Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 14:24   #2081
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Uglavnom postala si cijenjeni klijent banke pa dobivaš i bolju uslugu.
Ja od banke najbolju uslugu dobijam na bankomatu.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:13   #2082
Proglašena najboljom bankom 😂

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...ankom-20170921

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:59   #2083
@voditeljica1

barataš s krivim informacijama, i još ih pritom samouvjereno prezentiraš kao ispravne.
Znam za sebe da sam postao član osobnog bankarstva i to vrlo brzo nakon što sam otišao na osjetno veću od državnog prosjeka. Moji poznanici koji zarađuju prosječnu plaću nemaju osobnog bankara. Znam, pitao sam ih.
I da, bilo tko može tražiti razgovor s istim ako dođe u poslovnicu (isto kao što možeš i sa direktorom poslovnice), ali oni imaju svoju bazu klijenata koju vode.
Privatno bankarstvo u svim bankama funkcionira slično, ali kao što sam rekao to je za odlikaše. To što kažeš da imaju jednu poslovnicu za privatno bankarstvo i da tamo baš nema klijenata, meni upravo govori u prilog tome da su više orijentirani na to da idu prema klijentu a ne oni prema njima. Ipak se radi o osobama koje drže milijunske iznose u banci i ne žive od plaće. kao takvi su preodređeni da dobiju najjače zaposlenike po znanju, da ti dođu doma kad trebaš nešto riješiti i slično.

Poanta priče je da što imate veću plaću i veću financijsku imovinu banka vas prepoznaje kao važnijeg klijenta i sukladno tome dobivaš bolju uslugu.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 00:32   #2084
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
@voditeljica1

barataš s krivim informacijama, i još ih pritom samouvjereno prezentiraš kao ispravne.
Znam za sebe da sam postao član osobnog bankarstva i to vrlo brzo nakon što sam otišao na osjetno veću od državnog prosjeka. Moji poznanici koji zarađuju prosječnu plaću nemaju osobnog bankara. Znam, pitao sam ih.
I da, bilo tko može tražiti razgovor s istim ako dođe u poslovnicu (isto kao što možeš i sa direktorom poslovnice), ali oni imaju svoju bazu klijenata koju vode.
Privatno bankarstvo u svim bankama funkcionira slično, ali kao što sam rekao to je za odlikaše. To što kažeš da imaju jednu poslovnicu za privatno bankarstvo i da tamo baš nema klijenata, meni upravo govori u prilog tome da su više orijentirani na to da idu prema klijentu a ne oni prema njima. Ipak se radi o osobama koje drže milijunske iznose u banci i ne žive od plaće. kao takvi su preodređeni da dobiju najjače zaposlenike po znanju, da ti dođu doma kad trebaš nešto riješiti i slično.

Poanta priče je da što imate veću plaću i veću financijsku imovinu banka vas prepoznaje kao važnijeg klijenta i sukladno tome dobivaš bolju uslugu.
Poanta priče je da zaba ne razlikuje osobno bankarstvo za klijente sa većim primanjima, od onih sa prosječnim i ispod
Vjerojatno i oni dodjeljuju osobne bankare klijentima sa višom plaćom, ali isto tako i oni sa plaćom od npr 2k, ukoliko zatraže osobnog bankara dobiti će ga, a i ukoliko klijent ugovori neku skuplju lepezu tipa elastičnu, dodijeliti će mu osobnog bankara imao taj klijent plaću 1k ili 10k.
Izvor: prijateljica je direktorica poslovnice.
A recimo u rba i drugim bankama, za razliku od zabe, obični klijenti ne mogu doći kod osobnih bankara koji imaju svoj portfelj klijenata i ne dodjeljuje osobne bankare klijentu ako ne zadovoljava uvjet primanja, kao zaba.
U svakom slučaju možeš uputiti mail banci ili drugi put pitaj svog osobnog bankara kako im sustav funkcionira.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 06:52   #2085
Pozdrav svima!

