Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2011., 10:09   #1801
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja sam pocela kupovati kruh "Prosnica" u Billi (ne znam gdje ga jos ima). Kao domaci kuruznjak je po teksturi, a sastav je 7 vrsta integralnih zitarica, sol i voda. Kompaktniji je od svedskog a meni finiji. I mala ga hoce jesti, a svedski bas i ne... Ne znam kakav je za GI ali kako je integralni valjda nije los...

P.S. dodje 20kn/kg, da se ne sokirate Ali meni se isplati, traje mi tri dana i nista se ne baci...
Hvala na info, bila mi je blizu pa ću i to pogledati......
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 10:14   #1802
Inače nabavila sam lancete koje sam htjela. . I jučer sam pojela svoj obrok suhog namočenog voća. Guk prije 5,8 mmol/L što je ujedno bio i guk 2 h nakon večere, a 2 h nakon voća isti. E sad ko je tu lud ja ne znam. Jutros na tašte guk 4,7 mmol/L. Danas radim profil s aparatićem pa da vidim baš te moje šećere.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 10:14   #1803
Meni svedski traje tjedan dana
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 10:27   #1804
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja sam pocela kupovati kruh "Prosnica" u Billi (ne znam gdje ga jos ima). Kao domaci kuruznjak je po teksturi, a sastav je 7 vrsta integralnih zitarica, sol i voda. Kompaktniji je od svedskog a meni finiji. I mala ga hoce jesti, a svedski bas i ne... Ne znam kakav je za GI ali kako je integralni valjda nije los...
super info bas ti hvala.
za svedski uvijek moram smisljat strategije, a billa mi je pred nosom.

Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Danas radim profil s aparatićem pa da vidim baš te moje šećere.
ajde bas i mene zanima; javi nam rezultate.
a ove ostale brojke ne znam kak bih komentirala; ma super da su takve
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 18:55   #1805
Danas sam ponovno vadila krv i pila onu bljuvotinu, pa opet vadila... Sad čekam četvrtak da vidim nalaz...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:41   #1806
helou narode - evo javlja se još jedna Slađana

na onom GUK testu na vuk vrh. su mi našli granične vrijednosti pa evo danas već drugi puta radim doma mali profil. prvi je bio nalaz uredan ali su me htjeli vidjeti još jednom za 4 tjedna!
prvi puta sam se napatila ko jadni mali crnac da im skupim onih 'samo' pet kapljica pa sam razvila neki super sistem. i eto me tu da možda nekome pomognem.
znači ono što je sestra pokazala na 'edukaciji ' kod mene ne pali a sestra kaže ovako:
- pikneš i jednom rukom držiš epruveticu a druga ruka - palcem guraš krv do točke uboda pa obrišeš o rub epruvetice - kod mene

ja radim ovako
napravim mali stalak za tu epruveticu - u kartonskom nosaču od kermice ili kalodonta - baš kao onaj za frižider
malo masiram prst koji mislim napasti (npr ljevi prstenjak)
ubodem ga, prvu kapljicu obrišem i onda krećem u akciju
nagnem prst prema epruvetici i desnom rukom guram krv prema točki uboda (kao da muzem kravu) tu mi malo i sila teža pomaže i odjednom krenu velike zdrave kapljice padati u moju ravno instaliranu epruveticu - i tadam! eto ih 4, 5, 6 ili 7 koliko im srce želi!


eto, možda nije neka mudrost a možda nekome pomogne. ja sam se prvo pikanje jako mučila jer moj palac nije mogao natisnuti dovoljno krvi u ubodeni prst. a kad sam skužila da to može druga ruka falio mi je dobrovoljac da mi drži epruveticu. sad sam sretna i pikam se cijeli dan
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:46   #1807
Bo, meni je isto tak bilo, imala sam iskustvo samo s aparatičem, di je dovoljna jedna kapljica krvi,
pa uspiješ to s palcem iste ruke, ali za epruvetu nikako,
za prvu sam se namučila ko isusek, a za drugu već spraksala, isto stavim epruvetu
na stalak, otvorim, piknem se, obrišem prvu kap, i onda imam obe ruke i noge slobodne za tiskanje.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:55   #1808
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
Bo, meni je isto tak bilo, imala sam iskustvo samo s aparatičem, di je dovoljna jedna kapljica krvi,
pa uspiješ to s palcem iste ruke, ali za epruvetu nikako,
za prvu sam se namučila ko isusek, a za drugu već spraksala, isto stavim epruvetu
na stalak, otvorim, piknem se, obrišem prvu kap, i onda imam obe ruke i noge slobodne za tiskanje.
ajme ja sam prvi puta srećom dobila više iglica i epruveta i prvo pikanje prvo jutro provel au suzama, svađi sa mm - koji je srećom bio doma pa mi je na kraju i pomagao 'tiskati'
drugo pikanje (poslje doručka) ista scena samo je mm već na poslu i ja nekako uglavim epruveticu među papirnate ručnike i tiskam drugom rukom
e treće pikanje - već sam imala stalak i tiskala ko velika -

