Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2016., 17:43   #5221
Ok... je l piše samo to umanjenje?
Iz kojeg razloga? S kojom podlogom? Ili je to teta u računovodstvu samo dodala stavkicu na platnu listu?

Ma ne štima mi nešto.. koliki ti je brutto u ugovoru? Imaš neke ugovorom zagarantirane dodatke?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:55   #5222
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ok... je l piše samo to umanjenje?
Iz kojeg razloga? S kojom podlogom? Ili je to teta u računovodstvu samo dodala stavkicu na platnu listu?

Ma ne štima mi nešto.. koliki ti je brutto u ugovoru? Imaš neke ugovorom zagarantirane dodatke?
Razlog je navodno taj sto nam je u vremenima krize i recesije promet pao što je i istina ali u zadnje tri godine je promet bolji nego prije te krize ali ta stavka na platnim listama je i dalje prisutna ( već cca 4 godine ) .

Teta u računovodstvu se nek se nitko ne uvrijedi pravi retardirana na svako pitanje u vezi toga i ne krivim je zbog toga jel ne odlučuje ona o tome nego gazda .

U ugovorima niti jedan radnik nema brutto plaću nego koeficjent po kojoj teta u računovodstvu obračunava plaću , posebnih dodataka nemam kao ni svi drugi radnici a plaća je uvijek ista u lipu bez obzira na broj odrađenih mjesečnih sati ( 160,168,176,184 ) osim kad mi se nakon svake pune godine dodaje 0.50% na staž ..

Znači nikad nitko u firmi nije potpisao nikakav aneks,pristajanje na smanjenje plaće od 10%,promjenu koeficjenata niti bilo kakav papir u vezi plaće a niti u vezi prijevoza koji je također ukinut zbog te recesije i kojeg nitko ne dobiva već cca 4 godine ...
busbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 21:01   #5223
Osim što vam onda ne može smanjiti samovoljno plaću, ne možete imati jednaku plaću za sve mjesece.
Ja bi na tvom mjestu skupila platne liste, dogovorila se s ostatkom ekipe i onako grupno pošaljete šefu mail da bi porazgovarali u vezi razlike na plaću koju vam je dužan isplatiti.
Ukoliko se napravi mutav - ok, onda odvjetniku i nek mu sud odredi koliko je dužan.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 01:24   #5224
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Jbga na neke stvari imam nultu stopu tolerancije
Bilo bi mi za mene bolje da je bar malo viša, al šta'š.. tak'a sam kak'a sam :an'ca:
Tako mi i treba izgleda kada tražim savjete po forumima.

Promjeni tampon svako toliko i bit će ok, evo savjet od mene.
NewFriiiikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 19:23   #5225
Quote:
NewFriiiikan kaže: Pogledaj post
Tako mi i treba izgleda kada tražim savjete po forumima.

Promjeni tampon svako toliko i bit će ok, evo savjet od mene.
Kako to da nisi zadovoljan sa forum-savjetima?
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 14:54   #5226
Bok, imam par pitanja, budući da prvi put produžujem ugovor o radu na određeno (kao posloprimac).

1. Čini mi se da u Zakonu stoji da novi ugovor mora imati obrazloženje zašto se ponovno potpisuje ugovor na određeno, kod mene toga nema, isti ugovor kao prvi, samo s drugim datumima.
2. Je li ok da prvi ugovor završava, primjerice, 7.10., a sljedeći započinje 8.10., odnosno gleda li se to kao da sam u kontinuitetu u radnom odnosu? I je li ok da novi ugovor započinje subotom?
3. Je li mi razlog za brigu što novi ugovor nije na neko "okruglo" vrijeme, recimo na 6 mjeseci, nego na (kad se zbroji) 5 mjeseci i 12 dana?!
Hvala unaprijed!
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 10:31   #5227
1. a šta bi ti da piše?
2. ok je
3. zašto bi bio?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 10:35   #5228
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
1. a šta bi ti da piše?
2. ok je
3. zašto bi bio?
Hvala ti na odgovoru!
Ma to mi je prvi radni odnos pa brinem previše, meni sve odgovara što piše u ugovoru, samo sam htjela provjerit ako je i s pravne strane ok.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 00:34   #5229
Sve je ok, takvi ugovori su ti realnost kod nas.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 08:53   #5230
Pozdrav,
pliz plizz trebam nekoga da mi se javi u inbox, hitno mi treba odgovor na par pitanja vezano za rad na pola radnog vremena, na dva posla itd...
plaćam pivče :klap:
__________________
Sve se vraća, sve se plaća...
corella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 14:45   #5231
Pozdrav.
Trebam pomoć.

1. Bila sam zaposlena pet mjeseci na određeno, do 30.09. Međutim, firma par dana ranije završava u blokadi, te plaću za 9. mjesec ne može isplatiti. Do kada, ne zna se.
Što mogu poduzeti u ovom slučaju da što prije vidim te novce?

Čula sam da postoji zahtjev za prisilnu isplate plaće na FINI. No, kolko sam googlala, zahtjev mora doći od poslodavca. Ima tko kakav savjet??

2. Budući da je ta firma u blokadi, vlasnik firme mi je rekao da ću dobiti novi ugovor koji glasi na njegovu drugu firmu (koja nije u blokadi), a nastavljam raditi sve isto....

