Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2014., 02:45   #601
Sve obične grijalice na struju griju koliko potroše, ne može grijati super a malo trošiti, inače bi taj proizvođač pobio Prvi zakon termodinamike .
Druga je stvar što ne osjećamo jednako toplinu iz različitih grijalica, kalolifer guta 2kw a jedva osjetiš da radi dok kvarcna grijalica prži i sa 1kw.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:12   #602
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
A to i nas izgleda čeka :/
Ja fantaziram o podnom grijanju na solarno napajanje... Samo to je tek samo u mašti.

Klimu imamo, još jedna jedinica ide u našu spavaću. Mislim da će to za sad biti to.

A za dječju sam vidjela super rješenje. Radijatori na struju, jednostavno se objese na zid i priključe na struju izvedenu iz zida. Kažu da jako malo troše i super griju. Još ih nisam vidjela uživo, ali budem kad za Bižić bude išla u južne krajeve. To nam je još jedna opcija uz (osim) kamin(a)
ovo sam i ja mislila, ali nažalost solarno nije dostatno za podno, treba imat još nešto što će ga podržavati. U ovom slučaju to nije isplativa investicija jer su nama osobno za cijeli ovaj sustav tražili oko 115 000kn. (kuća je od 150m2, niskoenergetska montažna).
__________________
You know you love me xoxo
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:27   #603
Kaminska pec plamen tena termo-ima tko iskustva?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 17:28   #604
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Jel tko kad čuo za tog proizvođača Piazzeta? Za neku firmu koja postoji skoro 60 god. ima jako malo informacija na netu, ne računajući official stranice i one od prodavača.
Ima li nešto bolje do 15.000 kn?
evo imam ja. Ja sam za sada zadovoljna. Izgleda super, grije super. Ložišta su i skuplja i jeftinija od 15000 kn, ovisi koje izaberes, je li za centralno ili nije i slično
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 17:36   #605
Imam iskustvo sa kaminskom peći Mars od Color-a. Maknuli smo "ukrasne" ploče, grije kao luda http://www.color.hr
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 09:07   #606
To su mramorne ploče? Kako je grijao u orginalnom stanju?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 09:18   #607
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
To su mramorne ploče? Kako je grijao u orginalnom stanju?
Nisu mramorne bar ne na našem modelu, ima 5 godina. Grijao je odlično i tad i sad, maknuli smo ih iz estetskih razloga tj nisu nam se više sviđale. Uzeli smo svjetle ploče, a one su potamnile iznad vrata i posatle ružnjikave.
Mislim da imaju isti taj model i bez tih ploča
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 00:34   #608
Imala sam prilike vidjeti uživo Nordica peć. I zaljubila se .

I sad opet imam pitanje. Koliko zglobova smije imati odvod od peći do dimnjaka. Peć bi stavila u dnevni, a otvor dimnjaka je u kuhinji, ali do njega se može dosegnuti preko šanka. Znači iz peći bi trebala ići cijev prvo vertikalno, pa horizintalno, pa iza ugla u otvor.
Sigurno nisam ovo jasno napisala ahahaha

Pokušat ću naći sliku
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 18:34   #609
Sto manje cijevi do dimnjaka to bolje....
Sumnjam da ce ti dimnjak vuci dim...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 22:47   #610
Evo slike, nije neke kvalitete, ali dovoljno se vidi otvor u dimnjaku (pogled iz boravka) i mjesto gdje treba doći Nordica (u boravak, naslonjena na dimnjak). Nije to neka prevelika udaljenost, ali će izgleda biti puno zglobova :/.

__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 08:53   #611
Daj postavi isto pitanje na sam svoj majstor - sve o dimnjacima.
Tamo ce ti tocno reci dal moze ili ne...
Makar to ovisi poprilicno o dimnjaku - jacina..koliko vuce..

Steta da je sank s te strane, da je na drugoj onda bi pec mogla doci u kuhinju kraj dimnjaka-okrenuta staklom prema boravku...

I da, vidim da bi ti kamin osim ljepote trebao grijati stan, ne znam koliki ti je stan, zasto ne razmislis o kaminu za centralno-ja sam ga kupila , nisam jos postavila-plan je da grije sam 3prostorije i jos 3 prostorije s radijatorima...
Naravno u tom slucaju provjeriti prije kakav je dimnjak i staviti ga uz dimnjak -bez puno koljena..
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 15:51   #612
Htel bi si postaviti kamin u dnevnu sobu, nebi ugradbeni, neki ne prevelik gusni, rabljeni do 500-700 kn, jel to moguce naci za tu cijenu?

U kamine se ne kuzim bas, kolega mi je rekel da sad poslije sezone grijanja bude moguce naci jeftine kamine na njuskalu, a kad sam kod njega videl kakvu lijepu toplinu to daje ostal sam ugodno iznenaden.

