Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2013., 13:04   #201
Na prijašnjem Huaweiu (nije y300) to mi se nije događalo. Dvojca prijatelja i ja imamo isti y300 i to nam se svima događa.
Frank Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 21:12   #202
I meni se to dešava, ali ono prilikom 90% poziva. Dođe mi da ga zviznem o zid
Najnovije danas je da sam mjenja melodiju zvona. Ja naštimam na jedno, a zvoni nešto sasvim drugo. Ima li još tko takvih problema
Pametan telefon, moš mislit
ili je to kao u onom filmu kad tehnologija dobije vlastitu volju
__________________
Keeping my soul happy...

Zadnje uređivanje assassin : 13.09.2013. at 21:23. Reason: Maknut nepotreban citat
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 21:25   #203
Meni je sve OK. Ono zezanje sa internetom je riješeno,prebacila sam da mi se spaja na 3g i Sad sve OK,bez problema radi.
Ostalo sve u savršenom redu,barem zasad
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 18:26   #204
Ja osobno nemam problema s tim da me ne čuje sugovornik, ali imamo doma još jedan takav mob i taj zajebava naveliko.
Tako barem tvrdi član obitelji.

Zvala sam SZK a oni mi rekli da je do signala, ili da je neispravna sim kartica, treba se javiti u T-centar.
To još nismo obavili.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 02:07   #205
Zamjera m se ovaj mobitel sve vise i vise, sustav je nedoradjen, svkai dan ima nekih primjera, al evo sad sta me muči.

SKino sam si neke ringtone i odabro jedan ringtone za notifikaciju SMS-a
I sad, svak put kad punim mobitel na komp (to jest skoro svaki put), mis e nešt zezne i vrati mi se na "microwave owen" notifikaciju S:S-a koji mi je pretih.
To je povezano s onim što kad ga uštekam u komp nonda komp preuzme kontrolu nad SD karticom ili nesto, i ovaj glupi mobitel odmah prebaci to - za stalno.
A što je najbolje, ne mogu ni najbolje kontrolirat (ili ne znam? eh sad) one tri opcije kako će se spojit kad ga prištekam za komp.
I buduci da vec jedno mjesec dana i vise ne mogu to rijesit, thtio sam doskocit problemu (i upao nu nove, kao što ćete vidjeti).
Dakle miislio sam, opravdano, da mi je taj ringtone željeni na SD kartiic, i kad ga punim na kompu, neće radit. Pa sam mislio to prebacit sa SD kartice medju sistemske notifikacije.
Ali malo morgen...

edit:
Iz nekog razloga (ubi me ako znam zašto), te moje custom notifikacije pronalazim ovdje \System storage\storage\sdcard1\MagicRing\com.Psms\Notific ation\
I nemrem tu jednu nikako skopirat medju notifikacije, kje sm pak jedva pronašao ovdje \System storage\system\media\audio\notifications\

PS: ne znam, možda je problem i to (?) što sam, ne sjećam se, deinstalrao tu aplikaciju kao rtringtones, a ostavio sam njene fajlove. I zbilja me zbunjuje ja sma mislio da je to na SD kartici, a ispada da je to u internoj memoriji, u tom nekomfolderu SDcard1, e sad ubi me ako kuzim.

Eh uspio sam nekako to skopiraat medju notifikacije.

Nervira me to kaj su folderi zbrda zdola nabacani u tom androidu.

Zadnje uređivanje yucatan : 17.09.2013. at 13:58. Reason: spojeni postovi/koristi tipku edit
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 09:26   #206
Zna li netko kako ubiti onaj grozni T-mobov "welcome" zvuk kod isključivanja i uključivanja mobitela? Svaki put me infarkt strefi... ako stavim zvuk na nečujno, onda bude nečujan kad se gasi al opet raspali kod paljenja...
kakoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 12:13   #207
Root i u sistemu preimenovati bootanimation.zip
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 12:41   #208
Ugh, nisam ni mislila da će ići bez ozbiljnijeg čeprkanja po sistemu... Thnx
kakoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:24   #209
Evo sad mi pa microSD kartica otkazala, nece je ukljucit, nest sma ga bezveze restarto, i ne radi... normalno probo sam je izvadit pa ponovno umetnut.
Stalno nesto s ovim mobitelom

Nista, tri puta sma je umeto unutra van...
Primijetio sam ju zadnjih dva dana nekih problema s njom, al uvijek s ovim mobitelom je nekakvih problema bilo, tak da nisma previse ni obraćo pažnju.

Na komp je mogu spojit ali nudi mi "Scan and fix", kao da ima neku manju grešku. Al ne znam u čemu.

Znam samo da mi jedna pjesma nije radila vec zadjih tri tjedna, dodje do pola pa preskoči, a nedavno sam nešt fotko, jučer, i dve tri fotke se isto nisu nasnimile kak se spada.
Jučer sma probao BS player instalirati, pa se nije mogoa dokraja instalirat...

edit:
Scan adn fix u windosima je napravio svoje, nekaj je popravio...
No, nakon restarta mobitela, sustav se vise ne zeli dizat...

... ipak se podigao, jedva. (primijetio sam sad jednu novu fotku sastavljenu od djelica tri fotke koje se nisu mogle otvoriti


Nego, hoće li meni netko objasniti sljedeće, to sam već pitao:
Memorija telefona: 4GB (?)

