Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2017., 18:12   #41
@preveza ma sve to normalno. Nismo svi tolerantni na sve i kad bi bio tolerantan na sve i ne be ti niš smetalo onda nekaj tu ne bi valjalo. Nemreš svakog volit, ni isto, a kamoli da svatko bude ti najbolji prijatelj ili da baš svatko da ti se sviđa onda ne bi imala mjesta za nekog u srcu za nekog posebenog. Ovo je zvučalo gayovski ali nema veze. @Utisana to je moje oprečno mišljenje.

Zadnje uređivanje Vordas : 05.05.2017. at 18:31.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 16:03   #42
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Eh.. Zasto je?
Dobro staro pitanje

Zato sto je u roditeljskom domu bilo: ako ja tako kazem, to je amen!! ( tata)
Naravno, nije bilo daljne price

Kad bih rekla nesto razlicito, onda je bilo; ma ti si glupa! Ne razumjes jedan k*** nista!! ( mama)
Itd..

Nisam naucila razgovarati
Nisam imala s kime
Na zalost TOME nas u skolama tada nisu učili
Niti sada uce
Eventualno na nekim privatnim tecajevima
Uhhhh, znam kako ti je, ja se nazivciram na samu anticipaciju suprotnog misljenja ili kritike, a sve to ima itekako korijene u roditeljskom zanemarivanju nasih emocionalnih i drugih potreba, tj. meni je tako, a obzirom da si navela to kao primjer odnosenja prema tebi, sasvim je logicno odakle ta latentna, internalizirana ljutnja.

No .. JAKO je dobro da si svjesna za pocetak toga, buduci da jako puno ljudi je bijesno i ljuto/nezadovoljno vecinu vremena, ili u specificnim situacijiama 'triggeranim' potonjim, a da uopce ne sluti da to ima veze s nekim nerazjrjesenim emocijama iz ranoznoraznih odnosa i relacija, ponajprije onih primarnih - obiteljskih. Nije uopce cudno da zelis razbiti njusku nekome zbog nesvjesnih projekcija te ljutnje i srdzbe na nevinog sugovornika.

Najgore u svemu sto je to vrlo nesvjestan proces i zna lako 'umaci' nekim svjesnim filterima i samokontroli, te onda covjek postane otvoreno agresivan bez opravdanog motiva, iako, vidim da s tim nemas problema, srecom. Problem nije u svjesnom doduse, stoga treba te cvorove poceti razbijati i 'challenge'-at tu potisnutu agresiju. Kod mene se ista jos manifestira kroz potrebu za dominacijom u stvarima od znacaja/interesa i pretjeranom kompetitivnoscu, no to je tek maska i kompenzatorni mehanizam .. jeben je to problem za rjesiti, i mozdaa te strah pokazati ljutnju otvoreno jer znas racionalno da nema nekog ociglednog povoda prouzrocenog od strane sugovornika, al probaj biti asertivna za pocetak, ako ti se nagomila ljutnja i ne prica vise o tome, jednostavno kazes da bi promjenila temu i maknes se fino od toga, umjesto da kipis u sebi i gomilas samo tu ljutnju jer ce ti se kad-tad taj rezervoar preliti
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 18:43   #43
Quote:
Tha_Turtle kaže: Pogledaj post
Uhhhh, znam kako ti je, ja se nazivciram na samu anticipaciju suprotnog misljenja ili kritike, a sve to ima itekako korijene u roditeljskom zanemarivanju nasih emocionalnih i drugih potreba, tj. meni je tako, a obzirom da si navela to kao primjer odnosenja prema tebi, sasvim je logicno odakle ta latentna, internalizirana ljutnja.

No .. JAKO je dobro da si svjesna za pocetak toga, buduci da jako puno ljudi je bijesno i ljuto/nezadovoljno vecinu vremena, ili u specificnim situacijiama 'triggeranim' potonjim, a da uopce ne sluti da to ima veze s nekim nerazjrjesenim emocijama iz ranoznoraznih odnosa i relacija, ponajprije onih primarnih - obiteljskih. Nije uopce cudno da zelis razbiti njusku nekome zbog nesvjesnih projekcija te ljutnje i srdzbe na nevinog sugovornika.

