Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 21:05   #41
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
...treba joj dati do znanja da oni sami trebaju donositi odluke a ne slušati druge jer će mu u protivnom biti jako teško živjeti sa njom i stalno će biti sličnih situacija
Ako tako misliš, odakle ti ideja da bi bilo mudro pričati s još nekoliko osoba za koje zna da će reagirati drugačije i stvoriti joj još veći pritisak?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:08   #42
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Budi uz nju. Nježno, s puno ljubavi, strpljenja, razumijevanja.. onako i onoliko kako i koliko njoj to treba. Razgovaraj s njom o njezinim osjećajima, mislima i željama, reci joj što ti osjećaš, misliš i želiš, ali bez osuđivanja i bez uvjetovanja, bez prijetnji, ucjena i grubih riječi.

Čini mi se da si joj ti jedina osoba na koju bi mogla računati, pokaži joj to.




Glupost nema veze s modernošću i nemodernošću.
Točno... Ma to sto sam ja napisao je bio sarkazam, trebao biti pod navodnicima...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:09   #43
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
@freak reci joj i da li je ona svjesna da se može desiti da ne može više imati djece ili da će jako teško zatrudnjeti nakon abortusa, a ja znam jako puno parova (nekih 6-7) koji nisu htjeli djete do 30 i sada pokušavaju više od 2 godine i ništa, i jako su nesretni i depresivni zbog toga
Hoces reci - neka joj se zaprijeti?
Najbolje nek joj odmah kaze da ce onda i za par godina dobiti neizljecivi rak maternice, a vjerojatno i AIDS, a lako moguce da ce i zavrsiti na psihijatriji kao paranoidni sizofrenik.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:11   #44
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Trenutačno je u sobi i leži tamo......opet ću razgovarati sa njom kao i uvijek jer je to moja dužnost i ja to želim i zato što je VOLIM. Nije se definitivno odlučila. Sljedeći tjedan je tek dogovoren prvi pregled kod ginekologa. Tužan sam jer moram o tome razmišljat a kamoli pričat. Do prije mjesec dana je rekla da HOĆE dijete a sada ovako. Pa kako bi se ti osjećala na mom mjestu? Da je rekla da ne želi još 2 godine djecu ok. Ne bih je silio na ništa.
Mama ima odličan tajming.

Riječi "Kćeri mlada si, luduj i zabavljaj se, obveze ti ne trebaju" su kao stvorene za svaku 28godišnju trudnicu

I onda sebi uzmeš nick freak pa jedini freak je majka koja ima takve reakcije, prilično zakašnjele...

Ono što je začuđujuće da je tvoja žena na to tako reagirala, zna da joj je majka radila pogrešne izbore u životu i upravo savjet osobe koja nije znala hendlati svoj obiteljski život ju je toliko uzdrmao u njenoj odluci, čudno, čudno za osobu koja ako i je razmažena kao što veliš je i u, ja bih rekla, zrelim godinama, pa niste srednjoškolci...

Ne možeš ništa osim biti uz nju i ponavljati kako vi nećete završiti kao njeni roditelji, kako je vaše dijete željeno i kako će biti voljeno, i nadati se da će je ovi osjećaji proći...
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:15   #45
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post

Ono što je začuđujuće da je tvoja žena na to tako reagirala, zna da joj je majka radila pogrešne izbore u životu i upravo savjet osobe koja nije znala hendlati svoj obiteljski život ju je toliko uzdrmao u njenoj odluci, čudno...

Ne možeš ništa osim biti uz nju i ponavljati kako vi nećete završiti kao njeni roditelji, kako je vaše dijete željeno i kako će biti voljeno, i nadati se da će je ovi osjećaji proći...
Iskreno, sa psiholoske strane, meni to nije ni malo cudno, vec spada u kategoriju 'popravljanja stete'

Sa zadnjim sto si napisala se apsolutno slazem, no mislim da pri tome treba izbjegavati napade na mamu.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:15   #46
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Hajde mi molim te reci kako se to radi?
Zar ti zaista mislis da se ucjenom bilo sto moze postici?
možda da pročitaš moj prvi komentar bi ti bilo jasnije što mislim

