Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 14:29   #7761
Prenosimo s interneta:

Ridley Scott Says Prometheus 2 Is Xenomorph-Free

When Noomi Rapace and the severed head of Michael Fassbeder resume their interstellar adventures in Prometheus 2, they can take comfort in the fact that they won't be bothered by any more xenomorphs. Ridley Scott says the sequel to his 2012 quasi-prequel to Alien will be completely devoid of Aliens. Yay?

Scott told Yahoo Movies UK:

Quote:
"The beast is done. Cooked," he says simply. "I got lucky meeting Giger all those years ago. It's very hard to repeat that. I just happen to be the one who forced it through because they said it's obscene. They didn't want to do it and I said, 'I want to do it, it's fantastic'. But after four [he has conveniently forgotten the 'AvP' movies], I think it wears out a little bit. There's only so much snarling you can do. I think you've got to come back with something more interesting. And I think we've found the next step. I thought the Engineers were quite a good start."
I'm not exactly sure why Scott thought it was a great idea to include the Xenomorphs in the first Prometheus movie if putting them in Prometheus 2 is complete and total overkill, but whatever. Seeing as Scott's next movie will probably the adaptation of Andy Weir's novel The Martian, and he's been working on the sequels to both Prometheus and Blade Runner for several years now with no apparent progress, it will be years before we'll need to bemoan the lack of Aliens in Prometheus 2: The Search for the Scientist Who Touched The Vagina Monster's Gold, if ever.

http://io9.com/ridley-scott-says-pro...ree-1638790889
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:59   #7762
Sljedeća vijest će biti da neće biti ni Noomi i Michaela
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 18:14   #7763
jebote, a tolko se drvilo da plovi na krilima aliena, da ga iskorištava.

od piljevine se sljeme ne vidi
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:58   #7764
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jebote, a tolko se drvilo da plovi na krilima aliena, da ga iskorištava.

od piljevine se sljeme ne vidi
Naravno Zato su stavili ono jadno stvorenje u prvi dio pa nisu znali kamo dalje pa su odustali. Po meni dobar potez.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 21:06   #7765
nećemo ga možda fizički vidjet, ali njegova prisutnost će se osjetit itekako

danas svaka šuša može naštancat milijardu aliena, i čemu?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:47   #7766
što će alieni u filmu, tko želi brdo aliena može gledat alien vs predator 45 nastavak: konačni obračun 2 i bit će zadovoljan. u filmu je čitavo vrijem u kurpni plan stavljen sasvim drugi oblik vanzemaljskog života.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 14:20   #7767
uci na ovu temu je dogadaj,toliko informacija i ludila ,no tri i pol razloga da napisem nesto:

2/2-savjest me natjerala da se ispricam deckardu
sto bijesan i glup bijah,te mu zahvalit sto makno neke moje postove(bas citao sad kazne svoje zasto dobih i
za prometej definitivno sam bio bezobrazno svemirsko govno )....no razlog sad vidim tek je kao i sto
u oci sirom zatvorene - kad ne konzumiras brak,jebe te zivot..

4/2-Film je i dalje vizualni slatkis s odlicnom atmosferom i jedva cekam da ponovim ga totalno napusen.
5/2- Jel ima novih sto zgrjese i pogledase ovaj film?

6/2-da u 2015 imam bar jedan post u ovoj slabo konzumiranoj temi(ni 9 000 postova)
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:23   #7768
Ne slažem se sa Dragonom007 koji je na temi prometheus 2 napisao da se Ridley u Prometheusu 1 trebao okaniti priče o postanku čovječanstva i samo objašnjavati odakle su Inžinjeri... jerbo je tema filma upravo tko je stvorio ljude i odnos ljudi prema stvoriteljima.
Jedini element u sagi koji smeta i "žulja" je baš što su rečeni Inžinjeri u stvari Sšpace jockeyi iz Aliena što se sve to marketinški u potpunosti naslanja na Aliena.
Trebo se Ridli okaniti tog tereta i film bi bio puno čišći i gledao bi se bez "prtljage".

(Najjednostavnije bi bilo i o nastavku pisati na temi Prometheus sa obzirom da je očito to sve jedna priča koja se proteže na više filmova koji se nadopunjuju jedan na drugi. Ne možeš pisati o dvici bez da pišeš i o jedinici. )
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 13:33   #7769
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Pa to sam pitao, ako je to tako onda je još gore nego da je bio pocetak uopce života na Zemlji.

