Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2015., 22:24   #1
KAKO ŽIVJETI S TIME

Moj problem je velik, barem iz moje perspektive. Ponekad mislim "prestat će", ovo je samo privremeno, bujna mašta, zalutala informacija koja se skriva u podsvijesti pa ovim putem prelazi u vizualizaciju i sl. Možda je to ujedno način i da potisnem ovo stanje. Rekli su mi da sam "medij", da me čekaju duga duhovna putovanja, i da ne smijem zanemariti svoj "dar". Ali ja jednostavno ne znam kako se nositi s time. Sve je počelo kada sam imala 14 godina. Tada sam dobila prvu viziju kroz snove o smrti moga djeda. Sanjala sam sprovod nekoliko dana prije nego što je iznenadno umro. Nije bolovao od nikakve bolesti, niti pokazivao simptome koji bi ukazivali na zabrinutost, našli smo ga mrtvog iza kuće, i to je bio veliki šok za sve članove obitelji. Iza tog ružnog događaja mjesecima sam doživljavala energetske napade (opet kroz snove) gdje su me negativne energije i demoni doslovce htjeli rastrgati. Ne mogu to opisati, nije krivnja, nije žalost za pokojnikom, šok svakako jest, ali sva ta bića bila su i više nego odlučna u naumu da me uplaše i testiraju moju izdržljivost i snagu. Bila sam još uvijek dijete, i nisam znala što mi je činiti, ali sam preživjela. Svaku noć nova situacija, novi događaj i sve s ciljem da me uplaše.

Goruća demonska lica koja vape iz neke vatrene rijeke, zatim jezivi osjećaj straha, bili su sastavni dio svake od situacija. Trajalo je nekih mjesec dana ... nakon toga, našla sam se u sobi obasjanoj svjetlošću i mirom, i tamo sam po prvi puta vidjela svog djeda. U totalno spokojnoj atmosferi bez prisustva negative. Plakala sam, imala sam pitanja, grlila sam ga. Sve je bilo prilično lucidno. Iako se situacija smirila, ti snovi su me i dalje kopkali. Popustila sam u školi, a moji roditelji misleći da je uzrok stres, poslali su me kod psihologa na preventivni razgovor. S obzirom na to da sam bila odlična učenica, nisu htjeli da upropastim potencijal na temelju tog teškog perioda. Sjećam se kao da je bilo jučer. Sjedila sam u toj ordinaciji i pokušavala psihologu postaviti pitanje, dobro zašto sam ja sanjala sve te snove. No njegov pogled nije bio usmjeren u pravcu da mi da ponudi smisleni odgovor već je vrlo brzo promijenio temu ne bi li završio taj razgovor. Znala sam da na tom mjestu neću saznati ono što me zanima, i da ovaj čovjek nema odgovor.

Prošlo je 7 dugih i relativno mirnih godina. Sanjala bi ponekad, no ništa značajno. Našla sam se u jednoj vezi kroz koje su krenule komplikacije, a odgovori na moja pitanja skrivali su se u astrologiji, odnosno natalnoj karti. Sudbina me tako navela da spoznam tko sam zapravo, i pronađem odgovore na pitanja koja su me itekako kopkala. U polju duboke duhovnosti čvrsto su stajale 4 planete, a njihovi aspekti ukazivali na savršene predispozicije za vidovitost. Bila sam zbunjena, a opet ... osjećala sam da sve ono što se događalo nije bio plod moje bujne mašte već plod duhovnosti i otvorenog duhovnog kanala.

Tada se opet pokreće priča. Kreću snovi, ovoga puta nisam sanjala samo djeda već i ostale pokojnike iz uže obitelji, kao i neke poznanike s kojima nisam bila bliska niti osobita prisna. Aktivirale su se vizije i na osnovu svakidašnjih problema, a kroz san bi dobivala upute kako riješiti situaciju, ili barem što me čeka dalje.

