Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2011., 12:38   #3141
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja imam totalno debilno pitanje za mame djecice bez pelena.
Kad izadjete iz kade, kam s klincima za brisanje, mazanje, susenje kose.....?
do sad smo na presvlacilici sve obavljali, jos ju iammo ali kad ukinemo i nocnu pelenu presvlacilica ide pa-pa i ja sma jucer skuzila da ne znam kam bum s njom iz kade onda
moja jos ima plene, a prematalicu ne koristimo vec 5 mjeseci
kad izadje iz kade, stavim ju na pod, malo ju uspijem pobrisati, al mi najcesce zbrise gologuza po stanu
mazem ju u pokretu, kosu peremo samo kad je mm doma jer ju netko mora drzat, i za pranje i za susenje

kucni ogrtac nije losa ideja, pa mozda da to probas
Monstera is offline  
Old 08.07.2011., 12:42   #3142
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
Ja imam pitanje: kako sprijeciti nastajanje osipa od vrucine? Maloj izadje cim se mrvicu oznoji i ne prolazi dok joj ne namazem kremom kiju mi je dr dao al je ne smijem cesto stavljati (mislim da je kortikosteroid). Kupam je svaki dan, lagano oblacim al to izlazi svako malo.
mojoj prođe sa sudocremom!
vedra is offline  
Old 08.07.2011., 14:50   #3143
malo glupo pitanje al eto,okvirno, u kojoj dobi djeca nose obucu broj 23?

dal tad vec hodaju ili ne?

znam da je individualno al sam snimila prekrasne sandalice...

__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Old 08.07.2011., 15:04   #3144
Octenisept nisam probala! Moze se njega stavljati cesce?
Ma briga me kako izgleda taj osip nego nju to cese, nervira.
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Old 08.07.2011., 15:09   #3145
Quote:
Ines Zgb kaže: Pogledaj post
malo glupo pitanje al eto,okvirno, u kojoj dobi djeca nose obucu broj 23?

dal tad vec hodaju ili ne?

znam da je individualno al sam snimila prekrasne sandalice...

uglavnom da...moja je sada na 22, ima 20mj
(al i ak su ti super, moze ti se desiti da fulas sezonu )

i neka djeca neke brojeve nose 1mjesec, neka 6 mjeseci....
Monstera is offline  
Old 08.07.2011., 15:14   #3146
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
uglavnom da...moja je sada na 22, ima 20mj
(al i ak su ti super, moze ti se desiti da fulas sezonu )

i neka djeca neke brojeve nose 1mjesec, neka 6 mjeseci....
hmm,brijem da cemo onda definitivno fulati sezonu...
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Old 08.07.2011., 15:28   #3147
Quote:
Ines Zgb kaže: Pogledaj post
hmm,brijem da cemo onda definitivno fulati sezonu...
samo da se ispravim....moja je broj 18 nosila jako kratko, niti mjesec, onda 19 nekih 5 mjeseci, pa 20 niti mjesec....21 je nosila 2 mjeseca,...sada nosi 22 vec par tjedana

dakle, nema pravila kolko dugo ce koji broj nositi

isplati se kupovat papuce, tenisice, neke zatvorene cipele unapred....al sandale, mislim da ne
Monstera is offline  
Old 08.07.2011., 15:49   #3148
Quote:
Ines Zgb kaže: Pogledaj post
malo glupo pitanje al eto,okvirno, u kojoj dobi djeca nose obucu broj 23?

dal tad vec hodaju ili ne?

znam da je individualno al sam snimila prekrasne sandalice...

evo moja upravo sad ima 23 br. 26 mjeseci
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 08.07.2011., 16:58   #3149
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
kad mu mogu početi rezati noktiće noktaricom umjesto škaricama?
marinella, ja svojoj nisam nikad rezala noktiće škaricama (ima 5mj)
Od kad režemo nokte, radim to s grickalicom. Ni ja ne koristim škarice pa nisam vidla razuman razlog zašto bih njoj rezala sa škaricama.
Ali radimo to isključivo kad spava.
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Old 08.07.2011., 17:13   #3150
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja imam totalno debilno pitanje za mame djecice bez pelena.
Kad izadjete iz kade, kam s klincima za brisanje, mazanje, susenje kose.....?
do sad smo na presvlacilici sve obavljali, jos ju iammo ali kad ukinemo i nocnu pelenu presvlacilica ide pa-pa i ja sma jucer skuzila da ne znam kam bum s njom iz kade onda
na vesmasinu. sjedi na rucniku.

Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
i jel vi nečim posebnim perete ruke nakon tretiranja govanaca i pelena?!?!