Znaci "Inženjeri" dolaze na Zemlju u vrijeme Homo Erectusa i bacaju svoj DNA u vodu i što onda? Erectus se napio valjda vode i ušlo u njega nešto mutacije koje je iznjedrilo poslije Sapiens Sapiensa...

Sorry, ali meni ovo ništa nema nikakve logike, apsolutno.
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Da li ti znaš kada se Homo Sapiens pojavio? Kako se po tebi ta "konstrukcija" kako ju ti nazivaš tocno odvijala, i kako to povezuješ sa uvodnom scenom "raspadanja inženjera" i rasipanje genetskog materijala u vodopad? I onda se desilo ... što i kako?

Usmjerili su asteroid i onda ...? Pricekali su daljnjih 60 miliona godina? Ili ...? Da cujemo tvoje videnje svega toga, pliz.
Sorry, ali zaboravio sam zakaj je voda bitna? Morao bi ponovno pogledat film da se prisjetim, pa bih vas zamolio zasto voda ima tako znacajnu ulogu?

Homo Sapiens se pojavio prije nekakvih 200 000 godina i vjerojatno nekakvom genskom mutacijom su od majmunolikog covjeka napravili modernog humana (znaci ciljano).

Mislis na onu scenu gdje on popije onu crnu tvar, koja ga pretvori u "prasinu", nesjecam se vodopada, ali sjecam se da je bila neka scena gdje mu se DNA zbog te crne tekucine raspadao ili sta vec. Ako je bilo nekakvog pada u vodu/jezero/rijeku/more, vjerojatno nema pretjerane veze sa mutacijom ljudi, bar ja nisam tako povezao, vec eto radi "dramskog" efekta.

Pa nisam ja izmisljao pricu, ali sigurno sam da su ovakvi Izinjeri i vise nego sposobni sa genskom manipulacijom,a i usmjeravanje asteroida kao cilj davanja prostora novim zivotinja nebi im bio problem. Nastanak ljudi nije objasnjem i nezna se da li su neku "živinu" preoblikovali u ljude (potpomogli) ili su ljudi kao nekakav experiment ostavljeni na zemlji. No 60 milja godina nezvuci puno, jer niti je pojasnjeno koliko dugo zive Inzinjeri, niti od kuda tocno dolaze, te kako tamo vrijeme prolazi. Njima jedan dan, kod nas par tisuca godina mozda, a i da negovorim za putovanje kroz svemir opcenito. Mogli su nas ostaviti, vratit se doma, pa ponovno krenuti prema zemlji cim su stigli i da "zahvaljujuci" teorije relativnosti proslo 50+ milja godina.

A sve ovo, no tocnu viziju toga ce te dobiti ili u nastavcima ili mozda nikada, jer ipak ima čara i u tom neznanju.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 20:52   #7770
Jbg. sva priča u Prometeju se temelji na sintezi dvaju suprotstavljenih teza:
-Ljudi su nastali, evolucijom, od nižih bića.
-Ljudi su nastali, involucijom tj. degeneracijom, od viših (Višeg) bića.
Problem s evolutivnim narativom je taj da npr. majmuni ne mogu da govore tako da ne mogu da nam kažu ko smo.
Problem s involutivnim je taj što Inženjeri neće da nam kažu ko smo, jer ko će se jebavat' s debilom koji te ionako ne razumije...jer je debil...po difoltu. Mi Inženjere "onda" nismo mogli ništa pitati jer "onda" nismo znali pričati. Moć govora smo stekli tokom evolucije koja se, vidi čuda, ne pojavljuje u involutivnoj varijanti al' je prosto tu.
Teza i protuteza, kada ih se fakat dovede do sučeljenja, potiru jedna drugu a to možemo nazvati i filozofskim kratkim spojem. Žargonski, može se reći da se radi o crnoj rupi, što i jeste ono što smo vidjeli na velikom ekranu-Veliko Ništa.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 22:04   #7771
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Sorry, ali zaboravio sam zakaj je voda bitna? Morao bi ponovno pogledat film da se prisjetim, pa bih vas zamolio zasto voda ima tako znacajnu ulogu?
Voda je koljevka života na našoj planeti. Zato je i stvorena uvodna scena gdje jedan Inženjer prosipa svoj DNK i simbolično "zasije" život na toj planeti. To je naravno besmislica, ali je postignut "dramski efekt" kako ti kažeš.

Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Homo Sapiens se pojavio prije nekakvih 200 000 godina i vjerojatno nekakvom genskom mutacijom su od majmunolikog covjeka napravili modernog humana (znaci ciljano).
Udarom asteroida ili kometa su zbrisani dinosaurusi sa lica Zemlje prije 65 miliona godina. Sisavci su se potom počeli razvijati, zauzevši dominantnu poziciju među životinjskim vrstama, da bi to rezultiralo pojavom Homo Erectusa prije 2 miliona godina. U razdoblju zadnjih 2 miliona godina pojavilo se više humanoidnih vrsta, koje su i izumrle tijekom vremena.
Zadnji se pojavio Homo Sapiens Sapiensis koji je danas dominantna vrsta. Neki od primjeraka te vrste sudjeluju na ovom topicu.

Kada i kako su Inženjeri pridonjeli stvaranju Homo Sapiens Sapiensisa u Prometheusu nije suvislo objašnjeno. Dramski efekti ne činu priču koherentnom, već služe samo za mazanje očiju neukom dijelu publike.

Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Mislis na onu scenu gdje on popije onu crnu tvar, koja ga pretvori u "prasinu", nesjecam se vodopada, ali sjecam se da je bila neka scena gdje mu se DNA zbog te crne tekucine raspadao ili sta vec. Ako je bilo nekakvog pada u vodu/jezero/rijeku/more, vjerojatno nema pretjerane veze sa mutacijom ljudi, bar ja nisam tako povezao, vec eto radi "dramskog" efekta.
Prometheus je prepun tih dramskih ( i specijalnih) efekata koji su sami sebi svrhom, sa ciljem "podebljavanja" umjetničkog dojma fabule koje je sama sebi tanka i prepuna rupa.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 22:31   #7772
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Da li ti znaš kada se Homo Sapiens pojavio? Kako se po tebi ta "konstrukcija" kako ju ti nazivaš tocno odvijala, i kako to povezuješ sa uvodnom scenom "raspadanja inženjera" i rasipanje genetskog materijala u vodopad? I onda se desilo ... što i kako?

Usmjerili su asteroid i onda ...? Pricekali su daljnjih 60 miliona godina? Ili ...? Da cujemo tvoje videnje svega toga, pliz.
Bumboslave nije vrag da si ti mene ovo pitao?

Pitam jer je kolega @Ndreca "kvotao" moj komentar onda ispod stavio ovaj tvoj (koji nisam ni vidio nego evo sad).
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 22:36   #7773
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Bumboslave nije vrag da si ti mene ovo pitao?
Ne, pitanje nije upućeno tebi.
Ndreca je kvotao tebe i mene i to sa Prometheus 2 teme.
Njemu je bilo upućeno moje pitanje.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 22:42   #7774
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ne slažem se sa Dragonom007 koji je na temi prometheus 2 napisao da se Ridley u Prometheusu 1 trebao okaniti priče o postanku čovječanstva i samo objašnjavati odakle su Inžinjeri... jerbo je tema filma upravo tko je stvorio ljude i odnos ljudi prema stvoriteljima.
A pa ko je kriv jer je tema filma ko je stvorio ljude? Pa Ridley.

Uvjetno rečeno kriv, jer ja još uvijek ne vidim zašto se moralo u kontekst Alien prequela ulaziti u podrijetlo čovjeka, i ne samo da se ušlo u podrijetlo čovjeka, nego se dovelo u korelaciju glede Aliena, pa to je van pameti, sorry ljudi ali to je van pameti da se čovjek dovede u tu poziciju da na takav način pristupi jednoj takvoj priči.

Zar mu je bilo malo materijala za misteriju u tome što nitko nije imao pojma otkud onaj brod iz Alien 1, otkud alieni u njemu i otkud sama ona vrsta koja je upravljala brodom? Nije mu to bilo dovoljno, pa nek se pljune sam sebi u lice ako mu to nije dovoljno tj. pljunit će ga već sam poduhvat koji si je zadao time.

