Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2003., 17:32   #1
Shockovi s godisnjeg

Bilo se malo na Urlaub u Lijepoj Nasoj (Zlocestoj, Zavidnoj itd.). Evo par crtica:

1) Prijateljice su me totalno popljuvale jer sam isla u setnju po gradu (ZG) u trapericama, kazu zapustila sam se. Inace, ovdje na posao (IT) idem u trapericama.

2) Na moru
Mamina daljnja sestricna: "A sta je, dosli ste, niste se mogli kupati na Jarunu ili u Savi?"
Nakon mojeg (nepotrebnog) objasnjavanja da vise ne zivimo u Zagrebu, odgovor je glasio: "Sve ti je to isto."

3) Covjek kojem smo proslog ljeta platili 400 kuna (a i to je bilo previse) da nam malo uredi vrt (par sati posla), ove godine trazi za taj isti posao 700 kuna jer ove godine imamo auto s njemackom registracijom. Susjeda kojoj se pozalio da nismo htjeli platiti 700 kuna, ne znajuci da ju mi cujemo, savjetuje: "Triba si rec trista marak!"

Itd. itd.
Imate li i vi slicnih iskustava? Cini li se i vama da su svi (ili barem vecina) zavidni i zlocesti?
Mila is offline  
Old 23.06.2003., 17:46   #2
mene je ( jako dobar frend ) pitao kak to da imam tak stari mobitel i da to vise nije in.

( Mobitel je bio ove zime 6510 Nokia ) Istovremeno ta osoba vozi jugo koji popravlja svaki mjesec i sa 27 godina zivi u sobici od 10 kvadrata kod roditelja.

Ali ima mobitel za nekih 700 €
Winona is offline  
Old 23.06.2003., 18:00   #3
Svaki put kad dodjem natrag "prijatelji" su puni savjeta...Kazu da sam se lose dogovorila, a onda ih pitam:"Dobro, hocete mi vi naci bolji posao u Hrvatskoj". Tu obicno prica prestane.
nemirna is offline  
Old 23.06.2003., 18:08   #4
Ha ha...ovo za mobitel i ja cujem.
Nema se ni za kavu....al glavno da svi imaju najnovije mobitele.
Ja ove godine imam Nokiu 7210, al vec cujem komentare:"Staaaa? Mobitel ti nema kameru??? Uzas. Mislili smo da ces ti imat malo vise up to date mobitel kad zivis vani"
Ista stvar za traperice....ili ne daj Boze ako se pojavim negdje u trenirci.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 23.06.2003., 18:49   #5
Re: Shockovi s godisnjeg

Quote:
Mila kaže:
Bilo se malo na Urlaub u Lijepoj Nasoj (Zlocestoj, Zavidnoj itd
Bolje pase "Slijepa Nasa"
bizz is offline  
Old 23.06.2003., 18:52   #6
Quote:
Kiki kaže:

Ista stvar za traperice....ili ne daj Boze ako se pojavim negdje u trenirci. [/B]
A koji k.... im traper smeta Pa super je u trendu, ili nasi malo kaskaju za zapadom?
Romana is offline  
Old 23.06.2003., 18:59   #7
ma meni je mobitel zadnja rupa na svirali, s njime iskljucivo obavljam nuzne tel . pozive i to RIJETKO , zapricam mjesecno oko 5 € , ne SMS -am jer mi se ne da , radije napisem e mail.

Radije si kupim novu knjigu
Winona is offline  
Old 23.06.2003., 20:20   #8
Kakve veze mobil ima sa bilo cim osim sa povremenom komunikacijom? Ne znam ni kako se zove moj mobil, star je nekoliko godina al' radi k'o zmaj. Ne pada mi na pamet da ga bacim i uzmem novi, a novi kostaju samo €20. K'o upaljac. Ovdje se jedino dijeca interesuju za neke nove modele sa novim folovima. To im dodje k'o igracka.
I to sa trapericama, ne kapiram taj mentalitet. Tako nije bilo dok sam zivio dole.

