Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 10:03   #221
Quote:
callac kaže: Pogledaj post
Imam dvoje tajica iz Mane, M veličina i kad sam ih tek dobila bile su ogromne, sad sa 20 tjedana sam ih dobrano popunila trbuhom, u nogama su mi velike, ali to me ne brine, samo da me ništa ne stišće. Onda bi i meni vj pasao M iz Lidla jer su im inače brojevi veći, a sad kažu da su manji.
M bi ti bio dobar vjerujem...iako sam se dvoumila kada sam 1.put dosla i usporedivala S stvarno izgledaju manje i kao da ce me stiskati. No kad sam doma probala M bile bi mi dobre mozda za mjesec i pol do 2, a tad ak bude vruce nebum ih ni nosila. Kad sam probala S stvarno nisu tak krute kak se cine i nis me ne stiskaju, a jos ce mi busa stat kad opet malo naraste
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 10.04.2017., 10:25   #222
Mi smo bili u petak na pregledu, i sve je super Danas smo zakoracili u 14 tt, spol nismo uspili saznati.

Znate sto mene zanima, jel neko ima problema s bolovima u nogama u ovako ranoj trudnoci? Meni je to bio problem dok sam radila,zadnje dvije godine,zbog posla, stajeci posao na jednom mjestu, ali to sam rjesavala s udobnom obucom, venske hulahopke, i magnezij. Sada se i dosta krecem, i pijem i dalje magnezij, pocela sam i noge mazati i masirati, ali 0 bodova. Neugodna bol, trnjenje i dalje.
naomi1 is offline  
Old 10.04.2017., 10:33   #223
Quote:
naomi1 kaže: Pogledaj post
Mi smo bili u petak na pregledu, i sve je super Danas smo zakoracili u 14 tt, spol nismo uspili saznati.

Znate sto mene zanima, jel neko ima problema s bolovima u nogama u ovako ranoj trudnoci? Meni je to bio problem dok sam radila,zadnje dvije godine,zbog posla, stajeci posao na jednom mjestu, ali to sam rjesavala s udobnom obucom, venske hulahopke, i magnezij. Sada se i dosta krecem, i pijem i dalje magnezij, pocela sam i noge mazati i masirati, ali 0 bodova. Neugodna bol, trnjenje i dalje.
Lijepo da je sve dobro

Mene su pocele noge zezat u 15. Tjednu, tocnije desna s unutarnje strane bedra odnosno natkoljenice, po duzini sve do koljena, osjecam zatezanje, malo zarenja i zna me bolit na dodir, ne znam jel to vena unutra il misic
Nekad zna bol i pikanje prec na lijevo stopalo, desno mi je i prije trudnoce znalo naticat, posebno ljeti, a nije me zaobislo ni sada. Sve se bojim kak ce bit kad dodju vrucine :/

A zna me bolit i desni guz, odnosno unutra kosti s te strane kad se saginjem i cistim pa se naglo dignem bas me zna zabolit ko staru bakicu
__________________
~~Tina shop~~

Zadnje uređivanje tynaa : 10.04.2017. at 10:43.
tynaa is offline  
Old 10.04.2017., 10:37   #224
Quote:
naomi1 kaže: Pogledaj post
Mi smo bili u petak na pregledu, i sve je super Danas smo zakoracili u 14 tt, spol nismo uspili saznati.

