Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2009., 12:32   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
U današnjoj Austriji,Sloveniji i dijelovima Italije su živjeli Slaveni,koje su pokorili Nijemci do 9.,10 st.

Bili su obični kmetovi,bez nekog plemstva il igrađanstva,i tek u 19. stoljeću,preostalim neGermaniziranim Slavenima se javlja nacionalna svjest...
Nijemci u 9, 10 stoljeću??? Super! Kako su oni sami sebe nazivali? Die Deutsche?
Biserko!
__________________
Alergičan na glupost
PrekrasniUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:46   #22
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A Slovenija i Slovenci tek u 19.
Primož Trubar (1508-1586) započinje svoju knjigu riječima "Vsem Slovencem...",
a Jurij Dalmatin (1547-1589ne, nema veze s našim Jurajem Dalmatincem) piše "...Bibilija, tu je vse svetu pismu stariga inu noviga testamenta, slovenski tolmačena skuzi Jurija Dalmatina ..."

Želiš li reći da se Trubar obraća svim Slavenima, a Dalmatin govori o nekom translavenskom jeziku zajedničkom svim Slavenima u 16-om stoljeću, ili priznaješ da je tvoja gornja tvrdnja običan bullsh...???


E, da i nisam ja nikakav advokat Slovencima, samo sam...vidi moj potpis!
__________________
Alergičan na glupost
PrekrasniUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 03:23   #23
Quote:
PrekrasniUm kaže: Pogledaj post
Road Warrior:


Ajde, Veliki Ratniče , argumentiraj, podastri dokaze, obrani tvrdnju.....

Pusti ti logiku, ne ide ti!

Naime, razmišljajući na isti način:

Nijemci (Germans se tako zovu jer su otpad nekih Germana, Francuzi otpad Franaka, Talijiani otpad Italaca, Španjolci nisu ni postojali do 15 stoljeća jer nisu imali svoju državu...)
Ide on usporedjivat jednu tako "mnogoljudnu i veliku" naciju Slovenije sa jednom Francuskom, Španjolskom, Njemackom ili Italijom... Svaka čast

Kao prvo Germane, danasnje Nijemce, stanovnike istoimene države se ne može nikako usporediti sa Slovencima glede nacina dobijanja imena, jer Nijemci su svoje ime Germani nosili jos u vrijeme bitaka protiv Rima u Antici i svoj identitet su na tome istome podruciju gradili sve do Bismarcka i stvaranja Njemačke nacije, koja sa punim pravom nosi ime Germany - Germanija...

Što se tiče Italije, Italija je pradavni naziv za Apeninski poluotok, stariji od same Rimske republike i danas objelodanjuje stanovnike tog istoga poluotoka, ITALSKOG poluotoka, davnih italskih plemena (naravno do danas vec pomjesanih sa mnogim drugima) u Talijansku naciju, državu ITALIJU...

Što se tiče Španjolske, što da ti ja o njoj pricam, nacija koja isto s punim pravom nosim ime ESPANE, gdje se jos u doba Rima to podrucije naziva Hispania kao i u vrijeme kartažana i provincije Hispanije poslije predate Rimu nakon Punskih ratova...

Što se tiče same Francuske, ona isto kao i sve ove države prije nje, nosi s punim pravom ime Francuska, koje je zadrzala nakon sto se FRANAČKO carstvo podjelilo na istocno i zapadno (Danasnja Njemačka), znaci Franačko ime im potječe od germanskog plemena i carstva dok im je sam jezik naravno romanski, i s punim pravom nose ime Francuska.

A što reći glede jedne Slovenije? Nacije koja jedva broji 2 i pol milijuna stanovnika i nosi ime koje lingvisticki objelodanjuje pola europskog stanovnistva? Nacije koja blage veze nema ko su ni što su, pa se "vadi" na nekakve tobožnje Karantanije jer jednostavno nema izbora i ne zna kako naći svoj identitet, a prava istina je kao sto sam već napisao, "otpad" svih slavena na jednom ne-slavenskom podruciju i nakon buđenja svijesti mnogih europskih nacija, "slovenci" se nisu ni mogli probuditi jer nisu imali iz čega jer identiteta nemaju, pa su se nazvali najjednostavnije moguće: SLOVENCI, SLOVENIJA... čovjek bi pomislio da se radi o nekom PAN-SLAVENSKOM carstvu, kad ono državica od 2 i pol milijuna stanovika , čije ime joj ulazi na svijetsku pozornicu povijesti sa stvaranjem kraljevine SHS