da li možda znate gdje bih mogla pogledati Zabine naknade za transakciju.
Željela bih uplaćivati preko aplikacije drugog servisa (koji mi ne naplaćuje transakcije) direktno na svoj devizni račun.

napravila sam test i moram reći rezultat, bar za ovaj moj test nije nikako dobar. tj ispala sam super glupa naime uplatila sam 2 EURA (test jel') da vidim šta će se dogodit. i naplatilo mi je 1 EURO za transakciju (pa nakon preračunavanja ostalo je 0,9 EUR)
e sad se ne usuđujem više testirat Ne znam je li to fiksan iznos po transakciji, da li iznos ima neke raspone (npr. 1 EURO za iznos do X EURA, X EURA za X+1 EUR - XX EURA, itd) ili je neki POSTOTAK u pitanju?

ako slučajno znate, ima li to na njiovim stranicama. ja ću isto guglat malo, a možda bih trebala i do banke. ovo očito moram proučit
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:42   #2086
Ako je transakcija u stranoj valuti, sve banke je obrađuju po cijeni 1 eur. Piše to negdje u naknadama. Pogledaj dio "devizno poslovanje" tak nešto.
Npr ja sebi pošaljem na račun novce sa servisa Revolut, s kojim imam povezana dva računa: kunski u HPB i devizni u Zabi.
Valuta koju šaljem su euri. U oba slučaja banke mi skinu 1 eur ili cca 7,5 kn po transakciji nakon priljeva na račun.



Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:28   #2087
Nadam se da Zaba ove komentare čita. Užasno iskustvo imam s ovom bankom.
Prvenstveno sa njenim djelatnicima.
Ti ljudi koji tamo rade nemaju pojma šta rade i još su bahati prema klijetima.

Ne možeš mi raditi u banci a ne znati da li može zamijeniti stara novčanica.
Ne možeš raditi u banci a da ne znaš zatvoriti prijevremeni kredit.
Ne možeš mi raditi u banci i govoriti da nešto nećeš napraviti (ako ne znaš, pozovi nekog drugog)
Ne možeš raditi u banci i reći da te boli briga za tvoj problem ????
Ne možeš raditi u banci a ne znati gdje i kada mi je sjeo novac na drugi račun.
Ova iskustva su temeljena na interakciji sa više djelatnika.
Na temelju čega ovi ljudi dobivaju posao?? Na temelju znanja nikako.

Kada dođem u Vašu banku, imam osjećaj da sam došla 19st. po pitanju pitanju općeg znanja.
Nisam nikog tražila da zna matematički složeni zadatak, samo informaciju koja bi svaka šalteruša ili osobni bankar trebao imati u peti.
A ne da dobijem odgovor: ne znam ili pogledajte na našoj web stranici. KATASTROFA!
A naplaćujete nama klijentima svaki hebeni korak !

Napisala sam se već dosta mailova. Prestrašno.
Neki dan odem u drugu banku, totalno drugačiji pristup klijentu. A toliko je malo potrebno.
Zatvaram račun ovaj tjedan.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:13   #2088
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Nadam se da Zaba ove komentare čita. Užasno iskustvo imam s ovom bankom.
Prvenstveno sa njenim djelatnicima.
Ti ljudi koji tamo rade nemaju pojma šta rade i još su bahati prema klijetima.

Ne možeš mi raditi u banci a ne znati da li može zamijeniti stara novčanica.
Ne možeš raditi u banci a da ne znaš zatvoriti prijevremeni kredit.
Ne možeš mi raditi u banci i govoriti da nešto nećeš napraviti (ako ne znaš, pozovi nekog drugog)
Ne možeš raditi u banci i reći da te boli briga za tvoj problem ????
Ne možeš raditi u banci a ne znati gdje i kada mi je sjeo novac na drugi račun.
Ova iskustva su temeljena na interakciji sa više djelatnika.
Na temelju čega ovi ljudi dobivaju posao?? Na temelju znanja nikako.

