Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 13:14   #1181
Quote:
Mickey1982 kaže: Pogledaj post
GEN-i je katastrofa, ako zakasnite par dana sa plaćanjem računa, dok ste na moru npr šalju zadnju opomenu prije raskida ugovora iako je već plaćeno.
Da, dosta su ažurni sa slanjem opomena, to je najjači motivator za potrošača da plati.
No nisu katastrofa.
Pošalju opomenu nakon dospijeća računa u roku tjedan dana, daju rok od 15 dana za plaćanje uz upozorenje da će raskinuti ugovor s vama ukoliko ne platite u navedenom roku. Uz to vas i nazovu i podsjete na otvoreno dugovanje gdje možete i popričati s njihovim operatorom. To je to koliko me pamćenje služi.
Nije im u cilju gubiti korisnike, no ukoliko je netko često neredovit prag tolerancije se zasigurno smanjuje.
Sve u svemu ja sam zadovoljan s njima.

Najbolje bi bilo da objedine račun za mrežu od HEP-a i svoje račune no to nije do njih.
Brulz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 23:38   #1182
Quote:
Brulz kaže: Pogledaj post
Da, dosta su ažurni sa slanjem opomena, to je najjači motivator za potrošača da plati.
No nisu katastrofa.
Pošalju opomenu nakon dospijeća računa u roku tjedan dana, daju rok od 15 dana za plaćanje uz upozorenje da će raskinuti ugovor s vama ukoliko ne platite u navedenom roku. Uz to vas i nazovu i podsjete na otvoreno dugovanje gdje možete i popričati s njihovim operatorom. To je to koliko me pamćenje služi.
Nije im u cilju gubiti korisnike, no ukoliko je netko često neredovit prag tolerancije se zasigurno smanjuje.
Sve u svemu ja sam zadovoljan s njima.

Najbolje bi bilo da objedine račun za mrežu od HEP-a i svoje račune no to nije do njih.
Neka pogledaju da li se računi plaćaju a tek onda nek šalju opomenu pred raskid ugovora. Račun plaćen davno a oni danas poslali opomenu pred otkaz ugovora. Sad ću ja njima otkazati ugovor, svi računi do sada podmireni oni šalju opomene pred raskid... neka, bit će raskid.
Mickey1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:37   #1183
Quote:
supersenivac kaže: Pogledaj post
jednom lopovi, uvijek lopovi. bjezite od lopova. pobjegla sam od t-com cim sam mogla (imala sam njihov telefon). ne pada mi na pamet imati struju preko njih, sad sam samo svoje stavove prema njima ucvrstila
Koja je procedura za ponovni prelazak iz T-coma u HEP?
davez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:43   #1184
Ne u HEP, nego u HEPI
Odeš na stranice HEPI-ja, popuniš i pošalješ zahtjev.
Pazi na eventualne penale HT-a.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 21:15   #1185
Ne nužno u HEPI (odn. HEP-Opskrbu). Nigdje ne piše da kupac ne smije biti bez opskrbljivača (takvih je mali milijun). Dakle, za povratak u HEP-ODS treba samo raskinuti ugovor s trenutnim opskrbljivačem, a automatika će odraditi ostalo.

Međutim, slažem se s the.elles.d-om, bolje je biti kod bilo kojeg opskrbljivača /HEPI uključen) nego kod nijednog. Bit će koliko-toliko jeftinije.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 18:48   #1186
jel ima nekih akcija negdje ?
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 22:36   #1187
koji kalkulator je najpouzdaniji?

i da li je kod hepija 1 račun za sve?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:23   #1188
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
i da li je kod hepija 1 račun za sve?
Još nije.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 08:48   #1189
Nije tema, ali ako ima netko info.
Na HEP-u sam, Zagreb, došao mi je onaj obračun malo veći s valutom 17.10. + akontacijska rata za 10.mj. Ako platim sve 02.11. hoće li mi slati opomenu?
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 09:05   #1190
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Još nije.
Inače, u novim (1.4) općim uvjetima HEPI-ja se spominje jedinstvena uplatnica od 1.1.2017.
Quote:
Kupac će naknadu za korištenje mreže plaćati
Operatoru mreže temeljem odvojenog (zasebnog)
računa kojeg Operator mreže izdaje Kupcu
temeljem važećeg Ugovora o korištenju mreže.
Opskrbljivač će Kupcu izdavati jedinstveni račun
za električnu energiju i korištenje mreže počevši
od 31.12.2016., odnosno od drugog datuma
koji eventualno bude utvrđen Zakonom o tržištu
električne energije ili drugim primjenjivim
propisom. Opskrbljivač je ovlašten donijeti odluku
o tome da sa izdavanjem Kupcu jedinstvenih
računa započne i ranije, u kojem slučaju će o
tome obavijestiti Kupca pisanim putem najmanje
15 dana unaprijed.
Doduše, HERA im je zabranila navođenje popusta za one koji imaju samoočitanje, pa ne znam kako će to završiti