Najgore u svemu sto je to vrlo nesvjestan proces i zna lako 'umaci' nekim svjesnim filterima i samokontroli, te onda covjek postane otvoreno agresivan bez opravdanog motiva, iako, vidim da s tim nemas problema, srecom. Problem nije u svjesnom doduse, stoga treba te cvorove poceti razbijati i 'challenge'-at tu potisnutu agresiju. Kod mene se ista jos manifestira kroz potrebu za dominacijom u stvarima od znacaja/interesa i pretjeranom kompetitivnoscu, no to je tek maska i kompenzatorni mehanizam .. jeben je to problem za rjesiti, i mozdaa te strah pokazati ljutnju otvoreno jer znas racionalno da nema nekog ociglednog povoda prouzrocenog od strane sugovornika, al probaj biti asertivna za pocetak, ako ti se nagomila ljutnja i ne prica vise o tome, jednostavno kazes da bi promjenila temu i maknes se fino od toga, umjesto da kipis u sebi i gomilas samo tu ljutnju jer ce ti se kad-tad taj rezervoar preliti

Ucim se, ba tome, da se ne lijepim za neugodne mi teme.
Asertivnost trebam prostudirati.
I da, jos samo da naucim tu unutrasnju tenziju ispuhati ..
Nekad plešem po kući, to mi puno pomogne
A nekad padnem u duboko nesvjesno i dozvolim si da me misli-emocije odvuku u unutrasnji negativni monolog..

Bas trebam paziti da se ne zaboravim u nesvjesnom
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:30   #44
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ucim se, ba tome, da se ne lijepim za neugodne mi teme.
Asertivnost trebam prostudirati.
I da, jos samo da naucim tu unutrasnju tenziju ispuhati ..
Nekad plešem po kući, to mi puno pomogne
A nekad padnem u duboko nesvjesno i dozvolim si da me misli-emocije odvuku u unutrasnji negativni monolog..

Bas trebam paziti da se ne zaboravim u nesvjesnom
Jako je bitno da imas ispusni ventil i da izbjegavas teme koje te previse nerviraju, al istodobno ne i bjezati od svake potencijalne konfrontacije verbalne, cisto da imas priliku vjezbati biti asertivna i dopustiti si te emocije ljutnje .. to je sve okej
Nije to lako rjesiti preko noci jer problem nije u racionalnom kontekstu .. zavoli to dijete u sebi i pruzi mu razumijevanje i potporu ... i nauci kako oprostiti .. i s vremenom ce te sve manje to tangirati.

Znam da nije lako ... i mene cesto emocije povuku u taj kako kazes negativni monolog i bujicu negativnih misli i tesko se ne prepustiti tome .. al pomalo .. to svakako nije nesto sto se 'preko noci' razrjesava .. al se itekako moze ! Sretno nam
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:52   #45
Quote:
Tha_Turtle kaže: Pogledaj post
Jako je bitno da imas ispusni ventil i da izbjegavas teme koje te previse nerviraju, al istodobno ne i bjezati od svake potencijalne konfrontacije verbalne, cisto da imas priliku vjezbati biti asertivna i dopustiti si te emocije ljutnje .. to je sve okej
Nije to lako rjesiti preko noci jer problem nije u racionalnom kontekstu .. zavoli to dijete u sebi i pruzi mu razumijevanje i potporu ... i nauci kako oprostiti .. i s vremenom ce te sve manje to tangirati.

Znam da nije lako ... i mene cesto emocije povuku u taj kako kazes negativni monolog i bujicu negativnih misli i tesko se ne prepustiti tome .. al pomalo .. to svakako nije nesto sto se 'preko noci' razrjesava .. al se itekako moze ! Sretno nam

Ima vec neko vrijeme kako se volim, hvala bogu
Zaista, hvala Njemu

Bas zbog toga sto zelim biti bolja prema sebi, trebam nauciti kako tu tenziju izbaciti ili koristiti u korisnije svrhe
Radim ponesto na Sebi
Taj rad me i doveo do sagledavanja mojih slabosti, mana
I kvaliteta

Hvala ti, puno

Sretno nam
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 21:01   #46
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ima vec neko vrijeme kako se volim, hvala bogu
Zaista, hvala Njemu

Bas zbog toga sto zelim biti bolja prema sebi, trebam nauciti kako tu tenziju izbaciti ili koristiti u korisnije svrhe
Radim ponesto na Sebi
Taj rad me i doveo do sagledavanja mojih slabosti, mana
I kvaliteta

Hvala ti, puno

Sretno nam
Samo tako hrabro dalje i rezultati nece izostati
Hvala i tebi !
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 19:38   #47
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
ok, poštovanje
štima
a kako s onima koji ne pokazuju poštovanje prema meni?
kako sa onim akoji te zele ubiti? mislim ima ih sigurnio . ljudi koji zele ubiti sve oko sebe pa tako i tebe . jer ti njih zelis ubiti .. ne zivi i pusti zivjeti postiuj i piusti da te postuje tko hoce hoce tko nece nece ...

