Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 11:26   #3301
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
u vjesanju robe najvjerojatnije i u tome sto ostavljas u vesmasini robu.
ako ju odmah izvadis, streses i ljepo objesis pegla je suvisna.
Ma i to sve radim po PS-u i opet je zguzvano.
Sve je pamuk, lan i sl. pa valjda zato.

Ako i nije jako zguzvano, onda bar ostane crta od stalka za susenje i/ili tragovi kvacica.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 14.07.2011., 11:46   #3302
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ma i to sve radim po PS-u i opet je zguzvano.
Sve je pamuk, lan i sl. pa valjda zato.

Ako i nije jako zguzvano, onda bar ostane crta od stalka za susenje i/ili tragovi kvacica.
lan ostane malo zguzvan istina, ali on se i tako zguzva nakon 2 minute u autu pa se uopce ne zamaram s time
a pamuk ne bude zguzvan, crte rijesim tako da kad prolazim pored susila pomaknem majice malo ako mi se da, ako mi se neda onda se izravnaju kad ih slozim u ormar
kvacice ne stavljam osim na moru, i onda ih stavim ispod pazuha
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 14.07.2011., 12:05   #3303
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
moj savjet: ako ste krenuli s dohranom, vodu u kojoj kuhaš povrće nemoj bacati nego ostavi sa strane da se ohladi i daj djetetu. ta voda je ionako prepuna vitamina, a djetetu dođe kao sokić. svaki dan tu vodu malu prorijeđuj i za tjedan dana klinac će ti piti čistu vodu. nama je to upalilo, u roku od 5 dana bio je na čistoj vodi, i danas pije samo vodu.
ako manje piški onda definitivno treba više piti.
ali nismo još krenuli sa povrćem, tek smo na kruškama i rižinim pahuljicama.
ali dobro, čini mi se da već danas malo više pije, ne mršti se odmah na prvu žličicu. dala sam mu danas studenu, možda gospodinu ta voda paše
cezar5 is offline  
Old 14.07.2011., 13:10   #3304
jel vasim bebama rastu noktici isto jako brzo?mom nenormalno brzo,to jos nisam vidjela,rezala mu ih jucer predvecer,jutros vec tako narasli.obavezno svaka 2 dana moram ako ne su mu ogromni i sav se pogrebe i raskrvari po licu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 14.07.2011., 13:17   #3305
I ja bumbarčici režem nokte svaka dva dana.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 14.07.2011., 13:19   #3306
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ja bas obrnuto od tebe.
Peglam apsolutno svaku bebinu stvar, svoje peglam kad mi zatreba , a mm si kosulje pegla sam.
peglam sve
peglam čak i bebi od 6 mj čarapice kao recimo i malom od 4,5 g gaće i potkošulje...
tisuću puta sam rekla neću,i tisuću puta kad se trebala odjeća složiti u ormare,odustala i primila se pegle jer ja to nemrem takvo ostaviti i složiti.
naravno jer se i meni čini da je "strašno" zgužvano i još me živcira kaj u ormaru to onda nije crta na crti...
znam da sam si sama kriva,da sam "bolesna" pa više zato nemam pravo kukati drugima kako imam puno veša za peglati,kad mi nitko pištolj ne drži pored glave
mambi is offline  
Old 14.07.2011., 13:21   #3307
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
I ja bumbarčici režem nokte svaka dva dana.
moja ima 6,5 mj nisam joj još niti jednom odrezala...
sami puknu čim malo narastu...i ne grebe se,nije se ni jednom ogrebala
mambi is offline  
Old 14.07.2011., 13:34   #3308
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
moja ima 6,5 mj nisam joj još niti jednom odrezala...
sami puknu čim malo narastu...i ne grebe se,nije se ni jednom ogrebala
Nije se ni moja, ne režem joj ih zato nego zato što mi je grozno vidjeti klince s dugim i prljavim noktima.
Kao i odrasle ljude.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 14.07.2011., 13:46   #3309
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Nije se ni moja, ne režem joj ih zato nego zato što mi je grozno vidjeti klince s dugim i prljavim noktima.
Kao i odrasle ljude.
to da,režem i ja sinu redovito
ali svojoj bebi,nervoznoj bebari koja osim zvečki ne prima niš u ruke,i koju tuširam svaku noć,i nema crne nokte...sačuvaj me Bože ,bome ne
mambi is offline  
Old 14.07.2011., 13:56   #3310
Moja je dobra, navijem joj BabyTv, sjednem je u krilo i za 3 minute smo gotove.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 14.07.2011., 14:01   #3311
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
moja ima 6,5 mj nisam joj još niti jednom odrezala...
sami puknu čim malo narastu...i ne grebe se,nije se ni jednom ogrebala
Ozbiljno?