S jedne strane, mislila sam da je to "normalno", da je normalno sanjati pokojnike ,ostvariti kontakt s njima, pričati i kretati se u njihovom okruženju. Mislila sam da se to svima događa. No za čudo, odgovori koje sam dobila na pitanje dali se to svima dešava bili su itekako podijeljeni, i daleko od mog stajališta i to me zabrinulo. Većina mojih prijatelja nije nikada sanjala mrtvika, ili tek jednom u životu.


U snu ja sam neka vrsta neutralnog promatrača, iz te pozicije samo gledam što se događa, rijetko kad sudjelujem u nečemu. Ne napadaju me, ne pokušavaju mi nauditi, kao da stojim sa strane i pratim dešavanja. Tako sam primjerice promatrala mog djeda i njegovu majku. Bila je to pogrbljena žena u crnini, a oni dvoje su se zajedno kretali u nekom pravcu. Nikada ju nisam vidjela na slici, a kamoli upoznala. Prvo sam bila iznenađena ugledavši tu ženu, no onda sam se sjetila da mu je to vjerojatno majka. Samo sam ih pratila ...


Prije nekoliko godina u stravičnoj nesreći poginula je moja poznanica. Nismo se družile niti bile naročito bliske, no s obzirom na to da smo pohađale istu školu susretale smo se često na autobusnoj stanici. Nekoliko godina nakon njezine smrti i ona me "posjetila", zapravo bila sam poprilično iznenađena jer njezina duša je tada bila u tijelu nekog djeteta koje je naočigled bilo tužno. U trenutku kad sam vidjela to dijete nisam znala tko je to. Zatim sam dobila informaciju da je to ona. Bila sam zbunjena i odgovorila: "ali ona je mrtva" i to poprilično svjesno i lucidno. Sjedila je na nekoj klupici pognute glave, i mahala nervozno nogama. Kao i uvijek samo sam promatrala.

Čak sam naučila i razlikovati zle duhove od dobrih. Naime, kad me posjećuje zlobni ili prerušeni duhovi san je ispunjen nelagodom, strahom i nekom jezivom nervozom. Situacije u kojima se tada nalazim prestraše me, odnosno pokušavaju me zastrašiti. Ne rade oni ništa, ne napadaju, niti pokazuju svoje lice samo stvaraju jako lošu atmosferu i strah. Bilo je i ružnih situacija, neću poricati. Izobličeni leševi mrtvaca, nakaze koje plutaju u nekim nepoznatim smjerovima, ali kao i uvijek ja ne reagiram, već samo promatram.

Pokušavala sam doznati odgovore na sva ta pitanja, ne znam ni sama kome da više vjerujem. Jedni su me uvjeravali da moram obavljati duhovnu praksu i učiti- ako se već želim baviti time (ja se ne želim baviti time) svaki puta kad nekome pričam što mi se događa, ispada kao da ja sama to prizivam i priželjkujem, ali to nije tako. Nisam sam ja kreator svojih snova, posebice želje da mi se mrtvaci stalno pokazivahu kroz iste.

Ono što mi se nedavno dogodilo posebno me intrigiralo. Naime, kuhala sam čaj jednu večer i doslovce iz džezve čula neku crkvenu glazbu. Nisam mogla vjerovati, zapravo cijelo vrijeme sam naokolo osluškivala ne bi li ustanovila da je u pitanju zvono mobitela/televizora i sl. ali NE. Oko mene je bila potpuna tišina. Glazba je dolazila izravno iz džezve. Čak sam htjela uzeti mob i snimiti to.

Ne znam više što da radim, sve se bojim što me još čeka. Astrologinja mi je napomenula da me čekaju duga putovanja u duhovnom smislu. Dali itko ima slična iskustva?
Demi25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 12:41   #2
Znači svi ti vidovnjački snovi imaju samo veze sa smrti , mrtvacima i onima koji će umrijeti?
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 08:36   #3
jesi li ti vjernica?
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 11:51   #4
ne vjeruj u ništa onostrano, samo u opipljivo, i problem riješen....
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 03:14   #5
Demone nisam nikad sanjala ali bi sanjala svasta .

Nego reci ti nama ,jesi li ti vjernica? pa cemo dalje da pricamo .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 07:39   #6
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Demone nisam nikad sanjala ali bi sanjala svasta .

