Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 20:09   #421
Pozdrav ekipa,
odlucio sam se za operaciju blazeg oblika ginekomastije, koji me muci jos od puberteta iliti petnaest godina. Mislim otici u neku privatnu kliniku pa vas molim za savjet koju da odaberem. Inace sam iz Zagreba ali nije mi problem potegnut do Daruvara i usparat koju tisucu kuna ako je kvaliteta plasticne kirurgije na slicnoj razini. Pa ono vi koji imate iskustva ili info pliz pomagajte
Tampa Bay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:53   #422
Ginekomastija

Pozdrav,
Skoro cijeli zivot imam povecane grudi, pa me zanima ima li itko iskustva u tretiranju ginekomastije, a da se izbjegne operacija. Doktorica je predlozila ili Androgel ili Andractim, pa me zanima je li ih netko koristio. Koliko sam ja uspio shvatiti Androgel sadrzi testosteron koji kasnije metabolizira u estrogen, dok je taj Andractim zapravo nesto drugaciji (laik sam, ne znam konkretnu razliku, jedino da ne dolazi do rasta estrogena u tijelu). Jedini je problem sto Andractim nije na listi HZZO-a, pa me zanima moze li se uopce nabaviti kod nas. Isplati li se uopce izlagati hormonima i postoji li primjetna razlika nakon uzimanja gela?
gutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 21:37   #423
Pozdrav ljudi!

