Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2006., 14:30   #1
Bunika

Može li mi netko reći kako je najbolje konzumirati ovu biljku? Probao sam ju skuhati, popio čaj i pojeo malo lišća i nije mi bilo baš dobro. Da li ima neki poseban način pripreme?
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 15:34   #2
Quote:
Mrack kaže:
Može li mi netko reći kako je najbolje konzumirati ovu biljku? Probao sam ju skuhati, popio čaj i pojeo malo lišća i nije mi bilo baš dobro. Da li ima neki poseban način pripreme?

Kaj se hoćeš s time rokat???
Pazi da ne zekneš krivu količinu onda buš se stvarno roknul zanavek.

Pređi na daturu a može i šafran...il najbolje zemi eksi...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 15:56   #3
Jedan frend je pojeo par bobica i završio par mjeseci u ludari, tako da znam da bobe izbjegavam.
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 16:10   #4
Quote:
Mrack kaže:
Jedan frend je pojeo par bobica i završio par mjeseci u ludari, tako da znam da bobe izbjegavam.

kaj nije bolje da te netko izmlati pa da ne ideš u vojsku il da imaš opravdanje za faks ili školu....kemijski sastav cjelokupne bunike od stapke, lišća, korijenja i bobica je otrov...sušenjem-kuhanjem-sirovo-pasirano-pečeno...otrovno stvar je u količini...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 16:23   #5
Otrov je i ovaj zg zrak koji udišem..... Nego reci kak se to priprema ak znaš, a očito ne znaš....
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 16:47   #6
Quote:
Mrack kaže:
Otrov je i ovaj zg zrak koji udišem..... Nego reci kak se to priprema ak znaš, a očito ne znaš....
Ma kaj god još da te imam na duši...ah, ta botanika, botanika
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 17:11   #7
Quote:
Mrack kaže:
Otrov je i ovaj zg zrak koji udišem..... Nego reci kak se to priprema ak znaš, a očito ne znaš....
Nemoj se igrat s bunikom, radije nađi mak,osuši, napravi čaj i leti, popiji malo i spavaš kao beba...u kombinaciji s nekim drugim travama izaziva, kako da kažem, osjećaj za stvari koje ne postoje, ali to je sve od mene...kako reče

Nemruth Dagi, ne želim te na duši...

Pozdrav!

PS: Drž se dobre trave, da se od toga umre treba popušiti 20 kg unutar 3 h, a to baš i nije moguće, jer si već mrtav od trovanja katranom ili gušenja...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 17:12   #8
Quote:
Mrack kaže:
Može li mi netko reći kako je najbolje konzumirati ovu biljku? Probao sam ju skuhati, popio čaj i pojeo malo lišća i nije mi bilo baš dobro. Da li ima neki poseban način pripreme?
Udeseterostruči dozu.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 17:13   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
a može i šafran
što baš šafran? možda i kari

ne, se igrati sa tim, djeco
__________________
What I like to drink most is wine that belongs to others
Diogen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:31   #10
Quote:
Mrack kaže:
Može li mi netko reći kako je najbolje konzumirati ovu biljku? Probao sam ju skuhati, popio čaj i pojeo malo lišća i nije mi bilo baš dobro. Da li ima neki poseban način pripreme?
Osuši i puši, znaš onu staru "dim za tatu, dim za mamu....."
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:55   #11
Quote:
Mrack kaže:
Može li mi netko reći kako je najbolje konzumirati ovu biljku?
Mogu ja.
Ifrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 05:29   #12
Mogu samo pitat zašto je autor ovog posta smatrao da je ovo tema na rubu znanosti??? :nemožesenačudit:

Čista biologija...
__________________
You know... War isn't tragedy. Death of one man is tragedy, but deaths of millions are mere statistics.
Joseph Vissarionovich Dzhugashvili Staljin
bugkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 08:24   #13
Quote:
Diogen kaže:
što baš šafran? možda i kari
Zbog svojstva neznalico...kaže se lud ko šafran
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:02   #14
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Zbog svojstva neznalico...kaže se lud ko šafran
Ae, i ti vadiš te izreke iz naftalina. Kao da je ´48 Daj, uhvati korak s´ vremenom
__________________
What I like to drink most is wine that belongs to others
Diogen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:30   #15
Quote:
Diogen kaže:
Ae, i ti vadiš te izreke iz naftalina. Kao da je ´48 Daj, uhvati korak s´ vremenom

Da vadim ih iz naftalina još iz srednjeg vijeka, za neznalice kao što si ti....nekad se je šafran jeo a već količine djeluju na svijest zato se kaže lud ko šafran...usto boja šafrana žuta je boja dvorskih luda pa sad spoji djelovanje lude sa djelovanjem šafrana....

Inače se šafran koristi u u kuhinji za davanje boje nekim jelima kao što je juha...u malim količinama je bezopasan.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 13:38   #16
Mislim da ovakve teme ne spadaju na forum. Ovo je propagiranje droga i postupaka s njima stoga bi bilo dobro da se thread zatvori.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 14:53   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Inače se šafran koristi u u kuhinji za davanje boje nekim jelima kao što je juha...u malim količinama je bezopasan.
Znam. Imam ga u kuhinji.
__________________
What I like to drink most is wine that belongs to others
Diogen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 21:08   #18
stavi u frizider nek stoji preko noci nek se ohladi. pojaca djelovanje, iznenadit ces se.. i makni te prijatelje od sebe samo ce ti smetat... vidi, pocet ces mislit da su zenske a tu ti ne bi bio u kozi.
tonydoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 17:25   #19
Bunika iliti HYOSCYAMUS NIGER
Poznat je od davnina kao opasna biljka. Poznato je da od ove sorte ima preko 20 vrsta, i da je ,,niger" najopasniji i da moze izazvati ludilo! Stari Egipcani su jos 1500.godine ( p.n.e.) opisali u Ebers-papirusu njihovo znanje o Hyoscyamus niger. A Homerus opisuje magicna pica sa tom biljkom. Takodje je cesto koriscena u anticku Grcku kao otrov kada se simuliralo ludilo i za prorocanstva.
Mani se sranja, progooglaj i vidjet ces da je hrpa ljudi halucinirala 2 dana i zavrsila u nekom tripu pa ni sami nisu znali sto ih snaslo, neki su cak i umrli od prevelike doze jer je jako otrovna.
Mozaic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 00:20   #20
Ja sam čuo da su naši politički na Golom otoku bili ljubitelji iste. Čim bi ju vidjeli odmah bi ju cijelu strpali u usta i Bog te veselio. Pitam se samo je li to kako povezano s današnjim političkim stanjem u Hrvatskoj?
Ali, načelno se slažem s mudrim diskutantom koji je rekao da je zelenilo najbolje. No, dobro - može i koja gljivica.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.