Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 14:11   #41
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Ja sam si u prošloj trudnoći obećala da ću, ako ikad opet zatrudnim, lagati: doktorima o danu menstr., a okolini o terminu. Pošizim kad pred kraj svi počnu zivkat i isčuđavat se, kaj si još u jednom komadu!? Lijepo reć svima dva tjedna kasnije i bit na miru, to je bio plan... Ali sam se u uzbuđenju i za jedno i za drugo izlajala istinu I sad sam u istoj kaši XD Neki ne uče na greškama...
Da, da, glupa sam što sam dr rekla istinu. Ali ona je mlada, mislila sam da će shvatit. Nope

Zato točan termin nikome nisam rekla, to sam naučila
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 06.04.2017., 14:11   #42
Aaaa Ostrilo, svaki put zaboravim zamoliti da me se ubaci u listu ako je moguce
05.09. ne znam spol jos
znanstvenica is offline  
Old 06.04.2017., 14:15   #43
Quote:
znanstvenica kaže: Pogledaj post
Joj I ja sam to cula, ali od same pomisli da se upustam u to dok su ljudi oko mene

Ja sam se isto dosta ohladila od seksa, mogla bih ja mislim do kraja bez njega, ali se trudim da odrzim neku intimu I povezanost s mm. Ne znam desava li se vama, ali mene cesto probudi orgazam po noci mozda zato mi tijelo ni ne trazi vise
Mm je jos uvjek razuman,pa ne gunda,ali ne znam dokle posto sam lezala do neki dan,a jos uvjek i povracam tako da valjda razumje... ali nadam se kad mucnine produ,da ce se vratiti zelja...
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post

Masturbacija u trudovima? Zvuci šokantno ali... tko zna... možda stvarno pomaze ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
ti bi se trebala sexat sad,mozda trudovi krenu
leptir7 is offline  
Old 06.04.2017., 14:17   #44
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Zapravo kad razmislim sex kod menge mi je uvijek strasno pasao.
Gledala sam i ja neke klipice orgazmicnog poroda ali to je jako rijetko. babice prijavljuju da su u svojim cijelim karijerama nabasale mozdu a jednom na takav porod.
Zato jer žena za to treba biti sama ili eventualno u društvu osobe s kojom je dovoljno intimna. Tako da čim je babica tamo, mala šansa S tim da orgazmički porod uglavnom nema veze sa mastrubacijom, već sam tijek poroda, prolazak bebe i lučenje hormona dovedu do orgazma koji onda olakša zadnji fazu poroda.

Mislim da je na tragu toga česta situacija da trudovi lijepo idu i otvaranje i onda dođeš u bolnicu i sve stane. Vjerojatno spremanje, put, prijava s hrpom pitanja, presvlačenje, klistir, možda hladna soba itd. potaknu lučenje adrenalina, koji potiskuje lučenje oksitocina i onda sve staje. Pa onda treba neko vrijeme da se opustiš, možda navučeš čarape da tijelo opet prione na oksitocin.

Jer to je lako objašnjivo evolucijski: recimo da rađaš i dogodi se neka potencijalno opasna situacija - logično je izlučiti adrenalin, zaustaviti porod dok se majka ne nađe opet na nekom dovoljno sigurnom mjestu da rodi u miru
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 06.04.2017., 14:20   #45
Kad smo kod orgazama i poroda, u 1. T sam 2 dana prije poroda bila na pregledu i uloziva za prst, vecer prije poroda sam se seksala i imala jedno 6-7 orgazama minimalno, na dan poroda dosla na prrgled i otvorena 5 cm bez iti jednog truda, trudove sam tek pod dripom dobila 😉😉

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
''Ka i uvik gledan more, ovu tajnu koja diše, ovu mrižu što me vuče u tamne dubine...''
MordSith is offline  
Old 06.04.2017., 14:21   #46
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Da, da, glupa sam što sam dr rekla istinu. Ali ona je mlada, mislila sam da će shvatit. Nope

Zato točan termin nikome nisam rekla, to sam naučila
Meni su obje trudnoce fulali,jedno prenijela 3 dana drugo isla na inducirani na dan termina(i to bi prenijela),a sad sa trecim...nemam pojma...nisam racunala plodne,jer nismo isli na bebu,tako da ne znam kad sam....vjerovatno cu i ovo nakon termina...i meni je palo na pamet lagat bar 5 dana,ali u cilom strku sam zaboravila....
leptir7 is offline  
Old 06.04.2017., 14:22   #47
I onda se počneš pipkati. Veliš, žao mi je, zašorao me adrenalin, trpite.
Ili si štrcneš syntocinon da krene.

