Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2015., 09:18   #1081
Prema nacrttu zakona objavljenom na twitteru ministarstva zakon bi trebao stupiti na snagu 01.listopada 2015.
DKlarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 12:25   #1082
Koji zakon?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 09:03   #1083
Poslao sam upit u Ministarstvo, evo odgovora:

Poštovani,



nastavno na upit, izvješćujemo Vas kako su prijedlozi Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o trgovačkim društvima, Zakona o sudskim pristojbama i Zakon o javnobilježničkim pristojbama, prošli Vladinu proceduru te sada slijedi saborska procedura i to po hitnom postupku.



Ukoliko Sabor usvoji prijedloge i donese spomenute izmjene zakona, očekuje se da će isti stupiti na snagu 1. studenoga 2015. godine.
DKlarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 12:32   #1084
Čuo sam da se j.d.o.o. može otvoriti i tako da se prijaviš na samo 2 sata radnog vremena dnevno. I da u tom slučaju plaćaš poreze, doprinose i bruto plaću umanjeno razmjerno umanjenom radnom vremenu (dakle 4 puta manje). Zna li tko da li je to istina?
TheBigLebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:23   #1085
Zaključi sam

Sačekaj još malo jer se trebaju dogovoriti u narednih mjsec-dva, pa će se iskristalizirati situacija.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:25   #1086
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Zaključi sam

Sačekaj još malo jer se trebaju dogovoriti u narednih mjsec-dva, pa će se iskristalizirati situacija.
Dogovoriti oko čega/koga?
TheBigLebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 18:02   #1087
Quote:
TheBigLebowski kaže: Pogledaj post
Dogovoriti oko čega/koga?
Nacina prijave direktora/clana uprave u poduzecu koje je osnovao.
Preleti temu. Zanimljiva je ukoliko razmisljas o otvaranju firme
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:06   #1088
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Nacina prijave direktora/clana uprave u poduzecu koje je osnovao.
Preleti temu. Zanimljiva je ukoliko razmisljas o otvaranju firme
Zanimljivo jest.
Nego kažu da nema više d.o.o. bez zaposlenih, vrijedi li to i za j.d.o.o.?
TheBigLebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:20   #1089
Quote:
TheBigLebowski kaže: Pogledaj post
Zanimljivo jest.
Nego kažu da nema više d.o.o. bez zaposlenih, vrijedi li to i za j.d.o.o.?
Ko to kaže?

Ima i može biti i j.d.o.o. bez zaposlenih.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 20:55   #1090
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ko to kaže?

Ima i može biti i j.d.o.o. bez zaposlenih.
Ma to sam čuo već prije dosta vremena.....

http://www.jutarnji.hr/tvrtke-ce-u-b...nika-/1171454/
TheBigLebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 13:10   #1091
Ja imam jdoo.. Ja sam direktor bez zaposlenja ( srecom zaposlen u drugoj, tudoj firmi) i moram imati zaposlenu osobu, i imam jednu ali na 4 satno radno vrijeme.. Placa je minimalna za tu satnicu a tako i doprinosi
__________________
.
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 22:28   #1092
Quote:
PajPatak kaže: Pogledaj post
Placa je minimalna za tu satnicu a tako i doprinosi
ali su puni doprinosi za zdravstveno, el tak?

ne možemo koristiti pola zdravstvene usluge. ono...operacija žuči i ekipa ode kad te treba zašit
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 15:56   #1093
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ali su puni doprinosi za zdravstveno, el tak?

ne možemo koristiti pola zdravstvene usluge. ono...operacija žuči i ekipa ode kad te treba zašit

da, krivo sam se izrazio,
doprinos za zdrav. 240,00kn
__________________
.
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 23:33   #1094
Ovako, molim pomoć - doma ću se baviti određenim stvarima na manje, pjeskarenje, lakiranje, tokarenje diskova na automobilima itd.

Ja sam bi bio zaposlen, i nitko više. Znači - nikakva velika zarada, nego moj mali privatni biznis.

Obrt nemogu otvoriti, tj nemam struku za ništa od navedenog (elektrotehničar), pa molim mišljenje jel ock da otvorim jdoo?