Nego reci ti nama ,jesi li ti vjernica? pa cemo dalje da pricamo .
kako može bit vjernica ? to je hereza ako mislite na katoličanstvo

neka pripazi na ishranu prije spavanja, puno šetnje, čajeva i snovi će se pripitomiti.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 19:15   #7
Ako te snovi zbilja smetaju, onda ti je najbolje rjesenje meditacija prije spavanja. To ce ti smiriti misli i podsvjest. Najvaznije je da ne zaspis mozgajuci.
x6k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 12:42   #8
Quote:
Demi25 kaže: Pogledaj post
Ne znam više što da radim, sve se bojim što me još čeka. Astrologinja mi je napomenula da me čekaju duga putovanja u duhovnom smislu. Dali itko ima slična iskustva?
I ja sam medijum , i meni su se te stvari počele događati intezivno u pubertetu, mi medijumi smo negde između, možemo i na zlu i dobru stranu, važno je da odlučiš na koju ćeš, sve to što ti se događalo desilo se jer te zlo želi i meni su se slične stvari događale, ali za razliku od tebe ja sam puno toga preživela na javi u sred bela dana, bilo je bukvalno dana kad noću nemogu spavati, a danju mi nedaju mira, u Hrvatckoj je bilo opasnih ( mislim moćnih ) magova, nemaju svi medijumi isti dar ( ako se odlučiš za zlo dobijaš apsolutnu moć, ako za dobro imaćeš jedan dar ) moj dar je drugačiji od tvog npr. neki su vidoviti ( vide budućnost ili duhove ), neki čitaju misli ili mogu da upravljaju mislima drugih ( znam par takvih ), neki imaju dar da leče ( npr. moja čukunbaba je lečila decu, a jedan deka je skidao bradavice bukvalno dok trepneš ), neki znaju nemušti jezik... Ja sam izabrala svetlu stranu i post i odlazak u crkvu kao i molitva su mi pomogli da me demoni ostave na miru ( nikad te neće 100% ostaviti na miru, imaćeš napad 1-3 puta godišnje, a možda prođe i koja godina bez napada ), kad sam se okrenula crkvi počele su mi se događati i lepe stvari. Demoni često koriste mrtve, ono što treba da izbegavaš u širokom luku je spiritizam, nemoj da se odazivaš ako te neko zove ( meni se dešavalo na javi po danu da me zovu po imenu ) i ne razgovaraj s mrtvima u snu, a sve što ti kažu uzimaj s rezervom, ni sa anđelima ne razgovaraj u snu ni na javi imaju običaj da se u njih preruše ( ako ti se javi 3 puta i kaže isto dobila si poruku od tvorca ). Kad u natalnoj karti nekom stoje aspekti za npr. vidovitost ( obično pluton i neptun daju darove ) to neznači da će ta osoba oživeti dar, za to mora da postoji okidač ( uran ), kao i znanje ( saturn ) koje dolazi kroz muku, i sama si to doživela, a na kraju treba voleti to, jer ako neko lepo crta to neznači da će biti slikar.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 12:57   #9
Sad sam našla jedan tekst koji ti može dati odgovor na pitanje kako da živiš s tim:

Tražio sam Snagu . . . I Bog mi je dao Poteškoće koje su me osnažile.
Tražio sam Mudrost . . . I Bog mi je dao Probleme koje je trebalo rešiti.
Tražio sam Bogatstvo . . . I Bog mi je dao Mozak i Telo da mogu raditi.
Tražio sam Hrabrost . . . I Bog mi je dao Prepreke koje je trebalo savladati.
Tražio sam Ljubav . . . I Bog mi je dao Ljude kojima je trebalo pomoći.
Tražio sam Usluge . . . I Bog mi je dao Prilike.
“Nisam dobio ništa od onog što sam tražio...... ali dobio sam sve što mi je trebalo."
Živi život bez straha i suoči se sa preprekama i znaj da ih sve možeš savladati.
Isidora Bjelica
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.