Meni se čini da jednostavno svi čekaju taj porod.
Ja sam se rodila 6 dana ranije, buraz isto, moj malac skoro mjesec dana. Kod mene svi u žurbi. Fascinirana sam u biti postotkom žena koje stvarno dočekaju pa čak i premaše termin. Meni je to sf
MARIJA0077 is offline  
Old 06.04.2017., 14:23   #48
Quote:
MordSith kaže: Pogledaj post
Kad smo kod orgazama i poroda, u 1. T sam 2 dana prije poroda bila na pregledu i uloziva za prst, vecer prije poroda sam se seksala i imala jedno 6-7 orgazama minimalno, na dan poroda dosla na prrgled i otvorena 5 cm bez iti jednog truda, trudove sam tek pod dripom dobila 😉😉

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
6-7 orgazama
leptir7 is offline  
Old 06.04.2017., 14:25   #49
Očigledno se pred kraj treba seksati non stop. Trebalo bi neku studiju napraviti
MARIJA0077 is offline  
Old 06.04.2017., 14:25   #50
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
I onda se počneš pipkati. Veliš, žao mi je, zašorao me adrenalin, trpite.
Ili si štrcneš syntocinon da krene.

Meni se čini da jednostavno svi čekaju taj porod.
Ja sam se rodila 6 dana ranije, buraz isto, moj malac skoro mjesec dana. Kod mene svi u žurbi. Fascinirana sam u biti postotkom žena koje stvarno dočekaju pa čak i premaše termin. Meni je to sf
Ja sam 17 dana ranije,sestra 8,brat 9...a ja svoje sve presisala ...tako da se sa ovim uopce ne nadam ranijem...termin je 29,10. ja kontam do 05.11.da to bude
leptir7 is offline  
Old 06.04.2017., 14:34   #51
Malo sunce u 8.mj mi je termin...
Ja sam prvu bebu u Ka rodila al smo se umedjuvremenu preselili u Zg pa sam odlucila u petrovoj ipak rodit. Valjda ce se kolegice pobrinut za mene jer mi jr prvi porod bio totalna trauma i jos na kraju sam morala na carski.

Nadam se ljepsem porodu ovaj put nije me strah.mogu js trpit sam da sve prodje ok...
-Aya- is offline  
Old 06.04.2017., 14:45   #52
Dobrodošle sve nove curke! Bome ima puno blagdanskih beba

Čestitke i svim novim mamicama!!!

Baš je fora pratit vas i čitat stvari za koje prvi put čuješ...nije mi bilo ni na kraju pameti da bi orgazam na samom porodu mogao biti olakšavajuć. Nego, a jel bi pomoglo na putu do bolnice da to odradim hehehe

A kaj se tiče seksa u trudnoći, ušla sam u 2. tromjesečje i mene čak pomalo sram jer je želja veeeelika i učestala. Eto kad nisam imala početne simptome, snašao me taj, ali nitko se ne buni
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 06.04.2017., 15:03   #53
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
sad idem, poželite mi sreću. baš me pere nervoza. Inače nisam ovakva prije pregleda. Još moram voziti oko 35-40 minuta do bolnice i molit se za parkirno mjesto jer je u rijeci kaos na parkingu kod kbc-a.
Sretno!! Javi se nakon pregleda!


Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Kad smo kod toga,pitanje...dali ste se ohladile od sexa? uopce nemam volju za to jesam luda ili sta
Meni je zao mm sto se toga tice. Uopce ali nikako nikako mi se neda seksat. Morat cu mu veceras dopustiti

Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
Kelj:
Ja biram uvijek glavicu sa sto vise zelenih listova. Narezati na trakice i blanširati da izađe ev. ljutina i gorčina...
Na maslinovom popržiš manju glavicu crv. luka i na to ubaciš ne male kockice narezanu teletinu ( moze i junetina ili janjetina- Ugl neki biljojed toga smeka) i ne mora biti puno mesa, dovoljno je da zamiriši... cca 30-50 dkg. sve skupa prodinstas i kada ke meso malo omekšalo dodaš 3-4 srednja krumpira na sitne kockice (nokat) izrezano. Posolis, popapris, dodaš 2-3 češnja češnjaka na sitno i dinstas uz dodavanje vode kako vec bude isparavalo. Dakle ne naljevas vodu da se kuha na rijetko nego stalno po malo kako bi se krumpir lijepo raskašio.
Kad se krumpir počne raspadati ubaciš kelj i naliješ vode da bude onako gušće varivo.
Po potrebi začinis jos solju i paprom ( ja stavim obavezno i Vegetu, ali znam da ti ne). Za 20-ak minuta je gotovo. Probaj kelj- on će ti reci kada je gotovo.
Moji jako vole..

Sent from my iPhone using Tapatalk
Njami! Spremam recept! Hvala

Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Zapravo kad razmislim sex kod menge mi je uvijek strasno pasao.
Gledala sam i ja neke klipice orgazmicnog poroda ali to je jako rijetko. babice prijavljuju da su u svojim cijelim karijerama nabasale mozda jednom na takav porod.
April jesi imala u karijeri kakav slican slucaj?

Quote:
MordSith kaže: Pogledaj post
Kad smo kod orgazama i poroda, u 1. T sam 2 dana prije poroda bila na pregledu i uloziva za prst, vecer prije poroda sam se seksala i imala jedno 6-7 orgazama minimalno, na dan poroda dosla na prrgled i otvorena 5 cm bez iti jednog truda, trudove sam tek pod dripom dobila 😉😉

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
6-7 orgazama?! 😮 svaka cast muzu!
Malo Sunce is offline  
Old 06.04.2017., 15:06   #54
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Malo sunce u 8.mj mi je termin...
Ja sam prvu bebu u Ka rodila al smo se umedjuvremenu preselili u Zg pa sam odlucila u petrovoj ipak rodit. Valjda ce se kolegice pobrinut za mene jer mi jr prvi porod bio totalna trauma i jos na kraju sam morala na carski.

Nadam se ljepsem porodu ovaj put nije me strah.mogu js trpit sam da sve prodje ok...
U radjaoni su mi svi bili super. Gore na babinjacama bila je 1 nadrkana sestra po smjeni. Ali izdrzi se ta 3 dana.


E trudnice da vas pitam, je li koja masirala medjicu i da li koja misli? S kojim uljem? Gdje ste kupile?
Malo Sunce is offline  
Old 06.04.2017., 15:12   #55
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
jel se meni cini da curice nekak zavlace sa porodima a decki vise dodu kad je vrijeme. Kad gledam listu jel.
Haha, bas, da

Mogu reci da je mm uspjesno izbjegavao sex kroz cijelu trudnocu, ja bih mogla non stop :klap:
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 06.04.2017., 15:22   #56
Ja sam se seksala dok mi dr nije izdala zabranu negdje prije par tjedana. Samo smo se jednom u zabrani. Evo sad sluzbeno s 41tj mi se ne da, do sad me jos mucila zelja. Sad me stalno nesto boli, probada, pa mi ideja seksa uopce nije privlacna.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 06.04.2017., 15:24   #57
Quote:
Malo Sunce kaže: Pogledaj post
U radjaoni su mi svi bili super. Gore na babinjacama bila je 1 nadrkana sestra po smjeni. Ali izdrzi se ta 3 dana.


