Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2007., 14:09   #1
Flex ljepila za pločice - hidroizolacija

Dobila sam informaciju da je najkvalitetnije ljepilo za keramičke pločice – flex
trenutno na tržištu Kerakoll. Cijena mu je paprena.
Pa me interesira da li kojim slučajem postoji isto neko kvalitetno ljepilo, ali recimo da je pristupačnija cijena ?
Vaša iskustva i saznanja dobro su došla!

Zadnje uređivanje Majstor : 28.06.2015. at 22:30. Reason: Promjena naslova posta , radi promjene naslova teme
pattyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 16:18   #2
Quote:
pattyc kaže: Pogledaj post
Dobila sam informaciju da je najkvalitetnije ljepilo za keramičke pločice – flex
trenutno na tržištu Kerakoll. Cijena mu je paprena.
Pa me interesira da li kojim slučajem postoji isto neko kvalitetno ljepilo, ali recimo da je pristupačnija cijena ?
Vaša iskustva i saznanja dobro su došla!
SIKA...odlično ljepilo...100kn 25kg....
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:08   #3
Murexin
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 09:38   #4
Murexin ili JUB. I da skupo je(flexibilno). Al njega koristiš samo ako ljepiš vanjske pločice i tako nešto a za unutra dovoljno ti je standard ljepilo.

nemoj se jako zamarat sa ljepilima jer su sva dobra ako ga dobro zamiješaš tj. da ga ne napraviš prerijtkog pa da pločice "plivaju" ili potonu. Mora bit čvrsto tj. tvrdo kad ga staviš na podlogu.
TRD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 10:57   #5
s time da ak koristiš male pločice onda ti je i za van dovoljno obično ljepilo. za neke velike pločice tipa 40x40 osobno bi i za nutra koristio flex
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:51   #6
Flex za keramiku vani, a unutra ako su velike pločice ili imaš podno grijanje!
putnik57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 11:39   #7
Quote:
pattyc kaže: Pogledaj post
Dobila sam informaciju da je najkvalitetnije ljepilo za keramičke pločice – flex
trenutno na tržištu Kerakoll. Cijena mu je paprena.
Pa me interesira da li kojim slučajem postoji isto neko kvalitetno ljepilo, ali recimo da je pristupačnija cijena ?
Vaša iskustva i saznanja dobro su došla!
HENKEL CM9 ILI TAK NEŠTO I SAMOBORKA FLEX ZA GRES
KIZO1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:38   #8
Nisam upučen u to koja je razlika između fleksi ljepila ali znam da imaju fleksi ljepilo u baumaxu za 58 kuna za 25kg. Ja sam ga upotrebljavao u kupaoni i kuhinji i jes je sve 5.
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:29   #9
Smile

Hvala vam na odgovorima , meni trebaju za pločice za balkon/terasu, a to je područje dosta hlado i zimi temperature su niske i dolazi do smrzavanja.
Što znaći da ljepilo stvarno mora biti flex i kvalitetno.
Evo ja sam ipak uspjela naći Kerakoll po nešto jeftinijoj cijeni ( na količinu).
još jednom se od srca zahvaljujem.
pattyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 20:43   #10
flex ljepilo za pločice na balkonu

Bok!

Planiram ljepiti pločice na balkone pa me zanima koje flex ljepilo je bolje...u pevecu imaju na akciji Samopev Flex 25 kg po 50 kn, a u Baumaxu imaju uglavnom od Lassenberger-Knaufa 3 vrste ljepila, od 47 do 90 kn...ima li netko iskustva s navedenim ljepilima?
Ili da uzmem od Samoborke Teratekt F koje je ok 90 kn u pevecu, a 100kn u Baumaxu?

Hvala na odgovorima unaprijed!
kvecenaj is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.03.2011., 21:16   #11
.

Samopev flex puni samoborka.
Uzmi bilo koje flexibilno ljepilo i sve 5.
Ja osobno koristim murexin ili mapei, ali nećeš pogriješiit ni sa Lassenberger-Knauf, mislim da u bauhausu košta oko 75 kn vreca 25 kg.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 14:06   #12
keramičaru

Hvala!
kvecenaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 19:31   #13
Preporucam SIKA-u, imaju ljepila za sve vrste keramike i kamena. Ono sto je dobro da se njihova ljepila mogu koristiti i u sistemu sa njihovim mortovima za hidroizolaciju gdje su vjerojatno najjaci na trzistu. To vam je bitno ako radite terasu ili balkon ispod kojeg mora ici hidroizolacija. Isto tako to je bitno ako radite kupaonicu ili neki sanitarni cvor jer opet treba hidroizolacija ispod keramike.
xvelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 18:08   #14
Evo I mi radimo terasu, nije natkrivena, stavili smo estrih i sad ici porculanske R10 gres plocice. Koje flex ljepilo I di da gledamo dobru cijenu? U Splitu smo. Hvala
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 18:39   #15
u bauhausa ili feroterma
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 18:57   #16
majstor veli da je najbolje neko skupo, da ovo u bauhausa nije baš nesto...incol...nešto takvo ...ma zaboravila sam ime
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 22:03   #17
incolla ti talijanski znači ljepilo ili cleber njemački, moraš znati proizvođača ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 22:05   #18
pogledaj iznad police jer su skuplje iznad a najbolje da ti majstor odabere
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 22:54   #19
Nismo baš imali sreće s Knaufovim Fliesen Kleberom, no s Cerersitovim CM ljepilima je bila druga priča. CM16 je opako dobro i čvrsto ljepilo, da se jedva da bušiti, koliko je tvrdo.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:16   #20
Hvala...kupljeno inocol je firma i to hrvatska proizvodnja (ipak ima i toga) iz buja, brodomerkur 100 kn za 25 kg
natha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.