Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2014., 11:26   #221
protocni bojler je manjih dimenzija no voli potrositi struje dosta. ja bi se odlucio na protocni bojler. ako nemate perilicu sudja pa na ruke perete sudje, tesko da ce vam iz obicnog bojlera biti dovoljno tople vode za pranje.
bilo koja slavina moze ici na bilo koji bojler
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 14:21   #222
ne ide bilo koja slavina na bilo koji bojler
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 21:37   #223
pojasni mi kako ne, ocito neznam.ozbiljno te pitam
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 00:35   #224
Quote:
trdlo kaže: Pogledaj post
obzirom da se ne razumijem u problematiku oko pipa, zamolila bih da mi neko pojasni...
dosad smo imali centralni bojler u stanu, tako je bilo kad smo doselili, tako je i ostalo...

u novom stanu nismo htjeli centralni elektricni bojler (tamo nema plina), pa smo odlucili da u kuhinji imamo mali bojler ispod radne ploce

sad je pitanje - protocni ili 'obicni', koji akumilira vodu?

koja je mana jednog i drugog? mog muza je strah za eventualno prokapavanje... jer na razlicite bojlere valjda idu i razlicite slavine? htjeli bismo sigurno i dugorocno rjesenje
Evo na ovoj temi ti sve piše, i koja slavina na koji bojler ide .
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 21:58   #225
hvala, malo mi je jasnije... na kraju se odlucujemo za (neprotocni) ariston 5 ili 10l... protocnog snage manje od 7kw se plasimo jer nismo sigurno da bi ikada mogao ostvariti vrelu vodu

slavinu smo vec kupili, sa 3 cijevi je
trdlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:39   #226
Ima li smisla razmišljati o slavinama sa 5+ godina garancije, s obzirom na današnju tehnologiju završnog sloja, pretežno kroma? Tj. isplati li se više zamijeniti slavinu svakih 5 god. nego isprva kupiti duplo skuplju sa 10 god. garancije?

I što zapravo točno pokrivaju te garancije, koje dijelove slavine?

Koja marka ima kakvu servisnu mrežu u Zagrebu?

Jeste li imali iskustava sa samim servisima?

Eto, mole se iskustva...
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 22:58   #227
meni je čovjek u pevecu rekao da to s garancijama ne znači da imaju servis sa dijelovima i da popravljaju, već da ukoliko se slavina unutar garancijskog roka pokvari, doneseš je uz račun /(!!!) i oni ti daju drugu.

no, takvih iskustava nemam

najbolje da to pitanje oko garancije pitaš trgovca, neka ti oni kažu, nemoj se oslanjati na gornje bez provjere
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:00   #228
Pokriva li garancija zamjenu keramičkih uložaka?
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:03   #229
Quote:
djontra kaže: Pogledaj post
Ima li smisla razmišljati o slavinama sa 5+ godina garancije, s obzirom na današnju tehnologiju završnog sloja, pretežno kroma? Tj. isplati li se više zamijeniti slavinu svakih 5 god. nego isprva kupiti duplo skuplju sa 10 god. garancije?

I što zapravo točno pokrivaju te garancije, koje dijelove slavine?

Koja marka ima kakvu servisnu mrežu u Zagrebu?

Jeste li imali iskustava sa samim servisima?

