Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 12:26   #3621
Područje ZG-a 1.000,00kn i potvrda garancije.
sfar is offline  
Old 12.07.2010., 13:50   #3622
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Područje ZG-a 1.000,00kn i potvrda garancije.
hvala! saznala sam da je taj iznos + pdv
miana2 is offline  
Old 13.07.2010., 09:07   #3623
Pozdrav svima, sva čuda ovog svijeta načitah u ovom topicu

E, sad bi i ja zamolio za mudri savjet neukome

Kupujem klimu (škrti budžet) za stan u Dugavama od svojih 38 kvadrata, šesti kat i time i zadnji, prosječnog novozagrebačkog stropa od svojih... odokativnih 2,5 metra ajmo reč.
Tlocrt bi zvučao ovako, jednostavan je da sad ne petljam po paintu pa dižem na web :
stan je kocka, lijeva polovica kocke je dnevna soba, desna polovica su hodnik i desno od njega wc (dolje, 1/3 navedene polovice) i kuhinja/blagovaona (gore 2/3 navedene polovice). Dnevna soba ima staklenu površinu 3m2, a blagovaona 3,5 ili 4 m2, i obje gledaju na jugoistok (sunce do nekih 2 popodne). Klimu bi postavio najvjerojatnije u hodnik jer zbog limita prostora bi inače uvijek tukla negdje po nekome od nas a i po potrebi mogu hladit/grijat samo hodnik+dnevnu sobu ili hodnik+kuhinju, ili pak sve troje.

S obzirom na sve navedeno, iz dosad pročitanog pretpostavljam da bi 3,5 kW odradilo posao - možda ne savršeno s obzirom da je potkrovlje ali - zadovoljavajuće. S obzirom da je iznajmljeni stan, te da mi caltamo klimu al će nam se odbit u ratama od stanarine, sa zadovoljavajućim mogu živjet, a mislim da i gazda Dapače, nek "zadovoljavajuće" bude misao vodilja ponuđenih savjeta na ovo pitanje

Sad, nabrzinu sam pribrao par potencijalnih kandidata, pa da ih nanizamo...

1. Samsung Forte AQ12UGAN - hlađenje 3.50 kW - grijanje 3.7 kW - garanciju još ne znam - Metro - 1.750 kn (plus usisavač )

2. LG K12AH - hlađenje 3.52 kW - grijanje 3.75 kW - 3 god garancije - ECOS - 2.700 kn (plus ususavač )

3. Haier HSU-12HEK03/R2 - hlađenje 3.50 kW - grijanje 3.80 kW - 3 god garancije - MB Frigo - 2.550 kn (ovi nedaju usisavač )

Sad, nebi ni tražio savjet nego bi išao na take the money and run i ugrabio samsunga po daleko povoljnijoj cijeni, da me ta sama cijena malo ne bode jer kad se sve uzme u obzir - na prvi su pogled iste pa mi nekaj malo smrdi tu...

svaka pomoć dobrodošla, a na artikuliranoj i argumentiranoj bi bio i iznimno zahvalan
GluteusMaximus is offline  
Old 13.07.2010., 09:42   #3624
Mobilna klima Whirpool

WHIRLPOOL Pokretna klima AMC 995,
namjena hlađenje jedne prostorije. Međutim imam jednu dilemu kod montaže. Zanima me kako napravit odvod kondezata jer je izvod dosta nisko i vjerujem da voda neće prema gore. U uputsvima se spominje neka posuda koja je navodno u klimi ali nikako da skužim kako se to spaja. Ima li netko iskustva s tim modelom klime?
TomC is offline  
Old 13.07.2010., 10:18   #3625
Kod pokretne klime najveći problem je spojiti cijev ispuha od kompresora , dakle to bi morao spojiti negdje u neki dimljak koji se ne koristi ili napraviti ispust kroz zid. Sama cijev odvoda je spojena u karnister koji se nalazi unutar klime ,a cijevćica koja je vani je ta kad se napuni karnister da procuri, ili da preko njega isprazniš karnister.
sfar is offline  
Old 13.07.2010., 10:24   #3626
Quote:
GluteusMaximus kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, sva čuda ovog svijeta načitah u ovom topicu

E, sad bi i ja zamolio za mudri savjet neukome

Kupujem klimu (škrti budžet) za stan u Dugavama od svojih 38 kvadrata, šesti kat i time i zadnji, prosječnog novozagrebačkog stropa od svojih... odokativnih 2,5 metra ajmo reč.
Tlocrt bi zvučao ovako, jednostavan je da sad ne petljam po paintu pa dižem na web :
stan je kocka, lijeva polovica kocke je dnevna soba, desna polovica su hodnik i desno od njega wc (dolje, 1/3 navedene polovice) i kuhinja/blagovaona (gore 2/3 navedene polovice). Dnevna soba ima staklenu površinu 3m2, a blagovaona 3,5 ili 4 m2, i obje gledaju na jugoistok (sunce do nekih 2 popodne). Klimu bi postavio najvjerojatnije u hodnik jer zbog limita prostora bi inače uvijek tukla negdje po nekome od nas a i po potrebi mogu hladit/grijat samo hodnik+dnevnu sobu ili hodnik+kuhinju, ili pak sve troje.