ne ne može se ništa postići ucjenom, a ona nije svjesna posljedica njenog dramatiziranja (i pobačaja), ali budi iskrena pa reci jel u redu da ona ovo njemu radi? neovisno da li se radilo o muškarcu ili ženi ali uvijek je loše za brak i vezu kada osoba ne razgovara i ne donosi odluke sa svojim supružnikom nego pada pod utjecaj drugih ljudi (i to bi joj netko trebao za njeno dobro dati do znanja na bilo koji način, naravno da sam "ucjenu" rekla u afektu, ali i ona u afektu svoje slabosti želi pobačaj iako je prije mjesec dana htjela dijete)
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:19   #47
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
možda da pročitaš moj prvi komentar bi ti bilo jasnije što mislim

ne ne može se ništa postići ucjenom, a ona nije svjesna posljedica njenog dramatiziranja (i pobačaja), ali budi iskrena pa reci jel u redu da ona ovo njemu radi?
Ja ne razmisljam u kategorijama da li je nesto u redu ili ne. Pokusavam se odmaknuti od moraliziranja najdalje sto mogu.
Svatko ima pravo na izbor, svatko ima pravo na gresku.
A 'izbijanje iz glave', ucjene i pritisci su nesto sto nikome ne pomaze, pa stoga nece ni nasem mladom paru.
U to sam sigurna.

Edit: Tvoj komentar da ona necega nije svjesna je iskljucivo samo tvoja fantazija
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:20   #48
...ja na tvom mjestu ne bi previše trošila riječi...osim što bi jasno i glasno rekla svoje stajalište, a to je da želiš dijete...sve preko toga je višak koji će možda polučiti željeni rezultat kratkoročno (da ona ipak rodi) a što nakon toga do kraja života ćeš je uvjeravati da se vi ipak volite i da je sve ispalo baš kako treba biti
...reci joj da je odluka samo njena (ko što i je), a ti također donesi svoju za sebe...meni se čini da tebe lovi panika zbog njene odluke da ti ne bi morao donositi svoje jesi li uopće na čistu što ako ona ipak pobaci...hoćeš li joj to zamjerati do kraja života ili pak prekinuti vaš brak
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:21   #49
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ako tako misliš, odakle ti ideja da bi bilo mudro pričati s još nekoliko osoba za koje zna da će reagirati drugačije i stvoriti joj još veći pritisak?
a gdje sam ja to točno napisala da treba pričati sa još nekoliko osoba, prvo što sam iskreno rekla je da treba na lijep i smiren način popričati sa njom...

ali budimo realni on time što ne govori svojim roditeljima za trudnoću njoj radi veliku uslugu jer su svjesni oboje što bi bilo da saznaju njegovi, pa onda nije u redu što je ona rekla majci i čvrsto se uhvatila majčinog mišljenja umjesto da to riješi sa svojim mužem i samo s njim, jer to je njihovo djete i napravili su ga sebi a ne roditeljima, bakama, prijateljima i dr.


ja razumijem vas i vaša mišljenja a i imam razloga zašto neke stvari govorim, imam dosta takvih osoba oko sebe i mislim da nije normalno da netko priča sa mužem i slože se da žele djete, "rade" na njemu i onda kada se desi dopuste nekom drugom da im napuni glavu i odluče se za pobačaj bez obzira na to što misli ova druga strana (to su osobe koje lako padaju pod utjecaj drugih i dramatiziraju čime rode još veći strah od obaveza i s takvim osobama treba na smiren i lijep način porazgovarati i dati im do znanja da ste vi jedno i da vi zajedno možete riješiti sve i da će on uvijek biti uz nju i pružiti joj maksimalnu podršku) ali isto tako ako ta osoba se ne potrudi vjerovati njemu i često takve stvari radi, nakon nekog vremena on više neće znati izaći na kraj s njom i umorit će se od stalnih bespotrebnih narušavanja odnosa među njima...svi mi imamo strpljenja ali ono ne traje vječno

Zadnje uređivanje Mrs. T : 19.03.2012. at 21:27.
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:32   #50
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Hoces reci - neka joj se zaprijeti?
Najbolje nek joj odmah kaze da ce onda i za par godina dobiti neizljecivi rak maternice, a vjerojatno i AIDS, a lako moguce da ce i zavrsiti na psihijatriji kao paranoidni sizofrenik.
da li si ikada imala abortus i razgovarala sa liječnicima o istom? i da li imaš neke prijatelje koji su očajni zato jer ne mogu zatrudnjeti nakon cca 33. god?
vidiš ja znam jako puno ljudi i dosta sam upoznata sa time i opće je poznato da je žena do 30 godine više plodna nego nakon tih godina

ne, ne želim reći da joj zaprijeti, ali želim reći da i on ima pravo na svoje mišljenje i da je to i njegova odluka a ne samo njena, pa isto tako kao što bi on trebao saslušati nju, ona bi trebala saslušati njega


dijete nije igračka ili stvar koju prvo želiš pa kad se zasitiš onda ju daš drugome ili odbaciš, pa je vrlo djetinjasto s njene strane bilo da su htjeli zajedno dijete ali kad se ono dogodilo sad želi abortus (a on ne želi da ona to napravi), trebaju o tome lijepo razgovarati bez mame, tate, bake, djeda i td. i donijeti odluku sami, a što više se ona savjetuje s drugima to će samo njoj biti teže (i to joj on treba objasniti) jer očigledno je da je labilna osoba kada je nakon svega usvojila "pametan" savjet svoje majke