Stvarno hebeno "respektabilna" nacija nema što
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 03:30   #24
Quote:
PrekrasniUm kaže: Pogledaj post
Aha, (Pra)Slovaci=Moravci, nadmašio si samog sebe, svaka čast!
Ja sam mislio da si ti alergičan na gluposti? Valjda svoje ne vidiš, pa da te ispravim i da ti ponovim: Praslovačka država 9. stoljeća, poznata kao Velika Moravska, primila je Ćirila i Metoda, te se proširila pod kraljem Svatoplukom a u 11 stoljecu postaje dio Mađarskog kraljevstva.

Što ti je nejasno?
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 13:28   #25
ZLOvenci tvrde da smo mi ZLOvenci i da nam istočni dio države (slavonija ) nosi ime po ZLOveniji

Sigurno ste vidjeli ovaj video na YT koji je u 2 dana pogledalo 40 tisuća ljudi (znači svaki ZLOvenac je dva puta pogledao )

http://www.youtube.com/watch?v=O8HMUkBUZuA

Sada taj video ima preko 90 tisuca i raste
A da ne komentiram kako vrijeđaju pervana u Vecernja skola - slovenija
Sta da kazem jadan mali iskompleksiran narod
1+1=11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:28   #26
Slovenci su alpski srbi, a kaj drugo
__________________
Pressure build diamonds
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:31   #27
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
ROAD WARRIOR napisaše:


Oni bi baš mogli biti zaostatak Hrvata,koji nisu uspjeli biti obuhvaćeni i političkom hrvatskom vlašću.
Postojao je neki 'Pagus Croati',tj. hrvatska općina u Karantaniji,a inače i Toma Arhiđakon piše da se hrvatsko kraljevstvo u prošlosti steralo od Karantanije na zapadu.
a i DAI spominje da su Hrvati naselili 'Panoniju i Ilirik',a tim pojmom bi lako mogla biti obuhvaćena Slovenija.
Vidi se da si veliki znalac te materije. Hrvatska opcina ( ), to jest Pagus Crouuati, zaista je postojala u Karantaniji na podrucju gornje Gline, van politickog sredista zemlje. No, bas to sto su Hrvati posebna jedinica unutar Karantanije i imenom se razlikuju od ostalih Karantanaca, govori nam da su oni razliciti od ostalih Karantanaca. Da nisu, zasto bi onda imali poseban pagus. A posto se radi o prilicno malom pagusu, onda tome odgovara i znacenje tih Hrvata u Karantaniji. Drugo, Karantanija i Hrvatska, ako je tada i postojala, ne mogu graniciti do sloma Avara. Prema Pavlu Đakonu izgleda da je juzno od Karantanije postojalo podrucje barem povremene avarske vlasti.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
U današnjoj Austriji,Sloveniji i dijelovima Italije su živjeli Slaveni,koje su pokorili Nijemci do 9.,10 st.

Bili su obični kmetovi,bez nekog plemstva il igrađanstva,i tek u 19. stoljeću,preostalim neGermaniziranim Slavenima se javlja nacionalna svjest...
Jos jedan znalac. Prosto je nevjerovatno kako ti je uspjelo u dvije recenice nabacati takvu hrpu gluposti i netocnosti.

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
oni su zaostatak i hrvata i još hrpe plemena koja nije imala nikada sovju političku organizaciju već su do 1918. konstantno pod tuđom vlasti.
zato se izovu slovencima što znači samo slaveni. nemaju vlastita imena.
I Karantanci su bili hrpa plemena (između ostalih i nekih Hrvata) koji su stvorili svoju politicku formaciju prije Dalmatinskih Hrvata. Zasto Slovenci nisu mogli za sebe ocuvati ime Horutani za tebe bi bilo naravno mnogo preslozen zadatak.

Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Slovake i Slovence se ne može usporediti jer je egzistirala praslovačka država 9. stoljeća poznatija kao velika Moravska, sam taj geografski položaj Slovačke, blizu ostalih slavena srednje i istočne Europe ih stavlja kao jedno od slavenskih nacija...