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Jedini element u sagi koji smeta i "žulja" je baš što su rečeni Inžinjeri u stvari Sšpace jockeyi iz Aliena što se sve to marketinški u potpunosti naslanja na Aliena.
Trebo se Ridli okaniti tog tereta i film bi bio puno čišći i gledao bi se bez "prtljage".
Pa što ima žuljati ili ne žuljati, sviđalo se to nekome ili ne, Ridley Scott sa ovom Prometheus sagom KREIRA PRIČU o Alienu, gle ljudi, možemo mi pričati ovo i ono, ali on kreira priču ALIEN SVIJETA ovim prequelima kao i Lucas sa novom SW trilogijom, bez obzira što se nekome ovdje ta usporedba ne sviđa, ali R.Scott sa Prometheusom ustvari kreira i PIŠE SVEMIR Alien svemira, pa sad htio netko zatvoriti oči pred time ili ne to je njegova stvar, ali to je činjenica.

Kao što je onda i činjenica da svi mi ovdje koji obožavamo Alien 1 i Aliense, kad upalimo opet te filmove po stoti put i kad budemo gledali Ripley, Hicksa i ekipu, po ovome nam Scott kaže da trebamo imat na umu da su svi stvoreni od Inženjera, cijeli život na planetu pa tako i Ripley i Hicks i svi ostali

Htjeli vi ili ne htjeli, to je tako, Scott sa Prometheusom piše ustvari nenapisane stranice Alien svijeta prije Alien 1, i žalosno je na koji način to radi, žalosno jer smatram da nije bilo potrebe da se ubacuje podrijetlo čovjeka, on ide ubaciti u prequel film/ove Alien sage MISTERIJ NASTANKA ČOVJEKA Pa nek se upuca bokte vidio, nek dođe lijepo i nek se upuca nečim.

A ja ponavljam ovdje, sviđalo se to nekome ili ne, R.Scott piše STRANICE ALIEN SVEMIRA Prometheusom, što bi se ono reklo, piše STARI ZAVJET prije NOVOG.

A mi se svi ovdje sad možemo pravit da se to ne događa, mi se svi možemo praviti da to ne postoji da je to neki tamo zasebni film, pa šta je zasebni film/filmovi? To je priča koja nam objašnjava Aliena, džabe se pokrivati dekom ili okretati glavu od toga i gledati prema Alien 5, džabe.

Ali meni nije problem što je Scott htio napraviti tu priču, problem je otkud mu je pala na pamet ideja da u cijeli kontekst toga misterija ubaci MISTERIJ PODRIJETLA ČOVJEKA, u jednu od najvećih ScFi saga koje je FILM (MA I UMJETNOST IKAD) vidio - ALIEN.

On ide faca staviti u to sve i podrijetlo čovjeka, pa to je bilo čovječe osuđeno na propast prije nego je i počelo, pa to su trebale HORDE filozofa zapadnog i istočnog svijeta da bi mu pomogle u tome ostvarenju, i čak da ih je i imao, opet, ČEMU?



Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Ne, pitanje nije upućeno tebi.
Ndreca je kvotao tebe i mene i to sa Prometheus 2 teme.
Njemu je bilo upućeno moje pitanje.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 22:55   #7775
I otići ću sad ovdje toliko daleko i izjaviti da je ona ideja iz jedog komercijalnog blockbustera poput Alien VS Predator 2004-e imala 5 puta inteligentnije (makar sto puta već viđeno po teorijama zavjera i zabranjene arheologije knjiga) objašnjenje primjerice uloge Predatora kod čovjeka.

Da je kojim slučajem onaj redatelj koji nije ni sjena poznatosti i statusa kao R.Scott poludio poput Scotta, onda bi lijepo pokazao nam u AVP da su PREDATORI STVORILI ČOVJEKA i da ga sad lijepo koriste za stoku glede Aliena.

Ne, čovjek je lijepo iskoristio već stari i uhodani "trik": Predatori su naišli na zaostalu vrstu (ljude), naučili ih graditi piramide tralalalalala i eto ga, čak je bio i toliko informiran da iskoristi misterij u cijeloj toj priči glede nama u Arheologiji danas nepoznatog razloga zašto su cijele jedne skupine etnosa nestajale sa područja onih Piramida (to je jedna od teorija) da bi onda došla druga i naselila ju, on je to lijepo objasnio da su Predatori digli sve u zrak kad bi popušili i evo ja mu skidam kapu, to je jedna lijepa ScFi kreativnost u korelaciji sa Arheologijom i Povijesti.