Kada dođem u Vašu banku, imam osjećaj da sam došla 19st. po pitanju pitanju općeg znanja.
Nisam nikog tražila da zna matematički složeni zadatak, samo informaciju koja bi svaka šalteruša ili osobni bankar trebao imati u peti.
A ne da dobijem odgovor: ne znam ili pogledajte na našoj web stranici. KATASTROFA!
A naplaćujete nama klijentima svaki hebeni korak !

Napisala sam se već dosta mailova. Prestrašno.
Neki dan odem u drugu banku, totalno drugačiji pristup klijentu. A toliko je malo potrebno.
Zatvaram račun ovaj tjedan.
Čujem od klijenata dosta da njihovi djelatnici općenito nemaju pojma o ničemu.
Baš smo se smijali kada nam je njihov klijent, ima kredit kod nas pričao da je htio zatražiti neku karticu tamo, popunio formulare i donio ostalu dokumentaciju da bi mu djelatnici kada je došao u zabu rekli da ta kartica ne postoji, a kada im je na internetu pokazao da je ima nisu mogli vjerovati i govorili su da je to nešto novo a to imaju u ponudi bar 10 godina.
Znam direktoricu tamo i kaže da nije više preko veze...
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:54   #2089
glavno da šalteruše nude hrpu kredita i paketa usluga i dobrovoljnih štednji... a kad dođeš u poslovnicu i pitaš najbanalnije pitanje onda se stiltaju jer nemaju pojma
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:32   #2090
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Čujem od klijenata dosta da njihovi djelatnici općenito nemaju pojma o ničemu.
Baš smo se smijali kada nam je njihov klijent, ima kredit kod nas pričao da je htio zatražiti neku karticu tamo, popunio formulare i donio ostalu dokumentaciju da bi mu djelatnici kada je došao u zabu rekli da ta kartica ne postoji, a kada im je na internetu pokazao da je ima nisu mogli vjerovati i govorili su da je to nešto novo a to imaju u ponudi bar 10 godina.
Znam direktoricu tamo i kaže da nije više preko veze...
Kako su mi digli tlak, ispričala sam to na poslu.
Veli mi kolega da je prije par godina zatvorio kod njih račun. Razlog je bio isti (njihovo neznanje i nekultura)
I veli mi on, kao šlag na kraju dobije nakon par godina što je zatvorio račun obavijest da su mu odobrili minus od par tisuća kuna po istom tom zatvorenom računu Lud, zbunjen, još luđi

Mene samo zanima na temelju čega oni zapošljavaju i educiraju ljude?

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
glavno da šalteruše nude hrpu kredita i paketa usluga i dobrovoljnih štednji... a kad dođeš u poslovnicu i pitaš najbanalnije pitanje onda se stiltaju jer nemaju pojma
Baš gledam neki dan reklamu kako su moderni, kako možeš platiti samo ako se uslikaš mobom...ma možeš imati svemirsku modernu opremu, sve je to badava ako su ti djelatnici koji tamo rade sa ljudima koma.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:07   #2091
Pa ne znam ja preferiram ako mogu sve preko neta ili mobilne aplikacije obaviti i uopce u banku ne moram ici. Bio sam sada neki dan da vratim token koji mi više ne treba, a prije toga ne znam kada sam bio. Info telefon im je ok ali to sam jednom koristio.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 08:20   #2092
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Ako je transakcija u stranoj valuti, sve banke je obrađuju po cijeni 1 eur. Piše to negdje u naknadama. Pogledaj dio "devizno poslovanje" tak nešto.
Npr ja sebi pošaljem na račun novce sa servisa Revolut, s kojim imam povezana dva računa: kunski u HPB i devizni u Zabi.
Valuta koju šaljem su euri. U oba slučaja banke mi skinu 1 eur ili cca 7,5 kn po transakciji nakon priljeva na račun.

