Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2010., 12:57   #21
Quote:
fobija kaže: Pogledaj post
Trudim se spašavati, ali priznajem da sam već potpuno iscrpljena i zaista ne znam kad ću i ja puknuti. Ali, "život je borba - bori se". Hvala na savjetima i razumijevanju
ma razumijem te, u takvoj situaciji stvarno moraš imati čelične živce. pogotovo što se UPRAVO TI ne smiješ slomiti, jer onda tek sve pada u vodu.

jbg, djeca ne dolaze s "uputama za upotrebu i održavanje" i u zadnje vrijeme mi se sve više čini, da bez obzira KAKO odgajamo svoju djecu--nikada nije dovoljno dobro. i ja sam osobno jučer imala "dramu" sa svojom (15.g) i stvarno se pitam; jesam li totalna budala, jer dok ja meljem u prazno, njoj je tako svejedno.

želim ti da ne popizdiš. i sebi. i drugima.
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 12:59   #22
Quote:
fobija kaže: Pogledaj post
Njezina dijagnoza je poremećaj ličnosti. Nisam baš sigurna ja je to to - ona zaista mulja psihijatre. Moj život se zaista i sve samo na razgovore - više ništa drugo niti ne radim. Jezik mi je već do poda, istaržujem, izvlačim, ponavlja i ne znam kaj još. Vjerujem da se radi o pokušaju privlačenja pozornosti - ona je osoba koja mora biti u središtu pažnje jer ako nije onda je drama.
Molim Boga da je sve izmišljeno.

Naime, količina nevoljenja tog djeteta i razočaranosti tim djetetom koja vrišti iz tvojih rečenica je čudesna. Ona zapravo nije bolesna, nego mulja psihijatre. Ti, naravno, znaš bolje od psihijatara, tebe ne može smuljati. Njoj nije ništa, nego su za sve krivi kafići i facebook. Ona privlači pozornost jer mora biti u središtu pozornosti...

Zašto je dijete pod paskom socijalne službe? Nisam baš siguran da odlikaši iz prvog razreda gimnazije tek tako dolaze u program.

"Istraživanje i izvlačenje" nije razgovor. Nabijanje fejsa i kafića i mobitela na nos nije razgovor. Nevjerovanje u samostalno učenje (u slučaju dopisne škole) nije hrabrenje i pomaganje.

A prije i iznad svega: nije ti palo na pamet da dijete privlači pozornost ne da bi bilo u središtu pozornosti, nego da bi dobilo barem malo pozornosti? To su, naime, puno češće situacije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 11:53   #23
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Molim Boga da je sve izmišljeno.

Naime, količina nevoljenja tog djeteta i razočaranosti tim djetetom koja vrišti iz tvojih rečenica je čudesna. Ona zapravo nije bolesna, nego mulja psihijatre. Ti, naravno, znaš bolje od psihijatara, tebe ne može smuljati. Njoj nije ništa, nego su za sve krivi kafići i facebook. Ona privlači pozornost jer mora biti u središtu pozornosti...

Zašto je dijete pod paskom socijalne službe? Nisam baš siguran da odlikaši iz prvog razreda gimnazije tek tako dolaze u program.

"Istraživanje i izvlačenje" nije razgovor. Nabijanje fejsa i kafića i mobitela na nos nije razgovor. Nevjerovanje u samostalno učenje (u slučaju dopisne škole) nije hrabrenje i pomaganje.

A prije i iznad svega: nije ti palo na pamet da dijete privlači pozornost ne da bi bilo u središtu pozornosti, nego da bi dobilo barem malo pozornosti? To su, naime, puno češće situacije.
Naravno da ja nisam psihijatar. Ali, i jedan privatni psihijatar kojem sam ju vodila je skužio upravo to. Ne samo na temelju jednog razgovora, nego silnih posjeta - što samnom što individualno. Naravno, ona sada više ne želi ići tom psihiću jer joj ne govori ono što bi ONA ŽELJELA ČUTI. Ja zapravo više uopće niti ne znam kada ona "mulja" a kada govori istinu. Pozornost nije ono što ona traži. Da pače, stalno se žali da ja previše zabadam nos u njen život. To naravno nIJe istina. Poštujem njezinu privatnost, ali, pa valjda imam pravo znati s kime mi se dijete druži (voli delikvente i kriminalce), kuda izlazi (nije mi niti na kraj pameti da ju idem kontrolirati) kao i da ipak postoje neka ograničenja večernjih izlazaka. Sve su to stvari koje njoj ne odgovaraju. Ona bi bila najsretnija da ja samo vadim novce iz novčanika i APSOLUTNO NIŠTA NE PITAM. Naravno da volim svoje dijete, iznad svega. Pa da nije tako, zar bih se brinula, tražila rješenja na sve načine?
fobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 11:56   #24
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
ma razumijem te, u takvoj situaciji stvarno moraš imati čelične živce. pogotovo što se UPRAVO TI ne smiješ slomiti, jer onda tek sve pada u vodu.

jbg, djeca ne dolaze s "uputama za upotrebu i održavanje" i u zadnje vrijeme mi se sve više čini, da bez obzira KAKO odgajamo svoju djecu--nikada nije dovoljno dobro. i ja sam osobno jučer imala "dramu" sa svojom (15.g) i stvarno se pitam; jesam li totalna budala, jer dok ja meljem u prazno, njoj je tako svejedno.

