neki problem u glavnoj žljezdi hipofizi, e sada ostaje da se vidi još nalaz MR , kojeg se ti bojiš i strahuješ, ma normalno je imati straha ali ne pretjerano i panično.
Povišene vrijednosti kortizola i snižene vrijednosti spolnih hormona je stanje koje ukazuje na neko oboljenje a nikako ponašanje hipohondora i zato molim te svakako idi na kontrole i pretrage jer neke se bolesti u početnoj fazi teško dijagnosticiraju i vide.
Držim fige da i nalaz MR bude dobar a javim ti se tijekom dana na PP sada trenutno nemam vremena.
Lijep pozdrav
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 17:07   #39
@ninice

I meni je drago sto je sve ok , hvala ti na ovako opsirnom odgovoru koliko god citala i interesovala se za ovo polje opet neke stvari tesko mogu da pohvatam , tacno treba da mi se crta u nekim poljima, al tvoje recenice opet citajuci nekako lakse razumijem nego citajuci opetu literaturu,valjda lakse kad ti ovako malo se preprica "na nasem jeziku"

Nova stuacija koju sam maloprije saznala, je da idem sutra rano na gastroskopiju , sad pojma nemam sto to trebam radit al eto da se vidi valjda taj rad unutrasnjih organa.pojma nemam kako cu jedva i kod zubara izdrzim ono malo kamoli kako sad s ovom cijevi da prezivim situaciju kakav je taj pregled kolko ce trajat bojim se da necu izdrzat da ce mi se povracat jako i da ce sve da propadne..

tuzna pusa
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 17:30   #40
Quote:
leyla26 kaže: Pogledaj post
@ninice

kad sam procitala tvoj post tako mi nekako bilo lakse da mi je neki kamen pao , al ovo stvarno iskreno lijepo je cuti ove umirujuce rijeci i recenice,tj procitati..
znam necu vise citati jer ovo je tako duboka i siroka nauka ako se tako moze nazvat da je svaki slucaj zaseban al opet kad sjednem na ovaj net tako me nesto kopka i opet krenem traziti i traziti al necu vise

Evo jutros sam isla na ultrazvuk nadbubreznih zlijezda, usput doktorica mi je pregledala i cijeli stomak uzduz i poprijeko ako se tako moe nazvat , u tu je sve ok nadbbrezne zlijezde bubrezi jetra itd itd sve je ok i nema nikakvi problema.tako da je i taj korak rijesen.ono sto me pitala imam li povisen secer,nemam reko valjda bi se to pokazalo prije, da li imam problema s mokrenjem ni to nemam,da li sam smrsala , reko da posljednju godinu i pol postepeno nekako a da nisam ni skontala ...i kad me na sve ovo neko upita "sta ti je " ja nemam pojma sta da kazem odkud znam " nije mi nista" nemam promjne nesto kriticno nista me ne boli osim sto imam los san nekad sam nervozna u momentu i nista sad slicno,.
Sljedeci korak je MR kad na to pomislim odma me grc neiki hvata ko i prisli put pred taj pregled sva sam u gcu bila bukvalno od glave do pete grozan osjecaj al isto tako se sjecam kad je proslo i kad sam pocela da hodam kao da sam lebdila iznad zemlje , taj grc kao da je nestao u sekund..
Znam da je najbitnije je ustanoviti pravu terapiju kad prodje ovaj pregled ne znam kad ce bit onda cu valjda endokrinilogu a malo ih je pravih ovde tako da mi je i to briga ...

@vana
znam da je zabrinutost ja sam nista kolko su me starci pritiskli jer sma ovo sve radila al nisam dovela do kraja u maju pa sad ponovo svi su se ukljucili i sama prica od tog i svega me cini nervoznom i sve mi na kraju ide na zivce i sto treba i sto ne treba onda mi bude zao , ma ne znam ni sama
Kad citam postove ovde stvarno mnogi svasta prolaze al lijepo je cuti rijec utjehe covjeku bude lakse malo kad iznese svoje tegobe i podijeli to s nekim ko nije u tvojoj okolini a prolazi kroz slican ili isto problem malo se izjadamo i idemo dalje
@ninice
tvoje me javljanje presjeklo jer me strah bilo sta cu da procitam u odgovoru u isto vrijeme mi bilo drago sto vidim da mi se neko javio a ovamo s druge strane tinja boze sta li pise.posto vidim da su tvoji postovi ovde cijenjeni to mi je dodatno stvaralo tremu pri otvaranju teme.
hvala puno na javljanju jos jednom pusu si mi vec poslala cim si pozelila pa saljem i ja tebi
Quote:
leyla26 kaže: Pogledaj post
@ninice

I meni je drago sto je sve ok , hvala ti na ovako opsirnom odgovoru koliko god citala i interesovala se za ovo polje opet neke stvari tesko mogu da pohvatam , tacno treba da mi se crta u nekim poljima, al tvoje recenice opet citajuci nekako lakse razumijem nego citajuci opetu literaturu,valjda lakse kad ti ovako malo se preprica "na nasem jeziku"

Nova stuacija koju sam maloprije saznala, je da idem sutra rano na gastroskopiju , sad pojma nemam sto to trebam radit al eto da se vidi valjda taj rad unutrasnjih organa.pojma nemam kako cu jedva i kod zubara izdrzim ono malo kamoli kako sad s ovom cijevi da prezivim situaciju kakav je taj pregled kolko ce trajat bojim se da necu izdrzat da ce mi se povracat jako i da ce sve da propadne..

tuzna pusa
Nemoj biti tužna i nema baš razloga za to.
Gastroskopija nije baš ugodna ali nije bolna i teška i ne traje dugo ma ti ćeš to super podnijet, znam da hoćeš.
Tako si posloži u glavi da možeš i hoćeš i bude sve dobro.
Očito doktori neće ništa prepustit slučajnu detaljno traže uzrok tvog stanja koje nije baš tako zabrinjavajuće kako si ti sebi zabrijala u glavi,
Ma bude to sve dobro vjeruj meni koja jako rijetko laže.
Spremam po kući malo , sutra imam rodjendan pa neke pripreme i oko toga tako u pauzi kada odmaram dođem tu malo pročitam, malo nešto napišem i opet radno, tako ako ti odmah ne odgovorim znaš da ču to napraviti sa malim zakašnjenjem.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.