Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 19:23   #3181
Cekajuci adelaide s, nadamo se, pozitivnim vjestima, da se malo vratimo na ovu diskusiju oko transportnih karata....
Koliko sam razumjela na aerodromu u turist officeu se mogu kupiti ove karte.

http://www.gisparis.com/paris/paris_subway.htm

Meni bi odgovarala ova "paris visite" na 5 dana i kosta oko 50e.
Ako sam ja dobro razumjela, s njom koristis sav javni gradski prevoz u zonama 1-6 za tih 5 dana, onda je totalno ne isplativo kupovati pojedinacno karte za svaku voznju?!
lalinjo is offline  
Old 16.02.2011., 20:53   #3182
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Cekajuci adelaide s, nadamo se, pozitivnim vjestima, da se malo vratimo na ovu diskusiju oko transportnih karata....
Koliko sam razumjela na aerodromu u turist officeu se mogu kupiti ove karte.

http://www.gisparis.com/paris/paris_subway.htm

Meni bi odgovarala ova "paris visite" na 5 dana i kosta oko 50e.
Ako sam ja dobro razumjela, s njom koristis sav javni gradski prevoz u zonama 1-6 za tih 5 dana, onda je totalno ne isplativo kupovati pojedinacno karte za svaku voznju?!
baš to. ja isto planiram kupiti paris visite na 5 dana, zona 1-6, jer mi se neda zaje... dal je stanica na kojoj se u tom trenutku nalazim u 3.,5., 2 ili ko zna kojoj zoni. tu kartu planiram kupiti odmah na aerodromu i koristiti je već pri prvom ulasku u rer b, do versailles-a, a na dan povratka mi neće više vrijediti, pa ću do CDG kupiti pojedinačnu.
i ta karta se računa od dana korištenja, a ne sata korištenja, kao pojedinačna.
Ariela___ is offline  
Old 16.02.2011., 21:08   #3183
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
baš to. ja isto planiram kupiti paris visite na 5 dana, zona 1-6, jer mi se neda zaje... dal je stanica na kojoj se u tom trenutku nalazim u 3.,5., 2 ili ko zna kojoj zoni. tu kartu planiram kupiti odmah na aerodromu i koristiti je već pri prvom ulasku u rer b, do versailles-a, a na dan povratka mi neće više vrijediti, pa ću do CDG kupiti pojedinačnu.
i ta karta se računa od dana korištenja, a ne sata korištenja, kao pojedinačna.
Meni isto to odgavara
Predlazes da sve se kupi na aerodromu odmah po dolasku? Jednu na 5 dana i jednu pojedinacnu dnevnu koja opet ukljucuje i bus i metro...
lalinjo is offline  
Old 16.02.2011., 21:15   #3184
Dok čekate moje iskustvo sa hotelom imam fantastičnu vijest za sve naišla sam na odličnu stvar na netu zove se mappy ( u google upisati samo mappy ) i tamo upišete ulicu od koje krećete i ulicu do koje želite doći i izbaci vam linije metroa,rera,rutu pješačenja itd... Ma spas
adelaide is offline  
Old 16.02.2011., 23:34   #3185
Zaboravih napomenuti da na tom mappy-ju imate i popis hotela i restorana koji se nalaze u traženoj ulici/kvartu
adelaide is offline  
Old 17.02.2011., 09:33   #3186
Ma divna si! Hvala puno


p.s jos samo da nam rezirviras hotel na licu mjesta

sala
lalinjo is offline  
Old 17.02.2011., 09:55   #3187
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Meni isto to odgavara
Predlazes da sve se kupi na aerodromu odmah po dolasku? Jednu na 5 dana i jednu pojedinacnu dnevnu koja opet ukljucuje i bus i metro...

Da. Ja ću sve kupiti odmah čim dođem na aerodrom. Mada...nije mi jasno baš za tu pojedinačnu kartu. Vrijedi sat i pol u jednom smjeru. Netko je na 157. ili 158. stranici napisao da vrijedi sve dok si unutar platforme, ali kad jednom izađeš ne možeš se vratiti i ući u neku drugu metro stanicu sa tom istom kartom za npr. pola sata. Što znači da se ne može koristiti opcija metro-bus-metro, već samo metro pa na bus. Ali nema veze, jer ću tu pojedinačnu tak i tak koristiti samo za metro i rer do cdg-a po povratku.
Ariela___ is offline  
Old 17.02.2011., 10:19   #3188
Evo ja na mappy...kako si nasla opciju za javni prevoz?
Ukucala sam od palace hotela do disneylanda i izbacilo mi samo opciju za auto, nista drugo

Inace, super je stranica

@Ariela - i kod mene je sve isto
Posto ti ides ranije, preneses iskustva
lalinjo is offline  
Old 17.02.2011., 11:10   #3189
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Ma divna si! Hvala puno


p.s jos samo da nam rezirviras hotel na licu mjesta

sala


Znaš šta meni nije jasno da oni nemaju neku opciju rezerviranja preko neta ??
Pitat cu ih ja sve u detalje pa javim odmah po povratku.

