Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 18:22   #81
ja sam bila sva tjeskobna, kao da to nisam ja. (čak su mi neki bliski ljudi, nudli da zapalim jer sam toliko nesretna), prale su me i depre, bila sam jako loše, psihički. popustilo me zadnjih 4 mjeseca jer sam ponovo (uz svoju pomoć naravno) promijenila način života. radim neke sitne korekcije, ispravljam greške u koracima, i osjećam se puno bolje. naravno, sve je u glavi .
možda tebe obiđe sve skupa, lako moguće. obično se ljudima život promijeni na bolje. nismo svi isti.
ali faza, bilo loša ili dobra, postoji, bez daljnjega.
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Old 04.11.2010., 18:40   #82
a nakon koliko te uhvatila tjeskoba?, odmah po prestanku ili kasnije nakon mjesec ili više ,
o da bar me to obiđe ali nekako mi se čini da nisam te sreće, jer sad ti glupavi problemi koji mi nisu toliko smetali bili su tu cijelo vrijeme ali sa cigaretom sam ih vidila ali stavljala na ignore
morat cu prihvatit da nisam superheroj što sam prestala pušit heh
__________________
Keep your face in the sunshine so you cannot see the shadows
larr is offline  
Old 04.11.2010., 19:06   #83
Quote:
larr kaže: Pogledaj post
a nakon koliko te uhvatila tjeskoba?, odmah po prestanku ili kasnije nakon mjesec ili više ,
o da bar me to obiđe ali nekako mi se čini da nisam te sreće, jer sad ti glupavi problemi koji mi nisu toliko smetali bili su tu cijelo vrijeme ali sa cigaretom sam ih vidila ali stavljala na ignore
morat cu prihvatit da nisam superheroj što sam prestala pušit heh
naravno da jesi
vjerojatno je sve bila prilagodba na život bez cigarete. nisam od onih koji odmah skaču na ulice i livade, na bicikle, radim i po 12 sati dnevno, vjerujem da je to normalna faza koju svi prođu samo se treba ponovo posložiti u glavi pa život može postati puno kvalitetniji i bolji.
ja sam puno previše pušila, uz dug pušački staž, dobro sam i prošla. meni je odluka o prestanku pola posla. tako i sada.
bude sve ok, samo pozitivno misliti. znam, lako je reć teško napraviti, ali ako si prestala pušiti i drugo je lako, vjeruj.
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Old 04.11.2010., 20:00   #84
Evo mene na kontrolu! Nakupio sam jos 14 dana, tako da sada imam vrlo zavidan nepusacki staz od mjesec dana (znaci, imam mjesecnicu?! ). Krize vise nema... mozda samo malo vise njuskam dimljenu slaninu... onako, k'o vuk Crvenkapicu!
skico is offline  
Old 04.11.2010., 20:28   #85
možda jednog dana postanem superheroj kad riješim i ostalo što me mučl,
uglavnom sa prestankom jedan problem manje,prošla me početnička euforija,ništa sa depresijom ili bez idem dalje bez cigareta to je jedino definitvno
__________________
Keep your face in the sunshine so you cannot see the shadows
larr is offline  
Old 04.11.2010., 22:32   #86
Quote:
larr kaže: Pogledaj post
mene živcira što svaki problem mi se sada čini većim,

tj. sad kao mogu stvarno vidit problem i mogu ga probat riješit ili pustit da me muči,

ali mi se sve sada čini nekako ozbiljnije iako i dalje je život po starom samo je kvalitetniji

i bez te cigarete koja stalno pita da je se zapali,

ide se van izlazi, u kafiće normalno kao i dosada,e i bojim se te depresije da me ne ščepa zbog naravno ovih ostalih problema koje neću moć možda riješit,

kako se nosite sa lošim mislima po prestanku pušenja?
meni ne dolazi za zapaliti cigaretu nego jednostavno mi sine nešto kao možda
bi bila sretnija da opet pušim ali naravno to odmah odbacim u čemu mi je najviše pomogao ovaj forum
.
Čestitke svima na mjesečnicama i godišnjicama!
Larr, mislim da razmišljaš skroz u krivom smjeru. Svatko od nas ima svoje probleme, i bili oni mali ili veliki, nama se uvijek čine najgori. Ti problemi će kao i sve ostalo u životu proći (kad-tad)... Najgore što možeš učiniti je probati te probleme riješiti cigaretom jer nećeš ništa napraviti... Kad popušiš tu cigaretu, tvoji problemi će još uvijek biti tu, a vrlo vjerovatno ćeš uz njih imati i jedan novi, ponovnu borbu s svojom ovisnosti!!!