Quote:
Dolores O'Riordan kaže: Pogledaj post
Nije tema, ali ako ima netko info.
Na HEP-u sam, Zagreb, došao mi je onaj obračun malo veći s valutom 17.10. + akontacijska rata za 10.mj. Ako platim sve 02.11. hoće li mi slati opomenu?
Za obračun plaćaš zateznu do dana plaćanja. Za akontaciju ti ne smiju naplatiti zatezne - jer ne moraš platiti dok ne dobiješ pravi račun.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 09:17   #1191
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Za obračun plaćaš zateznu do dana plaćanja. Za akontaciju ti ne smiju naplatiti zatezne - jer ne moraš platiti dok ne dobiješ pravi račun.
oK, tnx. a opomenu hoće mi poslat? jel znaš kad šalju, nakon koliko iza valute.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 09:43   #1192
To ne bih znao reći. Nikad je nisam primio
Znam samo da sam, dok nisam imao uslugu samoočitanja, sam računao mjesečnu potrošnju - i po njoj plaćao. Akontacije su završavale u smeću odmah kad su došle.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 20:48   #1193
Ako je netko prešao na RWE struju i plin, je li uplatnica za plin sada i od lokalnog distrubtera i RWE ili samo njihova?
Tj ima li i "mrežarine" kao za struju i kod plina ili sve fiksne naknade idu RWE?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 15:26   #1194
Pozdrav,
da li mi netko može reći da li se samoočitanje naplaćuje? I na HEP i HEPi stranicama piše da ne, ali mi neki tvrde da se njima naplaćuje i to po potrošnji.

Koliko sam ja shvatio HEP ODS ne naplaćuje (više) tu "uslugu", a HEPi ne naplaćuje naknadu za opskrbu.

Quote:
Usluga izrade mjesečnog obračuna po Ugovoru o samoočitanju sklopljenom s HEP-ODS-om ne naplaćuje se. Kupce koji imaju ugovorenu uslugu samoočitanja, HEP-Opskrba oslobađa iznosa za opskrbnu naknadu u visini 9,25 kuna mjesečno. Na ovakav način kupac, uz mjesečno plaćanje svoje stvarne potrošnje, godišnje uštedi 111 kuna.
Da li ima nešto što se naplaćuje dodatno kod samoočitanja brojila?
cr0w is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 15:30   #1195
Nema.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 07:52   #1196
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Nema.
hvala
cr0w is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 00:11   #1197
Moze li mi netko pojasniti...

Na HEPi stranici https://hepi.hep.hr/default.aspx?id=8 cijena bez PDV-a za bijelu tarifu je:

VT 0.49 i NT 0,24 kn/kWh,
dok je u HEP-u VT 0.84 i NT 0,41 kn/kWh, sto je stvarno velika razlika i vec sam se ponadao da cu nesto i ustedit.

E sada prema mom izračunu koji je potpuno tocan za HEP bi mi bila velika razlika u placanju, odnosno puno jeftinije, ali prema njihovom kalkulatoru razlika je jedva pisljivih 15 kn.

U čem je kvaka?
Mile1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 08:42   #1198
....EDIT
zvao sam ih i stvar je u tome sto je cijena mrezarine 0.35 po kWh za VT i 0.17 za NT
0.35 +0.49 = 0.84
0.24 +0.17 = 0.49
Sto bi znacilo da je cijena potpuno ista. Jedino u Hepiju imas popust od 5% na tih 0,49 i 0.17
Mile1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:02   #1199
Quote:
Mile1 kaže: Pogledaj post
....EDIT
zvao sam ih i stvar je u tome sto je cijena mrezarine 0.35 po kWh za VT i 0.17 za NT
0.35 +0.49 = 0.84
0.24 +0.17 = 0.49
Sto bi znacilo da je cijena potpuno ista. Jedino u Hepiju imas popust od 5% na tih 0,49 i 0.17
Popust imaš na dio u opskrbi, ne u mreži. Dakle 5 % popusta u VT na 0,49 i u NT na 0,24, ne 0,17 kako si ti napisao.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 23:14   #1200
Arrow

Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Popust imaš na dio u opskrbi, ne u mreži. Dakle 5 % popusta u VT na 0,49 i u NT na 0,24, ne 0,17 kako si ti napisao.
Da, vidim da sam svasta nesto upisao krivo. Tek sam se bio probudio.

Prema tome znaci da je uz naknadu za mrezu cijena HEPi struje
VT 0,8155 kn/kWh
NT 0,398 kn/kWh

Prema tome, ako su sve druge dadžbine iste kao i prije, znaci ako se samo mijenja cijena struje za tih bijednih 2 i pol lipe po kwh, razlika u cijeni između računa od 100 kn mi ispadne 2 kn manje, a kod računa od 600 kn bih platio 15 kn manje.

Pa me zanima jel sve drugo isto sto se tice naknada i ostalog? Ako je onda se ovo nikako ne isplati
Mile1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.