Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2011., 19:04   #421
vezano za dopunsko HZZO zanima me dal i ma što novo po pitanju iznosa plaćanja mjesečne cifra za nezaposlene-kad sam počela plaćat dopunsko bilo je 80,00 kn..u medjuvremenu sam ostala bez posla-od 01.09.2010. i dalje plaćam 80,00 kn mjesečno..e sad zanima me dal nezaposleni barem imaj prvao na neku manju cifru il sve isto ostaje i dalje?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 23:11   #422
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
vezano za dopunsko HZZO zanima me dal i ma što novo po pitanju iznosa plaćanja mjesečne cifra za nezaposlene-kad sam počela plaćat dopunsko bilo je 80,00 kn..u medjuvremenu sam ostala bez posla-od 01.09.2010. i dalje plaćam 80,00 kn mjesečno..e sad zanima me dal nezaposleni barem imaj prvao na neku manju cifru il sve isto ostaje i dalje?
ako vam primanja kućanstva prelaze cifru od mislim 1663 kn mjesečno, onda plačate 80,00kn ,a ako su vam primanja u kućanstvu manja od te cifre, onda ne plačate ništa.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 23:17   #423
meni se dogodilo sljedeće.
police dopunskog osiguranja za muža i mene vrijedi do 04.03.2011. g, a kartice su nam one nove bez datuma DO kada traju(dakle ne mjenjaju se kartice, samo se produžuje polica).
i dobijem ja(dakle samo na moje ime) u 11. mj .2010. g. pismo da mi polica vrijedi još do 03. mj. 2011. i da trebam dostavit podatke o prihodu za 2010. g. .
kako sam ja tada(dakle u 11. mj. ) trebala u bolnicu, odem ja do hzzo-a da vidim o čemu se radi.
i počela meni službenica pričat kako je to normalno, samo da me podsjete da obnovim policu i tipka ona nešto u komp, ispituje me o muževim primanjima, da li su ostala ista, da li ja sam i dalje nezaposlena....
i kaže to je to, ne morate ništa.
i ja se sjetila toga prije par dana i idem na netu provjerit do kada mi vrijedi polica osiguranja, a tamo lijepo piše da mi vrijedi do 25.11.2011. g. dakle ženska je nama obnovila policu skoro 4 mjeseca unaprijed, tj. dok mi je još vrijedila stara polica osiguranja.
kako je to moguće?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 08:57   #424
Gdje na netu to provjeriš?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:29   #425
http://www.hzzo-net.hr/status_osiguranja_NOVO.htm
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:45   #426
Hvala ti puno! I je onako kako sam mislila da će biti.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 20:49   #427
Pozdrav svima :-)
imam jedno pitanje. Dala sam zahtjev za dodatno osiguranje prije nekih par dana i rekli su da ču ugovor dobit poštom. Danas sam saznala da ću morat u bolnicu za nekih 5-6 dana. Nisam još dobila ugovor ni uplatnice, pa me zanima može li se to ubrzat tj. ako ja odma u ponedeljak uplatim od kada počinje teč osiguranje?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
nigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 14:24   #428
Koju dokumentaciju za oslobađanje od plaćanja participacije treba prikupiti? Primanja kućanstva su nam ispod 1500 kn.

Hvala na odgovoru.
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:51   #429
Quote:
nigra kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima :-)
imam jedno pitanje. Dala sam zahtjev za dodatno osiguranje prije nekih par dana i rekli su da ču ugovor dobit poštom. Danas sam saznala da ću morat u bolnicu za nekih 5-6 dana. Nisam još dobila ugovor ni uplatnice, pa me zanima može li se to ubrzat tj. ako ja odma u ponedeljak uplatim od kada počinje teč osiguranje?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Ne može se ubrzati.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 09:55   #430
Pozdrav.. pitanje je malo off topic, ali bih molio pomoć ako tko zna: Prije godinu i pol sam dobio otkaz i odjavljen sam sa HZZO-a. Nisam se u roku od 15 dana prijavio kao nezaposlen, pa sam izgubio pravo na plaćeno osnovno osiguranje tj. bio sam bez osiguranja. Od tada (srećom) nisam trebao kod liječnika. Nedavno sam se opet zaposlio i sad me je firma opet prijavila. Sada ne zanima što je sa liječnikom kod kojega sam bio, da li karton ostaje kod njih i da li se tamo i dalje vodim ili sad moram tražiti drugoga? kako to inače ide, ne znam što je bilo u tom periodu za vrijeme prestanka osiguranja? Hvala unaprijed
taxodium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:03   #431
Quote:
taxodium kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. pitanje je malo off topic, ali bih molio pomoć ako tko zna: Prije godinu i pol sam dobio otkaz i odjavljen sam sa HZZO-a. Nisam se u roku od 15 dana prijavio kao nezaposlen, pa sam izgubio pravo na plaćeno osnovno osiguranje tj. bio sam bez osiguranja. Od tada (srećom) nisam trebao kod liječnika. Nedavno sam se opet zaposlio i sad me je firma opet prijavila. Sada ne zanima što je sa liječnikom kod kojega sam bio, da li karton ostaje kod njih i da li se tamo i dalje vodim ili sad moram tražiti drugoga? kako to inače ide, ne znam što je bilo u tom periodu za vrijeme prestanka osiguranja? Hvala unaprijed
Mislim da karton ostaje kod njega sve dok ga ti ne uzmeš i prebaciš se kod nekog drugog.
hithard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:03   #432
radio sezonski 6 mj dobio otkaz prijavljen za Zavod za zaposljavanje evo bit ce sad 3 mjsececa danas dodem kod zubara i nemam dopunskog osiguranja prije neg sto sam radio znaci prije sezonskoga imao sam uredno dopusko osiguranej kako sta sad i dalje
bio sam u HHZO i zenska mi kaze da mogu dobiti dopunsko kad istekne mojima u 4 mjesecu kao zajedno u kucanstvu
bla bla