Zadano mjerso pohranjivanja - SD kartica (OK?)

Interna pohrana: ukupno prostora 2,16GB
Dostupno: 1,22GB, 254MB for applications only (???? posebno ovo za nternu pohranu me zanima - to je memorija telefona ili kaj. 254 for applications only ? šta to znači? )

Zadnje uređivanje yucatan : 17.09.2013. at 13:56. Reason: spojeni postovi/koristi tipku edit
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:59   #210
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
254 for applications only ? šta to znači? )
To znači baš što i piše. Samo za aplikacije, ostali dio memorijskog prostora je za multmediju.
Od tih 4 koliko je navedeo gigabajta jedan dio se koristi za OS, tako da zapravo otprilike polovicu (malo više) imaš ti na raspoloaganju.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:05   #211
Da, samo što tonije baš nedvosmisleno, pa zato i pitam.
JEr pomalja mi se sljedeće pitanje: da ls e aplikacije mogu instalirati i na ovaj ostali prostor, pored tih 254MB.

MOze to neko malo objasnit konkretno za ovaj mobitel. Šta zazima koliki prostor itd

Kolku uopce unutrasnju memoriju ima?

Meni piše, naime: Interna pohrana: 2,16GB
Dostupno, 1,21GB, 247MB for applications only

Zadnje uređivanje goranbo : 17.09.2013. at 14:13.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 16:36   #212
Pa vec sam ti konkretno objasnio. Imas memorijski cip velicine 4Gb, na njemu je i OS, android kako ti volja, tu su jos particije za recovery, bootloader... Ostalo ti je dostupno. Ta dostupna memorija ti je opet podjeljena na 2 dijela od kojih je jedan dio rezerviran za multimediju, a drugi za aplikacije. Vec imas nekih stvari koje si spremio, neke aplikacije.. pa ti ostalo dostupno toliko koliko ti pise. Aplikacije nemozes instalirati na dio koji je zamisljen za multimediju (barem ne bez roota) )Sto ti nije jasno? Kako da ti bolje objasnim? Tako je na svakom androidu i to je tako rijeseno. Valjda je tako navedeno u specifikacijama i iz razloga da se ljudi polakome za memorijom koja ti u stvari i nije sva dostupna.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 16:38   #213
Pa dobro, sad mi je jasno,
a daj mi reci zast imam folder sdcard1 u internoj memoriji?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 16:52   #214
Ako ti smeta ti ga obrisi. :-)
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 17:43   #215
Obriši ga i na svom pa napiši šta se desi.

E uzorno mi prebacuje melodiju zbvona, a prekopiro sam željenu melodiju zvona (SMS notifikaciju), tam gdje j ei ta na koju mi stalno prebacuje - nakon sto ga punim USB kablom....
Unaci kaj, na ovom mobiteu sam osudjen na neku njegovu notifikaciju, ili da stalno prebaujem to svaki cas, i propustam poruke jer ih ovaj sam prebaci. Užas. Pa i na nojijii 6230 sam to mogo nastimat bez problema, mobitel iu 2003-e

Zadnje uređivanje assassin : 17.09.2013. at 22:30. Reason: Spojeno- koristi tipku Edit
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 19:19   #216
Ako imas rootan mob onda prebaci zeljenu melodiju u system media folder sa root explorerom i jednom kad je odaberes ona ostaje.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 20:02   #217
Ne misliš na ovaj folder? \System storage\system\media\audio\notifications\

PS:; Nije mobitel rootan, al tu gore sam si prebacio tu melodiju (ni to nije bilo bez problema), buduci da mi se tu nalazi i ta melodija na koju mi stalno prebacuje)...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 21:26   #218
Nemam Y300 ali mi se čini nemoguće čeprkati (pod tim mislim dodavati, editirati, brisati) bilo što na sistemskoj particiji ako ti mobitel nije rootan.
Znači ili ti je ipak rootan (kupio si rabljen) ili je huawei dopustio editiranje sistemske particije odnosno napravio preroot (što sumnjam jer na G300 je za bilo što ozbiljnije čak potrebno otključavati bootloader) ili si tu melodiju stavio ipak u ram ne u rom.

Zanima me čime i kako si stavio tu melodiju u taj sistemski folder? Daj ako ti nije bed vidi možeš li bootanimation.zip preimenovati u bootanimation.bak? Ako da i ako nakon reseta ostane tako to bi puno pomoglo kakokokakaka.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 08:12   #219
imam ovaj mob 1dan a vec me muci preko nekoliko stvari
1) punim ga cijelu noc a bat je na 57%
2) sam od sebe se zbloko preko noci morala sam ga sada ujutro ugasiti i upaliti, a neke dvije ikone
medju aplikacijama su samo nestale
3) kako narihtat da tipkovnica ne vibrira dok tipkam?
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 15:42   #220
Pod 3 )

postavke
osobno
jezik i ulaz

tipkovnica i načini unosa
kod tipkovnice koju si odabrala desno je kotačić za postavke-pritisneš taj kotačić
otvore ti se postavke tipkovnice
zvuk pri pritisku na tipku
vibracija pri pritisku na tipku
visina tipkovnice


pa tu uključi/isključi kaj hoćeš
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.