A ovaj mappy mrak stvar ja sam si sve pripremila, sad se posjecam na Japance kad dođu kod nas
adelaide is offline  
Old 17.02.2011., 11:18   #3190
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Evo ja na mappy...kako si nasla opciju za javni prevoz?
Ukucala sam od palace hotela do disneylanda i izbacilo mi samo opciju za auto, nista drugo

Inace, super je stranica

@Ariela - i kod mene je sve isto
Posto ti ides ranije, preneses iskustva

evo ja se snalazim po ovoj karti http://www.aparisguide.com/maps/metro.htm
Ariela___ is offline  
Old 17.02.2011., 11:19   #3191
[QUOTE=lalinjo;31807548]Evo ja na mappy...kako si nasla opciju za javni prevoz?
Ukucala sam od palace hotela do disneylanda i izbacilo mi samo opciju za auto, nista drugo

Inace, super je stranica


Imaš tamo ikonicu sa strane koja označava vrstu prijevoza klikneš na nju i izbaci ti rutu
adelaide is offline  
Old 17.02.2011., 13:46   #3192
[QUOTE=adelaide;31808442]
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Evo ja na mappy...kako si nasla opciju za javni prevoz?
Ukucala sam od palace hotela do disneylanda i izbacilo mi samo opciju za auto, nista drugo

Inace, super je stranica


Imaš tamo ikonicu sa strane koja označava vrstu prijevoza klikneš na nju i izbaci ti rutu
Ako pricamo o istom, evo link :

http://en.mappy.com/itinerary_homepage#d[]=9,+Rue+Bouchardon,+75010,+Paris,+Ile-de-France,+France&d[]=Golf+Disneyland+Paris,+77700,+Ile-de-France,+France&endPos[y]=48.857071&endPos[x]=2.808592&ipo=1&lm=r&p=itinerary



ja ne mogu naci drugu opciju, help
lalinjo is offline  
Old 17.02.2011., 17:48   #3193
Evo interaktivna karta pariskog javnog prevoza , sa prikazom svih linija i mogucnoscu kako doc od tocke A do tocke B planom puta , vremenom voznje , cijeni kostanja , prikazom linija koje su u radu itd

http://www.ratp.fr/plan-interactif/



mbeginner is offline  
Old 17.02.2011., 18:13   #3194
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Hej, evo ja sam jučer rezervirala ovaj hotel http://www.laterooms.com/en/hotel-re...rds-paris.aspx

On je blizu ovog Palace o kojem pričate. Zanima me da li netko zna nešto o toj četvrti (to je 2.arr) i o hotelu. Čitala sam komentare i ljudi su uglavnom zadovoljni.
Prije sam rezervirala neki Bruxelles et du Gare du Nord (tak nešto) hotel i sad ću ga otkazati, jer sam čitala da je taj 10.arr među lošijima, pa sam brže bolje bukirala neki ipak malo bliže centru i na donekle boljoj lokaciji (bar mislim).

Hvala unaprijed.

Hmm...
Za lovu koju traže s obzirom na istrošenost hotela - ne vrijedi te pare. Ako je spomenuta cifra točna (12EUR) onda je to def preplaćeni boravak. Bez obzira što jedeš za doručak ipak je procijena što se nudi a napisano - ne vrijedi niti par eura a kamoli 12!
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 17.02.2011., 18:19   #3195
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Da. Ja ću sve kupiti odmah čim dođem na aerodrom. Mada...nije mi jasno baš za tu pojedinačnu kartu. Vrijedi sat i pol u jednom smjeru. Netko je na 157. ili 158. stranici napisao da vrijedi sve dok si unutar platforme, ali kad jednom izađeš ne možeš se vratiti i ući u neku drugu metro stanicu sa tom istom kartom za npr. pola sata. Što znači da se ne može koristiti opcija metro-bus-metro, već samo metro pa na bus. Ali nema veze, jer ću tu pojedinačnu tak i tak koristiti samo za metro i rer do cdg-a po povratku.

Naravno da se možeš vratiti ako nije istekla karta - vrijeme je odlučujući faktor.

Možeš i to koristiti ali meni za svih mojih boravaka u Parizu korištenje busa baš nikad nije palo napamet. Metro vozi svugdje i staje na gotovo svakom čošku u samom centru.