uglavnom mogu li kako dobiti ranije dopusnsko
AmonRaa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 11:50   #433
Sada sigurno možeš dobiti ako si nezaposlen dopunsko, ali to se plaća 80 kn mjesečno, plus provizija 5 kn u pošti za plaćanje svake mjesečne uplatnice. Ako su članovi kućanstva oslobođeni plaćanja radi malih prihoda, onda bi i ti trebao biti oslobođen samo moraš donijeti dosta tih potvrda u područni ured HZZO-a. Jedna od traženih potvrda je da vam prihod po članu kućanstva ne prelazi 1500 kn, ali traže još neke potvrde. Ne sjećam se više koje, ali znam da je to pisalo na oglasnoj ploči u Klovićevoj, pa ako si iz Zagreba, otiđi tamo ili u Jukićevu pogledati.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 16:20   #434
evo, upravo me obavijestili iz firme da od 01.04. ukidaju plaćanje dopunskog za hzzo. e sad, trudna sam, na komplikacijama. da li trebam ugovarati dopunsko odmah ili nakon poroda? kakva su mi prava dok sam na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći?
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 17:24   #435
Kao trudnica imaš besplatno ti je sve što ima veze s trudnoćom kao i porod i boravak u bolnici nakon poroda. Ukoliko ti se bilo što drugo dogodi, ne znam, iskreneš zglob, to nema veze s trudnoćom i to će ti tada naplatiti.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 19:46   #436
pitanje, kod tiskanice 2 za prijavu na hzzo, obzirom da nisam bio prijavljen od 2007 godine na toj prijavi me traze broj osigurane osobe, i MB osigurane osobe u Zavodu. Inateresira me dal da prepisem te brojeve sa stare nevazece zdravstvene knjizice iako sam izgubio pravo na osnovno zdravstveno osiguranje ili da ostavim prazno pa ce mi zavod reci sto cu s tim.
Ujedno prijavljujem se kao zaposlena osoba, pa zato pitam sto je s tim brojevima???
global123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 18:39   #437
ako netko moze pomoc:

imam iskaznicu dopunskog koja nema datum do, znaci automatski se produzuje - tocno prije par dana mi je "istekla" godina, te pocinje nova tec

meni su se ovaj mjesec promijenili prihodi, do sad sam placala 130 kn, a sad barem 6mj cu imat male prihode i ulazim u kategoriju od 80kn, nakon cega opet idem u ovu od 130 kn (da ne duljim - porodiljni, pa povratak na posao )

jel mogu sad nesto napravit da placam ovih 80kn ovih 6mj ili mi automatski s produzenjem kontaju da moram placat 130 ?

malo zbrckano, al nadam se da ce ko shvatit...pliz pomagajte
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 20:21   #438
Quote:
global123456 kaže: Pogledaj post
pitanje, kod tiskanice 2 za prijavu na hzzo, obzirom da nisam bio prijavljen od 2007 godine na toj prijavi me traze broj osigurane osobe, i MB osigurane osobe u Zavodu. Inateresira me dal da prepisem te brojeve sa stare nevazece zdravstvene knjizice iako sam izgubio pravo na osnovno zdravstveno osiguranje ili da ostavim prazno pa ce mi zavod reci sto cu s tim.
Ujedno prijavljujem se kao zaposlena osoba, pa zato pitam sto je s tim brojevima???
Upiši samo MBO jer je on uvijek isti. Ostali brojevi nisu potrebni.

Quote:
bubasta kaže: Pogledaj post
ako netko moze pomoc:

imam iskaznicu dopunskog koja nema datum do, znaci automatski se produzuje - tocno prije par dana mi je "istekla" godina, te pocinje nova tec

meni su se ovaj mjesec promijenili prihodi, do sad sam placala 130 kn, a sad barem 6mj cu imat male prihode i ulazim u kategoriju od 80kn, nakon cega opet idem u ovu od 130 kn (da ne duljim - porodiljni, pa povratak na posao )

jel mogu sad nesto napravit da placam ovih 80kn ovih 6mj ili mi automatski s produzenjem kontaju da moram placat 130 ?

malo zbrckano, al nadam se da ce ko shvatit...pliz pomagajte
Treba otići na HZZO i prijaviti promjenu prihoda koja utječe na plaćanje niže premije. Nema automatske promjene premije dop.osiguranja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 16:14   #439
ja danas dao preko 900 kn jer nisam plaćao mjesečno, odnosno prestao sam plaćati jer sam ostao bez posla, a kada sam htio raskinuti ugovor nisu dali, sad mi je lijepo došlo na naplatu...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 10:35   #440
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
ja danas dao preko 900 kn jer nisam plaćao mjesečno, odnosno prestao sam plaćati jer sam ostao bez posla, a kada sam htio raskinuti ugovor nisu dali, sad mi je lijepo došlo na naplatu...
Dopunsko se ne može raskinuti, već se može napraviti otkaz police, što znači da od datuma kad u HZZO potpišete otkaz još 3 mjeseca morate plaćati premiju dop. osiguranja.

Da ste potpisali otkaz, u svakom slučaju bi iznos za plaćanje bio manji.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.