Ime mi je Dominik, dolazim iz Osijeka, 24 godine. Naime oduvijek sam imao viška kilograma (u određenom vremenu i daleko previše) i uvijek su bile prisutne "muške grudi." Naravno svi su to uvijek pripisivali debljini, ali ja sam shvaćao da se radi o nečem drukčijem. Uvijek su bile stvarno vidljive, ali u debljini se to sakrije. No sada sam smršavio, održavam jednu kilažu, iako i dalje držim posebne prehrane, kretanja i kile, stomak i sve je otišlo dolje, no nažalost grudi su ostale i sada su stvarno jako vidljive i velike. Nažalost za operaciju u klinici nekoj privatnoj nemam novaca, pa a čuo sam da se čak može to preko HZZO-a. Možete li mi ispričati iskustva, ili pak kako doći do toga, od čega krenuti, što prvo, kod koga se javiti i sve. Volio bih ovo riješiti, ali koliko god se trudio vidim da tu nije riječ samo o salu i kilama nego da baš treba operacija i to dosta velika. Hvala unaprijed na odgovoru
Marin-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 22:40   #424
Quote:
Marin-zagreb kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Ime mi je Dominik, dolazim iz Osijeka, 24 godine. Naime oduvijek sam imao viška kilograma (u određenom vremenu i daleko previše) i uvijek su bile prisutne "muške grudi." Naravno svi su to uvijek pripisivali debljini, ali ja sam shvaćao da se radi o nečem drukčijem. Uvijek su bile stvarno vidljive, ali u debljini se to sakrije. No sada sam smršavio, održavam jednu kilažu, iako i dalje držim posebne prehrane, kretanja i kile, stomak i sve je otišlo dolje, no nažalost grudi su ostale i sada su stvarno jako vidljive i velike. Nažalost za operaciju u klinici nekoj privatnoj nemam novaca, pa a čuo sam da se čak može to preko HZZO-a. Možete li mi ispričati iskustva, ili pak kako doći do toga, od čega krenuti, što prvo, kod koga se javiti i sve. Volio bih ovo riješiti, ali koliko god se trudio vidim da tu nije riječ samo o salu i kilama nego da baš treba operacija i to dosta velika. Hvala unaprijed na odgovoru
Pozdrav ja imam isti problem kao i ti,imam 20 godina. Od nove godine sam skinuo nekih 15kg i imam jos malo droba al cice su naravno tu ostale I jos ih je gore sad vidit posto sam smrsao a one su ostale. Jesi isao ti kod doktora,ako jesi sto ti je rekao?
lovvre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 13:55   #425
Quote:
lovvre kaže: Pogledaj post
Pozdrav ja imam isti problem kao i ti,imam 20 godina. Od nove godine sam skinuo nekih 15kg i imam jos malo droba al cice su naravno tu ostale I jos ih je gore sad vidit posto sam smrsao a one su ostale. Jesi isao ti kod doktora,ako jesi sto ti je rekao?
Raspitivao sam se i nitko ništa ne zna, otišao sam u privatnu kliniku na pregled, doktorica pregledala poslala me ultrazvuk i idem sad 6.6. na operaciju ukljanjanja, nažalost košta 14000, ali skupio sam nekako jer dočekati HZZO bi bilo nemoguće, ovako privatno može odmah. Da ima dosta masnog tkiva, ali ima i žlijezdanog kod mene i zato nisu sise nikad otišle, može se jedino tako operacijski, tako da ako imaš imalo novaca preporučam ti da odeš privatno jer drukčije ne bi išlo
Marin-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 14:11   #426
Quote:
Marin-zagreb kaže: Pogledaj post
Raspitivao sam se i nitko ništa ne zna, otišao sam u privatnu kliniku na pregled, doktorica pregledala poslala me ultrazvuk i idem sad 6.6. na operaciju ukljanjanja, nažalost košta 14000, ali skupio sam nekako jer dočekati HZZO bi bilo nemoguće, ovako privatno može odmah. Da ima dosta masnog tkiva, ali ima i žlijezdanog kod mene i zato nisu sise nikad otišle, može se jedino tako operacijski, tako da ako imaš imalo novaca preporučam ti da odeš privatno jer drukčije ne bi išlo
Pa jesi otisao kod svog doktora opce prakse?
Ja sam bio i dobio uputnicu za dalje.
lovvre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 22:33   #427
Quote:
lovvre kaže: Pogledaj post
Pa jesi otisao kod svog doktora opce prakse?
Ja sam bio i dobio uputnicu za dalje.
Ne, otišao odmah kod privatnika, doktorica me pregledala, poslala me na ultrazvuk i na vađenje krvi (to sam morao uzeti uputnice od svoga doktora), napravio ta dva pregleda, došao s nalazima nazad kod doktorice, ona pregledala i dogovorili termin operacije
Marin-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 00:46   #428
Quote:
Marin-zagreb kaže: Pogledaj post
Ne, otišao odmah kod privatnika, doktorica me pregledala, poslala me na ultrazvuk i na vađenje krvi (to sam morao uzeti uputnice od svoga doktora), napravio ta dva pregleda, došao s nalazima nazad kod doktorice, ona pregledala i dogovorili termin operacije
Kod koga ćeš operirati? Ja gledam da u Daruvaru kod dr.Maletića poslije ljeta to rješim,doduše u mene nije neki težak slučaj samo malo žlijezde ispupčene.. nadam se da bude tu negdje cijena oko 10-13 k
shooze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 22:54   #429
Quote:
shooze kaže: Pogledaj post
Kod koga ćeš operirati? Ja gledam da u Daruvaru kod dr.Maletića poslije ljeta to rješim,doduše u mene nije neki težak slučaj samo malo žlijezde ispupčene.. nadam se da bude tu negdje cijena oko 10-13 k
Ja sam iz Osijeka pa ću tu i obaviti, poliklinika Lege Artis, dr. Čandrlić, idem eto sad u srijedu 6.6. pa ćemo vidjeti kako će sve ispasti, cijena bi trebala biti 14000, ali rekao je doktor ovisno o operaciji, moguće da bude i manje. Uglavnom operacijski se mora i drago mi je da sam se odlučio na to
Marin-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 02:48   #430
Gynecomastia In Islamabad
__________________
I am Provide Best hair Treatment .
Instagram Web Viewer,
john2018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 19:59   #431
Quote:
Marin-zagreb kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Osijeka pa ću tu i obaviti, poliklinika Lege Artis, dr. Čandrlić, idem eto sad u srijedu 6.6. pa ćemo vidjeti kako će sve ispasti, cijena bi trebala biti 14000, ali rekao je doktor ovisno o operaciji, moguće da bude i manje. Uglavnom operacijski se mora i drago mi je da sam se odlučio na to
Ima li novosti? Kako je prosla operacija?
shooze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 17:48   #432
jel mozes staviti slike before i after?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 01:03   #433
Pozdrav ekipa, plasticni kirurg mi je rekao da ce biti operacije ako mi to odobri neka hzzo komisija. Jel zna netko sto je to i jel ima netko iskustva s komisijom?
coder797 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 17:39   #434
bok, dali mi može ko je več bio na operaciju priporučiti kojega privat kirurga za ginekomastiju i koliko je platijo za obe sise
bonanno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2018., 20:51   #435
Quote:
bonanno kaže: Pogledaj post
bok, dali mi može ko je več bio na operaciju priporučiti kojega privat kirurga za ginekomastiju i koliko je platijo za obe sise
Ja sam se raspitivao jer cu ici ovaj mjesec, sve ti zavisi od slucaja do slucaja ali ako je neka normalna ginekomastija gdje nisi krme od 200 kg nego obican oblik tijela i to da ti samo zlijezde stvaraju problem - skoro svima je cijena oko 10 000 kuna.
Ja mislim da cu kod dr. Maletića u Zagreb ići. Javim kako proslo ovaj mjesec.
shooze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 13:32   #436
Quote:
Marin-zagreb kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Ime mi je Dominik, dolazim iz Osijeka, 24 godine. Naime oduvijek sam imao viška kilograma (u određenom vremenu i daleko previše) i uvijek su bile prisutne "muške grudi." Naravno svi su to uvijek pripisivali debljini, ali ja sam shvaćao da se radi o nečem drukčijem. Uvijek su bile stvarno vidljive, ali u debljini se to sakrije. No sada sam smršavio, održavam jednu kilažu, iako i dalje držim posebne prehrane, kretanja i kile, stomak i sve je otišlo dolje, no nažalost grudi su ostale i sada su stvarno jako vidljive i velike. Nažalost za operaciju u klinici nekoj privatnoj nemam novaca, pa a čuo sam da se čak može to preko HZZO-a. Možete li mi ispričati iskustva, ili pak kako doći do toga, od čega krenuti, što prvo, kod koga se javiti i sve. Volio bih ovo riješiti, ali koliko god se trudio vidim da tu nije riječ samo o salu i kilama nego da baš treba operacija i to dosta velika. Hvala unaprijed na odgovoru
Mislim da sam vec pisao po temi, ali dobro..
2012 godine sam otisao kod svoje doktorice opće prakse, ona mi je dala uputnicu za plastičnu kirurgiju i otišao sam na pregled. Oni me poslali na
kbc rebro i tamo odradio operaciju. Oporavak trajao 6mj (morate kupiti prsluk kojeg nosite kroz to vrijeme i morate izbjegavati fizicki rad).
Nisam kune platio (osim prsluka), ništa me nije bolilo, nikakve oziljke nemam, oporavak je super prosao i zivim normalno vec sest godina.
Cijeli zivot sam imao s tim problema i svak tko to ne odstrani je glup jer je vrlo jednostavno, a zivot nakon toga savršen.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 20:36   #437
Čestitam
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2018., 20:47   #438
hvala
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2018., 22:10   #439
Iskustvo