Jel' to Balkan ide unazad u vrijeme?
Greven is offline  
Old 23.06.2003., 21:53   #9
Re: Shockovi s godisnjeg

Quote:
Bilo se malo na Urlaub u Lijepoj Nasoj (Zlocestoj, Zavidnoj itd.). Evo par crtica:
:
Što ti misliš da će pred tobom padati na koljena jer si došla baš TI.
Žalosno je kad neki misle da u HR žive uobraženi ludi ,zavidni a nevide gdje oni žive i kakvi su.

Quote:
1) Prijateljice su me totalno popljuvale jer sam isla u setnju po gradu (ZG) u trapericama, kazu zapustila sam se. Inace, ovdje na posao (IT) idem u trapericama.
:
Pa i jesi se zapustila. Kao klošarka ideš u šetnju i misliš da će da ti se klanjaju ,umijesto da se središ i dotjeraš i ličiš na žensko ti glumiš neki zapad po ovoj vrućini. Nije na zapadu sve tako dobro kao što se proda većini zapadnjaka. Iskreno muško sam ali neidem u šetnju sa suprugom u hlačama u kojima radim, a vidi i ja sam u IT, koja slučajnost.

Quote:
2) Na moru
Mamina daljnja sestricna: "A sta je, dosli ste, niste se mogli kupati na Jarunu ili u Savi?"
Nakon mojeg (nepotrebnog) objasnjavanja da vise ne zivimo u Zagrebu, odgovor je glasio: "Sve ti je to isto."
:
A zašto ideš kod mamine sestre kad imaš lovu radiš u IT imaš auto, pa uzmi si hotel i živi 100 života. Dakako mentalitet uzima danak,malo pokazivanja treba bacit kad se ide u HR i pokazati kako smo uznapredovali na zapadu i kako sve znamo , ali drago mi je da ima ljudi koji znaju tebe i tebi slične postavit na mjesto. I opet podudarnost. Umalo pa u svim gradovima na moru imam rodbinu sa kojiam sam u odličnim odnosima ,ali nikad neidem kod njih na more, idem u taj grad ali idem u hotel i uživam kao kralj. Naravno zovu oni mene kod njih, ali samo se toplo zahvalim i dakako svratim na kavu i na pice kod njih ali imam svoj mir u svom apartmanu.

Quote:
3) Covjek kojem smo proslog ljeta platili 400 kuna (a i to je bilo previse) da nam malo uredi vrt (par sati posla), ove godine trazi za taj isti posao 700 kuna jer ove godine imamo auto s njemackom registracijom. Susjeda kojoj se pozalio da nismo htjeli platiti 700 kuna, ne znajuci da ju mi cujemo, savjetuje: "Triba si rec trista marak!"
:
Pa što sama ne napraviš taj posao ako je par sati ?? I k-tomu još štediš 700 kuna. Što misliš da su u HR glupi kad im pružiš 100 kuna da će da ti se zahvaljuju cio život. E nebudi smiješna i ne kukaj za 700 kuna koje trebaš poklonit nekoj sirotinji a ne za njih tražit uslugu. Što bi ti?? u Njemačkoj radila u IT gdje sat košta 100 Eura, išla na more džabe kod tetke, ovog jadnika naterala da ti radi džabe ,a za uzvrat tražila da te svi hvale i klanjaju ti se što si toliko široko grudna i pametna.. Nemoj se ljutit ali nemoj biti cicija. Tebi za dušu, ponekad se zatrefi veče gdje sa društvom ode i po 1500 kuna samo na piće i jeli sad trebam kukati ili što ?Mislim da bi tebe kap strefila kad bi dala 1500 kuna na ovako nešto ..Jednom se živi..

Quote:
Itd. itd.
Imate li i vi slicnih iskustava? Cini li se i vama da su svi (ili barem vecina) zavidni i zlocesti?