"izbijanje iz glave" je samo moja riječ koju ja koristim da bi jače naglasila da nekome treba nešto objasniti da radi krivo, razumijem da mi ne možeš čitati misli i što zapravo želim reći nego eto komentiraš ono što vidiš da je napisano i shvaćaš na svoj način

Zadnje uređivanje Mrs. T : 19.03.2012. at 21:41.
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:45   #51
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
da li si ikada imala abortus i razgovarala sa liječnicima o istom? i da li imaš neke prijatelje koji su očajni zato jer ne mogu zatrudnjeti nakon cca 33. god?
vidiš ja znam jako puno ljudi i dosta sam upoznata sa time i opće je poznato da je žena do 30 godine više plodna nego nakon tih godina
Znaci, treba joj utjerat strah u kosti?

Quote:
ne, ne želim reći da joj zaprijeti, ali želim reći da i on ima pravo na svoje mišljenje i da je to i njegova odluka a ne samo njena, pa isto tako kao što bi on trebao saslušati nju, ona bi trebala saslušati njega
Da.
Trebaju porazgovarati. Ta ideja se provlaci kroz vec tri pune stranice.
Ja samo reagiram na tvoju nail and hammer metodu koja je u ovom slucaju totalno kontraproduktivna.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:47   #52
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ne griješim. S obzirom na to da su u braku i da je on otac djeteta, oboje moraju biti suglasni da se pobačaj izvrši.
Griješiš!
Punoljetna osoba(žena) koja nije pod skrbništvom,bez obzira na ne/bračni status ne treba ničiju dozvolu tj supotpis da bi se odlučila za prekid trudnoće u roku predviđenom zakonom.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:47   #53
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomozite mi!!!!
Žena ima skoro 28 a ja 29 godina. U braku smo 10 mjeseci i imamo rješeno stambeno pitanje i obadvoje radimo. Pravi sretnici. Prije mjesec dana je rekla da hoće sa mnom djecu i da se bacimo na posao...prošli tjedan smo radili test i saznali smo da je trudna. Od tada je u depresiji i razmišlja o pobačaju jer misli da ona to još ne može i da nije spremna na takvu odgovornost. Pa rekla mi je da hoće bebu. Nitko je nije tjerao. Boji se odgovornosti i gubitka slobode. Ja sam jako tužan i ne znam kako bih podnio da pobaci. A i bojim se za njeno psihičko stanje nakon toga. MOLIM VAS POMOZITE MI. POSEBNO BIH ZAMOLIO ŽENSKE OSOBE KOJE SU SE NAŠLE U ISTOJ SITUACIJI. Hvala!
Boji se sto je i u jednu ruku i normalno,barem kod prvog djeteta.

Al sorry ja bih joj u lice rekao koji joj je k...?
pa radi se o ljudskom zivotu covjece? pa moras stajati iza svojih djela kakva god da jesu.

Ti se bojis za njezino psihicko stanje? pa rade se malo zabrini o tome s kim si u braku...
Pa nije to dijete u utrobi neka igracka koju mozes baciti kad ti dosadi jer si se eto predomislio..

Al opet, ne sudi joj jer je strah jako mocna stvar. Radije ju smiri i objasni joj koje su posljedice, psihicke a i bioloske ukoliko se odluci na pobacaj.