... na kraju od kud tebi pravo da nekome uvjetujes ista?!

ti u kontekstu ove teme radis na sebi .. ne na drugima

ak bus bil aroditelj pa da vidis kak je odgojiti djecu i sve te silne mudrosti u zovtu kojima se ljudi "forsiraju" prema drugim ljudima padaju u vodu

Quote:
CaptainProton kaže: Pogledaj post
S druge strane, nije mi jasno zašto neki ljudi u raspravi odmah vide potencijalnu svađu.
najcesce po mojem iskustvu takvi traze svadju .. zele svadju .. ima logike a?

tko neki koji zele novac .. gledaju samo profit

ili nedaj boze sex .. ajme sta sve nece neki ucini "za sex"

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Na koju "foru" radis sa velikim tj.malim mozgom?

Kojim metodom?
razmnisljanjem .. svojom voljom .. kontrolom svojih misli .. izborom!

postoje mehanizmi koji su prirodno odvojeni od "slobodne" volje iako se moze voljom svasta postici no .. evo .. ajde zaustavi probavu svojom voljom .. zaustavi sintezu proteina i slicno .. no usporiti rad srca ... utjecati na raspolozenje .. povezati se sa tijelom odnosno biti jedno sto i jesi je sigurno vise nego moguce i svatko vise ili manje svjesno ili manje svijesno to cini svaki dan
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:26   #48
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
kako sa onim akoji te zele ubiti? mislim ima ih sigurnio . ljudi koji zele ubiti sve oko sebe pa tako i tebe . jer ti njih zelis ubiti .. ne zivi i pusti zivjeti postiuj i piusti da te postuje tko hoce hoce tko nece nece ...

... na kraju od kud tebi pravo da nekome uvjetujes ista?!

ti u kontekstu ove teme radis na sebi .. ne na drugima

ak bus bil aroditelj pa da vidis kak je odgojiti djecu i sve te silne mudrosti u zovtu kojima se ljudi "forsiraju" prema drugim ljudima padaju u vodu



najcesce po mojem iskustvu takvi traze svadju .. zele svadju .. ima logike a?

tko neki koji zele novac .. gledaju samo profit

ili nedaj boze sex .. ajme sta sve nece neki ucini "za sex"



razmnisljanjem .. svojom voljom .. kontrolom svojih misli .. izborom!

postoje mehanizmi koji su prirodno odvojeni od "slobodne" volje iako se moze voljom svasta postici no .. evo .. ajde zaustavi probavu svojom voljom .. zaustavi sintezu proteina i slicno .. no usporiti rad srca ... utjecati na raspolozenje .. povezati se sa tijelom odnosno biti jedno sto i jesi je sigurno vise nego moguce i svatko vise ili manje svjesno ili manje svijesno to cini svaki dan
hej, imam djecu! prekrasne mlade ljudd. i, jako smo asertivni, poštujemo se i volimo. možda me nisi doživio kroz ovo kratko pisanje... nisam baš tako neuka... radim puno na sebi. ovo o mislima, znam i ja podosta i prakticiram. zaustavljam gravitacione misli kad kog primijetim kako me..hm.. °ebu... promatram SE. često.
baš iz TOG promatranja sam i uočila tu unutrašnju tenziju koji, vjerujem, mnogi kod sebe nisu je ni svjesni.

radim i ja * nešto* s tom tenzijom.. interesirale su me i druge metode, vaša iskustva
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 21:19   #49
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
hej, imam djecu! prekrasne mlade ljudd. i, jako smo asertivni, poštujemo se i volimo. možda me nisi doživio kroz ovo kratko pisanje... nisam baš tako neuka... radim puno na sebi. ovo o mislima, znam i ja podosta i prakticiram. zaustavljam gravitacione misli kad kog primijetim kako me..hm.. °ebu... promatram SE. često.
baš iz TOG promatranja sam i uočila tu unutrašnju tenziju koji, vjerujem, mnogi kod sebe nisu je ni svjesni.