S obzirom na sve navedeno, iz dosad pročitanog pretpostavljam da bi 3,5 kW odradilo posao - možda ne savršeno s obzirom da je potkrovlje ali - zadovoljavajuće. S obzirom da je iznajmljeni stan, te da mi caltamo klimu al će nam se odbit u ratama od stanarine, sa zadovoljavajućim mogu živjet, a mislim da i gazda Dapače, nek "zadovoljavajuće" bude misao vodilja ponuđenih savjeta na ovo pitanje

Sad, nabrzinu sam pribrao par potencijalnih kandidata, pa da ih nanizamo...

1. Samsung Forte AQ12UGAN - hlađenje 3.50 kW - grijanje 3.7 kW - garanciju još ne znam - Metro - 1.750 kn (plus usisavač )

2. LG K12AH - hlađenje 3.52 kW - grijanje 3.75 kW - 3 god garancije - ECOS - 2.700 kn (plus ususavač )

3. Haier HSU-12HEK03/R2 - hlađenje 3.50 kW - grijanje 3.80 kW - 3 god garancije - MB Frigo - 2.550 kn (ovi nedaju usisavač )

Sad, nebi ni tražio savjet nego bi išao na take the money and run i ugrabio samsunga po daleko povoljnijoj cijeni, da me ta sama cijena malo ne bode jer kad se sve uzme u obzir - na prvi su pogled iste pa mi nekaj malo smrdi tu...

svaka pomoć dobrodošla, a na artikuliranoj i argumentiranoj bi bio i iznimno zahvalan
ma u biti sve su te klime tu negdje podjednake i istih kvaliteta samo zavisi tko je razvio koji model prodaje . Samsung je ok i imaju ok servis i ne vidim razloga da ga ne uzmeš. Ubiti sve te klime na tržištu tjst na prvoj ruci su po cca 35-50€,i onda sad dolazi carina , osigurana distribucija , servis itd.
Po kvaliteti su ajd skoro bih reko sve iste . netko će perferirat ovu netko onu
a ubiti je to sve iz iste radionice CINA.
sfar is offline  
Old 13.07.2010., 23:05   #3627
opet pitanje za mfcc (sory)

Da li kod paljenja klime se smije cuti sustanje kao da u unutarnju jedinicu ulazi plin (nije glasno sustanje nego
miras u miru poslusati moras
tominjo is offline  
Old 14.07.2010., 13:14   #3628
Ja imam jedno pitanje, trebam si kupit klimu za hlađenje i grijanje prostora veličine cca 30 kadrata, to su dvije prostorije razdvojene sobnim vratima!

Pa me zanima kakva klima mi treba i koliko bi takva klima koštala!

Hvala!
cromadmax is offline  
Old 14.07.2010., 14:08   #3629
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
opet pitanje za mfcc (sory)

