Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 00:10   #41
Smijes..
Mac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 00:49   #42
ma prije mladi vozači nisu smjeli poslije 23h voziti, ali sada možeš i nema takvog ograničenja... promijenjeno je to...
Niyol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 12:59   #43
Ok hvala na informacijama.
cartman18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 19:13   #44
Quote:
bubr3g kaže: Pogledaj post
evo sad provjerena informacija.

bratić mi je imao manju prometnu nesreću, ima 23 godine, položio je sa 18, znači za vrijeme starog zakona kada nije bilo ograničenja u kW

po novom zakonu i njega je zahvatilo ono "mladi vozač" i lupili su mu kaznu, ne znam tocno kolika je bila, ali uglavnom lupili su mu kaznu zato jer je vozio auto od 135 KS i zbog toga su mu prema novom zakonu lupili kaznu.

ALI, on se žalio zato jer je položio po starom zakonu gdje je stekao određena prava, a njemu se već prije stečena prava NE SMIJU oduzeti, i zato je napisao žalbu na tu kaznu gdje je naveo da je on stekao pravo upravljanja vozila neograničene snage prema starom zakonu kada je polagao vozački ispit.

stoga, svi vi mladi vozači, ako vam ikad lupe kaznu zbog toga, a položili ste za vrijeme starog zakona gdje nije bilo ograničenja u kW, slobodno se žalite zbog toga pozivajući se na već prije stečeno pravo


Istina. Kad vas policajac zaustavi nek vam i napise kaznu, ali lijepo zalbu na prekrsajni sud i ne bi smjelo biti problema. Ali to se odnosi na one koji su polozili prije 17. lipnja 2008. i odradili dvije godine.

Evo vam i sudska presuda:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=328181&page=14
Apolon247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:23   #45
a recite mi kad će ove izmjene zspc stupit na snagu, osim ako već nisu stupile? Zanima me jer imam bmw-a od 77kW, a znam da je se limit trebao micat sa 75 na 80kW
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 20:17   #46
Quote:
kralj irud kaže: Pogledaj post
a recite mi kad će ove izmjene zspc stupit na snagu, osim ako već nisu stupile? Zanima me jer imam bmw-a od 77kW, a znam da je se limit trebao micat sa 75 na 80kW
nisu jos stupile na snagu izmjene ZSPC-a
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 15:53   #47
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje na ovu temu, pa bih bio zahvalan ako bi mi netko mogao dati jasan odgovor. Posto nisam uspio nista naci o tome. Naime, imam dvojno drzavljanstvo, HR i strano, i stranu dozvolu. Auto je na strane tablice, ima 110 ks (dakle samo 5 previse, ali ipak kaznjivo). Kako se taj zakon odnosi na mene i mogu li zbog toga dobiti kaznu dok vozim ovdje u Hrvatskoj? S obzirom da je samo u Hrvatskoj (koliko mi se cini) na snazi ovaj pomalo glup i nelogican zakon.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima
brat_ivke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:43   #48
možeš bez problema kao stranac (sa vozilom, vozačkom i državljanstvom druge zemlje) upravljati na području RH.
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:49   #49
Pazi, nisi shvatio problem. Nisam stranac, nego drzavljanin RH, a imam i strano drzavljanstvo te upravljam autom na strane table sa stranom dozvolom. Auto premasuje dopustenu snagu od 105 konja, a ja sam mlađi od 24. Zanima me da li se taj zakon o mladim vozacima primjenjuje i na mene ili samo na vozace sa vozackom dozvolom izdanom u RH?
brat_ivke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 07:36   #50
jel imaš strano državljanstvo=strani si državljanin
jel imaš hrvatsko državljanstvo=hrvatski si državljanin
kao hrv. drž. ne smiješ upravljati vozilom jačim od 75 KW
kao str. drž. smiješ.
pa ti vidi šta ti paše!
ako te zaustavi policija daš stranu vozački i rješeno ( onda si se deklarirao kao stranac)
jel jesi na kraju stranac ( ako imaš strano drž.)