Jel to bio problem Scottu napraviti sa "Inženjerima" (ili slično tomu) ako se već htio dotaknuti LJUDSKE PROŠLOSTI?

Nije mu bio problem, ali znate koji je njemu problem, što je njemu to prozirno, on je htio otvoriti najveći misterij otkad je čovjeka i to u prequelu jedne od najvećih ScFi saga ikada, on je htio biti GENIJ neki koji će šokirati sve, e pa šokirao je nema šta, VAN PAMETI, eto... blago rečeno, VAN PAMETI.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 00:48   #7776
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Voda je koljevka života na našoj planeti. Zato je i stvorena uvodna scena gdje jedan Inženjer prosipa svoj DNK i simbolično "zasije" život na toj planeti. To je naravno besmislica, ali je postignut "dramski efekt" kako ti kažeš.
Iskreno nisam povezao, niti sam skuzio da je ta scena na zemlji. Nemogu se toga nikako sjetit, tako da nemogu to prokomentirati.

Quote:
Udarom asteroida ili kometa su zbrisani dinosaurusi sa lica Zemlje prije 65 miliona godina. Sisavci su se potom počeli razvijati, zauzevši dominantnu poziciju među životinjskim vrstama, da bi to rezultiralo pojavom Homo Erectusa prije 2 miliona godina. U razdoblju zadnjih 2 miliona godina pojavilo se više humanoidnih vrsta, koje su i izumrle tijekom vremena.
Zadnji se pojavio Homo Sapiens Sapiensis koji je danas dominantna vrsta. Neki od primjeraka te vrste sudjeluju na ovom topicu.

Kada i kako su Inženjeri pridonjeli stvaranju Homo Sapiens Sapiensisa u Prometheusu nije suvislo objašnjeno. Dramski efekti ne činu priču koherentnom, već služe samo za mazanje očiju neukom dijelu publike.
Pa nije Prometheus dokumentarac o ljudima, te nasem nastanku. Zato i nema detaljnog objasnjenja, pogotovo zato sto ga i nemora biti, jer ipak nesmatram da su ljudi toliko neuki, da ne znaju nekakve osnovne cinjenice i bas zato je i Ridley krenuo "agresivno" sa onim nekim slikama iz spilja i cime vec ne, kao da nekakav nagovjestaj "suradnje" ET-ovaca i ljudi.
(Iskreno nerazumijem kaj te tocno muci)
Quote:
Prometheus je prepun tih dramskih ( i specijalnih) efekata koji su sami sebi svrhom, sa ciljem "podebljavanja" umjetničkog dojma fabule koje je sama sebi tanka i prepuna rupa.
Samo zato sto je morao ubaciti u tu pricu Aliene. Prvobitna skripta i koncept je bio odlican,a onda je nastao dar mar, jer je skripta prosla valjda kroz 5 ruku i prepravljanja.
Da je Ridley Scott dobio dozvolu da radi film kako on to zeli i zna, imali bi masterpiece.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 01:31   #7777
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Pa nije Prometheus dokumentarac o ljudima, te nasem nastanku. Zato i nema detaljnog objasnjenja, pogotovo zato sto ga i nemora biti, jer ipak nesmatram da su ljudi toliko neuki, da ne znaju nekakve osnovne cinjenice
Ljudi u prosjeku i jesu poprilično neuki, u tome je tajna uspjeha Prometheusa kod šire publike. Nije pitanje nužnosti dokumentarističkog prikaza baziranog na činjenicama, već je problem što je Prometheus prekrcan totalno nesuvislim detaljima koji ne čine koherentnu cjelinu, prepun je površnih i vrlo iritirajućih improvizacija, iz čega proizlazi njegova nedorečenost.

Jednostavno, što gledatelj više zna o nastanku života na Zemlji, genetici, antropologiji, fizici, psihologiji, biologiji, astronomiji ... i što mu je zdrava logika bliskija ... time mu Prometheus teže pada na želudac.

Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Samo zato sto je morao ubaciti u tu pricu Aliene. Prvobitna skripta i koncept je bio odlican,a onda je nastao dar mar, jer je skripta prosla valjda kroz 5 ruku i prepravljanja.
Da je Ridley Scott dobio dozvolu da radi film kako on to zeli i zna, imali bi masterpiece.
Ništa Ridley Scott nije morao, nitko ga nije tjerao toljagom ni puškom, mogao je postaviti svoje uvjete, ne potpisati taj i takav sjebani Prometheus film i lijepo odšetati čista obraza.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 03:26   #7778
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Ljudi u prosjeku i jesu poprilično neuki, u tome je tajna uspjeha Prometheusa kod šire publike. Nije pitanje nužnosti dokumentarističkog prikaza baziranog na činjenicama, već je problem što je Prometheus prekrcan totalno nesuvislim detaljima koji ne čine koherentnu cjelinu, prepun je površnih i vrlo iritirajućih improvizacija, iz čega proizlazi njegova nedorečenost.
ne bih se bas slozio s tim. nedorecenost nije upitna u ovom slucaju. to je cinjenica. cinjenica zbog toga sto je film sam po sebi kratak i jednostavno ne moze obuhvatiti kompletnu osmisljenu cjelinu, zbog koje su i odlucili rastegnuti radnju na 2-3 nastavka i sacuvati misticnost.

originalno je to trebao biti samo jedan film (prequel), koji bi se direktno nadovezao na Aliena, dok se u pricu nije upetljao Lindelof i producentima prodao muda pod bubrege i navukao ih skupa sa Scottom na ovo sto sad imamo.

no da se vratim na tu famoznu "nedorecenost" i "improvizacije". to u ovom filmu ne postoji. to je zabluda i mit. improvizacije nema, a sto se nedorecenosti tice, sve ce se s vremenom otkriti.

ljudi cesto vole smisljati razno-razne teorije i izmisljati toplu vodu iako je sve upravo onako kako je prikazano.

primjer je upravo sami uvod u film. crna tvar, voda, zrtvovanje i stvaranje zivota. i ne, to nije Zemlja, niti je igdje ikad receno da je ili da prikazuje nastanak zivota na Zemlji.

ideje i koncepti koje je Scott posuđivao za taj film dolaze iz vise mitologija nastanka zivota na Zemlji. jedan od mitova je posudio od Azteka.

Quote:
The story of creation, according to the Aztecs, is actually a story of birth, death, and rebirth. When the world is destroyed, it's born again through the sacrifice of one of the gods, and so through the birth of a new sun.
tu je zatim i ideja koju je posudio od Danikena, da su ljude stvorili vanzemaljci i dali im tehnologiju i znanje (ali tu je ideju puno bolje obradio Anderson u AvP)

slijedeci mit je iz grcke mitologije; mit o Prometheusu, koji je ljudima dao vatru, nakon cega je bio kaznjen. eh sad, tu se vec krenulo u teoretiziranje o tome da postoje 2 Space Jockey fakcije.

dakle jedna fakcija stvara zivot (ona sa samog pocetka, koja se zrtvuje da bi stvorila zivot). to je automatski poveznica dobra i u samom filmu se na neki nacin povezuje sa samim Isusom i vjerom u Boga, koja se provlaci kroz cijeli film. tu se isto tako moze povuci usporedba Isusa i Prometeja. obojica su zeljeli pomoci covjecanstvu da se razvije u nesto "vece" i obojica su zbog toga mucena.

druga fakcija unistava zivot (ona koju u filmu sretnu). to je poveznica zla, tame, poveznica sa posrnulim anđelima i Luciferom, koji zele unistiti ono sto je Bog stvorio. a to je upravo jos jedan, ajmo ga nazvat "mit" koji je Scott posudio od Miltona, a zove se Paradise Lost (originalno se "Prometheus" trebao zvati "Paradise", sto su kasnije stavili kao radni naslov nastavka).

ako pogledamo slike poprilicno je uocljiva ta razlika između svjetla i tame.
ovdje se jako dobro vidi, da to na njemu nije nikakvo odijelo ili oklop, vec da je evoluirao u nesto mracnije.

dakle, kad se sve poveze i sagleda u cjelini, imamo svjetlo i tamu, odnosno raj i pakao, ali i pricu o Adamu i Evi (opet poveznica na Paradise Lost). samo u malo drugacijem obliku. ovdje imamo Davida prikazanog kao Lucifera, odnosno zmiju, koja ponudi Adamu (Holloway) znanje i odgovore na sve sto je ikada zelio znati, dok je Eva (Shaw), koja pokusava ponovo naci Raj i trazi odgovore i iskupljenje.
iako meni vise djeluje da je Shaw, Adam, a Holloway, Eva.
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 07:02   #7779
Quote:
evil bastard kaže: Pogledaj post
ne bih se bas slozio s tim. nedorecenost nije upitna u ovom slucaju. to je cinjenica. cinjenica zbog toga sto je film sam po sebi kratak i jednostavno ne moze obuhvatiti kompletnu osmisljenu cjelinu, zbog koje su i odlucili rastegnuti radnju na 2-3 nastavka i sacuvati misticnost.

