Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 18:42   #101
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Pa nema smisla zato su i otvorene teme o botovima ali jbs.. sve je isto ostalo.

Ljudi spavaju ne usudjuju se napisati svoje misljenje.

Vise sam iz neke isprovociranosti otvorio temu nego da bi se nesto zaista promenilo.. to vec ne ocekujem..bar ne da ce se na bolje promeniti.

Svako na kraju ipak za sebe treba da gleda.

Steta sto ljudi svoijim slepilom nasedaju na ine price posto ce se tako sjebati priroda skroz kao i drustvo.

Nema tu sa njima rasprave evo od Bata sam trazio da mi pojasni tu njegovu evoluciju iz zajednickog pretka ..neki dokaz ako ima..a naravno svi znamo da dokaza za evoluciju nikad nisu nasli..prstale bi sve novine od novih novosti i kreacionisti bi mogli da zacepe jednom za svagda ali dzaba kad argumenata logicnih nemaju ali su zato dosadni sa tim idejama da boli..i eto to su ljudi koji dobijaju moc danas..takvo doba zivimo ...krajnjeg idiotizma.
Slažem se, ne mogu se oteti dojmu kakav mentalni sklop moraš imati da ne shvaćaš unatoč dokazima da se voda u SAD-u fluorizira umjetno... To je čisto trolanje..
Upravo zbog takvih kojima uopće nije bitno propitkivati uvriježeno stanje i živimo u ovakvom svijetu, otrovnom i nerazumnom za nas i buduće generacije.
Mora da je stari ovog 7.. Mr.Smith iz Matrixa
__________________
ne pomaži iracionalnom sebi, pomaži samom sebi
istina je samo svjetlost: bijela, čista, topla, nježna, poput vanilije, te predivne orhideje
Kimi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:02   #102
evo danas kupljena voda u Los Angelesu...slika je malo velika tako da pametni ljudi mogu citati o fluoru...
https://www.photobox.co.uk/my/photo/..._id=9859131222
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:14   #103
Evo malo video materijala za zainteresovane u vezi teme.

https://www.youtube.com/watch?v=w6Rn...1k7Jw&index=67

https://www.youtube.com/watch?v=w6RnJGO65YQ
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:17   #104
Bat Kol


Quote:
Čitajući vas, ovo pod 2. i 3. je svakako točno
Dobro daj se ne srami kazati i pod 1. i pod 2.
Quote:
Jebeno buraz, je-be-no!
To ti govorim, sam se ne crveni i ne stidi se.

Quote:
Drago mi je da si upoznat s određenim konceptima,
Svoje koncepte nisan ni iznio, bilo bi previše za forum.
http://68.media.tumblr.com/fc3ea22d8...rijeo1_500.jpg

Quote:
samo to i dalje ne mora imati veze sa evolucijom kao takvom (dakle, kontinuirani proces). Evoluciji nije bitno "tko vlada", zapravo, krajnje je irelevantno jer evolucijski "napredniji" organizmi nisu nužno ni veći, ni snažniji, ni bolji. Možemo filozofirati nadalje o sportskim konceptima i povlačiti analogije (jer ih ima), ali to će dalje biti offtopic jer ništa od toga nije nestvarno niti u domeni pogađanja
.
Ok, sad stani i nemoj dalje idemo u off to much.
https://img.memecdn.com/for-idiots-i..._o_2305867.jpg
Quote:
Osim toga, uči se i u školama.
Kao što i tvrdimo.
https://a.wattpad.com/cover/24290005-368-k299445.jpg



Quote:
Dakle, to je ona zgodna analogija. Međutim, mislim da je to više tvoje viđenje stvari, nego što to u stvarnosti zaista i jest. Osim toga, postoje i beskontaktni sportovi. Možemo li i o njima pričati jednako?
Pa kako nakon svega možeš tako misliti !!!
Nema veze kontaktni bezkontaktni, ajde ovi 1. mogu biti grublji.

Znaš li na šta liči zdravlje jedne ruske plivačice koja nastupa na olimpijadi ?
U banani je.
Kada ih pitaju da li bi da mogu : Da biraju da osvoje zlato olimpijsko ali i da umru ubrzo , 95% bi to i izabralo.
Bitno je popesti se na tron, život nije bitan.
Životi su suvišni.

Quote:
Kako rekoh - tvoje viđenje stvari. A svatko može birati čime će se baviti.
I moje, i vodećih filozofa 21. st.


