Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2013., 14:14   #1
Zamjensko (surogat) majčinstvo

Prvi put objavljujem temu pa valjda neću ništa zeznuti. Imam pitanja što se tiče surogat, dali ima netko tko je to prošao i ima sad svoju bebicu na taj način? Na netu ima čuda stvari o tome svemu, klinike npr: u Ukrajini nude zbilja super usluge, pa me zanima dal se može tome vjerovati? Također na netu se spominje da dosta parova ide tamo ali ja nemogu nikog pronać da podijeli iskustva samnom. Pošto imam MRKH sindrom nemogu rodit djete ali jajnici mi rade dobro pa bi za mene i supruga to bilo ispunjenje snova.
Molim Vas ako je tko to prošao ili ima neke informacije o tome neka mi se javi.
Velika hvala unapred..
Nada83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 15:02   #2
nažalost ne bih ti znala ništa reći o tome, ali možda da se raspitaš u udrugama tipa roda, beta..?
http://www.beta.hr/

svakako javi ako šta saznaš i sretno!!
__________________
10...9...8...7...
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:25   #3
Eto ovakvu temu još nemamo tu, ali je u svakom slučaju interesantna. Znači veliš u Ukrajini je to moguće? To je nama najbliža zemlja gdje je to omogućeno?
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 20:42   #4
zanimljiva tema, žao mi je što nema više odgovora niti povratnih informacija
fiona 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 21:08   #5
I mene zanima ako ima netko sa iskustvom, ja zbog RH bolesti ne mogu imati ise djece i surogatstvo bi mi pomogo..
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 14:49   #6
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
I mene zanima ako ima netko sa iskustvom, ja zbog RH bolesti ne mogu imati ise djece i surogatstvo bi mi pomogo..
Probajte http://www.britishsurrogacycentre.com/ ili http://www.surrogacyuk.org/.
Sad kako smo u EU ovo bi trebalo ići lakše nego što inače je ali je jako jako jako skupo, barem za srednji RH životni standard. U svakom slučaju ako se vi i partner odlučite za ovu opciju, javite dojmove i kako napreduje.

Zadnje uređivanje SiXo : 26.09.2014. at 14:56.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 22:40   #7
Pitanje kako bi nas zakon gledao na slucaj;
Zbog bolesti zena ne smije ost.trudnocu, rak, metadtaze ili nesto slicno i netko im ipak ustupi kao surogat, dali time krse zakon i ljudsko pravo na odabir?
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 13:25   #8
Zakonom je surogat majčinstvo zabranjeno u RH, ali u Ujedinjenom Kraljevstvu i Grčkoj nije, kada govorimo o EU.

Koliko znam Ukrajina je najfleksibilnija po pitanju surogat majčinstva, bio je i članak prije u novima o paru koji je dobio dijete putem zamjenske majke iz Ukraine. Ali obzirom na trenutnu situaciju u Ukrajini ja stvarno ne znam gdje započeti. Tajland je isto veoma popularan kada je o surogat majčinstvu riječ, ali mislim da je za RH standarde to ipak too much. Zato mislim da je Ujedinjeno Kraljevstvo najbolji izbor, napose sad kad smo u EU.

Zadnje uređivanje SiXo : 27.09.2014. at 13:32.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 11:31   #9
surogat

Pozdrav,
vidim da tema već davno nije aktivna ali možda netko odgovori. Ima li netko neke informacije o surogat majčinstvu, odakle početi..?
Hvala
sunce88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 11:31   #10
surogat

