Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 23:51   #1
Raiffeisen Prestige

Općenito me interesira kako stvari funkcioniraju s novim fondovima. Na temu me potaknuo jedan konkretan

08.03. s radom je počeo novi fond Raiffeisen Prestige. Moram priznati da sam se začudila, ovo baš i nije najpovoljnije razdoblje za otvaranje novih fondova. Nije povoljno za postojeće, a kamoli za nove.

S time da je minimalna prva uplata 70 tisuća kuna!

Ulazna naknada se ne plaća do šestog mjeseca, od tada na dalje biti će 1 %.

Fond je inače mješoviti, unazad mjesec dana koliko postoji ostvario je prinos 1,44 % (udio /104 Eur)

Kakvo je vaše mišljenje o dotičnom fondu?
šta se s njime želi postići?
kolike su mu šanse za prinos i kada očekujete pad?
koji profil ljudi će ulagati u taj fond (tko danas ima 10 tisuća eura za uložit u u fond koji je sam po sebi rizičan, a ovaj je još novi)? itd.

http://www.poslovni.hr/141926.aspx

Zadnje uređivanje dorotea2511 : 16.04.2010. at 00:20.
dorotea2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:31   #2
Ha, može ulagati i drugi fond, ako mu paše.
Ko bi više pratio te fondove, niču ko gljive poslje kiše, a koliko gledam imaju odljev iz dioničkih i mješovitih , pa čak i novčanih i obvezničkih u zadnje vrijeme.
Kolko vidim privih 10 pozicija mu većinom čine obveznice i trezorci, ostalo valjda kriju.
Većinom ulaže u RH (80%)
A što se hoće postići tim fondom, ha dugoročan profit. Ali naši fond manageri se uvjek zaj..
Recimo sada kada su USA indexi narasli i još nešto rastu, neki fondovi su pokupovali udjele short fondovima, oćekujući pad, ali su se prevarili jer se rast u USA odužio.
Novi fondovi ništa ne garantiraju više od postojećih, pogotovo sad na vrhu je opasno kupovati.
Oni koji su se otvorili na početku oporavka prošle godine i ulagali u zemlje Brazila, Indije i Kine, (MP-BRIC i sl.) su imali sreće da je onda sve krenulo naprijed.
Ali ovi koji tek kreću kao ZB BRIC su u vrlo nezgodnoj poziciji ako krene dolje, gubici će biti ogromni.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 09:50   #3
jel netko ulagao u ovasj fond?
ja sam stavio minimum od 70000 i za sad je ok - doduše, čim sam uložio je počeo padati, ali diže se on diže
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.