Quote:
Kakvom, gdje, u kojem obliku?
REPRESIVNE I PERMISIVNE MJERE U ODGOJU DJECE MLAĐE
ŠKOLSKE DOBI
(RAD JE IZVADAK IZ ISTOIMENOGA DIPLOMSKOGA RADA KOJI JE OBRANJEN NA
VISOKOJ UČITELJSKOJ ŠKOLI U OSIJEKU)

Autori su istražili odgojne
strategije. U povijesnom kontinuitetu identificirali su represivne i permisivne odgojne
strategije.
Represivne su se odgojne mjere humanizirale od tjelesnog kažnjavanja do
simboličkih kazni. Poticajne su se mjere pedagogizirale od predmeta upotrebne vrijednosti
do simboličkih priznanja, pohvala i nagrada. Svi oblici represivnih i permisivnih mjera temelje
se na vanjskim oblicima motivacije u izazivanju emocionalne ugodnosti, odnosno
neugodnosti.

Quote:
Idu li pripadnici vladajuće klase u školu?
Znaš li ko je bio vanbračni sin Marije Šiklgruber.

Quote:
Ne znam baš. Misliš da obrazovani ljudi nemaju kritičko i intuitivno razmišljanje? Onda ne znaju raditi, ne znaju stvarati, ne znaju razmišljati? Sve spoznaje koje imamo su "pale s neba"?
Ne skroz, ali njihov domet je po tim pitanjima reduciran zasigurno.


Quote:
Kako si se ti oslobodio tih okova?
Pa vako
https://thumbs.dreamstime.com/z/run-...s-65996509.jpg


Quote:
Jesi li ti obrazovan?
Imam li obraza ?
Nadam se imam.
Obrazovan ga ima.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:26   #105
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
To sam veç gledao, preporučam.
Radišić je tu vidi se bio mlađi.

Ovo je noviji intervju.
https://youtu.be/DpB6NhDxz58
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:26   #106
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
(...)
Zatim Bat Kol, ako zađeš u povijest, inzistira se na “obnavljanju” belicioznog duha koji je vladao na antičkim olimpijskim igrama koje su bile posvećene Zeusu – vrhovnom bogu i bogu rata, (...)
U grčkom Panteonu Ares je bio bog rata (Mars u rimskom).

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:47   #107
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
U grčkom Panteonu Ares je bio bog rata (Mars u rimskom).

SF
Ok
A ko mu je bio tata ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:53   #108
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ok


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
A ko mu je bio tata ?
Isti k'o i Afroditi.

Nebitno, Rorione. Prozujao si, i to je to. Ništa strašno, događa se svima. Nemoj na silu navlačiti zaključke.

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:02   #109
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post




Isti k'o i Afroditi.

Nebitno, Rorione. Prozujao si, i to je to. Ništa strašno, događa se svima. Nemoj na silu navlačiti zaključke.

SF
Aha dakle ja san prozuja što san tvrdio da je Zeus bog rata ,neba i zemlje, odratovao bitke i bitke.., dok se njegov mali sin Ares igrao mačevima ,

Pričalo se o olimpizmu SusiF.
"Pravi izvori o nastanku starovjekovnih Olimpijskih igara su izgubljeni u vihorima stoljeća, ali kruže mnoge legende i predaje o njihovom nastanku. Jedna legenda govori da je Igre ustanovio sam Zeus kao proslavu svoje pobjede, u bitci za vrhovništvom, "
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:11   #110
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=54vD_cPCQM8

Ko se malo razume u tematiku znace da je razlika izmedju indiske konoplje i divlje konoplje velika tj da se od divlje ne moze opijati..

Sto bi se zabranila biljka od koje se moze praviti mnogo kompatibilnija plastika i gorivo a od semenja odlicno brasno.. od koje se moze praviti imitacija pamuka a i imitacija celika koja je imitacija cak i visestruko cvrsca.

Sto su zaglupeli narod da poistoveti te dve vrste biljaka te zabrane i jednu i drugu?

Razlog je sto bi ljudi mogli biti energetski neovisni!

To su tek neke od tema gde se narod gleda budalom od strane ovih sto sprovode zakon preko svojih institucija i placenih strucnjaka za laziranje istine.
Zašto voliš postavljati glupa pitanja?

Industrijsku konoplju sasvim sigurno možeš uzgajati, istina uz kompliciranu prpceduru i papirologiju. Istina, u RH moguće je iskoristiti samo sjeme iz kojeg se radi ulje i brašno.
U Njemačkoj se već može iskoristiti cijela stabljika.
Znači, uzgoj industrijske konoplje nije zabranjen.