i rekla sam onoj tamo teti da joj sistem ne valja i da ja to ne mogu jednom rukom - i objasnila joj kako radi - možda i ona nekome podijeli mudrost koja bi meni tada dobro došla. stvarno nije lako nakupiti 5 kaplica.
a ono kad režeš luk pa se recneš teče ko ludo i misliš si - aloooooo epruvetice di ste sad majku vam?!?!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:56   #1809
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
Bo, meni je isto tak bilo, imala sam iskustvo samo s aparatičem, di je dovoljna jedna kapljica krvi,
pa uspiješ to s palcem iste ruke, ali za epruvetu nikako,
za prvu sam se namučila ko isusek, a za drugu već spraksala, isto stavim epruvetu
na stalak, otvorim, piknem se, obrišem prvu kap, i onda imam obe ruke i noge slobodne za tiskanje.
čini se da baš sve treba biti na raspolaganju i tiiiiiiskaj!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:00   #1810
Ja sam jučer napravila guk profil na aparatić i da vas ne mučim sa svim vrijednostima, najviši GUK je bio 2 h iza ručka i to 5,8 mmol/L. Sve ostalo je bilo manje od tog. 2 h nakon večere bio je 5,5 te sam tad pojela moj 'grijeh' od dvije smokve i 5 suhih šljiva te 2 h nakon te bombe bio je 5,2. Toliko o mom šećeru.... Sad ću povremeno kontrolirati kad nešto zgriješim.....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 16:06   #1811
I ja sam si za profil stavila epruveticu na stalak (može poslužiti to kaj si napisala, pa kutije od leća, kutije od lijekova,...) i još jedan trik-prije oprati ruke u TOPLOJ vodi, to fakat pomaže Ja sam jednom u brzini oprala u prevrućoj i kad sam stisnula, krv šiknula posvuda
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 19:07   #1812
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
I ja sam si za profil stavila epruveticu na stalak (može poslužiti to kaj si napisala, pa kutije od leća, kutije od lijekova,...) i još jedan trik-prije oprati ruke u TOPLOJ vodi, to fakat pomaže Ja sam jednom u brzini oprala u prevrućoj i kad sam stisnula, krv šiknula posvuda

kako ne razmišljam! pa da, kad ti je hladno ne radi ti dobro cirkulacija, hladne ruke zato jer je manje krvi u njima -
topla voda- tople ruke - pune epruvetice -
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 19:28   #1813
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer napravila guk profil na aparatić i da vas ne mučim sa svim vrijednostima, najviši GUK je bio 2 h iza ručka i to 5,8 mmol/L. Sve ostalo je bilo manje od tog. 2 h nakon večere bio je 5,5 te sam tad pojela moj 'grijeh' od dvije smokve i 5 suhih šljiva te 2 h nakon te bombe bio je 5,2. Toliko o mom šećeru.... Sad ću povremeno kontrolirati kad nešto zgriješim.....
Cattleya, ovo je super
a sto kazes, nisi pazila sto i koliko jedes? to nisu mjerenja nakon dijabeticke prehrane, nego onako normalno kako i sto si i do sada jela? ili?
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 19:34   #1814
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
Cattleya, ovo je super
a sto kazes, nisi pazila sto i koliko jedes? to nisu mjerenja nakon dijabeticke prehrane, nego onako normalno kako i sto si i do sada jela? ili?
To je uz dijetu, ali nisam baš striktno vagala klopu. Da napravim jedan profil kad uopće ne pazim? Dobra ideja.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:00   #1815
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
To je uz dijetu, ali nisam baš striktno vagala klopu. Da napravim jedan profil kad uopće ne pazim? Dobra ideja.
a ne znam
kontroliraj sta ti je sumnjivo, da znas kako reagiras i da si prema tome organiziras prehranu.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:07   #1816
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
To je uz dijetu, ali nisam baš striktno vagala klopu. Da napravim jedan profil kad uopće ne pazim? Dobra ideja.
Radila sam i ja tako kad nisam uopće pazila i znao mi je šećer biti do 7.1. Zapravo, ne da nisam pazila nego sam jela pizzu i sladoled ili tako nešto.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:18   #1817
ispovjed:
pikala se dva sata nakon večere i nakon pikanja mrknula palačinku sa pekmezom


ali to je za bebu - sretna mama=sretna beba! jel tako?
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:58   #1818
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
ispovjed:
pikala se dva sata nakon večere i nakon pikanja mrknula palačinku sa pekmezom


ali to je za bebu - sretna mama=sretna beba! jel tako?
ti si moj čovjek!

ja danas pojela za večeru sendvič (tanke šnite kruha za dijabetičare, zdenka sir, čajna), šalicu mlijeka - mislite ništ strašno i nebi ni bilo da poslije nisam smazala ostatak grisa koji je jela curica (kolko je samo stavila kraš expresa)
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 07:35   #1819
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Radila sam i ja tako kad nisam uopće pazila i znao mi je šećer biti do 7.1. Zapravo, ne da nisam pazila nego sam jela pizzu i sladoled ili tako nešto.
Pa tak sam i ja mislila raditi. Ipak OGTT ostaje kao nedobar nalaz . Jučer mi je mm smučkao u varivo s mahunama i grah i krumpir i žgance, a za prilog sam si sama smjestila blitvu s krumpirom. Bilo je tu i nešto mesa. No, guk 2 h nakon takvog ručka kojeg sam i vagala, ali nakraju ipak pojela previše kruha i zamjena bio je 6,8 mmol/L. E onda sam pojela 200 g trešanja i guk nakon cca 1.5 h 6,2 mmol/L.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 11:45   #1820
samo da prijavim da sam pojela red obične mliječne čokolade i jednu vindijinu euforiju i nakon 1h guk je 5,2
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.