voda i sapun
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Old 08.07.2011., 17:21   #3151
što kad se beba zagrcnjiva skoro kod svakog cicanja? pitala sam na dojenje - tips, tricks & support no nitko ne odgovara.. možda ovdje naleti netko tko bude imao iskustva s tim.. maleni dpsta halapljivo cica i imam dosta jak let down, no maknem ga sa cice kad krene dok se ne smiri... međutim on kad ga vratim neko vrijeme cica, a onda se krene zagrcnjivati opet kako ga smiriti?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Old 08.07.2011., 18:07   #3152
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
što kad se beba zagrcnjiva skoro kod svakog cicanja? pitala sam na dojenje - tips, tricks & support no nitko ne odgovara.. možda ovdje naleti netko tko bude imao iskustva s tim.. maleni dpsta halapljivo cica i imam dosta jak let down, no maknem ga sa cice kad krene dok se ne smiri... međutim on kad ga vratim neko vrijeme cica, a onda se krene zagrcnjivati opet kako ga smiriti?
digni ga na rame i nek dođe do zraka, malo ga blago tapšaj po leđima i po mogućnosti nek podrigne.
rossi79 is offline  
Old 08.07.2011., 19:23   #3153
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
digni ga na rame i nek dođe do zraka, malo ga blago tapšaj po leđima i po mogućnosti nek podrigne.
hvala.. radim to ali tek kad se zagrcne.. ili ga dignem prerano pa plače na ramenu jer sam mu uzela cicu i ne podrigiva.. ono, kako da tempiram? ima nešto po čemu mogu prepoznati da se uskoro bude zagrcnuo ili je sve samo metoda pokušaja i pogrešaka?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Old 08.07.2011., 19:30   #3154
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
hvala.. radim to ali tek kad se zagrcne.. ili ga dignem prerano pa plače na ramenu jer sam mu uzela cicu i ne podrigiva.. ono, kako da tempiram? ima nešto po čemu mogu prepoznati da se uskoro bude zagrcnuo ili je sve samo metoda pokušaja i pogrešaka?
ako vidiš da počinje posebno halapljivo jesti zaustavi ga tako da mu cicu izvadiš iz usta. i nek ju opet primi pa ako ništa onda ga digni nek podrigne.
rossi79 is offline  
Old 08.07.2011., 22:12   #3155
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
što kad se beba zagrcnjiva skoro kod svakog cicanja? pitala sam na dojenje - tips, tricks & support no nitko ne odgovara.. možda ovdje naleti netko tko bude imao iskustva s tim.. maleni dpsta halapljivo cica i imam dosta jak let down, no maknem ga sa cice kad krene dok se ne smiri... međutim on kad ga vratim neko vrijeme cica, a onda se krene zagrcnjivati opet kako ga smiriti?
ovo kaj su ti vec odgovorili, i probaj dojiti nalegnuta iza na jastuk ili dok lezis na ledjima a on je na tvom trbuhu. izgleda sasavo ali tako ti je let down najmanji jer gravitacija ipak radi svoje.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Old 08.07.2011., 22:20   #3156
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
samo da se ispravim....moja je broj 18 nosila jako kratko, niti mjesec, onda 19 nekih 5 mjeseci, pa 20 niti mjesec....21 je nosila 2 mjeseca,...sada nosi 22 vec par tjedana

dakle, nema pravila kolko dugo ce koji broj nositi

isplati se kupovat papuce, tenisice, neke zatvorene cipele unapred....al sandale, mislim da ne
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
evo moja upravo sad ima 23 br. 26 mjeseci

hvala na odgovorima

ja joj uopce jos ne oblacim cipelice,samo ima carapice.... ne da mi se paziti na njih kad ih baci s nogu...

a bas sam
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Old 08.07.2011., 22:30   #3157
Quote:
Ines Zgb kaže: Pogledaj post
hvala na odgovorima

ja joj uopce jos ne oblacim cipelice,samo ima carapice.... ne da mi se paziti na njih kad ih baci s nogu...

a bas sam
a kaj ce joj cipelice dok ne hoda? pogotovo po ljetu. ja sam svojoj prve kupila kad je zahladilo, a one s tvrdim djonom tek kad je pocela hodat.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Old 08.07.2011., 22:30   #3158
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja imam totalno debilno pitanje za mame djecice bez pelena.
Kad izadjete iz kade, kam s klincima za brisanje, mazanje, susenje kose.....?
do sad smo na presvlacilici sve obavljali, jos ju iammo ali kad ukinemo i nocnu pelenu presvlacilica ide pa-pa i ja sma jucer skuzila da ne znam kam bum s njom iz kade onda
mi imamo pelene jos, ali ju prvo prebacim na vesmasinu,
kupili smo u lidlu neku kockastu navlaku, kao plahta sa gumicama,
samo dosta deblje i mekano, i na to jos rucnik, i tu ju obrisem i obucem bodic,
i onda ju nosim u njenu sobu i tamo stavimo pelenu, mazemo kremice i to sve ostalo..
a kosu susimo na krevetu u njenoj sobici.
pikuleta is offline  
Old 08.07.2011., 22:35   #3159
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja imam totalno debilno pitanje za mame djecice bez pelena.
Kad izadjete iz kade, kam s klincima za brisanje, mazanje, susenje kose.....?
do sad smo na presvlacilici sve obavljali, jos ju iammo ali kad ukinemo i nocnu pelenu presvlacilica ide pa-pa i ja sma jucer skuzila da ne znam kam bum s njom iz kade onda
mi smo daleeeeko od micanja pelene, al već neko vrijeme ne koristimo prematalicu.. za preko dana ni ne znam kad sam ju koristila(valjda dok je bila novorođenče), a unatrag mjesec-dva, kako je zatoplilo posliije kupanja-muž ju preuzme u ručnik i odnese u dnevnu ili spavaću, i tamo je obrišemo, osušimo, obučemo..
kad dođe zima- vjerovatno ćemo tako isto raditi, ali u kupatilu, sjedećki na mašini, bez prematalice.


jednostavno mi se ne da više svaku večer micati sve s mašine i montirati onu dasku, pa sve sklanjati.
extreme is offline  
Old 08.07.2011., 23:16   #3160
hm, da, meni ves masina nije u kupaoni a i iznad nje je bojeler plinski u dnevnoj mi ju se ne macka s kantarionovim uljem niti mi ju se lovi po stanu pa da opet peremo noge
bumo smislili nesto
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.