radim i ja * nešto* s tom tenzijom.. interesirale su me i druge metode, vaša iskustva

ma sve pet nisam mislio nista lose niti kriticki .. cesto prosirim misli na razlicite teme .. "update-am" u hodu

pa vidi se sve .. sve sto si sad napisala je dokaz "tebe" i toga sto jesi .. nebi bi pokrenula ovu temu da nisi svjesna .. nebi bila u stanju pisati i razmisljati o puno toga pa tako i o ovome a jos manje sa drugima dijeliti razmisljanja na temu i to je cinjenica bez obzira sto ja reko mislio ili komentirao

p.s. postovanje
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:14   #50
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ma sve pet nisam mislio nista lose niti kriticki .. cesto prosirim misli na razlicite teme .. "update-am" u hodu

pa vidi se sve .. sve sto si sad napisala je dokaz "tebe" i toga sto jesi .. nebi bi pokrenula ovu temu da nisi svjesna .. nebi bila u stanju pisati i razmisljati o puno toga pa tako i o ovome a jos manje sa drugima dijeliti razmisljanja na temu i to je cinjenica bez obzira sto ja reko mislio ili komentirao

p.s. postovanje


To i ja radim.. Updatam se u hodu
Kroz razgovor otkrivam sebe

Postovanje i tebi!!!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:45   #51
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post


najcesce po mojem iskustvu takvi traze svadju .. zele svadju .. ima logike a?

tko neki koji zele novac .. gledaju samo profit

ili nedaj boze sex .. ajme sta sve nece neki ucini "za sex"

Ima smisla, makar znam da neki zbog stava koji sam navela uglavnom izbjegavaju rasprave, a sami pokreću neutralne teme (iliti, razgovor koji se svede na neobavezno čavrljanje)
CaptainProton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 00:57   #52
Teško mi je zamisliti da bih se mogao iznervirati samo zato što netko ima drukčiji stav. Vi kojima vam to smeta, možete li objasniti zašto? Zašto je bitno da se sugovornik slaže? To mi nikad nije bilo jasno...
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:06   #53
Quote:
Jollman kaže: Pogledaj post
Teško mi je zamisliti da bih se mogao iznervirati samo zato što netko ima drukčiji stav. Vi kojima vam to smeta, možete li objasniti zašto? Zašto je bitno da se sugovornik slaže? To mi nikad nije bilo jasno...


Blago tebi

Zapravo, nije mi toliko problematicno suprotno misljenje već Nacin kako se netko postavlja. Kad taj netko agresivno namece svoje misljenje, u meni se stvara tenzija.
E sad, "samo" treba primijetiti tu tenziju bez hvatanja za nju i...moguce je mirnije prisustvovati tom razgovoru.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 02:05   #54
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Blago tebi

Zapravo, nije mi toliko problematicno suprotno misljenje već Nacin kako se netko postavlja. Kad taj netko agresivno namece svoje misljenje, u meni se stvara tenzija.
E sad, "samo" treba primijetiti tu tenziju bez hvatanja za nju i...moguce je mirnije prisustvovati tom razgovoru.
ako te direktno ne dira odnosno ne utjece na tebe tudje misljenje onda objasni sama sebi da nema smisla ni potrebe da izaziva ikakvui emocionalnu reakciju

naravno ako netko ima misljenje da te zeli ugroziti bilo psihicki ili fizicki naravno da ces se "postaviti"

ako ti imas traume pa si vise nego preosjetljiva onda tudje misljenje koje izaziva "agresivne" reakcije nije "krivo" .. ono je poticaj/okidac reakcije ali je uzrok trauma ili neko iskustvo (nauceno ponasanje) no nije "krivac" pa tako ni tu osobu nemoj kriviti .. u najgorem slucaju izbjegavaj dok ne rjesis sama sa sobom .. sto te vec muci

najcesce se to danas rjesava psihoterapijom koliko je meni poznato .. tako dobrih prijatelja bas i nema odnosno ljudi su vise manje u svojim problemima i nisam sreo covjeka koji je spreman toliko uci u tudje (iz tudjih a i vlastitih iskustava) .. mogu ti pomoc .. ma i psiholog ti nece ulaziti u glavu .. bar eticki nebi smio ako nije sam pacijent nego na kraju krajeva ti odradis sav posao uz strucno vodstvo

moguce je i samostalno .. ja sad kad gledam sam sam puno toga sam rjesavao .. sad kad gledam unazad vecinu toga vrlo dobro .. nebi puno mjenjao sto naravno samo meni znaci no zadnja smrtonosna trauma je bila previse .. ne da nisam mogao nista nego nisam bio uopce sposoban ista

sada sam sposoban na svasta no znam granice .. i mogucnosti .. na kojim aradim .. nema carobnog stapica niti rjesenja u kolacicu srece

red rad i disciplina .. kao u svemu u zivotu sto vrijedi .. sto ostaje .. na cemu se gradi buducnost .. barem ona sretna
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.