želim ti da ne popizdiš. i sebi. i drugima.
Upravo tako. Ispada da samo nešto meljem, trabunjam, da sam "fosilka", potpuno izvan svih trendova. Popizditi ne smijem jer to bi zaista bio potpuni kraj svijeta. Gdje mi to griješimo? Da li smo zaista samo mi roditelji krivi, odgovorni, a djeca savršena?
fobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 12:23   #25
Quote:
fobija kaže: Pogledaj post
...voli delikvente i kriminalce...
I sve se ovo što ispisuješ dogodilo samo od sebe, iznenada, odjednom, jedne ljetne noći nakon s odličnim uspjehom završenog prvog razreda? Neće u školu, voli kriminalce, fejs, mob, kafić... Tek onako, bez povoda i razloga?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 12:51   #26
Kad ovo pročitam, smao pomislim pubertet....i jao si ga meni...ko zna šta i mene čeka.

Pitanje da li cura stvarno ima neki poremećaj ili ju pere pubertet.

Koliko se sjećam i mene je uhvatilo neučenje, ali sa 17. Matematička gimnazija, sve 5 i 4 u prvom i drugom, a onda me krenulo šusat sa svih strana. Hoćeš dečki, izlasci, filmovi (nije bilo fb ), muzika, bježim u drugi grad vlakom, vraćam se navečer, mama me čeka, na polugodištu 1 zaključen ili 2. Svašta. Moji me tjerali da učim pa sam popravila, ali dođe to odjednom Bez nekih naznaka i najava. Srećom kratko trajalo.

Sad se samo bojim šta mene čeka.

Od svega je najčudnije da već u prvom dobije socijalni nadzor. Ne znam baš da to tako preko noći ulete i bave se s ljudima. Ja nisam čula to. I naravno da njima govori što žele čut. Pa kako će ih se riješit inače i bavit onime što ju zanima.
program is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 13:22   #27
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
I sve se ovo što ispisuješ dogodilo samo od sebe, iznenada, odjednom, jedne ljetne noći nakon s odličnim uspjehom završenog prvog razreda? Neće u školu, voli kriminalce, fejs, mob, kafić... Tek onako, bez povoda i razloga?
Ma nije baš preko noći. Već je ona u 8. pokazivala neke naznake i mi smo tada krenuli psihiću. Radilo se o psihićki koja je očito imala jako dobar pristup i fantastično ju je vodila premda je i njoj govorila u prvom razredu gimn. da se želi prebaciti u drugu školu itd. Ali, ova je to nekako "zagladila". Ta doktorica je potom otišla u penziju i nastupio je potpuni krah. Već u prvom razredu, premda je bila odlična njezini najbolji prijatelji iz raz. su bili problematični tipovi. Ja sam joj dopustila druženje sa njima jer im je ona ko' fol pomagala u učenju. Ali, s vremenom su očito svoj utjecaj preneijeli na nju (a ne ona na njih). Povod - mislim da je ipak loš utjecaj društva, prvenstveno njene najbolje prijateljice koja je 8 god. starija od nje, propalitet, drogerašica i sve ostalio. A, i to je išlo polako, pripremala me je (vrlo suptilno) , nije došlo preko noći. Naglašavam, mala je vrlo pamatne, obrazovana, načitana itd. a uz to (što mnogi znaju) jako dobra manipulatorica.
fobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 14:02   #28
Quote:
fobija kaže: Pogledaj post
Ma nije baš preko noći. Već je ona u 8. pokazivala neke naznake i mi smo tada krenuli psihiću. Radilo se o psihićki koja je očito imala jako dobar pristup i fantastično ju je vodila premda je i njoj govorila u prvom razredu gimn. da se želi prebaciti u drugu školu itd. Ali, ova je to nekako "zagladila". Ta doktorica je potom otišla u penziju i nastupio je potpuni krah. Već u prvom razredu, premda je bila odlična njezini najbolji prijatelji iz raz. su bili problematični tipovi. Ja sam joj dopustila druženje sa njima jer im je ona ko' fol pomagala u učenju. Ali, s vremenom su očito svoj utjecaj preneijeli na nju (a ne ona na njih). Povod - mislim da je ipak loš utjecaj društva, prvenstveno njene najbolje prijateljice koja je 8 god. starija od nje, propalitet, drogerašica i sve ostalio. A, i to je išlo polako, pripremala me je (vrlo suptilno) , nije došlo preko noći. Naglašavam, mala je vrlo pamatne, obrazovana, načitana itd. a uz to (što mnogi znaju) jako dobra manipulatorica.
Ali, evo. Ako ste Vi tručnjak u području psihologije/psihijatrije, možete li mi pružiti pomoć u raščišćavanju situacije? Bila bih Vam zaista zahvalna.
fobija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.