Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 22:04   #61
ja ne kužim

ko može imat živaca da radi tu kompliciranu hranu bez masti šećera i sl

eto moj doručak: palačinke
ručak: mlinci s piletinom
užina: čaj s keksima
večera:banana haha
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 18:20   #62
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Dakle pir, krupnik ili dinkel (od njem. riječi za istu žitaricu) je prastara žitarica odličnih svojstava - zrno pira sadrži vrijedne aminokiseline u odličnom sastavu, ugljikohidrate, masti, vitamine B skupine i vitamin E i K, te mnogobrojne minerale (željezo, fosfor, kalcij, magnezij, i mnoge druge). Idealan za osobe koje ne mogu probavljati proteine iz obične pšenice.
Proteinska vrednost pira je za 10 - 12 % viša od pšenice.
"Idealna" je žitarica jer su joj glavne osobine velike količine vitamina i minerala, a gluten koji sadrži puno lakše je probavljiv nekog kod pšenice.

Hranljiva vrijednost na 100 g
Energetska: 1320 kJ / 315 kcal
Bjelančevine: 13 g
Masnoća: 1,5 g
Od toga nezasićene masne kiseline 0,4 g
Ugljikohidrati: 62 g
Danas sam bila u tjednoj nabavki pa sam te se sjetila.
Daj mi reci di se moze kupiti taj tvoj pir, da i ja omastim brk

Za ovaj tjedan sam se opskrbila alternativnim sitnicarijama, ali htjela bih probati i to tvoje cudo, pogotovo kad hvalis okus
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 20:37   #63
ima ona expandirana riža ola dinkel pola riža
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:49   #64
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Danas sam bila u tjednoj nabavki pa sam te se sjetila.
Daj mi reci di se moze kupiti taj tvoj pir, da i ja omastim brk

Za ovaj tjedan sam se opskrbila alternativnim sitnicarijama, ali htjela bih probati i to tvoje cudo, pogotovo kad hvalis okus

Moje čudo moš' nabavit u DM-u na odjelu zdrave hrane tamo di su sva ta čuda Piše ti Dinkel Müslli Knusprig tak nekaj čini mi se Uglavnom, prozirna vrećica s crvenom etiketom ak se ne varam i unutra ko oni hrskavi misliji klasični. Samo piše Dinkel A jesam objasnila, svaki mi dao
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:50   #65
Quote:
Cheshire Cat kaže: Pogledaj post
ima ona expandirana riža ola dinkel pola riža
Čuj, daj mi reci nekaj; ovaj mačak s Pčutona..jel to trebalo bit s Plutona pa ti se omaklo, ili?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:41   #66
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Čuj, daj mi reci nekaj; ovaj mačak s Pčutona..jel to trebalo bit s Plutona pa ti se omaklo, ili?
naravno da se nije sada omaklo.. omaklo se davno na temi "astrologija" kad sam ja rekao "A Pčuton" umjesto pluton, tj htio sam ukazati kako ce se astrologija nositi kad pluton više nije planet
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:44   #67
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Moje čudo moš' nabavit u DM-u na odjelu zdrave hrane tamo di su sva ta čuda Piše ti Dinkel Müslli Knusprig tak nekaj čini mi se Uglavnom, prozirna vrećica s crvenom etiketom ak se ne varam i unutra ko oni hrskavi misliji klasični. Samo piše Dinkel A jesam objasnila, svaki mi dao
Kupim tokom tjedna.
Ako mi se ne svidi, ides na ignore.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:54   #68
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Doručak: zobene pahuljice, pir i lan s mlijekom od 0,1 % masnoće
Gablec: skuša i raženi kruh, 2 kockice crne, crne 78% kakaa čokolade
Ručak: integ. tjestenina s povrćem pirjanim na maslinovom ulju
Međuobrok: banana
Večera: int. tjestenina s povrćem od ručka plus posni sir s nemasnim jogurtom
Kaj nije bolji lan s jogurtom?

I btw. kojem maslinovom ulju?



__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:11   #69
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Gablec: skuša i raženi kruh, 2 kockice crne, crne 78% kakaa čokolade
Moja je jos crnja jer je 99% kakaa
Ponjupam ju za dorucak..citav red
+ saku oraha
+ 2-3 susene marelice
+ exoticni müsli
u kojeg nasjeckam kivi i jabuku
i dodam par kapljica limuna te svjeze ocijedjeni sok ( iz trgovine ) od manga i banane
= moj dorucak
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:08   #70
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
http://www.glycemicindex.com/

Tu možeš potražiti GI za namirnice. Uglavnom, dijetni džemovi prema njihovoj databazi imaju GI oko 55 do 60.

A ovo je prilično detaljna tablica GI indeksa:

http://www.mendosa.com/gilists.htm

Hvala Dragonfly, to je bas ono sto mi je trebalo ma trazila sam ja tak nes al nasla sam samo za neke namirnice, al ovdje sam malo pogledala i stvarno ima svega
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:13   #71
Quote:
Bunny kaže: Pogledaj post
Moja je jos crnja jer je 99% kakaa
Ponjupam ju za dorucak..citav red
Pa gdi ju nadjes, ja sam vidla jedino ovu od 75%, to na zdravoj prehrani, u onaj red sa ovim smećem od slatkiša ni ne ulazim
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:28   #72
doručak: 1 jabuka natašte, 1 kamilica, 2 dvopeka
ručak: inergralna riža sa tikvicama + paradajz+dvopek 1
međuobrok: 2 kilfice (veličina malog prsta) + zeleni čaj
večera: ostatk riže + paradajz...
i do sad sam polila 2 L tekućine...