Znate sto mene zanima, jel neko ima problema s bolovima u nogama u ovako ranoj trudnoci? Meni je to bio problem dok sam radila,zadnje dvije godine,zbog posla, stajeci posao na jednom mjestu, ali to sam rjesavala s udobnom obucom, venske hulahopke, i magnezij. Sada se i dosta krecem, i pijem i dalje magnezij, pocela sam i noge mazati i masirati, ali 0 bodova. Neugodna bol, trnjenje i dalje.
Baš sam se neki dan pitala kako si, nisi se dugo javljala. Drago mi je da je s bebicom sve ok
A što se bolova tiče, ako si ih imala i prije, neće magično nestati u trudnoći, samo se može pojačati, na žalost. Znam jer i mene bole, također na poslu sam stajala svo vrijeme, stradale mi i noge i kralježnica i vratna kralježnica, često mi se znale upaliti tetive na rukama... Sad u trudnoći kralježnica boli sve više kako trbuh raste, noge pri kraju dana nateknu i bole. Pijem magnezij za grčeve i za sada ih nemam.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Old 10.04.2017., 10:38   #225
Ruralna, čestitke na mrvici i brz oporavak želim
aprill04 is offline  
Old 10.04.2017., 10:39   #226
Ne treba biti da ce biti samo gore. Ja sam jedan period imala groznu bol u ledima i svi su me uvjeravali da ce ostati do kraja trudnoce. bol je otisla nakon 2 tjedna.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 10.04.2017., 10:42   #227
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Ja se bas borim sama sa sobom otic ili ne otic do Lidla, bas gledam robicu koju imam, cini mi se ok, "brine" me sto ne znam hoce li biti vruce ili hladno i kako obuc bebu, samim time trebam li kupit bodybenkicu br. 56?
Oštrilo, meni je prvi mali rođen nekako kako ćeš i ti rodit i prvih skoro mj. dana sam mu svakako oblačila duge rukave, ovisno jel bilo toplije ili hladnije, nekad je bio samo bodić dugih, a nekad i još tutica iznad...
__________________
''Ka i uvik gledan more, ovu tajnu koja diše, ovu mrižu što me vuče u tamne dubine...''
MordSith is offline  
Old 10.04.2017., 10:45   #228
Bila u lidlu, kupila 2 majice i 2 tajice i tajice su def. manje ovaj put.. Prošli put sam uzela M i dosta su mi velike, a sada sam uzela M i baš su mi taman... Malome sam uzela paket od 2 hlačice i to je to.. Kod nas isto pokupovali sve ove najmanje veličine, ja sam uzela 74/80, pa bude valjalo kad tad
__________________
''Ka i uvik gledan more, ovu tajnu koja diše, ovu mrižu što me vuče u tamne dubine...''
MordSith is offline  
Old 10.04.2017., 10:50   #229
Quote:
callac kaže: Pogledaj post
Baš sam se neki dan pitala kako si, nisi se dugo javljala. Drago mi je da je s bebicom sve ok
A što se bolova tiče, ako si ih imala i prije, neće magično nestati u trudnoći, samo se može pojačati, na žalost. Znam jer i mene bole, također na poslu sam stajala svo vrijeme, stradale mi i noge i kralježnica i vratna kralježnica, često mi se znale upaliti tetive na rukama... Sad u trudnoći kralježnica boli sve više kako trbuh raste, noge pri kraju dana nateknu i bole. Pijem magnezij za grčeve i za sada ih nemam.
Ziva i zdrava, ovo lipo vrime pa sam uvik van kuce
Ali citam redovno i pratim sto se zbiva
Ja mislim da cu poluditi od nogu, prije sam bar znala da me bole od rada, pa sam se kako tako nosila s tim, a sada mi je sve nejasno,sto,kako zasto
naomi1 is offline  
Old 10.04.2017., 10:56   #230


Evo nas nazad.
Još 300km i natrag u Zg sa skupljenih 3000km kroz 5 zemalja balkana. Lijepo je vani, al doma je najljepše <3

Noćas je bila najgora noć jako dugo vremena jer me klima u autu malo ošinula po sinusima pa mi je glava 3 broja prevelika, a kako smo spavali kod svekra u garsonjeri, a on jadn zapatio neku prehladu pa je kašljao cijelu noć...nitko nije spavao niš :/

Sretno svim novim mamama i pišemo si ovih dana :*
charmed84 is offline  
Old 10.04.2017., 11:35   #231
Charmed, odlično Vidiš dobro da si se na kraju odlučila za putovanje. Ove slike sa trbuhom koje si nam slala su mi baš fora, imat ćeš jednog dana i za pokazat klincu/klinki gdje je sve bio dok je još bio u trbuhu

naomi, super za pregled i da je sve ok Malo vam je i bilo rano za saznat spol, možda budete na sljedećem pregledu

Gledam sad malo ove stvari iz lidla i meni se čine dosta veliki ti modeli. Ovaj 50-56 mi nekak izgleda ko 56 (čak možda i malo veći 56) Uspoređujem sa nekim drugim stvarima koje imam i koje su u odnosu na ovo minijaturne. A možda se malo i skupi u pranju
Nyameria is offline  
Old 10.04.2017., 11:55   #232
Curke, hvala svima na cestitkama!

Jesu opet dvobroji velicine u Lidlu?
Jer 62-68 je do 6mj, a 74-80 6-12 i bas je komodna roba. Ovu jutros nisam vidila. Poslala onog mog po grudnjake i slinceke. Da ja mogu ici, pogledala bi obavezno nesto kratkih za ljeto.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 10.04.2017., 12:05   #233
Cure, kad ste već spomenule svakakve bolove...jel imala koja bolove u zglobovima, tj. u šakama?

Meni su zadnjih par dana počele lagano naticati ruke i stopala, krenula sam u 39.tjedan. I znam da to nije ništ čudno i da je uobičajeno. Al ono što mi je bilo čudno kad sam se jučer ujutro probudila da nisam mogla uopće savijati prste na šakama niti išta primiti od bolova. Znači bole me ti zglobovi na prstima, ali ne i onaj veliki zglob na šaki.
To je potrajalo kroz cijeli dan i popodne/predvečer se lagano povuklo i oticanje i bolovi.