Ali otkud to onda Slovenci kao nacija? "otkinuti" od ostatka slavenskog svijeta srednje europe, tako blizu dokazanih juznoslavenskih naroda poput Hrvata i Srba, naroda ciji se identiteti spominju jos u 8 stoljeću pa i prije na ovome prostoru...

K tome takva jedna "nacija" poput Slovenske u 2009 godini broji 3 milijuna ljudi i to AKO... to je upitno jel uopce toliki broj... Pa onda na temelju svog nevjerovatno "kompliciranog" imena "SLOVENCI" prisvajaju razne teritorije u svojim nacionalistickim istupima, sve u svemu, jedna mala podla "nacija" koju poštujem samo jer kroz nju mogu stići do Austrije i to jako brzo, obzirom da je veličine nogometnog igrališta
Tvoje poznavanje povijesti vec je postalo slavno i van granica Zadra. U svakom slucaju nisi objasnio po cemu je Velika Moravska bila praslovacka drzava a Karantanija nije bila praslovenska drzava. Bas bi voleo cuti taj veleum ... Ah, pa da, ti ionako jos nisi cuo za Karantaniju. Valjda mislis da je to onaj Carantan u Normandiji.

Quote:
Max95 kaže: Pogledaj post
germanizirani Hrvati jos za vrime Hrvatsko-franackog rata..
Kojeg to Hrvatsko-franackog rata? Mislis na Ljudevita? Ha, ha, pa gdje imas i jedno jedino vrelo koje njega pominje kao Hrvata?

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi,još se i trudimo...
Ma vjerujem ja tebi, kako ne bi, pa Hrvati si ...

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A Slovenija i Slovenci tek u 19.
Eto, jos malo potvrde tvog znanja ...

Quote:
PrekrasniUm kaže: Pogledaj post
Primož Trubar (1508-1586) započinje svoju knjigu riječima "Vsem Slovencem...",
a Jurij Dalmatin (1547-1589ne, nema veze s našim Jurajem Dalmatincem) piše "...Bibilija, tu je vse svetu pismu stariga inu noviga testamenta, slovenski tolmačena skuzi Jurija Dalmatina ..."

Želiš li reći da se Trubar obraća svim Slavenima, a Dalmatin govori o nekom translavenskom jeziku zajedničkom svim Slavenima u 16-om stoljeću, ili priznaješ da je tvoja gornja tvrdnja običan bullsh...???


E, da i nisam ja nikakav advokat Slovencima, samo sam...vidi moj potpis!
Naravno. Zasad znamo da je Trubar prvi koji na Slovenskom Slovence zove Slovencima i tu jasno kaze koga ima u mislima - vise manje slavenske stanovnike Kranjske, Stajerske i Koruske.

Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Ide on usporedjivat jednu tako "mnogoljudnu i veliku" naciju Slovenije sa jednom Francuskom, Španjolskom, Njemackom ili Italijom... Svaka čast

Kao prvo Germane, danasnje Nijemce, stanovnike istoimene države se ne može nikako usporediti sa Slovencima glede nacina dobijanja imena, jer Nijemci su svoje ime Germani nosili jos u vrijeme bitaka protiv Rima u Antici i svoj identitet su na tome istome podruciju gradili sve do Bismarcka i stvaranja Njemačke nacije, koja sa punim pravom nosi ime Germany - Germanija...

Što se tiče Italije, Italija je pradavni naziv za Apeninski poluotok, stariji od same Rimske republike i danas objelodanjuje stanovnike tog istoga poluotoka, ITALSKOG poluotoka, davnih italskih plemena (naravno do danas vec pomjesanih sa mnogim drugima) u Talijansku naciju, državu ITALIJU...

Što se tiče Španjolske, što da ti ja o njoj pricam, nacija koja isto s punim pravom nosim ime ESPANE, gdje se jos u doba Rima to podrucije naziva Hispania kao i u vrijeme kartažana i provincije Hispanije poslije predate Rimu nakon Punskih ratova...

Što se tiče same Francuske, ona isto kao i sve ove države prije nje, nosi s punim pravom ime Francuska, koje je zadrzala nakon sto se FRANAČKO carstvo podjelilo na istocno i zapadno (Danasnja Njemačka), znaci Franačko ime im potječe od germanskog plemena i carstva dok im je sam jezik naravno romanski, i s punim pravom nose ime Francuska.