:
Dalje neću komentirat.
Ali ću ponovit da ljudi dole su pametniji i da žive bolje nego 99% nas ovdije.. Hehehehe. Vara se tko misli drugačije
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 23.06.2003., 22:32   #10
Bravo FANCY

Konacno jedan pametan ovdje. Izvanredan komentar. Nemam sto dodati i jos k tome zivim vani
zizi is offline  
Old 23.06.2003., 22:44   #11
Mene nikad nitko ne zajebava kad dodjem.

Ajd, lazem, pitali su me prijatelji da di je Merdjo i zlatna lancina.
Gazda is offline  
Old 23.06.2003., 22:44   #12
Da Fancy,oni dole svi super zive,nisu zavidni i zlobni a malogradjana uopce nema(procitaj ono o mobitelima I zbog cega bi se to ja ili bilo tko drugi morala njima dokazivat koliko sam uspjela ili ne (i to jos pomocu nekakvih statusnih simbola,kao npr.skupi mobitel )Znam ja jednu obitelj koja svake godine uzme kredit za kupiti nesto skupo kako bi se "dokazali".Zao mi je da takvih budala ima,ali ima ih a osoba koja ne pati od kompleksa manje vrijednosti se ne zamara sa takvim stvarima
Romana is offline  
Old 23.06.2003., 22:51   #13
Re: Shockovi s godisnjeg

Quote:
Mila kaže:
Cini li se i vama da su svi (ili barem vecina) zavidni i zlocesti?
Ne.
Pa i ovdje te svatko gleda oguliti na sve moguce nacine i izvuci lovu iz dzepa. I ovdje su ljudi zavidni ako vozis dobar auto ili imas dobar posao.
Nema to veze s Lijepom nasom.
Vuco is offline  
Old 23.06.2003., 22:58   #14
Quote:
Romana kaže:
Da Fancy,oni dole svi super zive,nisu zavidni i zlobni a malogradjana uopce nema(procitaj ono o mobitelima I zbog cega bi se to ja ili bilo tko drugi morala njima dokazivat koliko sam uspjela ili ne (i to jos pomocu nekakvih statusnih simbola,kao npr.skupi mobitel )Znam ja jednu obitelj koja svake godine uzme kredit za kupiti nesto skupo kako bi se "dokazali".Zao mi je da takvih budala ima,ali ima ih a osoba koja ne pati od kompleksa manje vrijednosti se ne zamara sa takvim stvarima
Vidim da živiš negdje daleeeeeekooo,, pa kako znaš tako dobro kako je u HR. Ali to nije bitno, nego da ja tebi odgovorim na tvoj post.
Dušo moja a tko to tebe tjera da se ti dokazuješ dole sa telefončićima,lančićima,Armanijima,Umbro i još mnogim milozvučnim markama.
Ako ti to netko i kaže zašto si uvrijeđena.. Znači ako me netko pita pa što nevoziš Ferarija (a vozim BMW)ja ću ga masakrirati na ulici jer me to pitao. I reci mi sad ti koja si uvrijeđena od ovog ili sličnog pitanja da nisi veća malograđanka nego onaj tko te to pitao. A ima čovijek pravo pitati jer čuo je da svi koji rade vanka su u IT,Inžinjeri,Doktori,Stomatoloizi, pa i meni je čudno kako nemaju te skupe mobitele,kad zarađuju toliku lovu..
Ovi što uzimaju kredit to je njihov problem, ako se žele dokazivati nek se dokazuju. A odakle ti znaš da oni posuđuju?? Ili je ovo jedna vrsta ljubomore. Znaš li da na zapadu nije bitno tko si i što si nego kako se prodaš tako ti i bude. Vidiš da su ovi što se prodaju napredniji od tebe.
A da se primijetit da se ne zamaraš sa ovim stvarima ali si slučajno doznala to ,da on dižu na kredit i idu da se pokažu u HR.
E balkane ,balkane moj budi mi dobar i dobro mi stoj.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 23.06.2003., 23:01   #15
Re: Re: Shockovi s godisnjeg