inače, meni trenizni završavaju oko pol 11-11 pa samo pojedem malo čokolade ( da se snaga vrati mišićima)
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:29   #73
i btw. ne brojim kalorije..nikada...jedino koji put pripazim na neko kombiniranje..
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:32   #74
Quote:
Bunny kaže: Pogledaj post
Moja je jos crnja jer je 99% kakaa
Ponjupam ju za dorucak..citav red
+ saku oraha
+ 2-3 susene marelice
+ exoticni müsli
u kojeg nasjeckam kivi i jabuku
i dodam par kapljica limuna te svjeze ocijedjeni sok ( iz trgovine ) od manga i banane
= moj dorucak
mmm zvuči super ukusno..ja znam bademe, banane i jabuku sasjeckat
ovo je super ideja za jedan doručak
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:20   #75
Aj ja sam danas malo pretjerala ujutro sam pojela naranđu sa cetvrtmasnim sirom, šaku suhih smokvi i jedan grozd i paradajz, za rucak 170g integralne rize sto je bilo jako puno rize i 6 jabuka opce neznam kam sam to zgurala... al dobro jabuke sam jela kroz cijelo popodne.. i sad 200g posnog zrnatog sira jednu breskvu i jednu activiu! Al tako sam se najela da sad nemogu disat a to nije dobro!!! i jos sam za rucak pojela jedan kuhani kukuruz.. sad sam ukomirana opce neznam kak cu na trening... uf sutra postim
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:27   #76
Ma je.
Sad se sutra izgladnjuj

Rekla sam ti da ti svo to vaganje i mjerenje nije dobro

Da si jela polako, ne bi ti se desilo da ne mozes disati od hrane, vec bi na vrijeme shvatila da si sita i stala.

Poanta je jesti vise malih obroka. Rasporedjenih kroz dan. Dok jedes, uzivaj u hrani i misli sto jedes. Polako zvaci hranu. Ne ubacuj ju u sebe. Dok god budes non stop razmisljala sta ces jesti i vagala, dani ce ti se svesti na to da cijele dane samo o hrani razmisljas. I shodno tome i jedes

Dakle, opusti se

Danas vjezbaj malo vise. Sutra ujutro prije dorucka nabaci neku setnjicu. I to je to.
Ne kupe se kile tako lako da bi sad trebala neku preveliku buku dizati oko svega i gladovati i kaznjavati se.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:38   #77
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Ma je.
Sad se sutra izgladnjuj

Rekla sam ti da ti svo to vaganje i mjerenje nije dobro

Da si jela polako, ne bi ti se desilo da ne mozes disati od hrane, vec bi na vrijeme shvatila da si sita i stala.

Poanta je jesti vise malih obroka. Rasporedjenih kroz dan. Dok jedes, uzivaj u hrani i misli sto jedes. Polako zvaci hranu. Ne ubacuj ju u sebe. Dok god budes non stop razmisljala sta ces jesti i vagala, dani ce ti se svesti na to da cijele dane samo o hrani razmisljas. I shodno tome i jedes

Dakle, opusti se

Danas vjezbaj malo vise. Sutra ujutro prije dorucka nabaci neku setnjicu. I to je to.
Ne kupe se kile tako lako da bi sad trebala neku preveliku buku dizati oko svega i gladovati i kaznjavati se.
Jel, imas ti pravo, malo sam pocela pretjerivati, i vidi gdi me dovelo, dobro ovo je prvi dan da sam tako se prejela i moram priznat osjecam se lose zbog tog, ma previse sam ja poludila za tim mjerenjima, al reci cu ti da sam luda vec, fax pocinje tek u 10. mjesecu pa nemam kaj za radit!!! Pod hitno si moram nac neku zanimaciju,cijelodnevnu!!! Ovako se probudim malo vjezbam pa dorucak pa ubijam vrijeme (dosada) malo vozim bicikl, malo secem, kako koji dan, onda ručak, pa prijateljice, kave, grad.. sve sam vec obisla, od zološkog vrta do muzeja! Onda večera, pa trening!! Dodjem doma i onda van do 2,3,4 ma jedva cekam da fax pocne, ove me ubija u pojam!!!!
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:40   #78
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
Pa gdi ju nadjes, ja sam vidla jedino ovu od 75%, to na zdravoj prehrani, u onaj red sa ovim smećem od slatkiša ni ne ulazim
U trecem redu na cetvrtoj polici..

Rado bi ti pomogla u trazenju iste al' nemam blage veze gdje je ima jer ne zivim u Zg.
Evo ti slikice da vidis kako izgleda pa virni u onaj red sa 'smecem', mozda bude tamo.. ak' nema trk van..
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:44   #79
Quote:
Balkanka kaže: Pogledaj post
mmm zvuči super ukusno..ja znam bademe, banane i jabuku sasjeckat
ovo je super ideja za jedan doručak
I jest ukusno..

Ja sam inace apsolutni freak voca i povrca.. tako da mi je to sve njami njam
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:46   #80
Quote:
Bunny kaže: Pogledaj post
U trecem redu na cetvrtoj polici..

Rado bi ti pomogla u trazenju iste al' nemam blage veze gdje je ima jer ne zivim u Zg.
Evo ti slikice da vidis kako izgleda pa virni u onaj red sa 'smecem', mozda bude tamo.. ak' nema trk van..
Pa sta nisi prije rekla, sad znam koja je to!!! E da, cak mislim da stoji u redu sa "smećem" hehe
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.