originalno je to trebao biti samo jedan film (prequel), koji bi se direktno nadovezao na Aliena, dok se u pricu nije upetljao Lindelof i producentima prodao muda pod bubrege i navukao ih skupa sa Scottom na ovo sto sad imamo.

no da se vratim na tu famoznu "nedorecenost" i "improvizacije". to u ovom filmu ne postoji. to je zabluda i mit. improvizacije nema, a sto se nedorecenosti tice, sve ce se s vremenom otkriti.

ljudi cesto vole smisljati razno-razne teorije i izmisljati toplu vodu iako je sve upravo onako kako je prikazano.

primjer je upravo sami uvod u film. crna tvar, voda, zrtvovanje i stvaranje zivota. i ne, to nije Zemlja, niti je igdje ikad receno da je ili da prikazuje nastanak zivota na Zemlji.
A možda ti samo vidiš ono što želiš vidjet.

I meni je prošlo kroz glavu još kad sam izašao prvi put iz kina da ono nije Zemlja s početka, ali to nema veze s mozgom onda, pa ne možeš tako manipulirati ljudima kako ti se sprdne (ili očito možeš u slučaju Scott), čak i u jednom filmu koji teži duhovnom, fizičkom i metafizičkom i evolucijskom (i koji je to objelodanio na maestralan remek djelo način, meni ScFi film broj 1) poput 2001 Odiseje lijepo na početku filma piše: "U zoru čovječanstva"...

I sad ono u Prometheusu kao nije Zemlja i HOP evo ga na Zemlji u "sadašnjosti", tj. budućnosti, pronalazi se zapis/crtež od prije 35 000 godina u špilji na otoku SKY, i kod svih civilizacija svijeta, koje upućuju zamisli na jedan mjesec, čak ne na rodni planet Inženjera nego na Mjesec gdje su Inženjeri radili biološko oružje za masovno uništenje, "svaka čast" , evo ja da sam na mjestu inženjera ja bi isto išao od planeta do planeta i primitivnim vrstama govorio gdje ću u svemiru koristiti koji "kamen" bogu iza nogu za razvoj biološkog oružja.

Čak i da nije ono Zemlja na početku filma, poruka je sasvim jasna, Inženjeri su i nas stvorili, inače otkud bi nam bio zajednički genetski kod sa njima? Nije valjda da su oni od nas nastali?

I definitivno se ne radi o tome da su Inženjeri napravili život na Zemlji jer se Scott otkrio u tome kroz onu budaletinu od Biologa kad pita na brodu: "Ako želite odbaciti 300 godina Darwinizma, wuhuuuu, ali otkud znate"?

Prema tome, radi se o tome da se samo ljude preinačilo od Inženjera, jer da su Inženjeri stvorili (tj. išli na to) da stvore život na Zemlji od početka, to onda ne bi bilo odbacivanje Darwinizma, Evolucija bi i dalje bila evolucija po čovjeka, počela ona sama od sebe u "juhi" ili od inženjera.

I da ti sad ne odgovaram na sve, poanta je u tome da R.Scott nema pojma što je točno htio, jer da ima pojma onda bi se film već napravio ili bi već postojao datum izlaska, ON NEMA POJMA što će napraviti, zagrizao je više nego može prožvakat.

I podcjenjuje gledatelje na svaki način, Arheološko, Povijesno, Lingvistički itd... Robot uči proto-Indoeuropske jezike i pomoću toga pokušava razgovarat sa Inženjerima, ma kakve veze ima proto-Indoeuropski sa Inženjerima, tj. kakve bi veze mogao imati obzirom da se više manje radi o jeziku u načelu starom (teorijski i hipotetički) 6500-7000 godina, sve ispred toga mi nemamo pojma o njemu, štoviše za prvi poznati pisani Indoeuropski u lingvističkom smislu se zna za Hetitski a on je star 3500 godina.

I kakve to onda ima veze sa otokom Sky od prije 35 000 godina i Egipćanima i Maya i Astecima itd...