Ja sam pomislila da mi je to zato što se pri svakom ustajanju jako oslanjam na ruke. Savijem prste onak u šaku i uprem se u to da bih ustala jer mi je tako najlakše da me ne boli ništa kod trbuha. No sad mi je i tako teže jer me baš zabole ruke.

Danas ujutro je manje netečeno i manje boli, ali svejedno osjetim ako ih malo više opteretim da me bole prsti.
Od čeg je pak sad to, da se brinem il je i to normalna trudnička pojava?
__________________
Living the last note of freedom...
Rattlesnake is offline  
Old 10.04.2017., 12:08   #234
Ja jedva hodam. Kao da nosim jaje među nogama, lidl mi je 500 m od stana, a meni muka od pomisli na šetnju i kopanje s hrpom ljudi tamo. Idem navečer kad mi MM vrati auto pa kaj ulovim, ništ mi zapravo ne treba za bebu, al mi je slatko, meni možda grudnjak ako ih bude još.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Old 10.04.2017., 12:10   #235
Quote:
Rattlesnake kaže: Pogledaj post
Cure, kad ste već spomenule svakakve bolove...jel imala koja bolove u zglobovima, tj. u šakama?

Meni su zadnjih par dana počele lagano naticati ruke i stopala, krenula sam u 39.tjedan. I znam da to nije ništ čudno i da je uobičajeno. Al ono što mi je bilo čudno kad sam se jučer ujutro probudila da nisam mogla uopće savijati prste na šakama niti išta primiti od bolova. Znači bole me ti zglobovi na prstima, ali ne i onaj veliki zglob na šaki.
To je potrajalo kroz cijeli dan i popodne/predvečer se lagano povuklo i oticanje i bolovi.

Ja sam pomislila da mi je to zato što se pri svakom ustajanju jako oslanjam na ruke. Savijem prste onak u šaku i uprem se u to da bih ustala jer mi je tako najlakše da me ne boli ništa kod trbuha. No sad mi je i tako teže jer me baš zabole ruke.

Danas ujutro je manje netečeno i manje boli, ali svejedno osjetim ako ih malo više opteretim da me bole prsti.
Od čeg je pak sad to, da se brinem il je i to normalna trudnička pojava?
Mene boli zglob na ruci već skoro mjesec dana. Kako koji dan, nekad neprimjetno, nelad dosta.Iz čista mira, al mi ta ruka natiče iznad tog zgloba, kod palca, čekam porod, nema druge 😁

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Old 10.04.2017., 12:26   #236
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Curke, hvala svima na cestitkama!

Jesu opet dvobroji velicine u Lidlu?
Jer 62-68 je do 6mj, a 74-80 6-12 i bas je komodna roba. Ovu jutros nisam vidila. Poslala onog mog po grudnjake i slinceke. Da ja mogu ici, pogledala bi obavezno nesto kratkih za ljeto.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Čestitke
Da dvobroji su u lidlu, al čak mi ni ne izgledaju toliko široke hlačice koliko duge (ili sam izgubila pojam o tome kako su sićušni kad se rode ), a ostalo nisam gledala jer svega imamo previše, pa da ne dođem u iskušenje

evo slika, ove su znači 74/80 http://imageshack.com/a/img923/6572/tR0Xl4.jpg
__________________
''Ka i uvik gledan more, ovu tajnu koja diše, ovu mrižu što me vuče u tamne dubine...''
MordSith is offline  
Old 10.04.2017., 13:30   #237
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Gledam sad malo ove stvari iz lidla i meni se čine dosta veliki ti modeli. Ovaj 50-56 mi nekak izgleda ko 56 (čak možda i malo veći 56) Uspoređujem sa nekim drugim stvarima koje imam i koje su u odnosu na ovo minijaturne. A možda se malo i skupi u pranju
Da, njihovi brojevi su komotniji
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Curke, hvala svima na cestitkama!
Pisi kako je bilo, mozes malo detaljnije da vidim je li se sta prominilo u zadnje 4 godine
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 10.04.2017., 13:34   #238
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Da, njihovi brojevi su komotniji


Pisi kako je bilo, mozes malo detaljnije da vidim je li se sta prominilo u zadnje 4 godine
Uh, kad malo dodjem k sebi napisem izvjestaj. Malo sam izubijana, pa mi se ne da prolazit u glavi jos jednom kroz cijelu stvar, treba mi malo vremena Ili cu izostavit neke detalje.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 10.04.2017., 13:35   #239
L I S T A