Moja ima 4 mjeseca i režem joj nokte svakih par dana.
Ne zbog grebanja nego što ne volim vidjeti neuredne nokte. Ne mogu si pomoći. Na to sam slaba.

Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Moja je dobra, navijem joj BabyTv, sjednem je u krilo i za 3 minute smo gotove.
Baby TV.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Old 14.07.2011., 14:04   #3312
e pa vjerovala vi meni ili ne,nit su joj crni nit su neuredni
mambi is offline  
Old 14.07.2011., 14:07   #3313
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
e pa vjerovala vi meni ili ne,nit su joj crni nit su neuredni
Pa vjerujem ti. Nemam razloga da ti ne vjerujem.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Old 14.07.2011., 14:11   #3314
Ma vjerujem ti, što ti je, al' moja svaki dan kopa po parku.
Tako da bez obzira što je svaku večer kupam... Bili bi joj prljavi, 100%. A i dugi, jer joj ne pucaju.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 14.07.2011., 15:15   #3315
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Moja je dobra, navijem joj BabyTv, sjednem je u krilo i za 3 minute smo gotove.
moj je miran dok mu rezem,ili ga uzmem u krilo ili polegnem na krevet ,nesto mu pricam i on se smije,nema probelma sta se tice toga,a neka djeca jednostavno ne vole,od frendice mala vristi iz petnih zila cim joj krene rezat ima problema za poludit s tim i isto joj se sva raskrvari koliko su joj ostri
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 14.07.2011., 15:53   #3316
cure, ne znam jel već bilo pitanje jer od curke ne stignem čitati, ali molim vas savjete kaj sve treba u putnoj ljetnoj ljekarni imati za dijete od 8 mjeseci. thnx
naked is offline  
Old 14.07.2011., 15:58   #3317
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
cure, ne znam jel već bilo pitanje jer od curke ne stignem čitati, ali molim vas savjete kaj sve treba u putnoj ljetnoj ljekarni imati za dijete od 8 mjeseci. thnx
po meni kreme tipa bepanthen i garamycin i lupocet čepiće (i toplomjer naravno).
rossi79 is offline  
Old 14.07.2011., 18:46   #3318
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za čišćenje nosa. Beba je stara 3 tjedna i danas sam primijetila da ima nešto malo u desnoj nosnici. Vidim da ga ne smeta pri disanju i kihnuo je par puta, ali ta truna niakako da izađe. Dal da probam s fiziološkom ili sa štapićem za uši, ali me strah da ne ugurma još dublje...
Mi imamo problema s nosićem od prvog dana, a danas je već 50-i... Nakapaj ga sa fiziološkom, narolaj vaticu u oblik štapića i pokušaj time zvuć van. Štapići se ne smiju gurati u nos da se ne ozlijedi. Za malo veće probleme kupite aspirator Ariannu u ljekarni. Mi ju koristimo od kad je imala tjedan dana jer joj je jako zaštopan nos i čuda izvuće van.. Ne znam kako bi bez nje.
E da, doktorica mi je rekla da je dobro bebi nakapat nos fiziološkom i okrenuti je na trbuh da pokuša sama ispuhati. Nekad pali, nekad ne.
__________________
That's all folks!
Moyre is offline  
Old 14.07.2011., 19:02   #3319
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
jel vasim bebama rastu noktici isto jako brzo?mom nenormalno brzo,to jos nisam vidjela,rezala mu ih jucer predvecer,jutros vec tako narasli.obavezno svaka 2 dana moram ako ne su mu ogromni i sav se pogrebe i raskrvari po licu
Rastu jako brzo. Odrežem ih i za 2 dana izgleda da ih nisam nikad rezela.


Nego imam i ja pitanje-bebi od 2 i pol mjeseca je malo nateknuo jedan kapak i kao da je lagano crven. Pedica mi je trenutno na godišnjem i ako ne moram ne bih kod zamjene - ima li netko kakvu ideju što bi moglo biti?
Može li biti od ventilatora?(ma da pazim da nikada ne puše u nju).
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Old 14.07.2011., 20:05   #3320
Ne znam dal je ko vec pitao jer nemam kad citati s obzirom da mi curka bas ne spava.
Kak rashladjujete bebace? Osim ugradnjom klime.
I imam filing da malo piski. A jede svaka 3h,i izmedju joj dajem caja. Cesto mi bljucka jer ju valjda prevec natocim al me trta ove vrucine i da dehidrira
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.