E trudnice da vas pitam, je li koja masirala medjicu i da li koja misli? S kojim uljem? Gdje ste kupile?
I mene to zanima...ja sam u drugoj T skakala po lopti,ali mi nije pomoglo,ipak sam imala dva sava...sad bi masirala,ali ne znam kako...
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Haha, bas, da

Mogu reci da je mm uspjesno izbjegavao sex kroz cijelu trudnocu, ja bih mogla non stop :klap:
Uh moj bi stalno...a ja totalno frigidna nadam se da ce me proc...
leptir7 is offline  
Old 06.04.2017., 15:37   #58
Moj je trenutno istraumatiziran trudnoćom toliko da je rekao da više ne moramo imati djece i sex mu ne pada na pamet. Toliko je uspaničen idejom prijevremenog poroda da me već počeo daviti svojim fiks idejama. Fakat ne znam kak bi ti muški uoće izdržali trudnoću.

Kaj je najbolje... osim toga što mi je tlak još uvijek graničan, ja sam skroz ok. Nit me što boli niti moram mirovati, a on u stvari želi da mirujem ili da šećem po Maksimiru satima, ne može se odlučiti
Ostalo - umor, povremene vrtoglavice i glad - tipične iritantne trudničke boljke.
MARIJA0077 is offline  
Old 06.04.2017., 15:44   #59
Quote:
Malo Sunce kaže: Pogledaj post

E trudnice da vas pitam, je li koja masirala medjicu i da li koja misli? S kojim uljem? Gdje ste kupile?
Ja sam jedna od onih koja misli to raditi. Cula sam da ima to ulje kupiti u DM-u ali sam procitala I da se lubrikanti mogu koristiti za to. Nisam jos odlucila sta cu. Evo detalje upute za to, valjda smijem ovo staviti ovdje

Detaljne upute za masažu
S navršena 34 tjedna trudnoće, svakoga dana trudnica bi trebala zauzeti polusjedeći položaj, kao da rađa. Pri tom bi bilo dobro da je opuštena. U početku treba koristiti ogledalo kako bi mogla vidjeti svoju međicu i bolje upoznati taj dio svoga tijela.
Prije masaže, trudnica bi trebala primjereno potkratiti nokte na prstima ruku kako ne bi došlo do povrede mekih tkiva. Za masažu se koristi ulje kako bi se dodatno omekšala međica (ulja koja sadrže hijaluronidazu, enzim koji potiče elastičnost vezivnog tkiva). Važno je da je ulje prirodnog podrijetla te da ženi odgovara teksturom i mirisom.
Masaža se izvodi tako da stavite palce u vaginu 3 do 4 centimetra duboko i međicu širite u stranu i dolje prema rektumu dok ne osjetite "peckanje". Zadržite položaj prstiju dok "peckanje" ne prestane i nastavite masirati gore-dolje. Za vrijeme masaže neka vam palci budu kao udice koje će vući tkivo prema gore, kao što će to činiti glavica djeteta pri porodu. Na kraju masirajte tkivo između palca i kažiprsta u trajanju od jedne minute. Palac je iznutra u rodnici, a kažiprst izvana na koži između ulaza u rodnicu i anusa. Treba izbjegavati područje oko ušća mokraćne cijevi (uretre).
Masažu može izvoditi i partner, tehnika je ista. Važno je da partneru govorite koliko jako može pritisnuti na međicu.
Kvalitetna psihofizička priprema za porod, masaža međice, pravilan položaj za rađanje (čučanje, klečanje, sjedenje na stolčiću za rađanje, porođaj u vodi), iskusna primalja, podržavajući liječnik te polagan i kontroliran izgon djeteta ključni su za smanivanje porodnih trauma međice, kao i epiziotomije

Ovo nisam ja pisala, ukrala Iz clanka
znanstvenica is offline  
Old 06.04.2017., 15:57   #60
što se masaže tiče: ja ju ne mislim rastezati, ali kad se mažem lijepo i nju mažem, neka mi je elastične i jedre

što se seksa tiče, meni u obje trudnoće isto - na samom početku zatvorena kapija: nula želje, nelagoda. onda nakon par tjedana seksi snovi i pojačan libido sve do pred kraj kad mi je dosta svega ...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.