A kako svari stoje neće ni druga dugo biti zabranjena.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:12   #111
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Aha dakle ja san prozuja što san tvrdio da je Zeus bog rata ,neba i zemlje, odratovao bitke i bitke.., dok se njegov mali sin Ares igrao mačevima ,

(...)
Jesi, Rorione.

Ratovala je i Atena, Apolon, Hera, Had i Posejdon. To ih ne čini bogovima rata.

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:19   #112
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Iormas
Opijati se može i od indice i od sative, različiti opijati, različitih koncentracije, različite sorte...
Industrijska konoplja, sativa koja nema te opijate.
Rorione, nemoj više...

Prvo, konoplja ne sadrži opijate.
Ako su indica i sativa psihoaktivne, kako onda sativa ipak ne sadrži?
Nije tebi baš jasno a kad napišeš ovakvu nebulozu vrištiš da te kritiziramo.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:36   #113
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dakle, olimpizam u suštini (brži, bolji, jači ide na tron, zasija ko zvijezda) je samo uzeo postavke Darwinizma bolji, jači preživljava, vlada.
Dakle, ovak nekaj...
Prvo si pisao budalaštine ali sad si prebacio u sedmu brzinu.
Jel to neka alternativna povijest? Možeš prosim objasniti kak su to stari Grci znali za Darwina. Vidjela ga Pitija?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 22:32   #114
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Zašto voliš postavljati glupa pitanja?

Industrijsku konoplju sasvim sigurno možeš uzgajati, istina uz kompliciranu prpceduru i papirologiju. Istina, u RH moguće je iskoristiti samo sjeme iz kojeg se radi ulje i brašno.
U Njemačkoj se već može iskoristiti cijela stabljika.
Znači, uzgoj industrijske konoplje nije zabranjen.

A kako svari stoje neće ni druga dugo biti zabranjena.
Dugo je bila zabranjena i to tako sto su narod gledali budalama.

No i ovo je slicno posto su regulative komedija i to prava prevarantska.

Ne sme se iskoristiti stablo? pa sto? i zasto su dozvoljene sorte tolko siromasnije od nekadasnjih..vidi samo slike kako su nekada izgledali ti usevi a kako danas izgledaju.. nebo i zemlja.. i niko se ni od onih starih sorti nije mogao opijati.. no te su danas zabranjene ..sto?
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 22:46   #115
iomas, ne budali.

Gdje je to uzgoj industrijske konoplje bio dugo zabranjen? U Jugoslaviji se posve legalno uzgajala. I prerađivala u konop.

Čini se da nisi upoznat sa propisima pa ih smatraš komedijom. Možda je loša usporedba, ali za vožnju automobilom trebaš vozačku dozvolu.

Iskorištavanje stabljike donosi korist. Od stabljike se proizvode vlkana, građevni materijal, papir, platno...a ti mrtav hladan izvališ
Quote:
Ne sme se iskoristiti stablo? pa sto?
O kakvim osiromašenim sortama pričaš? Izgled biljke je manje bitan ako istu koristiš za dobivanje sjemena ili vlakna. Nije ništa zabranjeno, samo su introducirane nove sorte u proizvodnju.

No sad ćeš opet reći da je nešto glupo u sustavu...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 22:54   #116
Samo da kazem Bat Kol..

U svakom slucaju znamo da nemas dokaz ni za kakav nastanak coveka tj ljudske vrste.. svi bi vec znali za dokaz naravno sve je to samo teorija oko evolucijei i to veoma nestabilna a mnogima vec i odavno neistina

No tolko se ulaze u zaglupljivanje ljudi da se stvori slika kako je dokazana evolucija tj cinjenica da smo nastali od nekog zajednickog pretka..

tolko je lufta u toj prici ...

Kako su cvetnice nastale u jednom veoma kratkom periodu pre oko 300000godina i to enormno puno vrsta,zar evolucija ne radi milionima godina? Kako da jos kosti predaka npr..zirafe ili nosoroga ili mnogih drugih zivotinja nisu nadjena a dinosaurusovih kostiju koja su mnogo mnogo starija ima na hrpu..kako da nedostaju kosti svih tih predaka..tolka je raznolikost i tolko dugo ,50 godina i duze pokusavaju u labaratoriji dokazati evoluciju ali sta god da rade tim amebama samo mutiraju nikako da im se broj lanca dnk razvije nekim cudom.. to su u sustini vec polako dovoljno cvrsti dokazi da evolucija pada u vodu cak i kao ideja a kamoli da je ikad dokazana..

pa vristalo bi kazem na svim vestima novo otkrice i crkva lepo moze da zatvori zajedno sa dzamijom svi ostali.. pa na to se pale evolucionisti najvise na potragu za dokazom koji jos uvek nije nadjen..

