Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 14:10   #3021
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
ma te testove neću komentirati. jednom su super jedne, drugi put druge, sve zavisi ko radi istraživanje... ako rade njemci onda je römer, ako rade talijani onda je maxi cosi.... kad smo mi kupovali peg peregove su bile super ocjenjene, a vidjela sam to istraživanje u hak-u i sad su kao peg peregove koma. ja mislim da je bitno da je klinac u autosjedalici i bok.
a gle (sad opet nas dvije ulazimo u diskusije ) uvjerila sam se kako je ogromna razlika u AS koja dođe na prenatal kolica (a ne znam koja je to, da li njihova ili neka druga) kakva frendica ima i ove naše. nebo i zemlja. ta AS je ko ležaljka, ona u njoj malog fura po kući, vrtu.. sva je otvorena i prostrana. tako da nedobog nikakvog sudara..ali već na golo oko se vidi da je lošija zaštita od neke druge, naročito u slučaju bočnog sudara.


a da su istraživanja pristrana sigurno jesu..al ima i očitih razlika
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 04.07.2011. at 14:18.
katjes is offline  
Old 04.07.2011., 14:16   #3022
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
trebam uho-grlo-nos....negdje, gdje mogu hitno (danas), bez uputnice, moze i placanje
dr. marn u poliklinici sabol. inace radi u klaicevoj, tako da ne znam da li jos uvijek smije raditi privatno. cini mi se da je u poliklinici bio ponedjeljkom popodne.
ako ne on, pretpostavljam da u heleni imaju otorinca.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Old 04.07.2011., 14:18   #3023
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
ma te testove neću komentirati. jednom su super jedne, drugi put druge, sve zavisi ko radi istraživanje... ako rade njemci onda je römer, ako rade talijani onda je maxi cosi.... kad smo mi kupovali peg peregove su bile super ocjenjene, a vidjela sam to istraživanje u hak-u i sad su kao peg peregove koma. ja mislim da je bitno da je klinac u autosjedalici i bok.
Maxi cosi nije talijanska sjedalica!
A za as je nabitnije da je pravilno postavljena ona i dijete u njoj..i ne nisu sve as iste..opcenito mislim da je bolje uzeti onu firmu kojoj je to ako ne jedini onda prioritetan proizvod.
rtg1 is offline  
Old 04.07.2011., 17:15   #3024
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
mame koje ste se vratile na posao kad je beba navrsila godinu, koliko dugo je trebalo da se dijete navikne na cuvanje i da prodju promjene u ponasanju? moju malu cuva moja mama, od ponedjeljka. poznaju se, iako nisu cesto provodile vrijeme zajedno, i dobre su si. moja mama kaze da je mala dijete za pozeljeti, i dobro joj je s njom. zena je razumna i ne pravi pizdarije.
medjutim, mala kao da je postala drugo dijete. osim ocekivanih stvari poput urlanja od 2 do 5 po noci, radi neke skroz lude, poput toga da me grize, vristi za svako sranje (sto inace ali zaista nikad nije radila), a danas u setnji se cak onesvijestila, jer joj se nije svidjalo sto ju stavljam u kolica (pocela kisa, morale kuci) i odlucila je prestati disati jer sam na njeno vristanje rekla 'dosta!'. ne, nisam zaurlala niti ju prestrasila, vrlo dobro zna sto znaci dosta. kad ce to prestati? evo danas je cetvrti dan i sve je gore i gore. svojeglavost, inacenje, neposlusnost, i to kod djeteta koje nikada nije pravilo apsolutno nikakve probleme.
da te utješim to ti je sve normalno s time pokazuje svoje nezadovoljstvo što ju ti odstavljaš i nisi s njom po cijele dane,proći će, kod moje K je ta faza trajala 2-3 tjedna,ja sam znala plakati skupa s njom kad krene vrištati i bacati se i ponašati kao da je vrag ušao u nju,ali prošlo je iako se i sad zna nekad takav dan desiti,ali hvala Bogu rijetko kad.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
trebam uho-grlo-nos....negdje, gdje mogu hitno (danas), bez uputnice, moze i placanje