Eto, mole se iskustva...
Ja mislim da uvijek ima smisla kupiti bolju cesmu sa keramickim uloscima. Takvoj cesmi nema kraja, jedino problem moze biti voda sa puno kamenca.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 14:10   #230
Ima nekoliko stvari o kojima treba povesti računa pri kupnji miješalice. Na tržištu su dosta rasprostranjene one kineske proizvodnje, koje bi zaobilazila, osim ako nisu baš od nekog poznatog proizvođača kao što je Hansgrohe, Grohe i slično. Veliki proizvođači imaju svoje vlastite tvornice i kontroliranu proizvodnju u Kini, dok ima brdo no-name kineskih proizvođača čije pipe mogu biti i opasne po zdravlje (loša obrada, loša sirovina, nedovoljno ispiranje usljed čega unutar pipe ostaju razni štetni metali). Za razliku od 100 ili 200 kn ja ne bih riskirala vlastito zdravlje.
Osim toga, vrlo je vjerojatno da će na lošoj pipi otići krom, neki dio za koji nema rezervnog i sl. Ok, ima trgovaca koji će ju zamijeniti ali i to košta. Skinuti staru, odnijeti u dućan i namontirati novu.
Obzirom da su cijene brendiranih proizvoda sa servisnom mrežom vrlo pristupačne, meni se čini da je bolje uzeti kvalitetnije.
Nećeš pogriješiti ako izabereš Hansgrohe, Grohe, Kludi, Hansa, ili neku talijansku marku.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 09:31   #231
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
meni je čovjek u pevecu rekao da to s garancijama ne znači da imaju servis sa dijelovima i da popravljaju, već da ukoliko se slavina unutar garancijskog roka pokvari, doneseš je uz račun /(!!!) i oni ti daju drugu.

no, takvih iskustava nemam

najbolje da to pitanje oko garancije pitaš trgovca, neka ti oni kažu, nemoj se oslanjati na gornje bez provjere
Tako je... doduše, ovisi o trgovini ali i o modelu slavine... ja sam prije tri godine kupio slavinu u tvim tonkoviću i otišla je nakon par mjeseci...vratio je natrag s računom i dobio novu bez problema... trenutno preuređujemo kupaonicu i naručio sam još jednu putem web shopa jer mi se nije dalo do trgovine, ali u principu ne bi trebalo biti problema sa zamjenom slavine...
zvonimir2201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 20:56   #232
molim preporuku za držač za tuš - klizna šipka.

Koja marka je best buy i gdje ju uzeti ?

Trenutno imamo Hansu - naron 3 godine prohrđala.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 21:33   #233
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
molim preporuku za držač za tuš - klizna šipka.

Koja marka je best buy i gdje ju uzeti ?

Trenutno imamo Hansu - naron 3 godine prohrđala.
Mi smo uzeli Grohe, super je..služi svrsi
nikad nisam razmišljala puno o tom djelu interijera, pa nisam od pomoći
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 13:09   #234
ja imam hansgrohe, 3,5 g još kao nova. i lijepa i lako se održava.
cicamalamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 12:46   #235
Pozdrav, spremam se kupiti mješalicu za bide, lavabo, tuš kadu. Bio sam u ferotermu? Prvo pitanje gdje je nestao Armal? Zar oni više ne proizvode pipe i mješalice? zatim sam vidio da u ferotermu ima neki brend vortex, rekao mi je kupac da je to njihov brand koji se proizvodi u kini? dali netko ima iskustva s tim? te koja je razlika između grohe i hans grohe ??
ingchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 14:16   #236
Pozdrav, ekipa. Nisam našla ništa u vezi ovoga, pa da vas pitam.
U pitanju je stara kupaonica koja ima rupe u zidu za slavinu (umivaonik) na određenoj širini. Problem je u tome sto se vise ne proizvode slavine koje imaju taj razmak. Razlika je premala da se sredi sa zglobovima (ne dihta dobro). Zanima me zna li itko od vas za kakvu zidnu slavinu sa pomicnim zglobovima koja bi se mogla montirati tako da joj je nebitan razmak izmedu cijevi, ili pak ako imate neki drugi savjet, a da ne ukljucuje stemanje zida i postavljanje drugih cijevi?