Uostalom, zar si ti neki papucar, da nemas nikakvu rijec u cijelom prici?
Pa i ti si otac tog djeteta. Sta ti zelis?
__________________
Ili napiši nešto vrijedno čitanja ili uradi nešto vrijedno pisanja.
Prometeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:47   #54
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Rekla je da je trudna i nije od mame dobila reakciju kakvu je očekivala i to ju je pogodilo. Mislim da joj mama nije prava osoba za savjete budući da je sebi sama uništila život jer je landrala okolo i tako zatrudnila i udala se pa odmah rastala nakon nekoliko mjeseci i vratila se starcima. I tako mi je žena živjela sa mamom, bakom i pokojnim djedom u kući u kojoj joj nije baš sve bilo idealno......teško je sa starijima živjeti. Ma..........Uglavnom sada joj je prekrasno sa mnom. Jer je sama svoj gazda u kući i radi šta hoće. I znam da je njenoj mami krivo zbog toga....valjda jer je ostala sama u kući sa babom.
ovdje je kljuc njezinih strahova......

pa kako bi se ona mogla ponasati drugacije od onog sto je slusala citav zivot?


u ovim,jako bitnim,jako osjetljivim trenucima za svaku trudnicu..njezina majka joj ne daje podrsku,ne bodri je,ne prica joj lijepe stvari...nego ju truje.....zalosno,zbilja zalosno!

ako je razumna,ako ste oboje....mozda netko treci da vam da savjet,posve neutralan?jer,kljuc njezinih problema i nesigurnosti lezi u odnosu nje i majke....

ucinila ju je vrlo nesigurnom za zivot,i sav svoj jal i ogorcenost prenijela na nju...zato se tvoja zena ovako i ponasa....
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:48   #55
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
"izbijanje iz glave" je samo moja riječ koju ja koristim da bi jače naglasila da nekome treba nešto objasniti da radi krivo, razumijem da mi ne možeš čitati misli i što zapravo želim reći nego eto komentiraš ono što vidiš da je napisano i shvaćaš na svoj način
A pretpostavljam da onaj koji objasnjava radi 'pravo'?
Pravo/krivo, razgovori, svadje i debate tko je u pravu su ubojice partnerskog odnosa.
Uostaom, zasto bi ona radila nesto krivo?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:49   #56
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Rekla je da je trudna i nije od mame dobila reakciju kakvu je očekivala i to ju je pogodilo. Mislim da joj mama nije prava osoba za savjete budući da je sebi sama uništila život jer je landrala okolo i tako zatrudnila i udala se pa odmah rastala nakon nekoliko mjeseci i vratila se starcima. I tako mi je žena živjela sa mamom, bakom i pokojnim djedom u kući u kojoj joj nije baš sve bilo idealno......teško je sa starijima živjeti. Ma..........Uglavnom sada joj je prekrasno sa mnom. Jer je sama svoj gazda u kući i radi šta hoće. I znam da je njenoj mami krivo zbog toga....valjda jer je ostala sama u kući sa babom.
Znaš što ću ti ja reći?
Tvoja punica je ZMIJA. Koja zakuhava stvari među vama, kvari vam brak, pokušala je i prije braka...

Tvoja žena je nezrela osoba, bez svojega 'ja'.
Ona je žena od 28 godina na koju mamica ima tako jak utjecaj k'o da je trogodišnjakinja.
A i ako tako olako mijenja ovako ozbiljne i bolne odluke, to mi malo vuče na bezosjećajnost...

Ništa čudno. Budući da joj je majka takva manipulativna zmija, vjerojatno je sa njom izgradila takav odnos i od nje napravila takvu osobu.

Takve osobe često nalaze naivne ljude koji su jednostavno odrasli u normalnim obiteljima pa nisu svjesni u što se upuštaju i zagorčavaju im život...

Apsolutno ti je jedina šansa da odlučno zabraniš punici ikakvo miješanje i komentiranje vaših odluka. To reci pred objema.
I uopće ne mora biti lijepo i smireno. Poludi koliko god hoćeš, neka te ogovara cijela familija kao divljaka. Šta te briga?
Reci ženi da više niti jednom ne želiš čuti 'što njezina mama misli o tome.'
Da su vaše odluke isključivo vaše. A ako misli raditi onako kako joj mama kaže, onda neka ode i živjeti sa njom. I da koji k se uopće išla udavat ako joj je to što tražiš SF?! Imaš svako pravo biti oštar.