naime, mala je nocas 2 puta posteno zavriskala, ja nakon toga vise nisam spavala od straha. ona je, koda nista nije bilo (sada vrtim film da nije samo ruzno sanjala).
osim sto malo otezano dise, nes je prehladjena zadnjih par dana, natacem ju fizioloskom, jede manje, al ne znacajno manje (imali smo takvih nejedackih faza i bila je zdrava)

uglavnom, ja takva, izbezumljena i neispavana, zakljucim da nisam sposobna ici raditi, niti nju, bez da znam sto joj je, ostaviti sa mojom mamom (citala jos jutros jednom onu temu o respiratornim krizama i odlucila ne skocit sebi u usta i biti sa djetetom jer me ocito treba)

e sad...pedijatrica na GO, mijenjaju ju neka stara (u koju nemam povjerenja jos iz doba pocetka dojenja)
na moje da je vriskala po noci, dobila smo dg.upala uha - jer djeca obicno tako vicu kad ih boli uho
onda je slijedio pregled, ona se batrgala i vristala, uspjela joj je pogledati jedno uho i rekla da je malo crveno
nije gledala usta, nije ju preslusala
nije radila CRP (nasa pedijatrica to ima u ordinaciji, i zadnja dva puta kad je ova bila bolesna, je napravila), ja se nisam niti sjetila pitati, al na kraju krajeva, pa to niti nije moj posao da joj kazem sto treba raditi

dobila je antibiotik
ja bazicno nisam protiv, al mi je pregled napravljen ofrlje, pa se bojim da mozda nije potreban, ili ak je potreban da ce nes zabetonirati sto mozda nije detektirano.
ovo nam je prvi antibiotik u 20mj zivota
sad bih iapk da ju netko posteno pregleda, sumnjam da cu od ove dobiti upunicu za otorinca, pa plizzzz ak netko zna, zgb, moze privatno, platit cu
ili jel mogu samo otici na hitnu (klajceva/rebro/salata/vinogradska?)
Moja K kad je imala upalu oba dva uha nije reagirala,pedica je vidjela upalu oba dva uha i početak bronhitisa, u isto vrijeme ju je uhvatila neka viroza te nije htjela jesti,nije htjela piti,a povračala je i imala proljev, ja sam otišla u Klaićevu na hitnu,tamo je bila jedna prekrasna doktorica koja ju je pregledala cijelu, ljubila ju po rukicama i glavi dok joj je sestra lijepila vrećicu za urin, poslala nas vaditi krv i kod otorica...otirac joj je pregledao uši i rekao mi ovako : svi pedijatri vole djeliti antibiotike iako ponekad nisu potrebni, da postoje dvije upale uha,jedna se liječi sa antibiotikom,druga ne, da svakako poslije antiobiotika treba doći kod otorinca na pregled da se vidi da li je upala prošla ili je još tu negdje...uglavnom, odvedi ju negdje na hitnu i nek ju pregledaju, izvade krv,pregleda otorinac pa ćeš biti najmirnija...sretno
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Old 04.07.2011., 17:35   #3025
kako perete podne puzzle (one spužve)? i s čime? (detergent ili kaj...?)
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Old 04.07.2011., 18:20   #3026
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
kako perete podne puzzle (one spužve)? i s čime? (detergent ili kaj...?)
Ja sam oprala u sudjerici i posusila na suncu
Tek kupljene!
night shadow is offline  
Old 04.07.2011., 18:24   #3027
Quote:
night shadow kaže: Pogledaj post
Ja sam oprala u sudjerici i posusila na suncu
Tek kupljene!
nemam sudericu
neka druga ideja?
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Old 04.07.2011., 18:30   #3028
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
nemam sudericu
neka druga ideja?
Alo Drea baš mi je drago sresti te.... ja inače puzzle stavim u kadu ili tuš kabinu pa ih operem,obrišem ih i stavim van ili kad je bilo hladno kod radijatora imam suđericu,ali se nisam usudila,znači smijem!!!Jupiii...tnx night shadow!!!
sad smo u fazi glodanja puzzli...pa..
29v is offline  
Old 04.07.2011., 18:32   #3029
hmmmm e da operem ih njegovim šamponom a zadesi se i moj gel za tuširanje
29v is offline  
Old 04.07.2011., 20:25   #3030
ajd neka dobra duša koja se razumije u kozmetičke proizvode i njihov sastav,da mi preporuči neki gel za kosu i tijelo....bebara ima 6 mj,u principu do sada osim vode i ulja nisam koristila ništa ali sad idu topliji dani,ide dohrana i ipak mi nešto konkretnije treba...stanje kože je super,ali ja bi nešto što nije agresivno i ima što manje tih štetnih sastojaka tipa parabena,parfema, i sl.
a da je ipak jeftino,mislim da nije aderma i mustela...
jel ima netko tko na osnovi znanja i iskustva mi može nešto preporučiti????
mambi is offline  
Old 04.07.2011., 20:28   #3031
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ee mi se ne vozimo još uopće u tome. objašnjenje slijedi:
sportski joj je dio dosta velik, ili sklizne skroz ulijevo ili desno (tome pridonose jastučići na naslonjači koji su u sredini istureniji), preotvoren je i sva je izložena suncu, i najglavnije što u tome nisam sigurna da bi mi zaspala. uvjet da zaspi je da je ima totalnu izolaciju, jer čim ima kamo gledati, niš od spavanja, pa je ko papigu pokrijem tetrom. u košari to mogu, dok u sportskom dijelu jok! (i košara nam je prehebena i nezamjenjiva po udobnosti, prozračnosti..deluxe klasa )