...
JayDeena puno puno hvala na odgovoru! treba mi točno to za istu namjenu! Hvala još jednom
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 09:06   #2093
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
JayDeena puno puno hvala na odgovoru! treba mi točno to za istu namjenu! Hvala još jednom
Nema na čemu 😀

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:23   #2094
Da li netko ima iskustva s plaćanjem karticama Zagrebačke banke u inozemstvu? Nedavno iksustvo: od 10 pokušaja plaćanja na raznoraznim mjestima, 9 odbijeno!! :-(
moody_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:19   #2095
A jesi najavio/la boravak u inozemstvu prije? Znaju blokirati iz sigurnosnih razloga

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:57   #2096
Quote:
moody_blue kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva s plaćanjem karticama Zagrebačke banke u inozemstvu? Nedavno iksustvo: od 10 pokušaja plaćanja na raznoraznim mjestima, 9 odbijeno!! :-(
Nazovi ih, daj im vrijeme transakcije, pa će ti reći razlog odbijanja. Sve ostalo je nagađanje.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:48   #2097
Uredno plaćam u inozemstvu Maestrom, visom e. i Masterom.
Moguće da ti je kartica označena samo za lokalnu upotrebu, u zemlji. Možeš to sam promijeniti u e ili m-bankarstvu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 10:17   #2098
Svašta se može čuti i vidjeti, ali ova priča zvuči nevjerojatno. Zanemarite specifičan stil pisanja autora...

http://www.samoborskiglasnik.net/ziv...=20180107#1206

Nedavno su u istoj poslovnici rekli jednom čovjeku da ne smije prebaciti novac sa svog računa koji je dobio prodajom nekretnine na svoj račun u Njemačkoj, jer je to protuzakonito. U drugoj poslovnici ZABE su mu to bez problema odmah napravili .
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:04   #2099
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Čujem od klijenata dosta da njihovi djelatnici općenito nemaju pojma o ničemu.
Baš smo se smijali kada nam je njihov klijent, ima kredit kod nas pričao da je htio zatražiti neku karticu tamo, popunio formulare i donio ostalu dokumentaciju da bi mu djelatnici kada je došao u zabu rekli da ta kartica ne postoji, a kada im je na internetu pokazao da je ima nisu mogli vjerovati i govorili su da je to nešto novo a to imaju u ponudi bar 10 godina.
Znam direktoricu tamo i kaže da nije više preko veze...
isto se moze reci i za vecinu banaka, likovi koji tamo sjede uglavnom te bljedo gledaju ako si se sam pripremio za razgovor o npr kreditu ili bilo cemu sto je van njihove uobicajne šprance...tada pocinje laganje, zamuckivanje i vidis da jedva cekaju da te se rijese.
Rijetko da ces nac na "normalnog" referenta koji ce te u miru saslusat, objasnit ti sto treba i rijesit stvari.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:29   #2100
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
likovi koji tamo sjede uglavnom te bljedo gledaju ako si se sam pripremio za razgovor o npr kreditu ili bilo cemu sto je van njihove uobicajne šprance...tada pocinje laganje, zamuckivanje i vidis da jedva cekaju da te se rijese
slučaj u svim bankama što se tiče ljudi na šalterima, oni iza su malo sposobniji i više znaju o nekim stvarima
mada se i oni stiltaju kad ih pitaš nešto što je malo više specifično... kao i sa općinskim službenicima, poreznim referentima i ostalim šalterskim ljudima
najbolje se sam informirati unaprijed i tek onda krenuti rješavati stvari
a konkretno za Zagrebačku banku dok sam još kod njih imao račune: ponašaju se kao da si ti tamo zbog njih a ne obratno, ne žele davati informacije o tvojim računima (kamate i oročenja), ne žele proslijediti podatke o kamatama na tvoj mail i to ono što su dužni po zakonu, za poreznu prijavu,
ne žele reći/nisu u stanju saznati da li je izvršena uplata u drugu banku tojest da li su se novci vratili ako nešto nije bilo u redu...
bježite od njih što prije

Zadnje uređivanje Krkimir : 10.01.2018. at 16:03.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.