Znaci ja bi nekaj tipa toga http://mdprofil.com/index/images/peci/005.jpg

svaki savjet dobro dosel
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 16:16   #613
Pa tesko za 500kn a ces kupiti , ali prati oglase i mozda naide-to ti je Plamen amity..
Bio je neki dan na oglasu takav za 1000kn pa pogledaj, vjerojatno je prodan jer sve ispod 1000kn ode taj cas...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 23:24   #614
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Pa tesko za 500kn a ces kupiti , ali prati oglase i mozda naide-to ti je Plamen amity..
Bio je neki dan na oglasu takav za 1000kn pa pogledaj, vjerojatno je prodan jer sve ispod 1000kn ode taj cas...
Ok. Naravno, budem prail oglase. Dal bi ja i vise, samo da kupim nesto kaj bude ok...kolko izgledom tolko i kvalitetno/funkcionalno.


Grijal budem jednu etazu: dnevna (spavaca) soba, mali hodnik, kuhnja i wc, sve povezano od 45 m2, a kamin bi stavil na sjeverni zid u dnevnoj sobi jer je tamo i dimnjak...

Molim te ako nije problem da mi linkas par kamina koje bi meni preporucili da se lakse snalazim pri odabiru. tnx
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:09   #615
Tu sto si stsvio plamen amity ljudi hvale-nova kosta3000kn...
Ona je bila i moj izbor ali se odustalo i idem na centralno-veliki prostor..
A taj tvoj mali ako je u komadu mora zagrijati...
Pazi samo na drva-sto suhlja da ti ne cadi staklo..;-)
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:24   #616
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Tu sto si stsvio plamen amity ljudi hvale-nova kosta3000kn...
Ona je bila i moj izbor ali se odustalo i idem na centralno-veliki prostor..
A taj tvoj mali ako je u komadu mora zagrijati...
Pazi samo na drva-sto suhlja da ti ne cadi staklo..;-)
OK, hvala ti na savjetu

p.s. ja doma imam centralno na plin, jer je kuca 250 m2, medutim sam sam trenutno u kuci, pa sam pec iskljucio i namjeravam se grijati na kamin, dok topla voda dolazi iz bojlera na struju.

Eto sad znam kakvu pec/kamin naganjati...nadam se da se bude nesto tog tipa naslo rabljeno.

Jos jedno pitanje, kad pise kamin na pelet, onda je samo na pelet ili se u njega mogu drva metnut
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 13:43   #617
Uglavnom su te peci samo za pelete-one imaju hrpu elektronike-same se pale, gase, itd...
Po meni dosta skupo za ono sto vama treba...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 14:01   #618
Evo, na ovo sam naisel na njuskalu:

1. http://www.njuskalo.hr/kamini/kamin-...oglas-13959906
2. http://www.njuskalo.hr/peci/pec-drva-oglas-14038689
3. http://www.njuskalo.hr/peci/pec-krut...oglas-13808170


Je to ok ? Jesu to peci negdje u rangu Plamen Amity ?
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 15:16   #619
Nije ti to u rangu plamena...
ti su kamini ili kineski ili poljski, novi su cca nesto vise od 1000kn...
za pocetak da bi vidio kvalitetu, odi do peveca - tamo imas amity i ostale plamenove kamine a imas i ove jetine...
Za pocetak ces vidjeti da se plamenovi kamini lijepo otvaraju i zatvaraju a ovi jeftinjaci sve nekom silom moras otvarati i zatvarati...
Plamen amity i ovaj sa linka -drugaciji materijal-sivi lijev vs lim+tanki samot...
Zato kazem najbolje se uvjeriti uzivo tako da sam vidis sto zelis...
da se naci amity za 1000kn, samo moras stalno pratiti oglase....
neki dan je bio ovaj model za 1000kn, ali naravno prodana je...
nedavno je bio stariji model-s 2 mala okrugl stakla 800kn isto tako prodan,,,trebas samo reagirati odmah..
Imas i plamen Doru, plamen maestral...
za te doduse nisam sigurna kakve su-ali su jeftinije od amity

Zadnje uređivanje huskybucka : 12.01.2015. at 15:27.
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 16:56   #620
mi imamo doma plamenovu doru 10, crnu. ne sjećam se koliko je koštala, možda oko 2600 kn pred nekoliko godina.
mi grijemo s njom kat kuće bez fasade, kupaonicu grijemo posebno na centralno jer je peć dosta loše pozicionirana, prostor je razveden i ne može u biti ugrijati dovoljno kupaonu. nisam majstor za peći, ali ova peć ima kapacitet za grijanje ako je dobro pozicionirana i prostor je povezan.
mi smo zadovoljni s njom, grijemo se s njom već nekoliko zima.
dakle radi se o ovoj peći, naša je crna, ljepša je...
http://www.plamen.hr/Proizvod.aspx?ProdID=42

mi imamo stariji neki model, koji ima dvoja vrata, posebno za ložište, a posebno dolje za pepeo.
evo slika jednog lijepog interijeti s tom peći čini mi se.

http://domidizajn.jutarnji.hr/fotoga...-stvarnost/12/
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.