Nastoj razmišljati pozitivno, ako si bila toliko jaka da se riješiš ovisnosti o nikotinu, možeš riješiti i sve druge probleme.

Prestanak pušenja mora ti biti poticaj da se suočiš sa svojim problemima, a nikako u njemu ne smiješ tražiti njihov uzrok!!!
__________________
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."
kat30 is offline  
Old 05.11.2010., 00:32   #87
Question

Quote:
larr kaže: Pogledaj post
mene živcira što svaki problem mi se sada čini većim,

tj. sad kao mogu stvarno vidit problem i mogu ga probat riješit ili pustit da me muči,

....

jednostavno mi sine nešto kao možda
bi bila sretnija da opet pušim..
Kako misliš veći? Po ovome što si napisala čini mi se da si probleme "utapala" u tom poroku... Pa ti je sad važno zapalit cigaretu kad se problem pojavi.. Ili misliš na cigaretu kao problem.. ne kužim te baš najbolje ovo što si napisala i što si pitala..

A ova druga rečenica mi se nikako nije svidjela.. imam dojam da nisi sama sa sobom iskreno riješila da prestaješ! Vjeruj mi sretnija si ako ne pušiš!

Sretno i nemoj posustati!
__________________
Mislim.. dakle, navukla sam se ;) forum.hr
Diva_88 is offline  
Old 05.11.2010., 00:35   #88
Quote:
kat30 kaže: Pogledaj post
ako si bila toliko jaka da se riješiš ovisnosti o nikotinu, možeš riješiti i sve druge probleme.
Ovo definitivno potpisujem! Jer ovisnost kakva god da je težak je problem za pojedinca (a i društvo).. ima i težih, ali stvarno ako si uspjela prestati pušiti vidim potencijala u tebi za riješavanje i drugih problema osim ovisnosti koji je po meni dost' težak probl...
__________________
Mislim.. dakle, navukla sam se ;) forum.hr
Diva_88 is offline  
Old 05.11.2010., 01:16   #89
Quote:
larr kaže: Pogledaj post
možda jednog dana postanem superheroj kad riješim i ostalo što me mučl,
uglavnom sa prestankom jedan problem manje,prošla me početnička euforija,ništa sa depresijom ili bez idem dalje bez cigareta to je jedino definitvno
valjda niste vidjeli ovaj post ili što?
ali ste me napali,koji štreberi
tako i treba, samo ste malo fulali, ja nemam nikakvu namjeru počet
nego sam iznjela što mi prolazi kroz glavu da ljudi koji se odluče za prestanak znaju šta mogu očekivati evo barem je tako kod mene, da budem od neke pomoći, meni je sve jasno u glavi što se pušenja tiče.
samo kad bi mi i ostalo krenulo to bi bilo dobro
__________________
Keep your face in the sunshine so you cannot see the shadows
larr is offline  
Old 05.11.2010., 12:13   #90
Quote:
larr kaže: Pogledaj post
valjda niste vidjeli ovaj post ili što?
ali ste me napali,koji štreberi
tako i treba, samo ste malo fulali, ja nemam nikakvu namjeru počet
nego sam iznjela što mi prolazi kroz glavu da ljudi koji se odluče za prestanak znaju šta mogu očekivati evo barem je tako kod mene, da budem od neke pomoći, meni je sve jasno u glavi što se pušenja tiče.
samo kad bi mi i ostalo krenulo to bi bilo dobro
Bravo za zaključak!!!
Nismo te napali, nego ti pružamo podršku, čemu i služi ovaj forum, i to ne samo tebi nego i onima koji će prolaziti kroz isto što i ti.
Drž' se, sve će doći na svoje mjesto!
__________________
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."
kat30 is offline  
Old 05.11.2010., 14:09   #91
koja podrškaonda

to je sve normalno,
samo mene zanimaju više te krize
pišite....da možemo čitati i DAVATI PODRŠKU
hehe
__________________
Keep your face in the sunshine so you cannot see the shadows
larr is offline  
Old 05.11.2010., 15:27   #92
mena tu nikakve filozofije...treba samo puuuuunooooooooo volje i želje...ja več godinama pokušavam i nikak, niko mi nije kriv nego ja sam kad zapalim, niti mi niko ni nikaj nebu pomoglo ko ja sam sebi
bracozap is offline  
Old 05.11.2010., 17:19   #93
Podrška podrška ništa drugo

I da.. nisam vidjela taj post hehe
__________________
Mislim.. dakle, navukla sam se ;) forum.hr
Diva_88 is offline  
Old 05.11.2010., 18:33   #94
Quote:
larr kaže: Pogledaj post
koja podrškaonda

to je sve normalno,
samo mene zanimaju više te krize
pišite....da možemo čitati i DAVATI PODRŠKU
hehe


Vidi, mene je nekako najviše deralo od 4 do negdje 6-7 mjeseci.... Uglavnom u trenutcima dokolice... Prije desetak godina sam i poklekao nakon +/- 6 mjeseci... Od, recimo, 8 mjeseci pa dalje stvari ipak sve više sjedaju na svoje mjesto...