Zadnje uređivanje Katrin : 28.01.2011. at 08:43.
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 08:45   #51
Državljanin Republike Hrvatske koji ima i strano državljanstvo, smatra se pred tijelima državne vlasti Republike Hrvatske isključivo hrvatskim državljaninom.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 09:19   #52
Dobro i koji je onda vaš odgovor jel smije upravljati ili ne!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:03   #53
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
... ako te zaustavi policija daš stranu vozački i rješeno ( onda si se deklarirao kao stranac)...
Onda te ja provjerim u sustavu i popizdim jer mi lažeš. I onda bude svega. Uostalom, na području RH vrijede zakoni RH, a stranci nisu isključeni iz tih zakona.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:10   #54
onda ćeš reći i da je u carinskom prekršaju jer upravlja vozilom stranih reg. oznaka!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:16   #55
Taj prekršaj nije automatski i treba biti zadovoljeno više elemenata.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:33   #56
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Onda te ja provjerim u sustavu i popizdim jer mi lažeš. I onda bude svega. Uostalom, na području RH vrijede zakoni RH, a stranci nisu isključeni iz tih zakona.
Svaka čast ali ne možeš tako pisat "da popizdiš i bude svega" i između ostalog ne laže ti čovjek nego ima dvojno državljanstvo( nije ti reko da nema Hrvatsko)
Jedino zbog toga (jedva) čekam EU jer ona ne poznaje pojam dvojno državljanstvo!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:37   #57
Savjetovao si mu da laže, a ja sam samo skrenuo pozornost na to da to nije baš pametno jer ga lako možemo uhvatiti u laži. A mi uglavnom ne volimo da nam se laže i imamo mogućnosti tu laž i kazniti.

Što se tiče dvojnog državljanstva, potpuno se slažemo.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:56   #58
Ljudi, hvala svima na odgovorima, sad mi je uglavnom sve jasno. A sto se tice ovoga za carinski prekrsaj, mislim da ne bi trebalo biti problema jer je HR putovnica izdana u nasem konzulatu, a osobnu nemam s obzirom da mi trenutno prebivaliste nije u RH. Sad ne znam jesam li ja i na taj nacin u nekakvom prekrsaju, posto na netu nisam uspio naci nikakve informacije o tome.
brat_ivke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 11:00   #59
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Savjetovao si mu da laže, a ja sam samo skrenuo pozornost na to da to nije baš pametno jer ga lako možemo uhvatiti u laži. A mi uglavnom ne volimo da nam se laže i imamo mogućnosti tu laž i kazniti.
ne savjetujem mu da laže, nego upravlja vozilom stranih reg. oznaka pa nek onda da i stranu vozačku!

iako je i taj čl. na ustavnom sudu poradi "dobne diskriminacije" počinitelja!!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 13:35   #60
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Uostalom, na području RH vrijede zakoni RH, a stranci nisu isključeni iz tih zakona.
Ovo je zapravo odgovor na pitanje.

Pa ne odnose se hrvatski zakoni samo na Hrvate?!
Uopće ne kužim odakle ta ideja
Postavi si pitanje za neko kazneno djelo ili za neki drugi članak iz ZOSPC-a pa ćeš ubrzo uvidjeti suludost ideje da za strance ne vrijede hrvatski zakoni.

Dakle, mlađi od 24 godine u RH ne smiju upravljati vozilom jačim od 75 kW. Bez obzira čiji su državljani, koliko državljanstava imaju, gdje žive, gdje su rođeni, koja im je država kul i sl.
Uskoro će to, čini mi se, biti 80 kW.

Dakako, isto tako mlađi od 24 godine izvan Hrvatske moraju poštovati zakone tih država pa tako u većini njih mogu voziti jače aute.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.