Ako već silno želiš kupiti Visite - ne vidim smisao u korištenju pojedinačnih karata.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 17.02.2011., 18:23   #3196
Quote:
lalinjo kaže: Pogledaj post
Cekajuci adelaide s, nadamo se, pozitivnim vjestima, da se malo vratimo na ovu diskusiju oko transportnih karata....
Koliko sam razumjela na aerodromu u turist officeu se mogu kupiti ove karte.

http://www.gisparis.com/paris/paris_subway.htm

Meni bi odgovarala ova "paris visite" na 5 dana i kosta oko 50e.
Ako sam ja dobro razumjela, s njom koristis sav javni gradski prevoz u zonama 1-6 za tih 5 dana, onda je totalno ne isplativo kupovati pojedinacno karte za svaku voznju?!

Ako ćeš boraviti u centru čitavo vrijeme, a to podrazumijeva dosta široki centar kad prestaje zona 1 onda je plačanje duplo potpuno neisplativa investicija. S druge strane, ako planiraš put u Versailles, Disneyland i nazad na CDG neki od dana opet je bezveze plačati svih 6 zona.

No ljudi - vaši novci.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.02.2011., 10:02   #3197
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ako već silno želiš kupiti Visite - ne vidim smisao u korištenju pojedinačnih karata.
kao što sam prethodno napisala 'Ali nema veze, jer ću tu pojedinačnu tak i tak koristiti samo za metro i rer do cdg-a po povratku.'
Ariela___ is offline  
Old 18.02.2011., 10:13   #3198
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Hmm...
Za lovu koju traže s obzirom na istrošenost hotela - ne vrijedi te pare. Ako je spomenuta cifra točna (12EUR) onda je to def preplaćeni boravak. Bez obzira što jedeš za doručak ipak je procijena što se nudi a napisano - ne vrijedi niti par eura a kamoli 12!

Pa...ja na takvoj sličnoj lokaciji nisam našla ništa za te novce sa doručkom. 63eura po sobi, ne po osobi. Palace je super, ali ne želim riskirati sa telefonskom rezervacijom. Poslala sam im mail i na engleskom i na francuskom i nisam dobila nikakav odgovor. Uopće ne razumijem zašto su uopće stavili mail na svojoj stranici, ako ne odgovaraju na njih. Reviews za boulevards hotel su većinom dosta dobre, ne žale se na prljavost, žohare i slično, a meni treba samo za noćenje. Udobnost kreveta ne možeš provjeriti sve dok ne isprobaš, a i da je ne znam kako neudobno, 5 noćenja ću preživjeti
Ariela___ is offline  
Old 18.02.2011., 10:25   #3199
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
Što znači da se ne može koristiti opcija metro-bus-metro, već samo metro pa na bus.
Ne možeš koristit ni jedno ni drugo. Presjedanje bus-metro i obrnuto ne postoji kod ikakvih pojedinačnih karata. (Takova su presjedanja moguća samo kod "vremenski ograničenih" karata, dakle dnevnih/Mobilis, card Orange ili Visite.)

Pojedinačna karta T+, jednom poništena u RER-u ili metrou može se u 90 minuta koristiti samo u RER-u ili metrou. (Najvjerojatnije čak bez izlaženja iz sustava RER/metro, ali to nisam siguran.)

Pojedinačna karta T+, jednom poništena u busu ili tramvaju, može se u 90 minuta koristiti samo u busevima i tramvajima. (Još gore, ako ta karta nije bila kupljena unaprijed, nego na samom busu - ne može se koristiti ama baš ni za kakovo presjedanje. )

A karta koja se kupuje na aerodromu i koja nije T+ karta, nego je riječ o "karti polazište-odredište" vrijedi samo u željezničkoj mreži (RER/metro/Transilien/željeznica), dakle nevažeća je za buseve i tramvaje. (Izuzetak su samo noćni busevi, Noctilieni, oni praktički noću zamjenjuju metro. Moguće je, recimo, kupiti kartu "polazište-odredište" na CDG-u, započeti put sa zadnjim RER-om odatle, doći na neku parišku stanicu, npr GDN u doba kada više ne vozi metro i tu presjesti na noćni bus Noctilien do odredišta.)

Zadnje uređivanje nvnk : 18.02.2011. at 10:31.
nvnk is offline  
Old 18.02.2011., 12:00   #3200
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ako ćeš boraviti u centru čitavo vrijeme, a to podrazumijeva dosta široki centar kad prestaje zona 1 onda je plačanje duplo potpuno neisplativa investicija. S druge strane, ako planiraš put u Versailles, Disneyland i nazad na CDG neki od dana opet je bezveze plačati svih 6 zona.

No ljudi - vaši novci.
Sta predlazes - kupovati karte za svaku voznju? Nisam bas gledala cijene ali ako je do Disneya 11 eura ( kako je netko spomenuo cini mi se u prethodnim postovima) onda je to u dva smjera pola visite karte....a sigurno ce se otici 2-3 puta van grada ( sto u Disney, outlet ili Versailles), ne razumjem kako se ne bi isplatilo?
lalinjo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.