OŽUJAK
1. Marmika~~~~~~~~~~26.03.~~~~~~~curica
2. Nigritella~~~~~~~~~~31.03.~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TRAVANJ
3. pepka~~~~~~~~~~~~14.04.
4. Twinmama~~~~~~~~~16.04.~~~~~~~curica
5. mala_plivačica~~~~~~~17.04.~~~~~~~dečko
6. velana ~~~~~~~~~~~~22.04.
7. MrsKepolas~~~~~~~~~25.04.~~~~~~~dečko
8. BebaAno~~~~~~~~~~~26.04.~~~~~~~dečko
9. Ines82~~~~~~~~~~~30.04.~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SVIBANJ
10. Kobila Suzy~~~~~~~~~05.05.
11. šminkerica91~~~~~~~~08.05.~~~~~~~curica
12. Natassha~~~~~~~~~~09.05.
13. Daina~~~~~~~~~~~~~15.05.
14. a1exa~~~~~~~~~~~~16.05.~~~~~~~dečko
15. oštrilo~~~~~~~~~~~~19.05.
16. ljetna kiša~~~~~~~~~~21.05.~~~~~~~curica
17. Trail~~~~~~~~~~~~~23.05.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


LIPANJ
18. Nyameria~~~~~~~~~~02.06.~~~~~~~dečko
19. Sephray~~~~~~~~~~~03.06.~~~~~~~curica
20. Malo Sunce~~~~~~~~~05.06.~~~~~~~curica
21. zubic84~~~~~~~~~~~~06.06. ~~~~~~~dečko
22. Mala Svemirka~~~~~~~13.06.~~~~~~~dečko
23. charmed84~~~~~~~~~13.06.~~~~~~~curica
24. Leusictic Lucy~~~~~~~~19.06.~~~~~~~dečko
25. Ailani~~~~~~~~~~~~~21.06.~~~~~~~curica
26. Sekhmet~~~~~~~~~~21.06.~~~~~~~curica
27. mima29~~~~~~~~~~~23.06.~~~~~~~curica
28. wardancer~~~~~~~~~26.06.~~~~~~~dečko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


SRPANJ
29. _kleo_~~~~~~~~~~~~07.07.~~~~~~~dečko
30. girl1983~~~~~~~~~~~13.07.
31. desert rose 13~~~~~~~17.07.
32. MordSith~~~~~~~~~~19.07.~~~~~~~dečko
33. pikol1911~~~~~~~~~~21.07.~~~~~~~curica
34. keka1v~~~~~~~~~~~22.07.~~~~~~~dečko
35. cjepidlaka~~~~~~~~~~22.07.~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


KOLOVOZ
36. Pepeljuska~~~~~~~~~04.08.~~~~~~~dečko
37. Nikica Pikica~~~~~~~~04.08
38. nemam_pojma20~~~~~09.08.~~~~~~~curica
39. Plavusa_ZG~~~~~~~~~10.08.
40. tobago~~~~~~~~~~~~14.08.~~~~~~~dečko
41. Jelena1885~~~~~~~~~15.08.
42. aprill04~~~~~~~~~~~21.08.~~~~~~~dečko
43. -Aya-~~~~~~~~~~~~24.08.
44. keiTee~~~~~~~~~~~24.08.
45. sanlu~~~~~~~~~~~~25.08.~~~~~~~dečko
46. callac ~~~~~~~~~~~37.08
47. antony34~~~~~~~~~~27.08.
48. majicaxx~~~~~~~~~~27.08.~~~~~~~curica
49. Katija33~~~~~~~~~~28.08.
50. PiruetaCipelic~~~~~~~28.08

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


RUJAN
51. znanstvenica~~~~~~05.09.
52. sovak~~~~~~~~~~11.09.
53. Novartis~~~~~~~~~15.09.~~~~~~~dečko
54. Mighty S~~~~~~~~~15.09.~~~~~~~curica
55. tynaa~~~~~~~~~~~19.09.
56. Zelant~~~~~~~~~~~30.09.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LISTOPAD
57. naomi1~~~~~~~~~~09.10.
58. Verbena~~~~~~~~~~26.10.
59. leptir7~~~~~~~~~~~29.10.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


STUDENI
60. snelly~~~~~~~~~~~~24.11.
61. mianova~~~~~~~~~~25.11.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ako netko želi na listu neka se sam doda ili zamoli nekoga tko je trenutno aktivan

(ili mi pošalje poruku da ja ispravim, dodam...)
(kodovi za boje)
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 10.04.2017., 13:41   #240
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Uh, kad malo dodjem k sebi napisem izvjestaj. Malo sam izubijana, pa mi se ne da prolazit u glavi jos jednom kroz cijelu stvar, treba mi malo vremena Ili cu izostavit neke detalje.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Isuse kaj je bilo tak grdo?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.