Hvala
vexsacrtom125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 13:07   #237
Ljuštenje kromirane boje na tuš stupu

Ima li još netko problema oko ljuštenja kromiranog sloja na tuš stupu i to većinom na dijelovima gdje se najviše skuplja voda i stvara lagani kamenac? Stup nisam čistio agresivnim sredstvima pa da ga oni izgrizu, a teta s garancije je rekla da im se to nikad nije dešavalo.
Ipak ću dobiti novi tuš stup pod garancijom, ali me frka ako se i taj počne ljuštiti.
Mišljenja?
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 10:44   #238
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Ima li još netko problema oko ljuštenja kromiranog sloja na tuš stupu i to većinom na dijelovima gdje se najviše skuplja voda i stvara lagani kamenac? Stup nisam čistio agresivnim sredstvima pa da ga oni izgrizu, a teta s garancije je rekla da im se to nikad nije dešavalo.
Ipak ću dobiti novi tuš stup pod garancijom, ali me frka ako se i taj počne ljuštiti.
Mišljenja?
Najveci problem je voda i neadekvatna sredstva za ciscenje.Ja sam cistila s Musculom i preporucujem da izbjegavate ga.Nekada smo cistili pipe s octom a to se danas ne smije.
Evo moje iskustvo,useljenjem u novi stan prije 9 g kupila sam sve skupe pipe.Pipa u kupaoni za umivaonik je onda kostala preko 7ooo,00 kn i prva se doslovno raspala.Bila je zelena i raspadnuta sto me frustriralo jer je kod mene doma labos.Cistila sam sredstvima za njegu kupaonica i pipa no nisam citala uputstva.Pipu smo poslali u Njemacku i cekamo odgovor.Kupila sam istu pipu, u medjuvremenu sam procitala uputstvo koje je bez prijevoda,njemacki neznam tako da mi je muz preveo sto nije s prvom pipom i pise DOSLOVNO,ne cistiti sredstvima za kamenac,nedaj boze octom sto mi je ocistila cistacica vec samo vodom i jelenjom kozicom.
Danas cistim tako i evo vec 3. mj. sve je ok.Druge pipe Vilery Boch i Grohe su u stanju relativno dobrom a najbolje izgleda u veseraju gdje sam stavila najjeftiniju Grohe.
Ako sam kome pomogla....citajte uputstva!
goldfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 13:27   #239
Quote:
goldfish kaže: Pogledaj post
Najveci problem je voda i neadekvatna sredstva za ciscenje.Ja sam cistila s Musculom i preporucujem da izbjegavate ga.Nekada smo cistili pipe s octom a to se danas ne smije.
Evo moje iskustvo,useljenjem u novi stan prije 9 g kupila sam sve skupe pipe.Pipa u kupaoni za umivaonik je onda kostala preko 7ooo,00 kn i prva se doslovno raspala.Bila je zelena i raspadnuta sto me frustriralo jer je kod mene doma labos.Cistila sam sredstvima za njegu kupaonica i pipa no nisam citala uputstva.Pipu smo poslali u Njemacku i cekamo odgovor.Kupila sam istu pipu, u medjuvremenu sam procitala uputstvo koje je bez prijevoda,njemacki neznam tako da mi je muz preveo sto nije s prvom pipom i pise DOSLOVNO,ne cistiti sredstvima za kamenac,nedaj boze octom sto mi je ocistila cistacica vec samo vodom i jelenjom kozicom.
Danas cistim tako i evo vec 3. mj. sve je ok.Druge pipe Vilery Boch i Grohe su u stanju relativno dobrom a najbolje izgleda u veseraju gdje sam stavila najjeftiniju Grohe.
Ako sam kome pomogla....citajte uputstva!
Mislim, tko želi dati 7000 kn za pipu zašto bi se pobogu mučio čitanjem uputstava. Valjda se za te novce sama čisti. Osim toga što ti je radila čistačica ? Jel nepismena ?
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:46   #240
Quote:
vexsacrtom125 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ekipa.Problem je u tome sto se vise ne proizvode slavine koje imaju taj razmak. Razlika je premala da se sredi sa zglobovima (ne dihta dobro).
Hvala
Dali se miješalica , te rupe za miješalicu, nalaze iznad ili ispod umivaonika? Možda može slika?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.