Eto od teorije bez dokaza da nesto postane cinjenica te da tako uce decu u skolama..nije prvi put a verovatno ni poslednji..

Cudno je sto odrasli ljudi ne mogu razumeti tolko da bez dokaza ne moze dokazivati.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:07   #117
iomas, neznanje zaglupljuje.

Možda Bat Kol pri ruci nema dokaz o nastanku ljudske vrste ali imaš ovo: https://iho.asu.edu/about/lucys-story.

Nebi bilo na odmet i neku školu upisati konačno.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:12   #118
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
iomas, ne budali.

Gdje je to uzgoj industrijske konoplje bio dugo zabranjen? U Jugoslaviji se posve legalno uzgajala. I prerađivala u konop.

Čini se da nisi upoznat sa propisima pa ih smatraš komedijom. Možda je loša usporedba, ali za vožnju automobilom trebaš vozačku dozvolu.

Iskorištavanje stabljike donosi korist. Od stabljike se proizvode vlkana, građevni materijal, papir, platno...a ti mrtav hladan izvališ

O kakvim osiromašenim sortama pričaš? Izgled biljke je manje bitan ako istu koristiš za dobivanje sjemena ili vlakna. Nije ništa zabranjeno, samo su introducirane nove sorte u proizvodnju.

No sad ćeš opet reći da je nešto glupo u sustavu...
Zubak, Stanic i Misak su mislim 2012 napravili konferenciju u Zagrebu koju sad ne mogu nac na youtubu gde su sa ljudima iz uprave opsezno caskali o temi gde bi mogao cuti koji su tacno novi europski propisi i standardi u vezi uzgoja konoplje.

No nije mi jasno zasto se stablo ne sme koristiti? zato sto donosi profit? pa sto ljudi sade kukuruz? radi profita? pa treba i kukuruz zabraniti onda!

I ne pricam o izgledu biljke vec o kolicini unosa bas semenja i vlakana..po eu regulativi 43 sorte su dozvoljene od kojih se moze birati i to su neka njiova semena koja su i 10 puta slabijih unosa naspram starih hibrida iz 50/60.
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 26.07.2017. at 23:23.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:21   #119
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
iomas, neznanje zaglupljuje.

Možda Bat Kol pri ruci nema dokaz o nastanku ljudske vrste ali imaš ovo: https://iho.asu.edu/about/lucys-story.

Nebi bilo na odmet i neku školu upisati konačno.
A to je dokaz?

Znaci ipak tvrdite da je jedna majka neke vrste rodila drugu vrstu?

Jel to moguce po naucnicima jel se sme sta tako tvrditi a kamoli jel se moze dokazati da se dodatni dnk sloj stvori parenjem istih?

To sad stvarno hocete da progurate kao dokaz za evoluciju?

Ne znam bas ako u to verujete ..sta da kazem.. svakom je svoja istina najistinitija.

Za mene u toj prici oko evolucije ima tolko neobjasnjivih stvari ..kazem kako su cvetnice npr nastale u tako kratkom periodu 1000 godina ili jos i manje i to toliko raznih vrsta?

U svakom slucaju ta Luci prica je nesto kao od majmuna smo ali nismo ili kako to sad? Stvarno ne razumem, kazete da nismo od majmuna i onda mi date neke slike majmuna ili ajde majmunolikog coveka koji je onda nastao od majmuna ne ili od ribe? stvarno ne kontam morate mi to malo bolje objasniti svojim recima ako moze
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:33   #120
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Zubak, Stanic i Misak su mislim 2012 napravili konferenciju u Zagrebu koju sad ne mogu nac na youtubu gde su sa ljudima iz uprave opsezno caskali o temi gde bi mogao cuti koji su tacno novi europski propisi i standardi u vezi uzgoja konoplje.

No nije mi jasno zasto se stablo ne sme koristiti? zato sto donosi profit? pa sto ljudi sade kukuruz? radi profita? pa treba i kukuruz zabraniti onda!

I ne pricam o izgledu biljke vec o kolicini unosa bas semenja i vlakana..po eu regulativi 43 sorte su dozvoljene od kojih se moze birati i to su neka njiova semena koja su i 10 puta slabijih unosa naspram starih hibrida iz 50/60.
U RH stabljika se ne smije koristiti zbog blesave birokracije i zakonodavca.
Mora se uništavati.

Kako ti znaš da su nove sorte slabije i po čemu su slabije od starih?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.