al evo, po doma je u ležaljci već dugo (ne znam datum, al sigurno mjesec dana-otkad se počela dizati! ) u poluležećem položaju
hvala ti na odgovoru mi košaru nismo imali, tako da je mali od početka u sportskom dijelu i nulti položaj mu je već dosadio. on rijetko zaspi u kolicima, ali zato često počne negodovat jer mu je dosadno tako da mislim da će nama taj polusjedeći položaj biti bolji.

OOOOOOO, pitala sam ja danas doktoricu i kaže da može u taj polusjedeći položaj.
bummby is offline  
Old 04.07.2011., 20:47   #3032
Quote:
29v kaže: Pogledaj post
Alo Drea baš mi je drago sresti te.... ja inače puzzle stavim u kadu ili tuš kabinu pa ih operem,obrišem ih i stavim van ili kad je bilo hladno kod radijatora imam suđericu,ali se nisam usudila,znači smijem!!!Jupiii...tnx night shadow!!!
sad smo u fazi glodanja puzzli...pa..
heeej
a super tak sam i mislila, onda ću ih u kadi njenim šamponom hvala!
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Old 04.07.2011., 21:01   #3033
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
ajd neka dobra duša koja se razumije u kozmetičke proizvode i njihov sastav,da mi preporuči neki gel za kosu i tijelo....bebara ima 6 mj,u principu do sada osim vode i ulja nisam koristila ništa ali sad idu topliji dani,ide dohrana i ipak mi nešto konkretnije treba...stanje kože je super,ali ja bi nešto što nije agresivno i ima što manje tih štetnih sastojaka tipa parabena,parfema, i sl.
a da je ipak jeftino,mislim da nije aderma i mustela...
jel ima netko tko na osnovi znanja i iskustva mi može nešto preporučiti????
Nisam "dobra dusa", ali mozda ti mogu pomoci.
Doduse, ja njega jos uvijek kupam samo u vodi i bademovom ulju, ali razmisljam da uzmem i neku kupkicu.
Pogledaj si sebamed. On cak i nije tako skup, a skroz je ok.
Cattier je skup i po mom misljenju precijenjen, iako se furaju na eko/bio/bez parabena... Ja sam mu uzela micelarnu i nije nista posebno, a skupa je i smrdi po alkoholu, tako da njihov gel nisam ni gledala.
U bio bio ima Urtekram s jako dobrim sastojcima koliko sam uspjela snimiti, ali i oni su skupi.
Frendica se kune u Melvita proizvode, nisam probala pa ne znam iz prve ruke, al opet nisu bas jeftini.