Quote:
Vuco kaže:
Ne.
Pa i ovdje te svatko gleda oguliti na sve moguce nacine i izvuci lovu iz dzepa. I ovdje su ljudi zavidni ako vozis dobar auto ili imas dobar posao.
Nema to veze s Lijepom nasom.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 23.06.2003., 23:06   #16
Nisam "slucajno doznala" vec mi je zenska sama rekla da i oni moraju nesto imat za pokazati se jer kako ce se inace pojaviti dole Medjutim tebi je to valjda normalno pa da ne duzim..........Osim toga ja sam veliki dio godine u hrvatskoj tako da dobro znam kako ljudi zive P.S molila bih bez uvreda ako moze Inace nisam dugo clan na ovom forumu ,ali vas citam vec jako dugo i stekla sam utisak da si ti jako nesretan tamo gdje zivis posto stalno pljujes po zapadu.Jedno pitanje,ako je dole sve tako fenomenalno zasto se ne vratis
Romana is offline  
Old 23.06.2003., 23:37   #17
Quote:
Pa i jesi se zapustila. Kao klošarka ideš u šetnju i misliš da ce da ti se klanjaju ,umijesto da se središ i dotjeraš i liciš na žensko ti glumiš neki zapad po ovoj vrucini. Nije na zapadu sve tako dobro kao što se proda vecini zapadnjaka. Iskreno muško sam ali neidem u šetnju sa suprugom u hlacama u kojima radim, a vidi i ja sam u IT, koja slucajnost
sad ovako, ovo pisem generalno.

Nije me briga tko s to nosi, ili je covjek ili je kreten. Ako je ovo drugo sva roba na svijetu mu tu nece pomoci

I da, ja istu robu ( stilski ) nosim na posao i van, to znaci da se na posao ne oblacim kao klosar a da necu ni najbolju robu iz ormara vaditi za jednu obicnu popodnevnu kavu - jer bas TO je za mene malogradjanstina.

No mozda ja radim u boljoj robi nego Fancy, tko bi ga znao. Pa me onda nije sramota u istoj robi vidjeti i u slobodno vrijeme

p.s. Romana, kak ne kuzis Fancy se vraca , vec nekoliko godina traje taj proces evo sad ce samo sto nije, nas formuski fancy ti je poznat po tome
Winona is offline  
Old 23.06.2003., 23:41   #18
Re: Re: Shockovi s godisnjeg

Quote:
Vuco kaže:
Ne.
Pa i ovdje te svatko gleda oguliti na sve moguce nacine i izvuci lovu iz dzepa. I ovdje su ljudi zavidni ako vozis dobar auto ili imas dobar posao.
Nema to veze s Lijepom nasom.
Evo, i ja se slazem.
Gazda is offline  
Old 24.06.2003., 00:53   #19
Re: Shockovi s godisnjeg

Quote:
Mila kaže:
Bilo se malo na Urlaub u Lijepoj Nasoj (Zlocestoj, Zavidnoj itd.). Evo par crtica:

1) Prijateljice su me totalno popljuvale jer sam isla u setnju po gradu (ZG) u trapericama, kazu zapustila sam se. Inace, ovdje na posao (IT) idem u trapericama.

Itd. itd.
Imate li i vi slicnih iskustava? Cini li se i vama da su svi (ili barem vecina) zavidni i zlocesti?
Ma znam ja te spike...Fura se moda,i raperice su kao bljak....ma ne slusaj te gluposti uopce...
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 24.06.2003., 00:55   #20
Quote:
Greven kaže:
Kakve veze mobil ima sa bilo cim osim sa povremenom komunikacijom? Ne znam ni kako se zove moj mobil, star je nekoliko godina al' radi k'o zmaj. Ne pada mi na pamet da ga bacim i uzmem novi, a novi kostaju samo €20. K'o upaljac.
Jel' to Balkan ide unazad u vrijeme?
E,mudro zboris!
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.