A što reći glede jedne Slovenije? Nacije koja jedva broji 2 i pol milijuna stanovnika i nosi ime koje lingvisticki objelodanjuje pola europskog stanovnistva? Nacije koja blage veze nema ko su ni što su, pa se "vadi" na nekakve tobožnje Karantanije jer jednostavno nema izbora i ne zna kako naći svoj identitet, a prava istina je kao sto sam već napisao, "otpad" svih slavena na jednom ne-slavenskom podruciju i nakon buđenja svijesti mnogih europskih nacija, "slovenci" se nisu ni mogli probuditi jer nisu imali iz čega jer identiteta nemaju, pa su se nazvali najjednostavnije moguće: SLOVENCI, SLOVENIJA... čovjek bi pomislio da se radi o nekom PAN-SLAVENSKOM carstvu, kad ono državica od 2 i pol milijuna stanovika , čije ime joj ulazi na svijetsku pozornicu povijesti sa stvaranjem kraljevine SHS

Stvarno hebeno "respektabilna" nacija nema što
Koji si ti lik. Pa ti i ne znas nista. Bas nista. Po tebi je ime Germani endonim. Ti i ne znas kad su se pojavili Nijemci. Ti mislis da Nijemci u ranom srednjem vijeku znaci isto sto i Nijemci danas.

Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da si ti alergičan na gluposti? Valjda svoje ne vidiš, pa da te ispravim i da ti ponovim: Praslovačka država 9. stoljeća, poznata kao Velika Moravska, primila je Ćirila i Metoda, te se proširila pod kraljem Svatoplukom a u 11 stoljecu postaje dio Mađarskog kraljevstva.

Što ti je nejasno?
Genijalce, jos nisi pojasnio kako je to Velika Moravska (bit ce valjda Stara Moravska) praslovacka drzava a Karantanija nije praslovenska? Koje si to kriterije uzeo u obzir? Osim prejudica i nelogike ...
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:52   #28
Quote:
Pagus Crouuati, zaista je postojala u Karantaniji na podrucju gornje Gline, van politickog sredista zemlje. No, bas to sto su Hrvati posebna jedinica unutar Karantanije i imenom se razlikuju od ostalih Karantanaca, govori nam da su oni razliciti od ostalih Karantanaca. Da nisu, zasto bi onda imali poseban pagus. A posto se radi o prilicno malom pagusu, onda tome odgovara i znacenje tih Hrvata u Karantaniji. Drugo, Karantanija i Hrvatska, ako je tada i postojala, ne mogu graniciti do sloma Avara. Prema Pavlu Đakonu izgleda da je juzno od Karantanije postojalo podrucje barem povremene avarske vlasti.
Pa baš to spominjanje Hrvata u doba nevjerojatne oskudice izvora može značiti da su to bili Hrvati
Ne moraju oni svaku općinu nazvati hrvatskom,baš naprotiv.
Hrvati su najbliže konkretnom plemenu što imamo,sigurno konkretnije od imena 'Slovenac'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 23:04   #29
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
Pa baš to spominjanje Hrvata u doba nevjerojatne oskudice izvora može značiti da su to bili Hrvati
Ne moraju oni svaku općinu nazvati hrvatskom,baš naprotiv.
Hrvati su najbliže konkretnom plemenu što imamo,sigurno konkretnije od imena 'Slovenac'
Gledaj, nema nikakve sumnje kako su se zvali stanovnici Karantanije - zvali su se opce Slaveni i posebno Karantanci. Ako u grupi svih Karantanaca postoji jedna mala grupa koja se zove Hrvati, onda to jasno govori da je te Hrvate potrebno tako nazivati da bi se razlikovali od ostalih koji zive do njih, pa tko god oni bili. Da su nekim slucajem svi Karantanci (ili barem vecina) Hrvati, onda bi bilo nepotrebno tu malu grupu zvati Hrvati jer tim imenom ne bismo dobili distinktivan karakter - a tome imena sluze, zar ne? Bas time sto se taj pagus zvao hrvatskim htelo se nesto reci - ovi sto tu zive po necemu su posebni, drukciji od ostalih.
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 18:55   #30
dobro,pustit ću te zasad.
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 22:18   #31
slovenci me malo podsjecaju na holandjane... mali narod, velika nacija... ima ih malo i nemaju neku veliku proslost, ali ih povijest izvlaci... imaju svoju drzavu, jezik i narod
2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 23:45   #32
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
dobro,pustit ću te zasad.
Zasto? Pa bas je postalo zanimljivo (i strucno) ...
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 18:22   #33
Quote:
TIGR kaže: Pogledaj post