Da li kod paljenja klime se smije cuti sustanje kao da u unutarnju jedinicu ulazi plin (nije glasno sustanje nego
miras u miru poslusati moras
Kod paljenja klime prvo proradi ventilator i kompresor u vanjskoj jedinici, a nakon par sekundi starta rad unutarnje jedinice (otrara se žaluzine na ispuhu i uključuje ventilator).
Kada se pokrene kompresor on freon u stanju pare iz isparivaća/hladnjaka unutarnje jedinice usisava u sebe, tlaći na tlak kondenzicije i takvom parnom freonu podiže osim tlaka i temp.
Takav pregrijani freon u parnom stanju prvo ulazi u kondenzator (vanjska jedinica) gdje mu se skida temp. i gdje freon iz parnog stanja postepeno prelazi u tekuće stanje. Na izlazu iz kondenzatora freon se nalazi potpuno u tekučem stanju. nakon kondenzatora tekući freon prolazi kroz filer sušać gdje se filtira i u slučaju kondenzirane vode osušuje.Filtrirani tekući freon nakon filtera dolazi do kapilarne cijevi gdje mu se tlak kondenzacije smanjuje na tlak isparavanje i gdje se takav freon još dodatno podhlađuje. Takad podhlađeni freon u tekučem stanju ulazi u isparivać (unutarnja jedinica) gdje uz pomoć ventilatora (unutarnja jedninica) "skida" temperatiru zraku iz prostorije gdje se unutarnja jedinica nalazi.
Razlog šumova prilikom starta klime je nagli ulazak tekučeg freona u isparivać koji potiskuje freon u plinovitom stanju koji je ostao u isparivaću dok je klima bila u mirovanju tj izvan pogona.
Takvi zvukovi/šumovi se manje ili više čuju u zavisnosti o kvaliteti kompresora i klime. Najmanje se čuju kod inverter sistema klima jer njihov kompresor ima promjenjiv broj okretaja pa je i sam tlak u klimi promjenjiv, što uzrokuje manje šumove.
Važno je znati kako freon u kompresor uvijek mora doći u plinovitom stanju, jer bi u tekučem pogao prouzročiti stetu na kompresoru. Iz tog razloga kada je klima uključena i kada prestane sa radom ventilator vanjske jedinica, u unutarnjoj jedinici i dalje radi njen ventilator.
mfcc is offline  
Old 14.07.2010., 15:35   #3630
evo, meni je frajer maloprije nudio Mideu
http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...7/Default.aspx

za cca 2300 kn + montaža.

navodno Midea radi tehnologiju po Toshibinoj tehnologiji, garancija ti je 5 godina i ima sve moguće opcije (bio filter, zrak ovo - ono...)

zakej to ne uzmeš?
Franjo Lola Tahi is offline  
Old 14.07.2010., 16:10   #3631
evo upravo platio gore navedenu MIDEU
Franjo Lola Tahi is offline  
Old 14.07.2010., 21:14   #3632
Montaža

1000kn postava!?
Izgleda da cu i ja sutra izdvojiti tisucarku..
Zar nema nigdje jeftinije?
 
Old 14.07.2010., 21:15   #3633
?

Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
hvala! saznala sam da je taj iznos + pdv
Jeftinije ima li gdje? Unaprijed hvala
 
Old 14.07.2010., 21:54   #3634
potrošnja

kada klima troši više el energije, kada hladi ili kada izvlači vlagu??
hvala
girling is offline  
Old 14.07.2010., 22:48   #3635
Panasonic Etherea

Dakle, kao što sam naslov govori, zainteresirana sam za gore navedenu klimu, model XE 12 JKE ili E 12 JKE (nemam pojma koja je razlika). Obije imaju jačinu 3.50/4.40.

Ako netko ima iskustva s tim modelom Panasonica, neka ga slobodno podjeli. Meni izgleda tako "cakano" za kuhinju . Hladila bi po ljeti i grijala u prijelaznom razdoblju južnu stranu kuće, odnosno dnevni boravak i kuhinju, sveukupno 28 kvadrata.

Unaprijed hvala na odgovorima !
Tiffany_lampa is offline  
Old 15.07.2010., 00:12   #3636
kakva iskustva imate s ekipom "frigo-sruk"? prodaja, servis.... može i na pm
simple mind is offline  
Old 15.07.2010., 00:29   #3637
može savjet? ili ikustva....
frigo-sruk? frigo-kor?
netko treći?
simple mind is offline  
Old 15.07.2010., 01:38   #3638
frigo kor

uzmi mideu 3,5 na akciji za 2300, kinez, ali toshibina tehnologija ga pogoni, ima pun kufer điđa-miđa i ono bitno - 5 godina garancije (uz redovit godišnji servis)

montaža je 1240 kn pdv uključen, sve skupa dobiš solidnu klimu za 3500 kn.

ne razmišljaj. učini to. učini to. učini to...
Franjo Lola Tahi is offline  
Old 15.07.2010., 08:35   #3639
pomoc!!!!!

ljudi, moze li mi iko pomoci u vezi problema sa klimom akai...
naime, imam ovu klimu oko 6 godina i super je radila do nedavno, kada se odjednom nakon sat vremena rada sama ugasi i tako svaki put... ima li iko ideju sta bi moglo biti? p.s. plina ima to je lik iz servisa dopunio....

hvala!!!!
mile92 is offline  
Old 15.07.2010., 10:03   #3640
Quote:
klima04 kaže: Pogledaj post
Jeftinije ima li gdje? Unaprijed hvala
neznam,ovi koje sam ja uzela naplaćuju do 4m 1000kn +pdv,a svaki daljni metar je 123kn
miana2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.