Pozdrav svima,
evo da kažem i svoje iskustvo. Kao mlađi bio sam malo deblji ništa pretjerano i uvijek sam imao povećane grudi. Mislio sam da će poslije puberteta se povući. Čak sam i smršao i došao u 20+ i grudi su uvijek bili izražene. To mi je smetalo , pa sam pokušavao i s treninzima i djetama , to je utjecalo na grudi ali vrlo malo. Prošli mjesec sam se odlučio otići kod doktora , jer sam rekao sebi da ne želim čitav svoj život u nošenju široke robe, skrivanju itd. Dogovorio sam operaciju sve je bilo ok u nalazima. Operacija je prošla bez problema , došao sam u polikliniku, imao razgovor s anesteziologom, nakon satak dva ušao u operacijsku salu, primio anesteziu , probudio se u sobi bez ikakvih bolova, sve u najboljem redu. U poliklinici sam se zadrzao mozda 5 sati poslje operacije i već nakon toga uz razgovor s doktorom napusito kliniku i išao kući. Naravno da je bilo popraćeno mantanjem tu večer kad bih se ustao i također urin je smrdio na sve one anestezije koje sam primio. Ali dobro drago mi je što sam to odradio napokon. Nakon 10 dana sam skinuo konce i doktor mi je rekao čak da ne trebam više ni nositi steznik samo majice koje stežu. Sve je bilo bez ikakvih jačih bolova , osim na dodir. Auto sam počeo voziti nakon 5,6 dana , a na posao krenuo nakon 3dana (tj. operacija bila u četvrtak, a na posao sam išao u ponedjeljak). Samo mi je malo čudno bilo što još vidim da ima grudi, doktor kaže da je to još oteknuto. Pa me zanima ovi koji su radili to , koliko vam je trajao otek. Jer vidim razliku od prije i sada, al mi se čini kao da se još moglo izvadit, a eto kao što sa rekao doktor kaže to je otek još.

Eto ako netko ima iskustva koliko vam je trajao otek i koliko ste vi nosili steznik ?

Lp
mahavisnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2018., 18:43   #440
Operirao prije 4 tjedna kod dr. Maletića u Zagrebu. 9000 kuna sa steznikom. Lokalna anestezija. Liposukcija i vađenje žlijezda. Šavovi se sami razgrađuju mada moji nisu još kompletno nestali. Steznik se nosi 4 tjedna danonoćno osim kada ga opereš i kada se tuširaš. Služi da se smanji oteklina.
Što se tiče same operacije jest malo neugodno jer ste svega svjesni,dok se radi liposukcija se to više osjeti, vađenje žlijezda nisam uopće skoro ni osjetio samo malo peckanje ali ništa nije prestrašno sveukupno. svakako se da izdržati pogotov jer doktor i sestre pričaju sa vama pa onda i nije strašno. Odmah poslije operacije idete kući.Imao sam ajmo reći neki srednji slučaj, operacijom sam zadovoljan 10/10 jer sam skoro ravan sad, kažem skoro jer još osjetim malo oteklinu ispod bradavica a i sada krećem u teretanu tako da će se to smanjiti i još oblik grudi usavršiti. Uglavnom najbolje potrošenih 9000 kuna u životu,preporuka svakome.
shooze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.