Koji si ti lik. Pa ti i ne znas nista. Bas nista. Po tebi je ime Germani endonim. Ti i ne znas kad su se pojavili Nijemci. Ti mislis da Nijemci u ranom srednjem vijeku znaci isto sto i Nijemci danas.


Aj STFU u ranom srednjem vjeku naravno da Nijemci nisu bili što i sad, ali kako ti možeš uspoređivat Nijemce i neke Slovence, bezimeni narod koji pojma nema što je? Ajde mi reci neki natpis iz 8,9,10 stoljeća o tome slavnom narodu SLOVENACA? koji ti je adut? SLOVENI/SLAVENI? Majke ti, da to nisu onda svi slaveni danas SLOVENCI ili? gdje god je znaci bilo ime SLAVEN ili SLOVEN, sve slovenci ili?

Ti ustvari braniš ono što nemaš što branit, stavljaš meni u "usta" neke gluposti koje nisam napisao, a najveci obrambeni mehanizam ti je vrijeđanje na razini dobacivanja ispred zgrade portuna kad ostanes bez argumenta...

Ja ti lijepo govorim, daj ti meni neki "SLAVENI SLOVENSKI" dokument slovenske svijesti iz 8,9,10 stoljeća pa ću ja tebi onda objasnit ovo glede slovaka...

O žalosti, barem imajte obraza pa recite da ste (ako si slovenac) noviji narod od AMERIKANCA SAD-a kao naroda a nemoj izmišljat toplu vodu, cinjenica je da vi ne postojite, (tj. sad postojite) pogledaj koliko "puno" slovenaca danas ima, a tako "star" narod... pa gdje nestadoše svi, pokosila ih kuga ili? Da niste možda neke kolonije osnivali po svijetu pa se iselili tobože?

Moj savjet Sloveniji je da se isčupaju iz Europe i usade negdi na prostor Sjeverne ili Južne Amerike, jer po meni je Slovenija isto dio novog svijeta, čak najnovija nacija, entitet naroda formiran 500 godina nakon Kolumba

Ja znam da još peče i sol na rani Slovenije je što nisu i Trst uspjeli ukrast... Znam teško je gledat na obalu sa svog teritorija a nije tvoje... teško je slovkati T R I E S T E a ne Trst haha...

Zadnje uređivanje Road_Warrior : 05.11.2009. at 18:36.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 18:48   #34
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Aj STFU u ranom srednjem vjeku naravno da Nijemci nisu bili što i sad, ali kako ti možeš uspoređivat Nijemce i neke Slovence, bezimeni narod koji pojma nema što je? Ajde mi reci neki natpis iz 8,9,10 stoljeća o tome slavnom narodu SLOVENACA?

Ja ti lijepo govorim, daj ti meni neki "SLAVENI SLOVENSKI" dokument slovenske svijesti iz 8,9,10 stoljeća pa ću ja tebi onda objasnit ovo glede slovaka...
Stavi ti neki natpis iz 8,9,10. st o slavnom narodu Čeha,Talijana,Slovaka,Šveđana,Rumunja...slobodno stavi.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 19:03   #35
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Stavi ti neki natpis iz 8,9,10. st o slavnom narodu Čeha,Talijana,Slovaka,Šveđana,Rumunja...slobodno stavi.
Talijanski identitet, bez obzira na rascjepkane državice prije ujedinjenja Italije za vrijeme Garibaldija, nikad nije bio upitan i oni su jako dobro znali cijem društvu pripadaju i tko su... A to je Talijani ili ako hoćeš ITALICI kao puno stariji naziv...

Što se tiče Rumunja, kakav dokaz oćeš glede njihovog identiteta? dovoljno je što su Romani na istoku Europe okruženi Slavenima da dokažu svoje podrijetlo kulture i jezika...