I ponavljam: sve civilizacije tobože kao sumanute crtaju sustav u svemiru Inženjera u kojem se provode vojni biološki eksperimenti za masovno uništenje, i to crtež najstariji 35 000 godina, a onaj brod tamo oko 2000 godina, nemam riječi.

Šećer na kraju izvodi glavna junakinja koja je eto tobože element i vjere (a u isto vrijeme želi uništiti sve što ima veze sa vjerom i poznatom znanošću sa svojom vjerom u Inženjere) u filmu te ona i nakon što otkriva da imamo isti genetski kod sa Inženjerima stavlja križ oko vrata i kaže na kraju filma "Year of our Lord...", onako prkosno... kao: "što bi oni meni sad uništili vjeru u Isusa", eto možda je i Isus bio Inžinjer ko zna.

Od jednog misterioznog broda i misterija u svemiru iz Alien 1, Scott je stvorio totalno nevjerovatnu IZ VEDRA NEBA priču o korelaciji nastanka čovjeka sa vrstom koja upravlja onim brodom.

Te je još stavio za svaki slučaj i glavu HUMANOIDNU ljudsku na onaj brod u Prometheusu (mada u Alien 1 naznake nema o takvom nečem na onom DRUGOM brodu i drugom Mjesecu) da ne bi slučajno bilo zabune što želi, a gle čuda, oba broda imaju isti DIZAJN i sve, ali valjda su Inženjeri "zaboravili" napičit glavu u brodu iz Alien 1 i staviti sve one Holograme da piče po brodu jer to nisu ljudi (taj Mjesec) crtali po svim civilizacijama svijeta, tu tobože eto nisu možda razvijali biološko oružje, tu su možda "samo" pali, jer se čuje S.O.S.

Kaže se u Prometheusu da je onaj brod tamo oko 2000 godina, a onaj pronalazi crtež od prije 35 000 godina najstariji, a ljudska vrsta (Homo Sapien Sapiens) je oko 180-200 000 godina stara, znači oni su nas tobože redovno posjećivali, čudo kako imaju relativno istu tehnologiju i izgledaju oni sami isto svih tih godina, jer ako su prije 200 000 godina izgledali kao i "danas", znači oni su stari sami negdje oko koliko? 400 000 godina, oni izgleda ne evoluiraju, niti u fizičkom niti u tehnološkom smislu.

Mnogo toga naprosto nema smisla u Prometheusu, i Scott pojma nema što će napraviti u nastavku, tj. on evo treću godinu još uvijek u glavi nema razrađeno što će napraviti inače bi film već izašao ili bi se znao konačni datum, samo je nabacao desetke detalja u filmu, grandioznih tvrdnji, sve nam to bacio u oči i: "mislite se sad", pa evo ipak se možemo misliti malo i sa onim što nam je ponudio, i vidimo da skoro da ništa nema smisla što je htio poručiti, jedino što sad može jest izmisliti toplu vodu u nastavku pa reći: "aha pa to sam ja i htio da vi to vidite tek u nastavaku, nije to ni bilo zamišljeno tako u jedinici, to sam ja vama kao bacio da se mislite samo"...

A ona glupača mi je toliko dopizdila sa kvocanjem u filmu i žaljenjem: "zašto ste nas htjeli uništiti a stvorili ste nas, joj, uh, ah, uh, ah", toliko mi je dopizdila bila da sam najrađe htio da onaj Inžinjer nju prvu ubije tamo pri kraju filma, prije Weylanda.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 23.02.2015. at 07:16.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 09:27   #7780
Dragon, bastard, Bumbi, Ndreca
U elitističkim "društvima" (a znamo da je elita ništa drugo doli propala avangarda )
gdje samo odabrani nešto i 'znaju", jer su elita, a djelom kojeg se smatraju i Lindelof i Skot, naravno da se dounedogled vrte baš ovakve bljuvotine i splačine. Da, oni neodabrani fakat znaju još manje nego elita, ciljna grupa koje neodabrani i jesu. Nama, naravno, film izgleda totalno debilan, nepotreban, anahron itsl. jer smo (se) odavno riješili misterij(a).
Nismo mi neuki-to elita, samo, svoj retrogradizam/debilizam spomoću celuloidno-kilobajtovskog pikselometra projektuje na nas.
Mi smo ljudi.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.