Tak da od ovih jeftinijih preporucam sebamed.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 04.07.2011., 21:03   #3034
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
kako perete podne puzzle (one spužve)? i s čime? (detergent ili kaj...?)
u vešmašini na 30, ništa im neće biti
i male crocsice su nam oprane tako, ko nove su hehe
pikuleta is offline  
Old 04.07.2011., 21:08   #3035
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
ajd neka dobra duša koja se razumije u kozmetičke proizvode i njihov sastav,da mi preporuči neki gel za kosu i tijelo....bebara ima 6 mj,u principu do sada osim vode i ulja nisam koristila ništa ali sad idu topliji dani,ide dohrana i ipak mi nešto konkretnije treba...stanje kože je super,ali ja bi nešto što nije agresivno i ima što manje tih štetnih sastojaka tipa parabena,parfema, i sl.
a da je ipak jeftino,mislim da nije aderma i mustela...
jel ima netko tko na osnovi znanja i iskustva mi može nešto preporučiti????
no perfume baby bath od urtekrama, 40-ak kuna. popis sastojaka doslovno ima pet sastojaka.

Quote:
Pogledaj si sebamed. On cak i nije tako skup, a skroz je ok.
Cattier je skup i po mom misljenju precijenjen, iako se furaju na eko/bio/bez parabena... Ja sam mu uzela micelarnu i nije nista posebno, a skupa je i smrdi po alkoholu, tako da njihov gel nisam ni gledala.
cattier je isto dobar i 40 kuna košta, ne bih rekla da je to skupo. mislim da je zapravo sebamed čak i skuplji.
jedino je cattier dosta rijedak pa iscuri više no što bih htjela pa se brže potroši
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 04.07.2011., 21:10   #3036
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nisam "dobra dusa", ali mozda ti mogu pomoci.
Doduse, ja njega jos uvijek kupam samo u vodi i bademovom ulju, ali razmisljam da uzmem i neku kupkicu.
Pogledaj si sebamed. On cak i nije tako skup, a skroz je ok.
Cattier je skup i po mom misljenju precijenjen, iako se furaju na eko/bio/bez parabena... Ja sam mu uzela micelarnu i nije nista posebno, a skupa je i smrdi po alkoholu, tako da njihov gel nisam ni gledala.
U bio bio ima Urtekram s ok sastojcima koliko sam uspjela snimiti, ali i oni su skupi.
Frendica se kune u Melvita proizvode, nisam probala pa ne znam iz prve ruke, al opet nisu bas jeftini.

Tak da od ovih jeftinijih preporucam sebamed.
ma jesi ti moja dobra duša,pametnica moja mala
hvala ti puno,kaj si me podsijetila na sebu medu
inače kupila sam njihov losion za sunčanje sa zaštitinim faktorom,čitam svi ga hvale....i ako se mi još mazali nismo jer nema potrebe ali rekoh neka imam...
e pa vidiš,mogla bi malo pronjuškat njihove ostale proizvode...
hvala ti
mambi is offline  
Old 04.07.2011., 21:11   #3037
sad me baš zanima koliko košta taj sebamed, ak su urtekram i cattier od 40 kuna skupi
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 04.07.2011., 21:11   #3038
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
no perfume baby bath od urtekrama, 40-ak kuna. popis sastojaka doslovno ima pet sastojaka.



cattier je isto dobar i 40 kuna košta, ne bih rekla da je to skupo. mislim da je zapravo sebamed čak i skuplji.
jedino je cattier dosta rijedak pa iscuri više no što bih htjela pa se brže potroši
Lali gdje ima kupiti ovo dvoje?U ljekarni?
mambi is offline  
Old 04.07.2011., 21:13   #3039
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
cattier je isto dobar i 40 kuna košta, ne bih rekla da je to skupo. mislim da je zapravo sebamed čak i skuplji.
jedino je cattier dosta rijedak pa iscuri više no što bih htjela pa se brže potroši
Ne znam za gel od cattiera, ali njihova micelarna me poprilicno razocarala, a kosta 85 kn.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 04.07.2011., 21:13   #3040
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
Lali gdje ima kupiti ovo dvoje?U ljekarni?
Bio bio.
A cattier imas i u farmacia ljekarnama.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.