Češki identitet se javlja početkom 9 stoljeća kad se ujedinjuju pod dinastijom Premyslovci, a poslije Bohemsko kraljevstvo da i ne spominjemo...
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 19:26   #36
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Talijanski identitet, bez obzira na rascjepkane državice prije ujedinjenja Italije za vrijeme Garibaldija, nikad nije bio upitan i oni su jako dobro znali cijem društvu pripadaju i tko su... A to je Talijani ili ako hoćeš ITALICI kao puno stariji naziv...
Talijanski identitet prije Garibaldija nije bio upitan pričamo pričice. Italici nije isto što Talijani i to znaju i mala djeca. Umanjivanje te razlike je i ne-znanstveno i krajnje neozbiljno. Talijani su praktički najmlađa nacija u Europi.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 19:31   #37
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Što se tiče Rumunja, kakav dokaz oćeš glede njihovog identiteta? dovoljno je što su Romani na istoku Europe okruženi Slavenima da dokažu svoje podrijetlo kulture i jezika...
Činjenica da imaš jezik drugačiji od susjeda ne čini te definiranom nacijom. Ne govorim o porijeklu kulture i jezika nego o NACIJI, skupini ljudi s svojom državom,svojom dinastijom i crkvom,u tom 8,9 i 10. st koje spominješ. Jesu li to imali tada?
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 21:05   #38
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Činjenica da imaš jezik drugačiji od susjeda ne čini te definiranom nacijom. Ne govorim o porijeklu kulture i jezika nego o NACIJI, skupini ljudi s svojom državom,svojom dinastijom i crkvom,u tom 8,9 i 10. st koje spominješ. Jesu li to imali tada?
Nisu... Gle, odbijam daljnje sudjelovanje na ovoj temi, zbog mog osobnog groznog mišljenja o tom "nekom prostoru" sjeverozapadno od Hrvatske, su izletile neke rečenice na ovoj temi od mene kojima nije mjestu tu. Tako da diskutirajte vi o "slavnoj prošlosti" slovenije i tisućljetnom "identitetu" tog "slavnog" naroda "upečatljive samosvijesti" vjekovima već... A ja napuštam temu...
CIAO
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 21:08   #39
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Nisu... Gle, odbijam daljnje sudjelovanje na ovoj temi, zbog mog osobnog groznog mišljenja o tom "nekom prostoru" sjeverozapadno od Hrvatske, su izletile neke rečenice na ovoj temi od mene kojima nije mjestu tu. Tako da diskutirajte vi o "slavnoj prošlosti" slovenije i tisućljetnom "identitetu" tog "slavnog" naroda "upečatljive samosvijesti" vjekovima već... A ja napuštam temu...
CIAO
tu bih se složio s tobom,izjednačavati neke neodređene Slavene s Talijanima je u najmanju ruku neprimjereno.
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 21:09   #40
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Talijanski identitet prije Garibaldija nije bio upitan pričamo pričice. Italici nije isto što Talijani i to znaju i mala djeca. Umanjivanje te razlike je i ne-znanstveno i krajnje neozbiljno. Talijani su praktički najmlađa nacija u Europi.
Da znaju mala djeca, ali da si se potrudio malo da razlikuješ pojam "italici" kao pojma kad su italiju nastanjivale kulture željeznog doba (ITALSKE) poput golaseka kulture, venetske, picena, ligura, latina, vilanovljana OD POJMA ITALICI na koji sam ja ciljao onda ne bi pisao ovakve komentare...

Normalno da danasnji Talijani nisu ti ITALICI, ali nisu ni MARSIJANCI niti NEPTUNOVCI, već žive na podruciju apeninskog poluotoka, time su ITALICI, nisu dosli svemirskim brodovima nakon pada rima i pokupili sve stanovnistvo antike sa apeninskog poluotoka i zamjenili ga novim... već su se pomjesali... toliko o tome, a ti ako želiš Talijanima danas zabraniti da se zovu Italici, onda prvo kreni od zabranjivanja GRCIMA da se nazivaju HELENIMA, danasnji Egipćanima zabrani da se zovu EGIPAT itd.

Zadnje uređivanje Road_Warrior : 05.11.2009. at 21:15.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.