I to je jedini način da zaustaviš tu patologiju.
Koja je već počela uzimati maha i pod tvojim krovom. Zašto bi to dopustio?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:53   #57
Ti imaš doma jako nezrelu ženu koja je sebična do bola.
Na stranu njeno djetinjstvo žena ima skoro trideset,sređenu situaciju ,tvoju ljubav i podršku,slobodu i topli dom.
Pa sada ne želi to ugroziti te se ups odlučila abortirati.
Da ne ugrozi zabavu,slobodu i dobar život.Šit.

offtopic
Čovjek je čovjek od začeća.Hipokratova zakletva je obećanje da će liječnik štititi život od začeća.Ne govori se " ma tek tamo kada malo poraste u trbuhu i kad je kasno za abortus"Po meni abortus je ubojstvo i žalim svaku ženu koja se na to "mora "odlučiti.Žao mi je žena koje to rade.
Najčešće iz svih oblika skrivene komocije,sebičnosti jer beba mijenja život,zbog muke i obaveza,zbog mišljenjja okoline.Zbog sebe i želja da se ne moramo brinuti za drugo ljudsko biće.Jer znamo što to znači a to nam se ne sviđa.Nemamo želju ni volju žrtvovati svoj život podižući dijete.Ne sada itd.itd.
Nego ga je bolje pobaciti.Bolje za koga?
Samo ti objašnjavam.
Ova tvoja ne mora.Želi pobaciti iz sebičnosti ,nezrelosti i straha.Kako god to zamaskirani abortus je oblik sebičnosti.
Ne želi djecu?
Onda je trebala paziti da ne zatrudni,nije se trebala udavati.Kaj joj se svidjela sloboda,lova ,kuća ili brak?Nije brak samo zabavni ringišpil.
Ovo me možda košta kartona ali ti imaš doma ženu koja će pustiti u wc vaše buduće dijete jer je nespremna na odgovornost.Kada će biti ? Sa 55.
I razumijevanje te podrška imaju granicu.
Sumnjam da će uskoro biti zrela i spremna ,ako uopće.Zbog dobrog života kojim živite.Tu nema logike.
Ne razmišlja racionalno pa ti pokušavaj razmišljati za nju.Ti se bori za tu mrvicu u njoj,za svoju bebu koja će uskoro dobiti ručice.Bori se za nju jer abortus zna unititi ženu i brak.Budi nježan i obziran li kategoričan da to ne učini .Ako to radi iz sebičnosti.
Možda više nikada neće imati djecu.I to zna biti posljedica abortusa.Ako joj je to svejedno onda spavaš sa strancem ne voljenom ženom.
To nije samo njena beba.Pa ako se ti ne slažeš sa tako teškom odlukom reci joj to,pokaži joj to.Da ne učini sebi,tebi,vama nepopravljivi ponor.
Nemoj samo šutjeti i čekati.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:56   #58
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Apsolutno ti je jedina šansa da odlučno zabraniš punici ikakvo miješanje i komentiranje vaših odluka. To reci pred objema.
To mu je apsolutno jedina sansa
Nakon toga ce majka i kci preci u ilegalu, a majka guja nastaviti rat gerilskim metodama.
Daj mi molim te reci kako mozes odrasloj, mentalno zdravoj osobi nesto zabraniti?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:58   #59
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Znaci, treba joj utjerat strah u kosti?
Da.
Trebaju porazgovarati. Ta ideja se provlaci kroz vec tri pune stranice.
Ja samo reagiram na tvoju nail and hammer metodu koja je u ovom slucaju totalno kontraproduktivna.
nisi mi odgovorila na pitanje
kontraproduktivno je i njeno prvo željenje djeteta pa onda dramatiziranje oko istog jer je poslušala savjet svoje majke, ako se tako nastavi ponašati (a imam jednu prijateljicu koja je takva) i ne pokuša se malo smiriti muž kad tad će se umoriti od toga svega i otići pa nek onda dramatizira koliko hoće (uništit će im brak svojim ponašanjem) i takvoj osobi treba pomoći za njeno dobro jer one nisu toga svjesne i ne rade to zlonamjerno niti iz nekog inata nego jednostavno se u njima rodi toliki strah da prva osoba koja ima mali utjecaj na njih im može napuniti glavu da donesu odluku radi koje će žaliti

da se razumijemo, ja sam realna i ne držim ničiju stranu nikad, ali držim stranu onoga za koga smatram da je u pravu
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:02   #60
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ti imaš doma jako nezrelu ženu koja je sebična do bola.
Na stranu njeno djetinjstvo žena ima skoro trideset,sređenu situaciju ,tvoju ljubav i podršku,slobodu i topli dom.
Pa sada ne želi to ugroziti te se ups odlučila abortirati.
Da ne ugrozi zabavu,slobodu i dobar život.Šit.
Ako je to istina sto ti pises, onda se postavlja pitanje da li bi nas freak uopce trebao imati djecu sa takvom osobom.
Pa daj zamisli sto ce ta tek raditi djetetu? Takva sebicna i nezrela.
Mislim da si nasem autoru izuzetno pomogla ovim svojim komentarom.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.