Napominjem da sam s 30.9. odjavljena i tu je prekid rada.
Novi ugovor je trebao biti od negdje 05.10.2016 (nije striktno dogovoreno), međutim do danas mi nije dan, a danas saznajem da ga ni neće biti.
A ja uredno od 01.10. dolazim na posao i rintam (jebiga, tako smo se dogovorili)

Ne znam koje je pitanje ovdje, 15 dana sam radila za džabe
Ali ako tko ima kakav pametan savjet, slušam
barefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 16:14   #5232
Poslodavac ti je bio obavezan dati NP1 (obračun za neisplaćenu plaću). S tim obrascem ideš u Finu i pokreneš ovrhu.
Postoji i zakon po kojem poslodavac mora sam sebe blokirati, al je on u praksi neprovodiv jer je kompliciran, jer nije u skladu s kojekakvim drugim propisima... a i cijela procedura bi se mogla jako otegnuti.
Imaš na stranicama FINE zakonsku regulativu i linkove , pa si malo virni...

Isti vlasnik ti iz stare firme duguje plaću, a ti bez ugovora pristaješ raditi za njegovu novu firmu.
Ako je jedna firma propala, pa vlasnik otvara drugu , to nisu čista posla i bježi odatle.
To što si radila u drugoj firmi bez ugovora, teško ćeš naplatiti.
Prevarena si.

Sad ti ne preostaje ništa drugo, nego putem suda istjerati stvari.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 08:10   #5233
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Poslodavac ti je bio obavezan dati NP1 (obračun za neisplaćenu plaću). S tim obrascem ideš u Finu i pokreneš ovrhu.
Postoji i zakon po kojem poslodavac mora sam sebe blokirati, al je on u praksi neprovodiv jer je kompliciran, jer nije u skladu s kojekakvim drugim propisima... a i cijela procedura bi se mogla jako otegnuti.
Imaš na stranicama FINE zakonsku regulativu i linkove , pa si malo virni...

Isti vlasnik ti iz stare firme duguje plaću, a ti bez ugovora pristaješ raditi za njegovu novu firmu.
Ako je jedna firma propala, pa vlasnik otvara drugu , to nisu čista posla i bježi odatle.
To što si radila u drugoj firmi bez ugovora, teško ćeš naplatiti.
Prevarena si.

Sad ti ne preostaje ništa drugo, nego putem suda istjerati stvari.
Hvla ti na odgovoru. Na sud ne idem, u ovom slučaju nije vrijedno.

Ne otvara novu firmu, ima tri firme koje posluju već godinama.
barefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:50   #5234
Dobila sam posao na neodređeno (radim zapravo 3tj već ali prijavljena sam 2 tj po /25h tjedno).
Koliko bi bio moj otkazni rok ?
Nisam potpisala nikakav ugovor iako sam prijavljena na Mirovinskom a s poslodavcem sam se samo telefonski čula i nikako da se javi,uvijek u žurbi,bla bla...

Odrađujem subotom 1 sat (a prođe mi više od sat vremena na putovanje od posla do kuće) i taj sat je ''prekovremeni'' koji nije plaćen.
Kako to da odbijem ?
Kako da se zaštitim i dobijem tih 7 dana prijavljeno - koje nisu prijavili da radim ?
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:19   #5235
Nije mi jasno iz tvog pitanja. Dobila si posao i sad želiš dati otkaz pa te zanima otkazni rok?
Otkazni rok ovisi o tome kako ste se dogovorili. Ne moraš ga uopće imati ako se tako dogovorite. Ako se ne možete dogovoriti držite se zakona o radu koji kaže da je otkazni rok za tako kratak staž 2 tjedna.

Zatim, kako misliš od čega da odbiješ ovaj sat prekovremenog koji ti nije plaćen?
Od čega da odbiješ?

Ako su te pri prijavi na bilo koji način oštetili (a čini se da jesu) onda ih prvo pitaj što misle s tim, zašto se to dogodilo i probajte se dogovoriti da ti to nekako plate. Ako ne ide , onda samo sudskim putem možeš tražiti zaštitu.
I eventualno , prijavom inspektoratu, al to opet dođe na na sud, pa žalba ova, pa ona... pa se otegne.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 19:00   #5236
Za početak svega ti treba tvoj ugovor u radu, jer ne znam kako misliš da bi ti netko rekao o tvojim pravima, kad ne znaš koje konkretno obveze pišu u tvom ugovoru.
I kako te netko mogao prijaviti bez tvog potpisa ugovora? I zašto ga ne tražiš?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 02:01   #5237
zanima me koliko prije isteka ugovora na određeno poslodavac mora najaviti neproduljivanje ugovora? ili smije zadnji dan trajanja ugovora obavjestiti radnika o tome da mu se ugovor neće produljiti
__________________
The world is full of Kings and Queens, who blind your eyes and steal your dreams! (B.S./R.J.D.) \m/
Warpig is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 08:11   #5238
Ne mora uopće. Zna se do kada ugovor traje.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:35   #5239
,,,ukoliko kolektivni ne kaže drugačije. Ako postoji.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 16:59   #5240
pozdrav ljudi. imam jedan problem . supruga mi je radila u gradskoj firmi na ugovore po 6 mjeseci. ostala je trudna i išla na čuvanje trudnoće 1.4 ove godine ugovor joj je trajao do 18.9. zatim su joj produžili ugovor na 6 mjeseci do 3 mjeseca iduće godine . zatim sad nazovu i kažu nakon skoro 2 mjeseca da je došlo do pogreške i da hoće poništiti ugovor koji vrijedi još 4 mjeseca, kakva su nam prava ne znamo pa molim za pomoć hvala.
ivica s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.