Sve ću raditi doma, imam poseban ulaz itd za dio gdje bude firma, garaža je skoro gotova i tak.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 11:34   #1095
stručno osposobljavanje i jdoo

pozdrav svima,
molim za pomoc na sljedecu situaciju

upravo zavrsavam fakultet (kroz mj dana cu diplomirati) i otvorit cu s kolegom jdoo

necu biti zaposlen u toj firmi vec cu biti samo suvlasnik, kolega ce biti direktor
mogu li pronaci strucno osposobljavanje bez obzira na suvlasnistvo u firmi? jer citao sam da se nije moguce prijaviti na burzu, pa samim time pronaci strucno osposobljavanje ako 1) OTVORIS SVOJU FIRMU (kao sto je ovdje slucaj) ili ako 2) si vec bio zaposlen negdje (znaci da radim i mj dana, pa onda pokusam pronaci strucno vise to ne ide jel?)

Molim odg na ova dva pitanja ako bilo tko zna. Hvala puno!
zagi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 22:53   #1096
vezano za temu sa nezaposlenim direktorom u jdoo... zadnje sto sam cuo da vec jako dugo nisu nikome poslali da plati doprinose i da je navodno to stara prica...
ima li netko saznanja da je zadnjih recimo pola godine ili tako nesto netko dobio racun a da nije bio zaposleni direktor?
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 17:30   #1097
Koliko placate knjigovodju?

Imam jednostavni d.o.o., jedini sam zaposlenik, primam mjesecnu placu, izdavati cu par faktura godisnje, razmisljam jos uvijek o tome da li da udjem u sustav PDV-a ili ne.

Kolika je realna cijena za ovu uslugu?

Do sada sam pronasao jednog za 800kn koji ne placa PDV, kaze da mi je spustila jer sam tek poceo. S druge strane moji prijatelji placaju 100 eura + 25 eura PDV, a u sustavu su PDVa pa cu probati tamo.

Naravno, ne trebam knjigovodju koji nece obaviti dobar posao, samo me zanima kolika je realna cijena za ovakav startup. Pisalo se na par zadnjih stranica da je to oko 500kn, ali bez konkretnih preporuka i objasnjenja.
slobodarazlike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 18:19   #1098
Quote:
slobodarazlike kaže: Pogledaj post
Koliko placate knjigovodju?

Imam jednostavni d.o.o., jedini sam zaposlenik, primam mjesecnu placu, izdavati cu par faktura godisnje, razmisljam jos uvijek o tome da li da udjem u sustav PDV-a ili ne.

Kolika je realna cijena za ovu uslugu?

Do sada sam pronasao jednog za 800kn koji ne placa PDV, kaze da mi je spustila jer sam tek poceo. S druge strane moji prijatelji placaju 100 eura + 25 eura PDV, a u sustavu su PDVa pa cu probati tamo.

Naravno, ne trebam knjigovodju koji nece obaviti dobar posao, samo me zanima kolika je realna cijena za ovakav startup. Pisalo se na par zadnjih stranica da je to oko 500kn, ali bez konkretnih preporuka i objasnjenja.
koliko para toliko muzike..
meni je knjigovoga + računovođa + savjetnik za 1000kn (nije u sustavu pdv) .. pocetnik sam.. jedini zaposleni... u cijeni mi je 10 ulaznih i 10 izlaznih racuna.. i to je onako +- .. nije da gleda u detalje.. bonus mi je sto je uvijek na tel dostupna.. kad mi nesto treba sto i nije u njenoj domeni - pomogne djelom a ako ne onda bar savjetom.... i ne moramo osobno se za svaku glupost nalazit.. sve preko maila i mozda jednom mjesecno dodjem nesto potpisati..
moze se naci i jeftinije ali ne racunaj na veliku pomoc.. ti od 300-500 kn uglavnom samo vode papire i ne jebu te 5%..
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 16:39   #1099
Može li tvrtka odnosno j.d.o.o. uzeti nekoga na stručno osposobljavanje?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 14:27   #1100
Pozdrav, jedno pitanje.
Situacija je slijedeća:
Suprug i supruga su zaposleni u tuđim tvrtkama,a ujedno su i otvorili privatnu tvrtku d.o.o.
Firma je u povojima i još nije stala na noge, tako da si nisu uplaćivali doprinose odnosno plaće.
To traje već cca godinu dana.
Tvrtka bilježi rast, dobiva oslonac i uskoro će se zaposliti u tvrtci.
Moje pitanje je vezano za period neisplate plaća i doprinosa. Da li će naknadno morati isplatiti doprinose za to vrijeme?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.