Molim Vas imate li koje informacije o postupku, odakle početi?
Hvala



Quote:
Nada83 kaže: Pogledaj post
Prvi put objavljujem temu pa valjda neću ništa zeznuti. Imam pitanja što se tiče surogat, dali ima netko tko je to prošao i ima sad svoju bebicu na taj način? Na netu ima čuda stvari o tome svemu, klinike npr: u Ukrajini nude zbilja super usluge, pa me zanima dal se može tome vjerovati? Također na netu se spominje da dosta parova ide tamo ali ja nemogu nikog pronać da podijeli iskustva samnom. Pošto imam MRKH sindrom nemogu rodit djete ali jajnici mi rade dobro pa bi za mene i supruga to bilo ispunjenje snova.
Molim Vas ako je tko to prošao ili ima neke informacije o tome neka mi se javi.
Velika hvala unapred..
sunce88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 13:09   #11
Koliko čujem - Ukrajina je pravo mjesto za surogat majčinstvo. Ali nažalost nemam nikakve konkretne informacije. Možda ne bi bilo loše porazgovarati s nekim od privatnih MPO doktora.
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 22:45   #12
I mene zanima, ako netko čita i želi se javiti u PM za iskustvo.. tema je ipak delikatna za javnost lak i iza nicka..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 11:20   #13
SUROGATSTVO UKRAJINA
pozz zainteresiranima. Molim uputu ili inf ako na ovu temu postoji neka grupa/otvorena/zatvorena. Nakon 10 godina, puno spontanih i preko 10 IVF postupaka MM i ja otputovali u Ukrajinu i sad smo u postupku (donacija JS i SM). Imam dosta informacija. Tražim srodne duše za razmjenu informacija. Gore ima dosta naših parova. Javite se/razmjena informacija. LP
mare 1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2020., 21:21   #14
Unhappy

Vidim da odavno niko nije pokrenuo neki razgovor u ovoj temi. Sada tražim bilo koje informacije u vezi sa mogućnošću surogat majčinstva u Evropi tamo gde je to dozvoljeno (Rusija, Ukrajina)… Možda bi neko mogao da preporuči kliniku ili doktora. Ovo je zadnja opcija da suprug I ja pokušamo da imamo bebu…na žalost zbog zdravstvenih problema ne mogu da zatrudnim. Već je bilo nekoliko neuspešnih pokušaja vantelesne…
helena19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 06:53   #15
Quote:
helena19 kaže: Pogledaj post
Vidim da odavno niko nije pokrenuo neki razgovor u ovoj temi. Sada tražim bilo koje informacije u vezi sa mogućnošću surogat majčinstva u Evropi tamo gde je to dozvoljeno (Rusija, Ukrajina)… Možda bi neko mogao da preporuči kliniku ili doktora. Ovo je zadnja opcija da suprug I ja pokušamo da imamo bebu…na žalost zbog zdravstvenih problema ne mogu da zatrudnim. Već je bilo nekoliko neuspešnih pokušaja vantelesne…
Pozdrav, zao mi je cuti ovakvu pricu i drzim fige za najbolji moguci ishod..
Ono sto sam cula je da u Skopju imaju dobru polikliniku za lijecenje neplodnosti i da njihov zakon podrzava surogat majcinstvo. To su informacije od mog doktora. Nazalost, ne znam kako se zove poliklinika, ali mislim da ces ju lako naci na internetu. U svakom slucaju je blize od Rusije i Ukrajine pa zasto se ne raspitati tamo.
Drzim fige!
Inter07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2020., 05:50   #16
Pretpostavljam da je rijec o poliklinici Sistina u Skopju.
Istina je da je u Makedoniji dozvoljeno surogat majcinstvo ali ne u komercijalne svrhe kao sto je to slucaj u Ukrajini recimo.
U Makedoniji je to dozvoljeno iskljucivo za makedonske drzavljane i unutar obitelji tako da surogat majka moze biti netko od clanova obitelji, nisam shvatila koliko blizak taj clan smije biti.

Ima li kakvih iskustava iz Ukrajine, netko mozda u postupku?
Iz HR sam jednom naletila na jednu anonimnu ispovijest i to je to sto se tice javnih objava na tu temu kod nas.
Bila bi zahvalna za bilo kakve info, makar i u inbox.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.