Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 14:24   #241
ilirika

VIDIM DA JE ZAMRLA RASPRAVA NA TEMU ILIRIKA INV... to je zato sto ste razocarani njihovom sposobnoscu poslovanja u kriznim razdobljima. Ilirika je u vlasnistvu jednog slovenca koji se obogatio izmedu ostalog i na dionicama. sa ulaskom kapitalizma, na trziste izlazi i on te se polako bogati u slo. zatim u hr. i na koncu medu prvima ulazi u ostatak ex yu. posto sve ide gore ide i udio u ilirici. (trebas biti glup da si u minusu kada su neke firme rasle i vise od 300% u razmaku od 2.god). ali sada kada sve ide dolje, neznaju se nositi sa padovima i udjeli padaju vise nego crobex. u zadnjih godinu dana IJE pala je za vise od 30%, zmaj takoder, a balans vise od 20%!!! tako da ste i u kriznim razdobljima vi koji placate rezije, place losim brokerima, ekonomistima itd. sigurno puno vas igra imaginarne igre ulaganja sa stvarnim stanjem na trzistu, i mozete primjetiti da je skoro nemoguce ici toliko u minus koliko oni mogu ici. inace, ne bavim se ulaganjima, ali pratim stanja i primjecujem nesposobnosti.
MALO SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 15:07   #242
Quote:
MALO SUTRA kaže: Pogledaj post
VIDIM DA JE ZAMRLA RASPRAVA NA TEMU ILIRIKA INV... to je zato sto ste razocarani njihovom sposobnoscu poslovanja u kriznim razdobljima. Ilirika je u vlasnistvu jednog slovenca koji se obogatio izmedu ostalog i na dionicama. sa ulaskom kapitalizma, na trziste izlazi i on te se polako bogati u slo. zatim u hr. i na koncu medu prvima ulazi u ostatak ex yu. posto sve ide gore ide i udio u ilirici. (trebas biti glup da si u minusu kada su neke firme rasle i vise od 300% u razmaku od 2.god). ali sada kada sve ide dolje, neznaju se nositi sa padovima i udjeli padaju vise nego crobex. u zadnjih godinu dana IJE pala je za vise od 30%, zmaj takoder, a balans vise od 20%!!! tako da ste i u kriznim razdobljima vi koji placate rezije, place losim brokerima, ekonomistima itd. sigurno puno vas igra imaginarne igre ulaganja sa stvarnim stanjem na trzistu, i mozete primjetiti da je skoro nemoguce ici toliko u minus koliko oni mogu ici. inace, ne bavim se ulaganjima, ali pratim stanja i primjecujem nesposobnosti.
Ako je tako sigorno ih bude došla ruka pravde u vidu nekog prolupalog i bankrotiranog ulagača kojem je banka sjela na stan i auto a žena mu uzela djecu i otišla kod majke koju on ne podnosi...
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:01   #243
Quote:
MALO SUTRA kaže: Pogledaj post
inace, ne bavim se ulaganjima, ali pratim stanja i primjecujem nesposobnosti.
Ajd se ti primi ulaganja pa nam javi koliko si sposoban
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:12   #244
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Ajd se ti primi ulaganja pa nam javi koliko si sposoban

Edgare ti si moj zakon na ovom forumu i samo tvoje postove od sad smatram relevantnima...
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 21:03   #245
MALO SUTRA oprosti ali pričaš pizdarije.
Imam nešto love u Ilirici bal. i da su svi pali ko i oni ja bi bio sretan čuvjek.
Pogledaj malo pasiv, pekiti ....
bedanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 01:32   #246
MALO SUTRA od kuda si ti izronio majstore, sa jednim jedinim postom i ovako pametnim

Kao prvo fondovi Ilirike nisu pali više nego CROBEX, a kao drugo pogledaj si malo bolje na www.hrportfolio.com i vidi gdje je Ilirika a gdje su drugi (koliko toliko) slični fondovi u 2008 godini, kao npr.

KD Nova Europa 03.10. -41,44%
PBZ Equity fond 03.10. -42,11%
ZB aktiv 03.10. -42,35%
Aureus Equity 03.10. -42,41%
Prospectus JIE 03.10. -43,73%
PBZ I-Stock 03.10. -44,60%
FIMA Maximum 03.10. -46,04%
FIMA Equity 03.10. -46,36%
KD Victoria 03.10. -46,48%
Raiffeisen C. Eu. 03.10. -49,61%

Meni se čini iz tvoga pisanja da se je tebi najviše zamjerio slovenac koji je tu nešto zaradio za sebe, ali i za druge (naravno u periodu kada je išlo). Ako si tako paušalno ulagao kao što si napisao ovo, stvarno si imao sreću ako si kupio Ilirikine fondove.

...a inače ti savjetujem da se i dalje držiš HRT TELETEKSTA pa na temelju njega ulažeš
alfredo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.