E, pušio sam dugo i kao Turčin....

Sad sam na nekih 18 mjeseci i to je posve druga priča, pušenje mi definitivno više nije opsesija, ali znam da i dalje moram biti oprezan...


Inače smatram da je pametno prestati uz pomoć flastera, ali to tebi sada ne bih predložio obzirom da si ipak prestala poodavno i sada vjerojatno ne bi imalo smisla...

Zabavi se nekako, skreni si pažnju, sama znaš što voliš.... Ne mogu ti reći da odeš na pecanje jer ja volim pecat

Uglavnom, drži se, proći će....
Garofeeder is offline  
Old 06.11.2010., 12:26   #95
čestitke na 18 mjeseci

dobro sam samo ipak je pušenja cigareta teška ovisnost,

ponavaljam da se inače osijećam super bez cigareta,čak sam aktivna više nego inače, dobila sam jedan polet ajmo to tako reć jer sam pokušavala prestati više
puta ali nikad nisam uspjela jer bi možda najviše tjedan dana bila bez cigareta,

a ovo šta se tiče problema to meni stvarno je tako, neki problemi mi se čine veći,
jer mi inače nisu bili bitni, a sad mi je sve bitno i želim sve poboljšat,

gar inače da, slažem se, aktivnost je ključ svega,
a depresija ako se pojavi i nije tako strašno nakon zarobljenostu u ovoj sivoj ovisnosti,

pobrala sam neku virozu već drugi put odkad ne pušim vjerovatno pad imuniteta,i idem se liječit

ljudi poz
__________________
Keep your face in the sunshine so you cannot see the shadows
larr is offline  
Old 06.11.2010., 18:03   #96
Moram se požaliti da sam nakon godinu dana prestanka na dobrome putu da opet krenem. Iz nostalgije sam povukao nekoliko dimova prije mjesec dana a sada sam već na cigareti-dvije dnevno!! A toliko sam se namučio da prestanem i sad me opet privlači. Ima li tko kakav savjet?
Pera Djetlić is offline  
Old 06.11.2010., 18:38   #97
Quote:
Pera Djetlić kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakav savjet?
Jao, pa šta te natjera na tu jednu? Nema tu puno filozofije: opet iz početka! To sigurno možeš, jer si već probao i prestao. Ovaj puta nemoj se zavaravti, zaboravi na tu jednu.
Ivančić is offline  
Old 06.11.2010., 19:09   #98
Quote:
Pera Djetlić kaže: Pogledaj post
Moram se požaliti da sam nakon godinu dana prestanka na dobrome putu da opet krenem. Iz nostalgije sam povukao nekoliko dimova prise to dogodi, već je mjesec dana a sada sam već na cigareti-dvije dnevno!! A toliko sam se namučio da prestanem i sad me opet privlači. Ima li tko kakav savjet?
Najbolje što možeš je da podhitno prestaneš!!! Sad kad su jedna-dvije, još se to relativno lako može..., al kad dođe ona faza 5,10,15, kutija..., to je već problem!
Ne čekaj da se to dogodi, već si jednu grešku napravila kad si zapalila prvu cigaretu, nemoj sad napraviti i drugu nego PRESTANI!!!
__________________
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."
kat30 is offline  
Old 06.11.2010., 19:42   #99
Quote:
kat30 kaže: Pogledaj post
Najbolje što možeš je da podhitno prestaneš!!! Sad kad su jedna-dvije, još se to relativno lako može..., al kad dođe ona faza 5,10,15, kutija..., to je već problem!
Ne čekaj da se to dogodi, već si jednu grešku napravila kad si zapalila prvu cigaretu, nemoj sad napraviti i drugu nego PRESTANI!!!
ZapaliO. A dobro, znam da nisam trebao opet počimati, ali desilo se... Nastojat ću opet prestati, hvala!
Pera Djetlić is offline  
Old 06.11.2010., 19:44   #100
imam namjeru prestat pa ako imo itko kakvih savjeta! i sta mogu ocekivat i sta moram izbjegavat!
charlie91 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.